Ugrás tartalomhoz

Fotó

Star Wars: X-Wing Miniatures Game

star wars társasjáték miniatures

• Válasz írásához lépj be
41 hozzászólás érkezett eddig

Porszem

Porszem

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 22:16

Köszi a választ.

Az oldal látogatottságának szerintem két oka van. Az általam ismert játékosok legtöbbjének az X-Wing csak második, de leginkább harmadik terepasztalos játék, így a fő kommunikáció máshol zajlik, ahol a fő játékokról beszélnek.

Cantina közönsége főként Warmachine-t játszik és az itteni és az inkvizítoros topic hozzászólási számaiból is látszik, hogy ezek a fórumok lassan kihalnak.
Személy szerint nem szeretem a FB-ot, de egyszerűen elkerülhetetlen volt. Mára annyira áttevődött oda a kommunikáció, hogy havi 1-2 post van a többi helyen.

Az oldalt köszönöm, hogy linkelted, legalább tudjuk, hogy van ilyen és talán növekedhet is a látogatottsága, ha elterjed.

Erről jut eszembe - belvárosban jártok néha BP-en ? Vácról talán még nem reménytelen.

Versenyszervezésről itt írtam néhány gondolatot, nem ismételném meg:

http://inkvizitor.hu/index.php/forum/viewthread/524/

Javaslom, válasszunk, hogy ne két helyen legyen párhuzamos megvitatása a témának.

Na sorban...
A Facebook nem rossz (amúgy van pár nemzet akiknek van X-wing miniatures FB oldala), egyetlen bajom vele, hogy érdemi társalgásra alkalmatlan és a cikkeinket is problémásabb lenne ott közölni ugyanabban a formában mint a usetheforce-on. A FB az azonnal információ megosztásra jó, ezt nem tagadom. Meg arra, hogy tízmillió youtube linkkel és alul öltözött lányokkal meg minden baromsággal széttrollkodják az oldalt.

Én sajnos nem járok Pestre, a távolság nem lenne akadály, de időm nincs.

A versenyszervezésről szóló bejegyzést olvastam, az Inkvizítoron is fent vagyok, csak Fecó néven. :)

Én támogatok minden olyan ötletet ami előrébb viheti az X-wing ügyet itthon. Ha FB, akkor FB. Nekem mindegy hol, csak beszéljünk a játékról! :) Szavaztasd meg vagy nemtom... És a verseny is érdekelne, egy ilyenre valsz tudnék időt szakajtani, feltéve, ha nem valamelyik negyedév végén lenne!

Holy_Inquisitor

Holy_Inquisitor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 528 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 17:05

Akkor kapacitasodat lekotve elorelathatolag ezeket szeretnem - a pesti kiosztast vallalom a Cantinaban vagy a D21ben:

4 x B-Wing
4 x Hwk290 light freighter
4 x Tie bomber
1 x Shuttle
2 x Imperial aces (ha megjelenik)

flyinghair

flyinghair

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 16:25

Az Esseni játékvásár otóber 24-27-ig tart. Én tavaly ott elég jó áron vettem a hajóimat. Két nap leszek ott vásárban 25-én és 27-én. Leginkább kis hajókat tudnék hozni, mert a csomagok helye véges, de talán egy-két nagyobbacska is belefér. Garantálni azonban nem tudok semmit. Y-Winget tavaly már alig találtam. Nagyjából annyiról lenne szó, hogy megírod, milyen hajókat szeretnél, átutalod nekem a pénzt előtt-egy két nappal, én meg megpróbálom beszerezni. Amit nem tudok megvenni annak természetesen az árát visszaadom. A hajókat meg igyekszem odaadni valakinek Pesten akitől átvehetitek.

Holy_Inquisitor

Holy_Inquisitor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 528 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 15:58

Beszerzésben hasznos lehet Essen. Heidelberger Spielverlag német kiadványait, amik csak a kártyák nyelvében térnek el egymástól, lényegesen olcsóbban lehet beszerezni. Pl.: Az alapdoboz tavaly 25€ volt, míg a wave 1 hajói 8-9€körül mozogtak. Ha van rá igény, akkor idén tudok hozni hajókat, ha valakit nem zavar hogy német, nyilván ésszerű keretek között...

Én lehet, hogy szeretnék élni a lehetőséggel.
Mikor lenne aktuális és milyen feltételekkel?

Tudnál erről írni picit többet? Akár privátban is jó.

Köszi előre is

Módosította Holy_Inquisitor: 2013.09.26, 15:59

flyinghair

flyinghair

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 15:41

Oh, értem. Akkor jó mulatást hozzá!

adriandraco

adriandraco

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 15:39

Értem. Nekem csak ma jön meg a két alapdobozom, tegnap jött a Falcon, úton a Slave stb. Szóval még nem játszottam, csak leírásokat olvastam, az universalheades szabályt stb.
Ezekből meg ez nem derült ki, vagy - ami valószínűbb - nem volt rá nagy hangsúly fektetve és átsiklottam felette :)

flyinghair

flyinghair

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 15:37

Te hogy különböztetsz meg két rookie X-Wing pilótát? ;) Ugyan-úgy a számokkal, amiket talpba tűznek, az egyiknek fekete számai vannak, a másiknak meg fehér...

Az USA országos elődöntőjének egyik ágán egy-egy nyolc TIE fighter-ből álló raj állt egymással szemben...

Módosította flyinghair: 2013.09.26, 15:37

adriandraco

adriandraco

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 15:33

Oké. Ilyenkor hogyan különböztetik meg a hajókat?

flyinghair

flyinghair

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 15:07

A verseny hogy működik a csapatok szempontjából? Gondolom Imperial nem mehet Imperial ellen és rebel sem rebel ellen.

De mehet Imperial az Imperial és rebel a rebel ellen is.

adriandraco

adriandraco

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 15:06

A verseny hogy működik a csapatok szempontjából? Gondolom Imperial nem mehet Imperial ellen és rebel sem rebel ellen.

flyinghair

flyinghair

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 12:56

Persze a kérdés továbbra is áll, hogy van-e igény egy (az első?) hivatalos FFG-s X-Wing versenyre.
Ez azt jelentené, hogy:
  • 100 pontos rendszerben játszunk
  • minden résztvevőnek rendelkeznie kell legalább egy alapdobozzal
  • mindenki a nevezett flottájával játssza végig a versenyt

nocadlee

nocadlee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 291 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 12:40

Sziasztok,
Szintén zenész. :-) A Core Setből van kettőm, első hullámból mindenből egy, és pluszban egy Millenium Falcon. Jó játék, de a költségek kissé visszariasztanak tőle - ha kicsit elkezdek építkezni, mindig kiderül, hogy kéne még ez meg az... egy plusz Y-wing vagy egy plusz Tie... (Az eddigi készletek is Bookdepós akciókból vannak, meg ajándékba kaptam a BGG Secret Santán)

flyinghair

flyinghair

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 12:36

Beszerzésben hasznos lehet Essen. Heidelberger Spielverlag német kiadványait, amik csak a kártyák nyelvében térnek el egymástól, lényegesen olcsóbban lehet beszerezni. Pl.: Az alapdoboz tavaly 25€ volt, míg a wave 1 hajói 8-9€körül mozogtak. Ha van rá igény, akkor idén tudok hozni hajókat, ha valakit nem zavar hogy német, nyilván ésszerű keretek között...

flyinghair

flyinghair

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 12:24

Én alapvetően társasjátékozok, de abból sokat, a miniatúrák világába az X-Wing-en keresztül kóstoltam bele, és másba szinte biztos, hogy nem fogok. Két X-Wing alapdobozom van, az első hullámból minden hajóból egy, a TIE Advanced-ból két darab. Plusz egy Slave-1 egy Falcon.

KeMSyT

KeMSyT

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 859 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 11:36

Én is Vác környékén játszom, egyelőre csak a core-ra volt keret, de majd felhozom én is

Holy_Inquisitor

Holy_Inquisitor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 528 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 11:11

Kérdés - az Inkvizítoron lévő X-Wing topicon túl van valahol élő és aktív hazai fórum ebben a témában ?

Hali!

Mi indítottunk pár hónapja egy oldalt az X-wingnek és a SW LCG-nek... Azt látom, hogy kettőnkön kívül (Vodka és én) más is nézegeti (napi 10-15 a látogatottság), de senki sem iratkozik fel, senki nem szól hozzá semmihez. Pedig hetente kerülnek fel cikkek a két játékról. Nem panaszkodom, hogy nem megy az oldalunk, csak közlöm a tényeket. Mi hárman játszunk itt Vác környékén, legalábbis én ennyiről tudok. Nekem egyelőre van egy alapdobozom meg egy X-wing kiegem. Jönne még egy X-1 meg egy Y-Wing, de nem akar ideérni...
Az oldalunk címe: http://usetheforce.gportal.hu/

A
z Erő legyen veletek!

Köszi a választ.

Az oldal látogatottságának szerintem két oka van. Az általam ismert játékosok legtöbbjének az X-Wing csak második, de leginkább harmadik terepasztalos játék, így a fő kommunikáció máshol zajlik, ahol a fő játékokról beszélnek.

Cantina közönsége főként Warmachine-t játszik és az itteni és az inkvizítoros topic hozzászólási számaiból is látszik, hogy ezek a fórumok lassan kihalnak.
Személy szerint nem szeretem a FB-ot, de egyszerűen elkerülhetetlen volt. Mára annyira áttevődött oda a kommunikáció, hogy havi 1-2 post van a többi helyen.

Az oldalt köszönöm, hogy linkelted, legalább tudjuk, hogy van ilyen és talán növekedhet is a látogatottsága, ha elterjed.

Erről jut eszembe - belvárosban jártok néha BP-en ? Vácról talán még nem reménytelen.

Versenyszervezésről itt írtam néhány gondolatot, nem ismételném meg:

http://inkvizitor.hu/index.php/forum/viewthread/524/

Javaslom, válasszunk, hogy ne két helyen legyen párhuzamos megvitatása a témának.

Porszem

Porszem

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 10:59

Kérdés - az Inkvizítoron lévő X-Wing topicon túl van valahol élő és aktív hazai fórum ebben a témában ?

Hali!

Mi indítottunk pár hónapja egy oldalt az X-wingnek és a SW LCG-nek... Azt látom, hogy kettőnkön kívül (Vodka és én) más is nézegeti (napi 10-15 a látogatottság), de senki sem iratkozik fel, senki nem szól hozzá semmihez. Pedig hetente kerülnek fel cikkek a két játékról. Nem panaszkodom, hogy nem megy az oldalunk, csak közlöm a tényeket. Mi hárman játszunk itt Vác környékén, legalábbis én ennyiről tudok. Nekem egyelőre van egy alapdobozom meg egy X-wing kiegem. Jönne még egy X-1 meg egy Y-Wing, de nem akar ideérni...
Az oldalunk címe: http://usetheforce.gportal.hu/

A
z Erő legyen veletek!

rokarege

rokarege

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 596 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 10:40

@Holy_Quest: Sajnos fogalmam sincs, hogy kik játsszák, és hogy hol. Ezért is érdeklődök, hogy érdemes-a szervezésbe időt és energiát ölni. A versenyt az FFG égisze alatt játszanánk, tehát elvileg hivatalos lenne, hivatalos versenyszabályokkal.

Egyébként én flottaépítésre ezt a holnapot használom, gondolom ismeritek. Nagyon praktikus: http://x-wing.voidstate.com/

@adriandraco: Most alakulnak a rendezvény részletei, de tavaly csináltam interjút a szervezőkkel. Tavaly kb. 400 résztvevő volt a két nap alatt. http://lfg.hu/56433/vegyes/interjuk/ii-pecsi-tarsasjatek-kiallitas-es-vasar-interju-a-szervezokkel/ Egyébként az idei időpont: november 22-23-24.

Kecskeméten rajtam kívül még 1 emberről tudok, h. megvan neki, sajnos még nem sikerült összehoznunk egy játékot. Otthon meg a párommal szoktuk az alapot játszani, de már az is régen volt.

A hétvégi Kecskemétcon-on esetleg fel lehetne mérni az igényeket, ha esetleg jössz.

Pécsre jó volna lemenni, Adrienn már régóta nyúz minket :D

flyinghair

flyinghair

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 10:19

@Holy_Quest: Sajnos fogalmam sincs, hogy kik játsszák, és hogy hol. Ezért is érdeklődök, hogy érdemes-a szervezésbe időt és energiát ölni. A versenyt az FFG égisze alatt játszanánk, tehát elvileg hivatalos lenne, hivatalos versenyszabályokkal.

Egyébként én flottaépítésre ezt a holnapot használom, gondolom ismeritek. Nagyon praktikus: http://x-wing.voidstate.com/

@adriandraco: Most alakulnak a rendezvény részletei, de tavaly csináltam interjút a szervezőkkel. Tavaly kb. 400 résztvevő volt a két nap alatt. http://lfg.hu/56433/vegyes/interjuk/ii-pecsi-tarsasjatek-kiallitas-es-vasar-interju-a-szervezokkel/ Egyébként az idei időpont: november 22-23-24.

adriandraco

adriandraco

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.26, 10:18

Szóval, mit tudni erről a pécsi rendezvényről? Mikor lesz?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]