Ugrás tartalomhoz

Fotó

Shadowrun regények

• Válasz írásához lépj be
492 hozzászólás érkezett eddig

Varshi

Varshi

Árnyfalkatag

• Moderátor
  • 1592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.11, 13:14

Azaz valami olyasmi, amit mesélőként izomból elhajtanék, ha ilyen előtörténettel állna elém... :nono:

lombardi

lombardi

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 556 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.11, 12:56

Farkas alakváltó, és csak amolyan szabadúszóként dolgozik az LS Tactical Division magical task force-ában, mint a paralények szakértője, vagy miafakk.

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.11, 12:41

Az érdekelne hogy hogy kerül egy alakváltó az LShez!Meg milyen alakváltót vesznek fel!Gondolom nem a fókáról van szó!Remélem a regény erre aránylag hihető választ ad!
Mi lesz a következő a szabadszellem vagy a ghoul? :nono:

lombardi

lombardi

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 556 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.11, 07:51

Ja, igen... :hammer:

Douwe_EgBerts

Douwe_EgBerts

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 907 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.11, 07:23

Hoi,

Ugye Talon az Karom volt magyarul? :nono:

lombardi

lombardi

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 556 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.10, 08:39

Renraku téma: fogalmam sincs, de a Technobabel lehet az előzmény, mert ha jól emlékszem, a Renrakut elfoglaló Deushoz Leonardónak is volt valami köze...

Az LS alakváltós könyvet Smedman írta, Stackpole könyve a Wolf and Raven, és így kezdődik:

"As the door shut behind me and the bar's natural atmosphere raped my nostrils I had a sudden urge to remodel the place with a flam-thrower." :lol:

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.10, 08:32

Stackpole:Nem ő írta a LS alakváltóról szóló könyvet?
A Renraku bezáródásról nincs valami regény?
A két kiegészítőt keveslem hozzá!Bár a JK meg sokallják :lol: !

lombardi

lombardi

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 556 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.10, 08:28

Nem folytatás, teljesen különáló regény, új szereplőkkel, asszem nem is Seattle-ben játszódik, hanem Washingtonban. A címe Just Compensation.
Smedman-táma kicsit eltolva, előbb Kenson regények jönnek (amúgy a Pszichotróp nagyon egyedi cucc volt, ennyi Mátrix természetesen nincs a többi könyvében). Kenson fő karaktere a Talon nevű mágus, aki a Sárkányszív trilógiában szerepelt a végén "vendégművészként", Ryan csapatában. Viszont amit most forítok tőle (Technobabel), abban még nem ő szerepel, hanem egy Babel nevű dekker. Eddig tetszik a könyv, majd meglátjuk mi lesz belőle. Egy kicsit kapcsolódik a Pszichotróphoz (ott történik említés egy Babel nevű fazonról), illetve a Fekete Madonnához (remélem többet meg lehet belőle tudni Leonardóról, merhogy ő is szerepel benne).
Szóval ez is eléggé a mátrixról fog szólni, meg gondolom az otakukról, de szerintem nem játszódik ott több jelenet, mint bármelyik másik könyvben.
Aztán ha jól tudom szintén Kensontól jön egy Crossroads című könyv, ami azzal kezdődik, hogy Talon kilép Ryanéktől, és létrehozza saját csapatát.
ööö....aztán nem tudom... most végiggondolva lehet, hogy végigmegy ez a Talon vonal, és csak utána jönnek a Smedman könyvek. Ja, és közben még ott van egy Stackpole regény is...

Varshi

Varshi

Árnyfalkatag

• Moderátor
  • 1592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.10, 08:11

Ja, amikor a tünde mesterlövésszel tárgyal, az egy jó jelenet :lol:

A legjobb az egész könyvben! :lol:

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.10, 07:26

Pozitiv!
Bár azt hittem Charette csak 4 könyvet írt, de örülök hogy van folytatás!
Lisa Smedman:remélem zért ebbe a regénybe kevesebb lesz a Mátrix, pontosabban más is lesz benne azon kívül!
Mi lesz az új regények címe?

lombardi

lombardi

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 556 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.09, 21:59

Ja, amikor a tünde mesterlövésszel tárgyal, az egy jó jelenet :lol:
Amúgy Mel Odomot szerintem csak Gascogne-ék tudják időnként alulmúlni, és ez vonatkozik a következő könyvére is (A Fejvadászok előzménye).
Viszont van jó hír is: ezután Lisa Smedman és Stephen Kenson könyvek következnek, akik azért nem írogatnak olyan rossz dolgokat (Pl Pszichotróp). Illetve lesz egy Charrette regény is.

Varshi

Varshi

Árnyfalkatag

• Moderátor
  • 1592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.09, 21:23

Nah, túl vagyok ezen a "Run hard, die fast"-on. Szvsz nem volt olyan szörnyű... :lol:

Tény, hogy mást vártunk, meg szvsz hiba volt Argent-et ilyen szerepbe, sőt egyáltalán, ilyen lelkizős attitűdbe kényszeríteni (kb. annyira volt tévedés, mint Alföldi Róbert az Ember Tragédiájában), meg ugye találkozhattunk pár "költői túlzással" is (pl. azok a mindenható kiber kezek! bár tudnám őket feledni! :lol: ), de lényegében volt benne pár jó dolog: különösen az NJK-k közt tűnt fel pár üde színfolt. (Tegyük hozzá, Argent is így kezdte.)
De ezért persze én még nem fogom megbocsájtani az írónak az első autós jelenet szupermen-feelingjét! :lol:

;)

Módosította Varshi: 2003.09.09, 21:26

druid

druid

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.05, 10:42

lombardi: de ugye legalább megfizetik a mel odom fordítást. a perverzitás miatt.. :gonosz:

doom: a végtelen világok nekem spec bejött. frankón összehozta a SR-t és az ED-t. sajna nem olvastam a kb előzménynek számító ED regényeket, egy cimbi mondta, hogy van/volt, meg hogy kik benne a szereplők, és mitől táposabbak, mint az öregisten.. - imho nem volt sokkal túlzóbb, mint a sárkányszív trilo, az pedig szerintem frankó három könyv volt...

lombardi

lombardi

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 556 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.04, 19:24

Milyen utánfutó?

_Doom (NPC/NJK)

_Doom (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.04, 17:47

Hoi!

Hát, lehet,hogy nem a legjobb regény a Múlt Csapdájában, de az biztos, hogy nem is a legrosszabb a Shadowrun sorozatból.
Ezt a kevésbé megtisztelő címet a Végtelen világok őrzi legalább is egyelőre.
Mondjuk a Nyx S. kötetek kísértésbe ejtettek. (Viszont lehet, hogy ezeket a harmadik rész után átértékelem. )
:gonosz:

Üdv:

Doom

Douwe_EgBerts

Douwe_EgBerts

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 907 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.04, 17:24

lombardi:

De ugye ebben nem lesz utánfutó ? :gonosz:

lombardi

lombardi

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 556 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.04, 16:15

Maximálisan egyetértek.
És megint egy Mel Odom regényt fordítok :gonosz:

druid

druid

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.04, 14:53

csak 1 véleménnyilvánítás:

valaki itt korábban dícsérte a Múlt csapdájában-t. azt hiszem.

enyém vélemény: Mel Odom elmehet a vérbajba. Nálam már tiltólistán van a koma, pont a Múlt árnya miatt. előtte egy Lost Library of Cormanthyr vagy mi a túró című könyvet olvastam tőle - ajándékba kaptam - szörnyű volt. tartalmatlan akcióregény. ok, van akinek ez kell. akkor eldöntöttem, hogy ettől sem olvasok többet, de Argent nevével be lehetett csapni

de az, hogy fogta Findley egyik karakterét. nézte ki magának...

szval az, hogy kinézte magának Argent-et, egy dolog.
az, hogy írt hozzá egy olyan elő/utószót - Findley-hez (aki akkor már a metasíkokat járta..), hogy "de jó is hogy te kitaláltad ezt a szereplőt, majd KETTEN csinálunk belőle nagyonjót" : a pokol összes démona focizna egy ilyen beképzelt majom szemgolyóival...
de még ez sem gond, ha - más stílusban, mint N.F., hiszen nem vagyunk egyformák - de JÓT írt volna. erre összefosott egy ilyen szörnyűséget . ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

könyörgöm mi lett ez a regény??
a törpetacskóm hitelesebben vívódik, mint az általa megformált karakter, pedig ő majd' 10 éves már... bakter, nem emlékszem , volt e egyáltalán olyan pillanat, amikor felelősségteljes döntés előtt állt, és nem Tosi + Sólyom jutott az eszébe? azt mondjuk hiányoltam belőle, hogy két pusztakézzel kitépett gerincoszlop/ajtózár között hogyhogy nem sírdogált egy kicsit a naplójának..
és mi a maradék? akció akció hátán + érthetetlen és elvarratlan szálak - persze lehet, hogy csak kiszakított egy nagyobb részt - valaki világosítson fel ki volt az a majom a mátrix-temetőben - biz isten visszaszívom az egészet, ha volt értelme..

melóDon-nak szerintetek feltűnt, hogy az LX-IR -ben volt egy akkora zseniális, ki nem mondott kérdés az önkéntes esszenciavesztésre, mint a ház? (Argent önként adta a kezeit, Dirk meg majdnem elájult amikor megtudta, hogy műkeze lett) hogy Argent kb ezért az ellenpontért született, de mint Findley keze alatt minden más - ő is mellékesen zseniális személyiség lett??
mert szerintem neki csak az tünt fel, hogy volt - több másik karakter mellett - egy kissé rendhagyó célok által vezérelt zsoldos, akinek fémkarja van..

na megyek a fenébe, aki nem ért velem egyet, annak szíve joga..

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.04, 10:25

Lehet hogy végre megtudjuk kik azok a piros szeműek, az új Nyx Smith regényből(júl.15)!

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.07, 06:22

A tipped helyes. Végigolvastam a fórumot, s ezt akartam hozzáfűzni.
Jutalmad: :gyagya:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]