Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Holdtölte - 32. szám

• Válasz írásához lépj be
42 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4481 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.29, 08:34

Ha már ennyi idő és energi van ötletelésre, akkor akár egy online fanzint is el lehetne indítani. :nos:

Sőt, az LFG-re is lehetne írni mindenfélét, nem? De.

Vagy ha már fanzin, ott van a Kazamata.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.29, 08:14

Ha már ennyi idő és energi van ötletelésre, akkor akár egy online fanzint is el lehetne indítani. :nos:

Ez az ötlet nagyon jól hangzik. Lehetne amolyan "LFG évkönyv"szerűség cikkekből (linkelve az oldalra) és új írásokból...or something.

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.29, 07:15

Ráadásul a jogtulajdonosok levadászása nem olyan egyszerű minden újságnál, mint a Bíborholdnál, ahol csak saját cikkek jelentek meg. Az Alanori Krónika, a Dragon, a Fanfár és a Rúna is adott le fordításokat. Azok akkor maradjanak ki, amíg a jogtulaj nem engedélyezi?

A régi Alanori Krónikák nagy része fent van a Beholder oldalán, bár mostanában nem követem a fejleményeket.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4664 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.29, 02:30

Szvsz nem a magazinok fizikai elerhetosege a kerdeses, hanem onmagaban a jogi hatter rendezettsege es a kozlesi engedely megszerzese a jogutodoktol.

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.29, 01:02

Asszem a magyar Dragonok megvannak mind, a Rúnából az első néhány évad, egy pár Keeper, Démon, AK, ilyesmik. Jó lenne mindegyikből egy teljes sorozatot archiválni- nyissunk egy új topicot a témának! Temetőbóklászás helyett elsején rendszerezem a gyűjteményem.
(Hülye vagyok én, hogy amint végeztem az egyikkel, máris másikba akarok kezdeni? Igen, az vagyok!)

Ja lehetne nyitni topicot. Majd szóljatok ha megnyílt. :) Nekem AK-ból sok van. Majdnem teljes a gyűjtemény. Rúnából sajnos kevés van. Ezt is csak úgy lehetne, hogy több ember egyszerre dobja össze az adott magazin számait. Hacsak nem akad valami gyűjtő szellemű emberke, akinek megvan minden szám.
Amíg lemegy a Holdtölte pár száma, az még sok idő, addig ki lehetne találni mi legyen.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.28, 23:59

Asszem a magyar Dragonok megvannak mind, a Rúnából az első néhány évad, egy pár Keeper, Démon, AK, ilyesmik. Jó lenne mindegyikből egy teljes sorozatot archiválni- nyissunk egy új topicot a témának! Temetőbóklászás helyett elsején rendszerezem a gyűjteményem.
(Hülye vagyok én, hogy amint végeztem az egyikkel, máris másikba akarok kezdeni? Igen, az vagyok!)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6490 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.28, 22:48

A régi magyar Dragonok jók voltak, a Démon talán öt számot ért meg, de volt benne pár jó ötlet.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.28, 22:18

A Démonból konkrétan az alienes eszmefuttatás volt emlékezetes, emlékszem még valami horrorparódiára, ami nem volt rossz (bár a szép emlékeket néha tönkrevágja az újraolvasás), a többi cikk az lehet, hogy üres volt, sok emléket nem hagyott.

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.28, 21:14

Major: Elsősorban úgy néztem, hogy mi az ami időtálló. Pl: egy évekkel ezelőtt megszűnt levelezős játék statisztikája vagy egy hasonló korú kártyajáték lapelemzése nem biztos, hogy érdekes most is.
A HT/BH pl. elég jó ilyen szempontból. Igen kevés volt benne a nem RPG-s tartalom.
A Fanfárral kapcsolatban akkor neked több szerencséd volt, én a 2004 december alapján írtam.

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.28, 19:46

Nekem van Démon magazinom, de 80%-a használhatatlan. Ott volt pl. a Killuspal levelezős játék, amiről kértem anno értesítő levelet, de csak hónapok múlva válaszoltak, hogy egyszer majd valamikor és azóta se lett semmi. Meg a Star Wars cikkek, amik csak arról szóltak, hogy hogyan lehetne Cyberpunk-al házasítani a játékot, de szinte semmi konkrétum. Aztán ott voltak a kétes irodalmi értékkel, szórakoztatási faktorral rendelkező novellák, versek. (Megölni időgéppel Hitlert? 1-2-3-stb.) Voltak általános szerepjáték cikkek, de nem sok.

A többi általam ismert magazin-fanzin szerepjátékos szempontból:

Az AK még haszontalanabb, A TF-KG-ÖV-HKK teszi ki 75%-át, ezek a tartalmak meg már teljesen haszontalanok, még a HKK is, mert kit érdekel egy 15 évvel ezelőtti teszt, amikor azok a lapok már régen elavultak. Vagy mondjuk a Zarg invázió statisztikái, TF szabálymódosítások. Vagy pl., hogy uszították egymásra a játékosok mindenféle rasszista beszólással (árnymanó-troll ellentét),1-1 Shadowrun novella, cikk érdekes lehet, de csak ha szigorúan 2. kiadással játszol.

Rúna lehet érdekes, Első törvénykönyv használóinak, AD&D, SW játékosoknak, későbbiekben Earthdawn, Vampire, stb.. Most tervezem pl. a Kitörés SW modul lejátszását az I. évfolyamból.

Volt még Troll magazin, de az csak kettő számot ért meg, pedig igéretes volt. (Warhammer! :hedbeng2: :ork: )

Dragon magazin: Gondolom TSR jogutód WotC azonnal beletenyerelne a posztoló arcába.

Talizmán, Keeper és a Hasadék-Másvilág nekem szürkezóna. Annyit olvastam róluk, hogy a Talizmán kártyás fanzin, a Keeper Auvron érdekeltség volt, az utóbbi kettő meg a Démon haverujság, később ellenlábas a szakítás után.

Fanfárban is elég tetemes kártyás/egyéb anyag volt, szóval szerintem ott is elég kicsi a hasznos/haszontalan anyag aránya. (Megnéztem egyet: 1 db tisztán szerepjátékos cikket találtam a többi kártya/terepasztalos/társas volt)

Természetesen puszta nosztalgiából néha előveszek egyet-egyet és nézegetem, de felhasználni ma már kevés anyagot tudok.

Hát a hasznosságot szerintem többféleképpen is lehet szemlélni. Ahogy te álltál hozzá, úgy valóban igazad van pl. az Alanori Krónikával kapcsolatban. De abban is majdnem biztos vagyok, hogy sokan lapozgatnák szívesen pusztán nosztalgiából, ahogy a Holdtöltét is, és sokan nem is ismerik a magazint. Az, hogy régi információkat tartalmaz, esetleg olyan játékokkal kapcsolatosan, amik már nem feltétlen aktuálisak, nem biztos, hogy olyan sokat nyom a latban, vannak más szempontok is.

A Fanfár változó. Pl. az a szám, ami nekem van meg, a 2004 márciusi, ilyen dolgokat tartalmaz: Forgotten Realms világának hősei, Cyberpunk novella, Faerun vallásai, Meséléstechnikai dolgok, és sok más.

Módosította Major: 2013.10.28, 19:46

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.28, 19:16

Nekem van Démon magazinom, de 80%-a használhatatlan. Ott volt pl. a Killuspal levelezős játék, amiről kértem anno értesítő levelet, de csak hónapok múlva válaszoltak, hogy egyszer majd valamikor és azóta se lett semmi. Meg a Star Wars cikkek, amik csak arról szóltak, hogy hogyan lehetne Cyberpunk-al házasítani a játékot, de szinte semmi konkrétum. Aztán ott voltak a kétes irodalmi értékkel, szórakoztatási faktorral rendelkező novellák, versek. (Megölni időgéppel Hitlert? 1-2-3-stb.) Voltak általános szerepjáték cikkek, de nem sok.

A többi általam ismert magazin-fanzin szerepjátékos szempontból:

Az AK még haszontalanabb, A TF-KG-ÖV-HKK teszi ki 75%-át, ezek a tartalmak meg már teljesen haszontalanok, még a HKK is, mert kit érdekel egy 15 évvel ezelőtti teszt, amikor azok a lapok már régen elavultak. Vagy mondjuk a Zarg invázió statisztikái, TF szabálymódosítások. Vagy pl., hogy uszították egymásra a játékosok mindenféle rasszista beszólással (árnymanó-troll ellentét),1-1 Shadowrun novella, cikk érdekes lehet, de csak ha szigorúan 2. kiadással játszol.

Rúna lehet érdekes, Első törvénykönyv használóinak, AD&D, SW játékosoknak, későbbiekben Earthdawn, Vampire, stb.. Most tervezem pl. a Kitörés SW modul lejátszását az I. évfolyamból.

Volt még Troll magazin, de az csak kettő számot ért meg, pedig igéretes volt. (Warhammer! :hedbeng2: :ork: )

Dragon magazin: Gondolom TSR jogutód WotC azonnal beletenyerelne a posztoló arcába.

Talizmán, Keeper és a Hasadék-Másvilág nekem szürkezóna. Annyit olvastam róluk, hogy a Talizmán kártyás fanzin, a Keeper Auvron érdekeltség volt, az utóbbi kettő meg a Démon haverujság, később ellenlábas a szakítás után.

Fanfárban is elég tetemes kártyás/egyéb anyag volt, szóval szerintem ott is elég kicsi a hasznos/haszontalan anyag aránya. (Megnéztem egyet: 1 db tisztán szerepjátékos cikket találtam a többi kártya/terepasztalos/társas volt)

Természetesen puszta nosztalgiából néha előveszek egyet-egyet és nézegetem, de felhasználni ma már kevés anyagot tudok.

Módosította grungi: 2013.10.28, 19:20

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2612 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.28, 17:53

Hasadékból egyet láttam, annak alapján inkább olvassanak fel 14 éves lányok Alkony-fanfictiont az arcomba egy álló (!) hétig. A Démon csak simán iszonyú tré volt, a többi elmegy, azt meg nem hiszem, hogy a Valhalla Páholy hamvaiból megéledve rommá perelné az oldalt pár Rúna miatt.

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.28, 17:40

Köszönet a munkáért! Már lassan elfelejtettem, hogy van még. :)
Van ötlete valakinek, hogyha lemegy utána mit kéne/lehetne feltöltögetni?

Nekem lenne. Megvan a hazánkban nem annyira ismert Warlock magazin összes példánya pdf-ben (13). Csak a jogi státuszát kellene tisztázni. Nem tudom, hogy most ki birtokolja jelenleg és adna-e rá engedélyt.

http://www.fightingfantasy.com/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=37

Én lehetőleg magyar nyelvűre gondoltam. Amiknek én a legjobban örülnék, az az Alanori Krónika, meg a Rúna magazin lenne talán. Persze ezek is jogilag lehet bukósak. Nem tudom. Ki kéne bulizni valahogy.

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.28, 16:33

A Hasadék jó ötlet! Azzal lehetne folytatni!
(Radivoj: A Démont viccnek gondoltad? :) )

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.28, 14:38

Ingyenmunkáért nem kell szabadkozni.

Folytatásnak eszembe jut a Talizmán, Hasadék, esetleg a régi, kisalakos Fanfár magazinok, amennyiben engedik a szerzők.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.28, 14:37

Egyébként köszi a feltöltéseket eddig is, kabal, hiánypótlóak.

(A legjobb persze az volna, ha a magazin az utolsó szkennelés után slusszpoénként újraindulna, de ennek nincs esélye. Sajnos. Nincs mögötte olyan tőkeerő, mint a Galaktika mögött.)

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.28, 14:35

A legjobban a Démon magazinnak örülnék, abban volt pár nagyon szórakoztató cikk. És egyszerűen beszerezhetetlen.

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.28, 11:59

Nekem lenne. Megvan a hazánkban nem annyira ismert Warlock magazin összes példánya pdf-ben (13). Csak a jogi státuszát kellene tisztázni. Nem tudom, hogy most ki birtokolja jelenleg és adna-e rá engedélyt.

http://www.fightingfantasy.com/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=37

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.28, 11:04

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.28, 10:59

Ne szabadkozz, nem hajt a tatár. :) Így is nagyon örülünk ennek a nagyon hasznos munkának.
Köszönjük!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]