Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Kard és Mágia modulíró pályázat: Eredmények (első kör)

• Válasz írásához lépj be
25 hozzászólás érkezett eddig

Kartal_

Kartal_

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.16, 21:35

Viharos álmok második oldalának felső illusztrációjáról csak nekem jutott eszembe a Heroes V Academy városa? :)

nem tagadom, játszottam vele:) bár nem arról másoltam, de ahogy elkezdtem tervezgetni rajzolgatni eléggé így alakult... elég sok helyről veszek ötleteket, néha próbálgatom átalakítgatni néha nem :)

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.15, 09:47

Átfutottam őket nagyjából és ezek közül Carnaic Anroc Sírkamrája tetszett a legjobban, van benne minden ami egy dungeonbe kell és a kelta stíluselemek is nagyon a helyükön vannak. Ha le nem is mesélem, pár dolgot lehet nyúlok belőle saját használatra.

Viharos álmok második oldalának felső illusztrációjáról csak nekem jutott eszembe a Heroes V Academy városa? :)

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 864 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.11, 15:25

Urban, még az új gépemről ekkor nem tudtam bejelentkezni, de a másik cikkre már reagáltam. :-)

Köszönöm minden résztvevőnek a modulokat, elGabornak pedig az értékelést, az ötletgazdának (Chomy?) pedig az ötletet!

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1031 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.11, 14:39

Remek hír, hamarosan elolvasom a modulokat is.

@ Urban
Szerintem annyira nem meglepő; ennél rövidebb blogbejegyzésekre sem reagál az emberek legtöbbje. Viszont a te kérdésedre még utánam is sokan válaszolnak majd ;)

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.11, 13:45

Urban: Mivel a cikkben nem volt semmilyen kérdés / közvéleménykutatás, így nem nagyon volt mire reagálni.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 3951 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.11, 06:41

Urban: Így múlik el a világ dicsősége.

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.11, 06:11

Urban: Van akinek arra volt ideje/ereje, hogy a cikket elolvassa, de modulokba még nem tudott belekezdeni. Majd talán hétvégén. ;)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.10, 23:40

Urban, szerintem akinek maceras bejelentkezni/regelni ahhoz, hogy a cikket kommenteljék, azoknak hhoz is az lesz, hogy a felhivasodra reagaljanak. A szemelyes tapasztalatom az, hogy a legtobben csak lerantanak egy-egy modult, de hozza mar nem szolnak, nem hagynak semmi "nyomot".

Ami engem illet, eddig csak egyetlen egyet volt idom elolvasni innen (a kelta sirboltosat, amiben vannak jo otletek, es fel is fogom hasznalni), de a tobbit még le sem toltottem, mert nem volna ra idom. :( Ehelyett most mondjuk inkabb a K&M jatekra keszulok :P, mert ket oraval ezelott ugy adodott, hogy szerda este megis en meselek.

Egy kérdés azokhoz, akik elolvasták a cikket, de nem kommenteltek. Miért nem? Macerás bejelentkezni? Vagy csak minek? Vagy tényleg ennyire kevés embert érdekel a dolog?

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.10, 22:42

Hú, ezek tök jók! Le a kalappal a többiek előtt! Különösen Kartal előtt, aki rögtön két modult is küldött. :)

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1546 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.10, 21:51

Egy kérdés azokhoz, akik elolvasták a cikket, de nem kommenteltek. Miért nem? Macerás bejelentkezni? Vagy csak minek? Vagy tényleg ennyire kevés embert érdekel a dolog?

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.09, 20:12

Premier, készülhetne hozzá egy rövid ötletgyűjteményt, hogy milyen módokon bővíthető minikampánnyá!

Igen, ez egy jó ötlet és valami hasonlón már gondolkoztam, csak hát ezt most ugye határidőre kellett... :)

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1546 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.09, 16:54

Amit eddig átolvastam:

Carnaic Anroc Sírkamrája: Brutál erős, "tapintható" hangulat - Bár tudom, hogy ilyet nem feltétlen illik, de ebben a Barbálykirályhoz hasonlítanám. Sajnos a kritika is nagyon igaz, nincs elég tér az amúgy fajsúlyos konfliktus kibontakozásához. Premier, készülhetne hozzá egy rövid ötletgyűjteményt, hogy milyen módokon bővíthető minikampánnyá!

Viharos Álmok: Mindkét része jó. Bár legtöbben az Eredet ihlette részt emeltétek ki, de én a második felét olvasva teljesen a korai Vance novellák hangulatába kerültem! Ezt pedig eddig még egy modul sem adta meg, köszönet érte, Kartal_! A kerettörténet viszont esetlegesnek és túlkombináltnak tűnt, érdemes lehet lecsupaszítani a kulcsfontosságú mozzanatokra, majd ahhoz adni ötleteket, hogy abból miképpen hozhatóak ki más és más alaphelyzetek.

Kartal_

Kartal_

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.09, 14:55

Gratulálok az összes pályamű írójának :)

Az Eredethez annyit, hogy bizonyára sokkal többet is ki lehetett volna hozni belőle... Elég elvont ez a téma, tényleg leginkább a filmből építkeztem, ami szerinte,m nem feltétlenül rossz. Az más kérdés, hogy a megvalósítás milyen lett, én is éreztem rajta a hibákat, de már megvolt az alapötlet és gondoltam próba-szerencse. Majd, mivel elég szokatlanra sikeredett és a terjedelme se volt túl nagy, hozzácsaptam a villát, hogy akit hidegen hagy az első rész, az is találjon valami ,,hagyományosabbat". :)
Külön köszönet Gábornak az értékelésért, tanulságos!

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3919 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.09, 14:45

Ha felsorolnám hány meg milyen forrásból lopok ötleteket, negyedúton azt mondanátok oké, álljak le. :)

Nem is lehet másképp. Az utóbbi hexcrawl-t amit meséltem (10 x 10) nagyjából félig tudtam feltölteni saját ötletekkel, olyan 50-60 lokáció jött saját kútfőből. A többinél arra vigyáztam, hogy amennyire lehet adaptáljam a környezethez a helyszínt.
(az ilyeneket hogy sivatagban lakó óriásgiliszták - Tremors, Dűne - már nem is veszem lopásnak, a kollektív szerepjátékos tudat részei :D)

Módosította galu22: 2013.09.09, 14:45

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.09, 14:35

Ha felsorolnám hány meg milyen forrásból lopok ötleteket, negyedúton azt mondanátok oké, álljak le. :)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 3951 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.09, 12:58

Ha a szerepjátékokból kivonnánk a pofátlan lopást, akkor Tsolyánun és Talislantán innen nem túl sok maradna. Inkább az számít, hogy hogyan tesszük. És még egy: a cikkben nincs sorrendiség, ezek (még) nem helyezések.

(A filmet nem láttam.)

Módosította elGabor: 2013.09.09, 12:59

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1357 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.09, 12:48

Illetve a Carnain Anroc sírkamrája nekem kifejezetten jobban tetszett, mint a Viharos álmok, bár lehet, hogy az utóbbi Eredet -es áthallásai miatt.

Hát ja, ha már vállaltan pofátlanul lop (ami amúgy minden KM számára örvendetes és bátorítandó cselekvés), akkor ennél sokkal többet is ki lehetett volna hozni belőle.

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 448 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.09, 10:14

Csak az első négyet olvastam el, de kifejezetten tetszettek. Mondjuk én a Patkányfogót valahogyan külön is díjaztam volna, mert igazi hiánypótló munka, kezdő csapatnak kezdő mesélővel nem sok kaland íródik, pedig több kellene. Illetve a Carnain Anroc sírkamrája nekem kifejezetten jobban tetszett, mint a Viharos álmok, bár lehet, hogy az utóbbi Eredet -es áthallásai miatt.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.09, 09:59

Csak az első négyet olvastam el

Több egyelőre nem is volt... :)

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 448 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.09, 09:51

Csak az első négyet olvastam el, de kifejezetten tetszettek. Mondjuk én a Patkányfogót valahogyan külön is díjaztam volna, mert igazi hiánypótló munka, kezdő csapatnak kezdő mesélővel nem sok kaland íródik, pedig több kellene. Illetve a Carnain Anroc sírkamrája nekem kifejezetten jobban tetszett, mint a Viharos álmok, bár lehet, hogy az utóbbi Eredet -es áthallásai miatt.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]