Ugrás tartalomhoz

Fotó

Netes szerepjátékhoz segédprogram.

• Válasz írásához lépj be
11 hozzászólás érkezett eddig

Mortifer

Mortifer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.19, 13:49

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Most már csak a csapattal kell egyezkednem! :)

Üdv: dz

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.16, 13:42

Az RPoL is egy lehetőség:
http://rpol.net/

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.15, 16:05

Egyszóval a kérdésemben olyanokra volnék kíváncsi, mint például, hol lehet lefolytatni egy ilyen mesét? Általában mik az alapkövetelmények (hányszor kell reagálni dolgokra egy nap...)? Milyen járulékos programok, honlapok kellenek hozzá (karakterlap tároló, kockadobó, stb.)? Van-e olyan oldal, ahol mindez együtt, egy helyen is megtalálható?

Hol:
Úgy tudom, van mód arra, hogy itt legyen egy zárt fórumtémátok, amiben játszhattok. BePének kellene írnod ez ügyben egy levelet vagy PÜ-t.

Hányszor:
Ahogy a csapatoddal megbeszélitek. Rendes munka mellett a napi 1-2 forduló talán tud menni, de ha jobban el vagytok engedve szabadidővel, vehetitek sűrűbbre is.

Segédprogramok:
Célszerű a karakterlapokat, szabálykönyveket egy megosztott felhő tárhelyen tartani (amennyiben ez lehetséges), hogy mindenki elérje bárhol is jelentkezik be. A Google Drive, a Dropbox vagy a kismillió egyéb felhő szolgáltatás kiválóan megfelel erre. Persze a csak egy játékosnak szóló anyagokat úgy illik megosztani, hogy csak ő lássa (pl. a karakterlap csak az adott játékosra és a mesélőre tartozik, a többiekre nem).
Kockadobásra is van sok weboldal meg telefonos alkalmazás, de emiatt sem kell messzire menni, mert az LFG-n is van Kockagurító, ami naplózza a dobásokat: http://lfg.hu/kockagurito/

Minden egyben:
Vannak teljes egészében erre a Play by Post típusú játékmódra szakosodott fórumok is. Például: http://www.pbpmap.com/
Hogy minden van-e benne, ami kell, azt nem tudom, de ennek már igazán te is utánajárhatsz. ;)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.15, 06:05

Ezek mindig az adott mesétől függnek, ahogy a csapat és a km előre egyezteti, nincsenek kőbe vésett szabályok.

Mortifer

Mortifer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.14, 19:18

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem volna, hogy fórumos szerepjátékról hol találhatok további információkat?

A csapatból többen is gyakorló apukák lettek (köztük én is), és ezt a formulát találnám jelenleg a legkézenfekvőbbnek, lévén a skype-os összezörrenés is legalább olyan nehezen hozható össze, mint egy élő ülés.

Egyszóval a kérdésemben olyanokra volnék kíváncsi, mint például, hol lehet lefolytatni egy ilyen mesét? Általában mik az alapkövetelmények (hányszor kell reagálni dolgokra egy nap...)? Milyen járulékos programok, honlapok kellenek hozzá (karakterlap tároló, kockadobó, stb.)? Van-e olyan oldal, ahol mindez együtt, egy helyen is megtalálható?

Egyelőre ennyi volna, remélem érthető volt, mire vagyok kíváncsi? :)

Válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!

Üdvözlettel: dz

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.10, 13:16

• Skype közös konferenciahíváshoz
  • Twiddla.com közös rajzolgatásra (világtérkép, adott helyzet skicce)
  • Rolz.org közös kockadobó

Valami ilyesmire gondoltam, de egy programocskában, vagy egy weboldalban összefogva úgy, hogy esetlegesen egy adott szerepjáték specifikációit is tartalmazza, a hangulathoz tartozó grafikával, esetleg még talán zene lejátszásával is.

A Roll20 majdnem pontosan ezt tudja...

zeroseventyseven

zeroseventyseven

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.09.08, 08:16

Valami ilyesmire gondoltam, de egy programocskában, vagy egy weboldalban összefogva úgy, hogy esetlegesen egy adott szerepjáték specifikációit is tartalmazza, a hangulathoz tartozó grafikával, esetleg még talán zene lejátszásával is.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1546 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.07, 23:01

Google+ Hangouts videós konferenciahívásában van kismillió hasznos funkció.

Amúgy én a következő kombót használom és eddig elég volt:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.07, 15:07

Én olyan segéd megoldásra gondoltam, ami az "online chat-et" hozza egy kalap alá a szerepjátékkal.

Fejtsd ki, kérlek, hogy mit értesz ez alatt, akár a Roll20 viszonylatában, ha úgy könnyebb...

zeroseventyseven

zeroseventyseven

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.09.05, 14:18

Köszönöm szépen a linket! Átnéztem az oldalt és nagyon ütős kis dolog, utána olvasva sok jót írnak róla. Viszont nekem jobban tűnik egy "dungeon generator" programnak, ami némileg korlátozza a "szabad mozgást". Régi PC-s RPG-k hangulatát idézi számomra, ami nagyon jó, csak nem ennyire komplex megoldásra gondolok én. Tökéletes GM munkával, sok előkészítéssel gondolom minden megoldható.

Én olyan segéd megoldásra gondoltam, ami az "online chat-et" hozza egy kalap alá a szerepjátékkal.

Isten igazából az is érdekelne, ha ilyesmi nincs, akkor véleményetek szerint igény tudna-e mutatkozni rá? Érdekelné-e az embereket?

Köszönöm előre is.

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.05, 07:33

http://roll20.net/

zeroseventyseven

zeroseventyseven

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.09.05, 06:37

Sziasztok!

Új tagként előre is elnézést kérek ha olyan kérdést teszek fel ami esetleg elavult, vagy már ki van tárgyalva, megoldás született rá. Túl nagy a fórum, hogy át lehessen böngészni.

Egyéni szoc problémám, hogy környezetemben nem tudok szerepjátékot játszani, mert nincs kivel. MMORPg már mint amire én vágyok. Ebből adódik egyszerű kérdésem:

Létezik-e olyan program, amivel online lehet szerepjátékot játszani.

Faramucin megfogalmazott kérdés, de szerintem ez takarja a lényeget. Olyan megoldást keresek amivel tudok/tudunk partikat szervezni és játszani. Egy alap skype konferencia beszélgetésként értelmezhető, de ennél többet kellen nyújtson. Gondolok itt random kockadobásokra, karakter generálás stb. Egy olyan programocska, ami direkt arra van kihegyezve, hogy egymástól távol élő emberek tudjanak játszani.

Még egyszer elnézést ha túl triviális kérdést tettem fel, de ma reggel ezzel ébredtem.

Köszönöm előre is a válaszokat.

Szép napot.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]