Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Kard és Mágia modulíró pályázat: Eredmények (második kör)

• Válasz írásához lépj be
23 hozzászólás érkezett eddig

Kartal_

Kartal_

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.21, 16:10

Ez a manisztrid tornya és a hasonló egyszerű, rövid kalandok tökéletesen alkalmasak arra, hogy játékközben húzzunk elő valamit, mert pl. a csapatot nem érdekelte a mesélő eredeti terve vagy hamar végeztek egy helyen.

Ezt inkább dícséretnek gondoltam, mint hátránynak! :)

elGabor: Nagyon tetszenek a borítóképek, a Tűztollak borítóképe nagyon odaillő (eredetileg terveztem, hogy rajzolok majdnem pont ilyen borítóképet öcsém kalandjához, csak aztán a saját anyagom is alig készült el)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4069 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.16, 07:20

Szvsz. a Manisztrid tornya védelem nélkül is megállja a helyét - megvédi magát. :) Ahogy az értékelésben is leírtam, a kaland folyamatosan groteszk humorú hangulattal és érdekes döntési lehetőségekkel spékeli meg az elsőre szokványosnak tűnő szituációt. Vagyis nem a "mit", hanem a "hogyan" miatt kapott díjat.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3444 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.14, 20:18

Annyit megjegyeznék a Manisztrid tornya "védelmében", hogy a "felütjük a varázslót, mint rántottába a tojást" csak az egyik lehetséges (bár elismerem, elég kézenfekvő, és talán túlhangsúlyozott) lehetőség. Illetve természetesen one-shot-ként (vagy találkozón mesélve ) ez még sokkal kézenfekvőbb, mert a kontextus hiánya miatt a játékosokat kevésbé motiválja a jövőbeli, azaz esetükben már játékon kívüli jutalom, illetve nem törődnek annyira a hosszútávú következményekkel.

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.14, 07:42

Átolvastam a dobogós kalandokat (természetesen a sajátomat kihagytam :P ).
A Tűztollak nagyon jól sikerült modul. Tényleg egyszerűek és tömörek a leírások, a háttér pedig ütős attól függetlenül, hogy néhány sor. A helyszínek ötletesek, változatosak, a bemesélési tippekkel bárhova beilleszthető rövid idő alatt.

A Manisztrid tornya is teljesen rendben van szerintem. Én is valahogy úgy közelítem meg ahogy galu22, de némi ötleteléssel együléses modulnak is tökéletes lehet. Lehet, hogy én rontottam el valamit, de a kampányomban lévő varázslótornyon kívül (ami egyáltalán nem szokványos) nem nagyon meséltem, játszottam, olvastam ilyen jellegű modult. Ez valahogy kimaradt a sablon ötlet szórásból. De szerintem egyáltalán nem szokványos ötlet a felsőbb hatalom jelenléte a toronyban (nem akarok spoilerezni).

Egy biztos, hogy mindkettőt le fogom mesélni, ha megint rám kerül a sor a mesélési körben. :hedbeng:

Kartal_

Kartal_

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.13, 14:16

Ez a manisztrid tornya és a hasonló egyszerű, rövid kalandok tökéletesen alkalmasak arra, hogy játékközben húzzunk elő valamit, mert pl. a csapatot nem érdekelte a mesélő eredeti terve vagy hamar végeztek egy helyen. Szerintem a ,,nagy" kalandokat általában mindenki szereti a saját csapatának kidolgozni, de legalábbis átírogatni egy kész modult. A K&M szerencsére sokféle kalanddal rendelkezik, és most már még több van :)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.13, 11:15

Nagyon kellenenek oda a kulisszak, legalabbis nekem, mert igy az en izlesemnek eleg sovany. Nem a reszletesen kidolgozott cselekmenyt hianyolom, hiszen ez felderitos modul, de megis valami otletet -- max. figyelmen kivul hagyod a sajat kampanyodban. Persze nem kellene ezt tullihegni, a K&M moduloknal ez egyebkent is bele szokott ferni mindez 1-2 oldalba.

Gondoltam hogy valami ilyesmiről lehet szó, ízlések és pofonok.
Nálam a háttér ideális esetben fél-egy oldal, lehetőleg tömören összefoglalva, szóvirágok és kis novella nélkül. Ha ennél hosszabb, akkor játék közben nem egyszerű 10-20 másodperc alatt (azaz a játék lassítása nélkül) megkeresni benne a lényeget.

Sehol nem irtam, hogy a szoviragok hianyoznak, vagy a novellahossznyi hattertortet, egy K&M modulnal nem varom ezt el en sem - ebben egyetertunk. Nem kell a fix cselekmenyvazlat sem (amit irtal korabban). Jelen formajaban viszont igy nekem ez csak egy x+1-ik, korrekt modon osszerakott varazslotorony, sem tobb, sem kevesebb. A kontextus vihetne bele valami erdekes otletet, ami feldobna a leragott csontot -- emellett ugy rogton lehetne onalloan is, nem csak kampanyhelyszinkent hasznositani.

Amugy meg, ha megis tobboldalnyira rug a rizsa, akkor a felkeszules kozben alahuzod a lenyegi infot a hatterben, nehogy ez legyen mar a fennakadas, na. ;)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.13, 09:54

Nagyon kellenenek oda a kulisszak, legalabbis nekem, mert igy az en izlesemnek eleg sovany. Nem a reszletesen kidolgozott cselekmenyt hianyolom, hiszen ez felderitos modul, de megis valami otletet -- max. figyelmen kivul hagyod a sajat kampanyodban. Persze nem kellene ezt tullihegni, a K&M moduloknal ez egyebkent is bele szokott ferni mindez 1-2 oldalba.

Gondoltam hogy valami ilyesmiről lehet szó, ízlések és pofonok.
Nálam a háttér ideális esetben fél-egy oldal, lehetőleg tömören összefoglalva, szóvirágok és kis novella nélkül. Ha ennél hosszabb, akkor játék közben nem egyszerű 10-20 másodperc alatt (azaz a játék lassítása nélkül) megkeresni benne a lényeget.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.13, 09:35

En is hasonloan erzek ezzel, mint Marvin.

galu22: igen, egyetertek a velemenyeddel, _HA_ kampanyba szeretned integralni. En viszont K&M-t csak "one shot"-kent meselek, mivel rendszeresen amugy mas fut, igy pl. nagyon orultem volna, ha Manisztrid tornya tullep a "gonosz varazslo tornyaba betorunk es likvidaljuk" cselekmenynel, hogy teljes erteku modul lehessen. Nagyon kellenenek oda a kulisszak, legalabbis nekem, mert igy az en izlesemnek eleg sovany. Nem a reszletesen kidolgozott cselekmenyt hianyolom, hiszen ez felderitos modul, de megis valami otletet -- max. figyelmen kivul hagyod a sajat kampanyodban. Persze nem kellene ezt tullihegni, a K&M moduloknal ez egyebkent is bele szokott ferni mindez 1-2 oldalba. De ha a szerzo kiboviti, ahogy alabb szoba kerult, biztosan lesz ez sokkal jobb is még. A torony maga egyebkent teljesen rendben van, a testreszek vadaszata is tetszik, mert eleg bizarr.

A tobbi modult még nem volt idom elolvasni.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.13, 07:54

A Manisztrid tornya nekem játékosként kicsit, izé, egyszerűcskének hatott, a "verjük le a gonosz varázslót, és ennyi" cselekményt legalábbis nem lehet túlzott eredetieskedéssel vádolni. Persze jól szórakoztunk közben, de ez inkább a társaságnak volt betudható.

Én az ilyen modulokat jobban szeretem, mint az aprólékosan kidolgozott cselekményt. Nyilván nem egy-az-egyben mesélem le őket, mert akkor "verjük le a varázslót" lesz belőle, hanem integrálom a világba, és emiatt ha kell, néhol módosítom is.

Mesélőként a munka legfárasztóbb részét megspórolja, nem kell tesztelni az ellenfeleket, nem kell térképet rajzolni, nem kell ellenfeleket generálni, plusz még inspirációt is lehet belőle meríteni.

Nekem kampányba illeszteni sokkal egyszerűbb egy-egy kidolgozott helyszínt, mint egy komplett kalandot.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1946 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.12, 20:01

A Manisztrid tornya nekem játékosként kicsit, izé, egyszerűcskének hatott, a "verjük le a gonosz varázslót, és ennyi" cselekményt legalábbis nem lehet túlzott eredetieskedéssel vádolni. Persze jól szórakoztunk közben, de ez inkább a társaságnak volt betudható.

Mindettől függetlenül kösz mindenkinek, tényleg öröm látni az alkotó szellem megnyilvánulásait, csak most meg az a bajom, melyiket olvassam meg melyiket ne, ha netán még játszani is akarnék valamelyikkel. A versenyről sajna lemaradtam, főleg lustaságból, csak úgy viszont régóta be kéne küldenem sok mindent.

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 169 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.11, 15:13

Köszönöm a gratulációt!

A varázsló által védett és sanyargatott falu a határidő áldozatául esett (későn kezdtem hozzá, és nem volt már időm rendesen kidolgozni), de látva, hogy van rá igény, nem lehetetlen egy bővített verzió, mondjuk miután Narmoréknak lemeséltem. :)'

Subscribe

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.11, 13:13

Sajnos még egyiket sem volt időm átolvasni, de nagyon örülök, hogy ilyen jól sült el a verseny. Gratulálok a nyerteseknek, a résztvevőknek (illetve, de nem utolsósorban a rendezőknek).

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.11, 13:11

Igen tetszetős mindhárom.

A Manisztrid tornyában található helyszínek elég komoly rosszindulatot árasztanak magukból, tetszik hogy hangulatilag egységesek. Az is pozitívum szememben, hogy sok lény alapvetően megközelíthető erőszak nélkül is.

Arun-Kha alighanem azért tetszik, mert a romváros, bár elhagyatott, mégis van legalább 4 olyan csoportosulás, akikkel lehet szövetkezni, lehet őket átverni, felhasználni az egyébként teljesen a csapaton múló végcél érdekében.

A tűztollak is tetszik, nagyon jól végig van vezetve a hangulat (főképp a templomon), jók a leírások. Az én ízlésemnek talán kicsit erősek az ellenfelek, de a kaland könnyen adaptálható.

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.11, 11:14

Az elmúlt hetekben szerintem én generáltam az LFG látogató számának nagy részét :P .
Gratulálok minden résztvevőnek. Egyenlőre idő hiányában még csak átfutottam a pályaműveket, de különösen tetszettek Kartal illusztrációi.
Köszönöm a gratulációkat, igazán nagy élmény volt a kaland megírása a közösségnek és bizony nincs megállás, mert készül a Titán kiegészítő, majd egy komplett setting amiben Arun-Kha az egyik bejárható helyszín.
Én úgy gondolom, hogy a kezdeményezés igazán sikeresnek mondható, remélem a közeljövőben is lesz még hasonló megmérettetés, hogy az időhiány miatt az alkotókban maradt modulok is napvilágra kerüljenek.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3444 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.11, 09:59

Köszönöm a gratulációt!

A varázsló által védett és sanyargatott falu a határidő áldozatául esett (későn kezdtem hozzá, és nem volt már időm rendesen kidolgozni), de látva, hogy van rá igény, nem lehetetlen egy bővített verzió, mondjuk miután Narmoréknak lemeséltem. :)

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 640 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.11, 09:44

Még csak átfutni sikerült a modulokat, de az biztos, hogy a szellemváros, és a varázslótorony nem véletlenül került a legjobb három közé!

Gratula!
És én is szívesen látnék egy bővített verziót a varázsló által uralt településsel...

Dor

Dor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.11, 08:40

Gratula minden résztvevőnek (az első körnek is)!
Az értékelésekkel majdhogynem teljesen egyetértek.
Az "első körös" modulok remek ötleteket, helyzeteket lehet "pofátlanul" lopni és nyilván fogok is; a dobogósokat már inkább komplett lemesélésre szánom.
Köszönöm a befektetett munkát és remélhetőleg egyszer nekem is elkészül a versenyre szánt modulom, és remélem másoké is.

És még egy dolog: ha már ilyen jó modulokat sikerült összehozni - határidőre -, akkor talán nem érdemes itt abbahagyni... :)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.11, 08:33

Gratulálok a helyezettnek, és Alisternek az első helyhez, a második pedig talán Doc? A harmadik név tulajdonosát nem ismerem.

Alister a 3. Doc a 2., az első helyezettünk pedig új arc, legalábbis számomra. (Gondolom, Énok tesója, aki már írt modult korábban is. Tehetséges család. :D)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.11, 08:30

Gratulálok a győzteseknek! Igazán megörvendeztettetek bennünket ezekkel a modulokkal. :) A Romvárosban jó volt játszani, emlékezetes kaland marad számomra, főleg az, mennyit bénázott a karakterem... :) Manisztrid Tornyát pedig reményeim szerint előbb-utóbb, de inkább előbb lesz szerencsém kipróbálni. :)

Az első hely kapcsán pedig csatlakozom Urbanhoz, kellemes meglepetés. :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5936 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.11, 08:28

Gratulálok a helyezettnek, és Alisternek az első helyhez, a második pedig talán Doc? A harmadik név tulajdonosát nem ismerem.
(szerk, most látom, hogy a sorrend fordított, akkot is gratula! :D)

Módosította Orastes: 2013.09.11, 08:31

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]