Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Dark Heresy 2. kiadás - Béta

• Válasz írásához lépj be
26 hozzászólás érkezett eddig

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1798 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.18, 07:37

Úgy tűnik, az FFG visszalépett és nem erőltetik tovább a Bétában bemutatott "forradalmi" változásokat (amelyek jó részéről többször és több helyen is bebizonyosodott, hogy teszteletlen szemétkupac), és a 2.0 irányvonala visszafordul a BC/OW felé, megmarad a kompatibilitás.

All hail the Emperor's Might! *örömtáncot jár*

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4413 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.18, 07:18

Úgy tűnik, az FFG visszalépett és nem erőltetik tovább a Bétában bemutatott "forradalmi" változásokat (amelyek jó részéről többször és több helyen is bebizonyosodott, hogy teszteletlen szemétkupac), és a 2.0 irányvonala visszafordul a BC/OW felé, megmarad a kompatibilitás. Bár "Next Evolution" címmel hírezték ki, azért ez egyértelműen kiolvasható a szövegből.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5233 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.28, 11:13

Hopp elnézést én meg rossz embernek írtam, félrenyomtam a válasz gombot.. Elnézést egyértlemű szoftveres támogatottság.

Így értettem:

Engem igazából a felszerelés rovat sutaságai meg a toughnessre építő karakterek totális ellehetetlenítése riasztott el elsősorban.

kifejtenéd hogy mire gondolsz?

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.28, 10:46

Mondjuk 2013-ban talán az lenne az alap, ha a kiadó honlapjáról le lehetne tölteni egy kis szoftvert, ami gombnyomásra elvégzi helyettem a táblázatokban keresgélést és random dob egy eredményt.

A kérdésben benne van a kifejtés. :)

Nálam biztosan többet ismersz, én csak néhány olyan alkalmazásról tudok amit direkt asztali szerepjátékhoz fejlesztettek és fejlesztenek. Bár ezek hibája, hogy nélkülük nem is lehet mesélni, mert az app végez mindent, a mesélő csak mesél és nyomkodja a gombokat.

Jelen esetben inkább arról lenne szó, hogy van egy app, amit elindítunk a játék elején. Betápláljuk a karakterek adatait és amikor harc ban, csak megnyomunk egy gombot és a 1-5-10-55 percnyi lapozgatás helyett 2 mp alatt megvan az eredmény. Így egy néhány körös harc idejét lerövidítené 5-25-55 percről 1-2 percnyire.

Jól értettem?

Szerk: Jól értettem. :)

Módosította Morak: 2013.08.28, 10:46

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.28, 10:44

Mondjuk 2013-ban talán az lenne az alap, ha a kiadó honlapjáról le lehetne tölteni egy kis szoftvert, ami gombnyomásra elvégzi helyettem a táblázatokban keresgélést és random dob egy eredményt.

A könyv minden táblázata benne lenne a szoftverben. Tartalomjegyzék keresgélése és lapozgatás helyett kiválasztom a Mutációk menüből a Nagyobb Mutációk menüpontot, nyomok egy Entert, és a program random választ egy mutációt a listából. Tudom, a jó mesélő tudja, hol van a könyvben az adott táblázat, de én nem vagyok jó mesélő.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5233 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.28, 06:04

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1092 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.27, 23:41

Vagy pdf-ből külön kinyomtatod azt a pár oldal táblázatot amit aktívan kell használni játék közben.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.27, 22:05

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1798 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.27, 17:26

Engem igazából a felszerelés rovat sutaságai meg a toughnessre építő karakterek totális ellehetetlenítése riasztott el elsősorban.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4413 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.27, 16:09

Felmerül persze a kérdés, hogy minek ennyi munka, ha ott az eredeti.

Technikailag amúgy nem játszhatatlan a DH1 sem. Idővel kiderülnek ugyan bugjai és furcsaságai, nehézkes vonásai, de ezeket pl. a Black Crusade (vagy az Only War) megfelelő részet átemelve jórészt korrigálni lehet (vagy háziszabály). A SaW csupán a saját preferenciám, amiben mesélném, a mesélősebb játékmenet érdekében (van több konverzió is már belőle, az enyém egy a sok közül, de talán a legteljesebb :) ).

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6726 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.27, 10:59

Auer: Nem tudom mennyire perdöntő, de volt smiley a mondatom végén. :)

Bulldy: Gondolom sejted, hogy semennyit. Elkezdtem elolvasni a szabályönyvet, de talán rossz passzban álltam neki, de egy "WTF?!" felkiáltással bezártam és azóta se néztem bele.

By-the-book biztosan nem lenne jó. Az a titka, hogy ismerni kell a játékot, amit Savage Worlds -ben játszani akarsz és ennek megfelelően kialakítani a szetting szabályokat. Én biztosan nem tudnám megcsinálni a WH40K konverziót, mert ez utóbbit nem ismerem.

Felmerül persze a kérdés, hogy minek ennyi munka, ha ott az eredeti. Ez igaz, akkor érdemes szvsz akkor SW -ben játszani másik játékot, ha a csapat lusta újabb és újabb rendszereket megtanulni, vagy egy másik játék világa tetszik, de a rendszer nem, esetleg az adott világra nincs külön szerepjáték. (Tipikusan a "nagyon bejött a film/sorozat/regény/képregény, játszanék-mesélnék ilyet" szituáció.) Így a csapat a jól begyakorolt szabályokkal játszhat, mégis többféle zsánerben.

A DH 2. kiadáshoz:
Nem igazán tudom, hogy melyikre kellene beruházni. Keríteni egy első kiadást vagy várni a másodikra. Nem sürgős, a közeljövőben úgysem aktuális, de egyszer sorra kellene már keríteni.

Bulldy

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.27, 10:27

Auer: Nem tudom mennyire perdöntő, de volt smiley a mondatom végén. :)

Bulldy: Gondolom sejted, hogy semennyit. Elkezdtem elolvasni a szabályönyvet, de talán rossz passzban álltam neki, de egy "WTF?!" felkiáltással bezártam és azóta se néztem bele. :(
Így az ismereteim hiányosak. Nem kis részben emiatt jeleztem az erőteljes szvsz részt a mondandómban. És magamat ismerve erős a gyanúm, hogy ismételt olvasási kísérlet során is az lesz a véleményem, hogy még ha fun is helyenként, akkor sem W40k-ra való.
A tévedés jogát fenntartom. :)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5233 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.27, 09:49

Ha játékost találsz el és sebzel mesélőként akkor minden egyes sebzésnél fel kell lapozni a könyvet. Kikeresni a sebzés típusa és testrész táblázatot. Eddig csak akkor kellett ha kritikust kapott az illető szóval mehetett le harc lapozgatás nélkül. Tippelni kéne mondjuk harcok +30% idő. De erősen tipp.

A pszi mellékhatásnál eddig egy volt, most mind az öt ágra külön van egy. Itt az adott erőt kikeresni kicsit hosszabb mint a korábbi általánost, de nem vészesen több.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4413 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.27, 09:49

Auer: igen, az látszik a leírásból, hogy az új kiadásban sok táblázat lesz. Mit saccolsz, mennyivel többet kell majd használni ezeket, mint az előző kiadásban? Kétszer annyi? Másfélszer?

Az első kiadásban harc közben nem kellett használni táblázatokat, csak néha a kritikus sebzés effekteket. Ezt a mook-ok ellen mi nem használtuk, csak PC-k, nevesebb NPC-k ellen jött elő, de ki volt nyomtatva és kb. 8-10 oldal az egész. Ami még előjöhetett, az a pszíknál a phenomena hatás, ami kb. másfél oldalnyi lista (két tábla).
DH2-ben a kritikus állandóan használva lesz, mivel a Wound-ok helyét az effektek vették át. Eleve lassítani fog ez is, plusz nyilvántartani minden mook esetén is, hogy milyen állapotban van... halál lesz, ahogy én látom.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6726 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.27, 09:37

Auer: igen, az látszik a leírásból, hogy az új kiadásban sok táblázat lesz. Mit saccolsz, mennyivel többet kell majd használni ezeket, mint az előző kiadásban? Kétszer annyi? Másfélszer?

Bulldy

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5233 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.27, 06:06

Bulldy és akinek új az egész mizéria: a két verzió közti különbség az hogy itt több táblázatot kell használni és keresgélni mint az első kiadásban. Az AP rendszer tényleg nem akkora változás.

Ynas: tedd meg kíváncsi vok rá, én valószínűleg jó ideig nem fogok játszani vele.

Morak: ok. Nem volt smiley nem volt teljesen egyértelmű a mondandód.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1092 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.26, 20:40

Szerintem egy magamfajta kezdőnek jóformán mindegy, nem tűnik úgy, hogy gyökeresen más lenne a játék - legalábbis kezdő, sőt, érintetlen szemmel.

Érintetlen szemeknek a legszembetűnőbb változás szvsz a Wound-ok kezelése; a pszis dolgokat még nem olvastam, így arról még nem nyilatkozhatok. Az AP-s dolog annyira nem nagy változtatás, gyk. eddig is az volt (mindenkinek 2 AP, half=1, full=2, + bizonyos akciók kivételesen kezelendők), csak most megváltozott a terminológia és egységesedett a rendszer, nyilván itt-ott finomhangolódott is.

Én mindenképp teszek vele egy kísérletet, és majd stopperrel mérem a harcok hosszát, hogy aztán közzétehessem a fórumon, hogy "Basszus, igazatok volt, srácok, ez rémes volt!", vagy [egy enyhén gunyoros poszt arról, hogy mennyire nem jött be az előrejelzés].

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6726 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.26, 20:30

A Savage Worlds - ez szigorú szvsz - rendszere tükrözi, hogy majdnem biztosan kijelenthető, hogy nem W40k meséléséhez készült.

Pontosan mennyit is játszottál Savage Worlds -el, hogy ezt így kijelented? :)

Én gondolkodtam, hogy be kellene szeretni a DH első kiadását, aztán láttam, hogy jön a második. Szerintem egy magamfajta kezdőnek jóformán mindegy, nem tűnik úgy, hogy gyökeresen más lenne a játék - legalábbis kezdő, sőt, érintetlen szemmel.

Bulldy

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.26, 19:36

Auer: Nem bántásból írtam. Hisz addig a bizonytalanok táborát növeltem, amíg el nem olvastam az ismertetőd (kritikád?). Mert végleg meggyőzött, hogy naaaagyon messziről el kell kerülnöm ezt az izét. Ezt a mutánst. Ezt az eretneket.

Petrus: Óvatosan és bátortalanul csak, de ha élhetek egy javaslattal, inkább a Black Crusade rendszere mellett tenném le a voksot, ha már W40k kalandok levezényléséről beszélünk...de még az Only War sem vészesen rossz döntés [szerintem egyáltalán nem az, hisz emberi a lépték minden tekintetben, még horda szabályzat sincs, viszont valami kezdetleges járműharc igen].
A Savage Worlds - ez szigorú szvsz - rendszere tükrözi, hogy majdnem biztosan kijelenthető, hogy nem W40k meséléséhez készült.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4413 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.26, 16:26

Igen, az FFR és más oldalak fórumain is főként ezek a sarkalatos pontok voltak kiemelve. Főleg mesélői szempontból rémálom az egész. Mintha olyanok írták volna, akik soha nem meséltek komolyabban - vagy valami kiberagyuk van. A DH2-t én biztosan kihagyom, egyébként is inkább a saját Savage Worlds konverziómmal mesélném már csak (vagy legfeljebb a Black Crusade alapján).

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]