Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Batman: Arkham Origins információk érkeztek

• Válasz írásához lépj be
13 hozzászólás érkezett eddig

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 596 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.14, 16:20

Szerintem az első dobozt sem vehették többen, mint a másodikat.
Mindenesetre kár, hogy nem jelent meg :(

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.11, 10:19

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=3]A rajzfilmsorozat kapcsán annak idején még írtam is emailt a forgalmazónak, hogy mikor jelenteti meg a következő dobozt, de nem válaszoltak. Kíváncsi lennék, hogy miért álltak le vele.[/size][/font][/color]

Tippre azért, mert pénzügyileg nem érte meg nekik.

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 596 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.06, 17:29

A rajzfilmsorozat kapcsán annak idején még írtam is emailt a forgalmazónak, hogy mikor jelenteti meg a következő dobozt, de nem válaszoltak. Kíváncsi lennék, hogy miért álltak le vele.

Módosította Gregorius: 2013.10.06, 17:30

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 596 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.06, 17:26

Számomra a játékok nagyobb élményt nyújtottak, mint a filmek.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5577 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.06, 12:30

kabal: tény, hogy Burton zseniálisat alkotott az art deco dolgokkal és a hangulattal, a hasonlóan zseniális rajzfilmsorozat első két doboza pedig a polcon ül nálam - itthon csak ennyi jelent meg sajnos :( .

Nolan reálisabb vonal felé vitte el a filmet. Szerintem Chicago (és később Pittsburg) nagyszerű hátteret adott a sötét hangulatnak - főleg Chicago a magasvasúttal, és aluljárókkal.
Sajnos még csak az Asylumhoz volt szerencsém, így csak arról tudok nyilatkozni, de érzésem szerint a Nolan féle Narrows-Arkham hangulat talán még durvább is mint a játékban lefestett kép. Ezzel nem a játékot "húzom le", hiszen életem egyik legjobb játékélménye kapcsolódik az AA-hoz.

A két Arkham játék a képregényrajongóknak készült, az új trilógia mindenkinek.

Az Arkham játékok sztorija (tudtommal) teljesen új és egyedi... vagyis mindenkinek szól.

A Nolan féle filmek sztorija lényegében mind-mind képregényekből lett véve... vagyis ez szól a képregényeseknek. Az egyszeri mozinéző csak egy jó filmet lát, aki viszont ismeri a képregényeket, az csak kapkodja a fejét, hogy "Azta! Ezt itt olvastam, ezt ott olvastam!". Mindhárom film tele van ilyenekkel. Ilyen olvasatban (nálam: ilyen olvasatban is), a Nolan féle filmek a legtöbbet nyújtó Batman dolgok.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.06, 11:27

A két előző játéknak szerintem zseniális volt a forgatókönyve, sokkal jobb akármelyik eddigi fimnél.

Azért a Nolan-trilógia elég erősen az etalon kategória marad a Batman dolgokat illetően sok-sok évig még, legyen szó filmről, sorozatról, játékról, bármiről. Lévén a három film a Batman történetek leglegendásabb elemeit vegyítette képregényekből és "egylövetű" dolgokat egyaránt figyelembe véve.

Éppen csak a gótikus hangulat és a sötétség (nem a lelki, hanem az éjszakai) hiányzott belőlük. A két Arkham játék a képregényrajongóknak készült, az új trilógia mindenkinek. Szó se róla, kiváló a Nolan-sorozat, de a személyes listámon a két Tim Burton film és a rajzfilmsorozat is megelőzi őket.

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 596 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.05, 18:02

Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, szeretem a Batman filmeket, de a játékok forgatókönyve a
műfaj jellegéből, így a hosszabb játékidőből adódóan jobban ki tud bontakozni, nekem ezért tűnik komplexebbnek egy game-sztori, mint egy-egy film története. Persze ez egy szubjektív vélemény.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5577 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.05, 17:54

A két előző játéknak szerintem zseniális volt a forgatókönyve, sokkal jobb akármelyik eddigi fimnél.

Azért a Nolan-trilógia elég erősen az etalon kategória marad a Batman dolgokat illetően sok-sok évig még, legyen szó filmről, sorozatról, játékról, bármiről. Lévén a három film a Batman történetek leglegendásabb elemeit vegyítette képregényekből és "egylövetű" dolgokat egyaránt figyelembe véve.

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 596 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.05, 16:47

Remélem újra tudják hozni az elvárt nívót.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.01, 21:52

A 12 óra elég keskenynek tűnik az 50 órás Arkham City végigjátszásom tükrében...

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.01, 13:34

Most megleptél. Nem tudtam, hogy ez már nem RS játék lesz... A City sajnos még várat magára, de az AA zseniális+ játék volt.

Nálam a City a felszerelési listámon van már, arra vár, hogy telepítsem (lehet, hogy sokat fog várni rá). OnLive-on belenéztem az elejébe, és bár abból messzemenő következtetéseket nem lehet levonni, a feeling rendben volt.
Szerintem nem lesz gond ezzel a Warner inszájder új résszel sem, mert az infók és videók alapján elég ügyesen követik a Rocksteady féle receptet, de azért előrendelni biztosan nem merném (bár én amúgy sem vagyok egy előrendelős típus).

Módosította strato: 2013.10.01, 13:34

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5577 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.01, 13:08

Most megleptél. Nem tudtam, hogy ez már nem RS játék lesz... A City sajnos még várat magára, de az AA zseniális+ játék volt.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.01, 13:02

Valahogy nekem ezekből a Batman játékokból nem hiányzott eddig sem a multiplayer.

Kíváncsi vagyok amúgy, hogy a WBG Montréal milyen eredményeket produkál majd a játékkal a Rocksteady-féle előző részek után.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6331 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.01, 13:02

Újabb tudnivalók és érdekességek jelentek meg a 2013. október huszonötödikén megjelenő Batman: Arkham Origins-ről. Az egyik, hogy a Wii U tulajok nem egészen ugyanazt a játékot kapják: az ő verziójukból kimarad a multiplayer lehetőség, cserébe viszont az ajánlott fogyasztói ára is alacsonyabb lesz... Batman: Arkham Origins információk érkeztek

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]