Ugrás tartalomhoz

Fotó

Shadowrun regények

• Válasz írásához lépj be
478 hozzászólás érkezett eddig

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5311 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.09, 14:24

Én is kb. 10 éve (rpg.hu találkozón tomboláztuk pár tucat Lottó csokival :D ), de a hajó dolog nekem is megmaradt :) .

• Orastes kedvelte ezt

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 881 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.07, 06:43

seti: A Hajtóvadászat elején egy tünde hajóra hatolnak be - bár gyors lapozgatás után először a teherhajó szó jött velem szembe, így nem biztos, hogy jót mondok.

Az lesz az! Köszi. Olyan régen olvastam, hogy már arra sem emlékeztem, hogy milyen hajó volt, de az elfekre emlékeztem, úgyhogy tuti ez lesz.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5311 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.07, 00:37

seti: A Hajtóvadászat elején egy tünde hajóra hatolnak be - bár gyors lapozgatás után először a teherhajó szó jött velem szembe, így nem biztos, hogy jót mondok.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 881 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.06, 18:01

Üdv!

Régen olvastam egy SR regényt, aminek sajnos nem ugrik be a címe, és sok mindenre már a történetből sem emlékszem, csak annyi maradt meg belőle, hogy az elején egy árnyvadász csapat valamilyen hajóra, luxusjachtra hatol be valami oknál fogva. Esetleg valaki meg tudná mondani, hogy melyik ez a könyv?

Köszi.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.10, 11:30

Nekem kicsit olyan érzésem volt, mintha nem konkrétan ezekhez a könyvekhez készült borítót húztak volna rájuk.

Tetszenek ennek a festőnek a borítói (különösen az amúgy zseniális Shaken regényé), de itt egyszerűen nem tudom maradéktalanul a sztorihoz társítani őket...

mipet5

mipet5

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 55 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.09, 08:43

Nem te vagy az egyetlen. Bár régen olvastam már ezeket a regényeket, Sam (Csavar /Twist) karakterét én egyáltalán nem ilyen macsósnak képzeltem.

A második rész borítóján a sárkány szép, de Svindler (Dodger) érthetetlen pozitúrában van. A harmadik borító talán a legelfogadhatóbb számomra. A tűzgolyókat dobáló egyén lenne Vonyító Prérifarkas?

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.08, 13:18

176259.jpg

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.08, 13:16

A magyarul is megjelent "Hatalom titkai" sorozat új borítóképeket kapott. Szépek, de nekem valahogy nehezemre esik a regényekhez társítani őket...

81882.jpg

176257.jpg

roante

roante

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.19, 00:04

Hah, csak kettőt olvastam vissza, ott az LX-IR-ről ment a diskurzus, annál lejjebb nem mentem :D Na majd legközelebb, sry ;]

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.17, 11:24

Roante: Köszönjük, de célszerű egy pár hozzászólással visszaolvasni ilyenkor.

roante

roante

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.16, 09:34

Hátha vannak itt, akiket érdekel: 398 Ft egy csomó SR könyv!

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.14, 19:10

Amiket írsz, az pont a Vakító fény és az LX-IR. Általában elég jónak tartják őket.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 881 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.14, 18:30

Köszi a leírásokat. Ha egy SR könyv már kellemes, az már megfelelő.

Nekem két SR könyvem van: Átváltozva, Végtelen Világok.

Az első még az úgy-ahogy elmegy kategória, a másikat végig sem olvastam. Néhányat anno kölcsönkaptam olvasásra, de már a címüket sem tudom. Mindössze az van meg, hogy az egyik arról szól, hogy a rovarszellemek hogyan veszik át Chicago-t, valamint egy másiknak egy olyan fickó volt a főszereplője, aki utálta a kibervereket, nem is volt semmi ilyesmi neki, de a könyv végére megsérült az egyik karja, amit egy kiberkarral helyettesítettek, és nagyon ki volt akadva érte, vagy valami ilyesmi...

Nem tudom, lehet, hogy csak én találkoztam a rosszabb könyvekkel, de nem igazán van jó véleményem a regényekről, viszont a világot azt kedvelem, így ennyi pénzért talán adok még esélyt egy-két kötetnek.

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 2037 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.14, 13:31

Hmm, jó kis akció. Én is megnézem, mi van a könyvespolcomon...

/ Most már értem, hogy miért lenne aktuális egy jó kis SR verseny. Francba... /

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.14, 13:25

Ezek közül a regények közül melyek tartoznak a jobbak közé? Ha valaki már olvasta valamelyiket légyszi írjon már róla egy pár sort. Ami különösen érdekelne az a Véres Sport, de a többiről is olvasnék tapasztalatokat.

Köszi előre is.

A Véres sport inkább csak kellemes, de nagyon jó az Aztlan leírása.

A Farkas és holló rövidebb novellákból áll, mindnek ugyanaz a főszereplője. Én imádtam, de rengeteg dolog nem igazán egyezik benne a SR-kánonnal.

A nap háza az LX-IR folytatása, ha azt nem olvastad, sürgősen szerezd be, mert szvsz az egyik legjobb SR könyv. Ez sajnos nem éri el annak a szintjét.

A múlt csapdájában az LX-IR egyik mellékszereplőjét viszi tovább, másik író által. A főszereplő egy utcai szamuráj, akinek kis túlzással minden létező kiberver megvan. Kétszer.

Ragnarok, Lángoló idő - Egy Karom nevű humán mágus és csapata kalandjai. Sokan szeretik.

Született vadász, Mérgek könyve, Bukott angyalok - Egy Kellan Colt nevű kezdő árnyvadásznő kalandjai. Szerintem elég átlagosak.

Nosferatu, Fekete Madonna, Véres utcák - Ezek ugyanabba a sorozatba tartoznak. Főszereplőjük leginkább egy Serrin nevű elf mágus. Nekem annyira nem jöttek be, különösen a Fekete Madonna végén akadtam ki.

Végtelen világok - két szó: Halhatatlan Elfek.

A Hajtóvadászat én imádom (van másik kötet is, de lehet olvasni anélkül is), de lehet, hogy ezzel egyedül vagyok. Az Utóhatás se rossz, mindkettő eléggé árnyvadászat központú.

Nagyjából ennyi. A többi nem hagyott bennem annyira mély nyomot (így vagy úgy...). :bezzeg:

Módosította Thirlen: 2014.11.14, 13:26

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 881 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.14, 11:48

Ezek közül a regények közül melyek tartoznak a jobbak közé? Ha valaki már olvasta valamelyiket légyszi írjon már róla egy pár sort. Ami különösen érdekelne az a Véres Sport, de a többiről is olvasnék tapasztalatokat.

Köszi előre is.

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.12, 08:20

köszi!
én is rárepültem

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.11, 23:08

Fú, át kéne néznem, mit olvastam eddig és mit nem...

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.11, 22:18

A Beholder nagy akciót tart Shadowrun könyvekre.

"A Beholder Kiadó 1994-ben, azaz pontosan 20 éve adta ki az első könyvét. Ez a Sose kezdj sárkánnyal c. Shadowrun regény volt. Két hetente jelentettünk meg könyveket, tehát több száz-féle remekművel gazdagodhattak olvasóink. Eleinte csak fantasy és sci-fi témával jelentünk meg a hazai könyvkiadás piacán, később a krimi és a humor is helyet kapott a palettánkon.Támogattunk első könyves magyar írókat is, akik azóta már több kiadással is büszkélkedhetnek.

Bár 2011-ben befejeztük a könyvkiadási tevékenységünket, mégis sok emlékünk van erről a hosszú időszakról. A legszebb talán, amikor az Idő kereke sorozat íróját, Robert Jordant láttuk vendégül 2003-ban a Könyvfesztiválon, ahol hosszú-hosszú sorokat kellett végig várni egy a mester által dedikált könyvre.

1994-ben az első regényünk 398 Ft-ba került. Ennek az akciónak a keretein belül szintén a 20 éves árakon lehet megvásárolni az alábbi Shadowrun könyveket:

Elsötétedés    

Az éjszaka markában    

Nosferatu    

Fekete madonna    

Véres utcák

Végtelen világok    

Ragnarok    

A múlt csapdájában    

Ki űzi a vadászt?    

Hajtóvadászat

A nap háza    

Farkas és holló