Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Körkérdés: Dobókocka - Ki-hol-hogyan tárolja két szerepjáték közt?

• Válasz írásához lépj be
40 hozzászólás érkezett eddig

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.09.04, 21:37

szütyőben

Angelyr

Angelyr

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.28, 07:29

Egy kb. 15 éves, rózsaszín és neonzöld színekben pompázó, mini (tenyérnyi) Adidas sporttáskát mintázó szütyűben.

(Ez még leírva is nagyon gáz, és higgyétek el, a látvány sem jobb :) :pirul: Nem tehetek róla, annó ez volt az első kezembe kerülő alkalmas "tároló", és az évek alatt a szívemhez nőtt az egész pakk)

Kappadokiai_Epeiros

Kappadokiai_Epeiros

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.28, 05:32

A minden héten használt fehér szettet egy japán cukorkatartó dobozban, akárcsak a lila szettet.
A többit egy leselejtezett obi-ból (kimonóhoz öv) vart szütyőben. És nem, nem játszom Codexet....

qwert

qwert

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.26, 16:53

Nekem a - többségében d10-as, d6-os, d20-as - kockapackom egy édesanyám által varrt kis kék textilszütyőben van.

Tervezek mellé venni még egy maréknyi d6-ot, így nem tudom ezek után bele fér-e még :D
Kockákra külön nem vagyok amúgy érzékeny, bár nekem is van "mindig 6-ost" dobó d6-om (nem cinkelt! :D)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1778 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.26, 09:00

Keresztanyám egyszer varrt egy négyszögletes bordó műbőr cipzáros dolgot. Fogalmam sincs mi volt a célja vele, de a kockáknak pont megfelel. Valahol a szobában van.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2393 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.26, 07:48

Na jó, coming out: első és egyetlen, pótolhatatlan fekete selyemzacsim a Balaton Rt. nevű társasjátékból származott, egyenként összeválogatott szép színes gyűjteményemmel együtt lenyúlta valami csupor '94 felé, sosem lesz még egy olyan. Egy erős versenytárs azért akad, jelenleg érvényes, bár csak igen ritkán előszedett (mindig van másnak is kockája, a fetisizmusra egy idő óta nem adok) zacsimhoz is fontos magánéleti vonások kötődnek (nem, nem voltam szerelmes belé, csak abba, aki csinálta).

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.25, 15:34

Jókora kockagyűjteményem van, a szettek külön-külön megkőtős szütyőkben (amikhez volt gyárilag, azok a sajátjukban, amikhez nem, azoknak vettem külön, a minikocka szettem meg egy másik szett gyári átlátszó műanyag dobozában). A vegyesfelvágottakból a D6-ok nagyobb cipzáros neszeszer-jellegű izében, a D20-ak egy tarka, indiaias, ócskásboltból származó megkötős szütyőben, egy másik hasonlóban vannak a nem-kedvenc D10-ek, a kedvenc (és jobban látható) D10-ek fekete bőrszütyőben, a két kedvenc D20-am egy kis kék cipzáros, békás izében, az egyéb oldalú vegyeskockák szerepjátékboltos kockatartó szütyőben, az óriás, önvédelmi fegyvernek is alkalmas D20-am szabadon mellettük. A teljes gyűjtemény a külön, csak szerepjátékos firkálmányokat (karakterlapok, kalandok, kalandvázlatok, kinyomtatott segédletek) tartalmazó kicsi, négyfiókos rattan szekrényke tetején lakik az esti/éjszakai rpg alkalmakhoz használt zseblámpák és egy-két toll társaságában.
Ezen kívül van két különc kockám, a másik szobában monitor mellett, a hangfal tetején egy kis fadobozkában, egy fehér "frost" D12 és az egyedüli D30-am, velük dobáltam ki egy időben a karakterek és NPC-k születési hónapját és napját.

Ja, és baromi rigolyás vagyok a rendszerezésükre és lakóhelyükre. Csak bizonyos szütyőket viszek magammal a játékalkalmakra, a többi szigorúan itthoni.

Módosította LadyCrow: 2013.08.25, 15:35

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.23, 08:47

A kockáim mennyisége miatt (nagyjából 450 db) kis helyen nem férnek el, így egy jókora, vastag falú üveg "vázában" pihennek. Ha játszunk, akkor természetesen nem viszem mindet. Ilyenkor egy régi (de hűséges) csokisdobozba kerülnek a játékhoz szükséges fajták.

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 271 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.23, 08:04

Az első készletemet
(A.Z. alap "klasszikus" piros és fekete d10 kockapár aztán azt hiszem fehér és zöld d10 kockapár kiegészítve néhány d6-tal) egy strapabíró fekete (szerintem mű)bőr tolltartóban volt tollakkal, ceruzákkal radírral. Még középiskolásként használtam a tolltartót játékra és suliba... szükség szerint.
Aztán sajnos a kaposvári tanítóképző felvételijén "elveszett" . . . :( ez kb.: 22 éve történt.

A jelenlegi készlet:
A mesélői kockák d6 d10 d20 egy aranyos fekete bárány-ban vannak, ami egy cipzáros szütyű.
A "többi" kockák (játékosként használt kockáim és a feleségem készlete) egy kb 15*10*3cm -es átlátszó műanyag dobozban vannak.

ndee

ndee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 273 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.22, 13:41

MEgköthető bőrszütyő, mint régen a pénzeszsákok :)

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 230 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.21, 21:07

A kockáimat egy nagyobb kockában tartom, amit beleszoktam rakni egy még nagyobb kockába, amit hogy mindig szem előtt legyen beleteszem egy ennél is nagyobb kockába, amit ha játszani megyek, belehelyezem egy minden eddiginél nagyobb utazókockába, ha pedig úgy akarom, hogy a játékostársaim se piszkálják, akkor végül belerakom egy elképzelhetetlenül nagy kockába az egészet : )

A viccet félretéve egyik játékostársam anyukája által egykor nekem varrott cipzáros szütyőben tartom őket, ami olyan strapabíró, hogy már 18 éve nyúzom és még mindig olyan állapotban van, mint amilyenben anno kaptam.

Johann

Johann

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.21, 21:00

Zippzáros keménybőr tartó, korábban egy utazó konnektor-átalakító lakott benne...

Az első készlet dohányzacskónak varrott bőrszütyőben pihen. Ez tkp egy átjáró, multidimenzionális betüremkedés a D-univerzumba, néha különös, sosem látott dobótestek bukkannak fel majd tűnnek tova. Egyesek teljesen szabályos dodekaéder, vagy ikozaéder formátumúak, míg másoknál nem stimmel egy-két sík. Legalábbis első ránézésre... ;)

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 702 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.21, 20:25

Szégyen, gyalázat, de egy zipzáros, övre akasztható, műanyag kistatyóban.

Már régóta tervezem, hogy beszerzek egy 50-60 db-os bőr szütyőt, meg hozzá új kockákat, de eddig mindig csak tolódott a dolog. Viszont a madzagjára felfűzhető, intő jelnek szánt, műanyag, rúnázott koskoponya már megvan... :muhaha:

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3337 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.21, 16:10

Csecsemok borebol keszult erszenyben, termeszetesen.

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 598 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.21, 15:35

Barkács alkatrészek tárolására szolgáló rekeszes műanyag dobozban.
Egy dobozba belefér akár 150db kocka is és lehet rendszerezni is.
Dragon Dice (dobókockákkal játszott csaták)játékosoknak kötelező.

hlodgrok

hlodgrok

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.21, 15:13

Egy nagyobb  (kb. 6x6x6 cm-es) hat oldalú fa dobókockában. Kinyitható, mint egy kincsesláda. :D

Ragaf

Ragaf

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.21, 12:15

Fehér műanyag hengerben, zöld fedéllel. Eredetileg gyurma tárolására szolgált.

Meadin

Meadin

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.21, 11:54

a ceruzák meg a radírok között a tolltartómban

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 423 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.21, 10:30

Sony fejhallgatóhoz kapott szütyőmben tartom. Itt van a monitor mellett az ablakpárkányon..

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1747 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.21, 09:57

Monitor előtt/ablakpárkányon. Ha vinni kell, zsebben.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]