Ugrás tartalomhoz

Fotó

Shadowrun regények

• Válasz írásához lépj be
492 hozzászólás érkezett eddig

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1186 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.10, 17:52

Ajánlani ajánlom. A befejezését még mindig nem tudom eldönteni, hogy ez most oltári nagy kitolás, vagy pont így kellett, de összességében jól szórakoztam rajta. Bár a vége felé a háttérben megjelenik pár felső ligás dolog is (pl. sárkányok), alapvetően eléggé alacsony erőszintet képvisel a főszereplő végig a könyvben.

Módosította Thirlen: 2011.10.10, 17:54

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.10, 14:08

A furcsa stílustól eltekintve amúgy ajánlod a könyvet?

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1186 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.10, 12:56

Elolvastam a Forever Drug c. regényt.
Érdekes, az elején azért itt-ott megakadtam a stílusán. Például:
- A főszereplő lövéseket hall az utcán sétálva. Reakciója: Meztelenre vetkőzik az utca közepén, a ruháit pedig berugdossa egy autó alá.
- Ugyanő amikor találkozik egy barátja németjuhászával, elmélázik, hogy miért is nem működött kettejük kapcsolata, pedig a kölykeik milyen életrevalóak voltak...
A főszereplő egy farkas alakváltó, aki a Lone Starnak dolgozik. Ellentétben a Striper könyvekkel, itt alaposan végig is van gondolva, mit is jelent ez.

Módosította Thirlen: 2011.10.10, 13:02

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.04.28, 15:21

Köszi, mostmár tiszta :ok:

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.28, 13:49

Szerintem azért a megélhetési árnyvadász és az eksönhíró (utóbbira példa Jak Koke könyvei - őt se szeretem :P ) mellett van még egy harmadik kategória: amikor a könyvek életszerűbb figurákról szólnak, pl. magánkopóról, riporterről, egyszerű bandatagról... mondjuk én mesélni is ilyenforma karaktereknek szoktam

OzOz

OzOz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.04.28, 08:17

Val:
Erre azért nem tudunk itt rendesen válaszolni, mert fogalmunk sincs, hogy milyen nálatok a játék hangulata! Ráadásul a regényekben is elég változatos a "hangulat". Szerintem főleg a történetek léptéke ami számít: Én kifejezetten örülök, ha találok egy-egy olyan regényt, ahol nem mentik meg a világot, nincsenek sárkányok és Földgolyót átívelő (vagy azon túli) összeesküvések. Ilyet úgysem tud az ember az átlag játékosoknak lemesélni. Nekem többet ér, mikor egy-egy "normál" vadászatról szól a könyv, mert ott tudok emberléptékű ötleteket szerezni a meséléshez. Az ilyen hangulat még át is vihető játékba. Amikor viszont sárkányok, Rémek meg Társasági Tanácsi tagok vannak, oda már szupermácsóeksönhirók kellenek, nem pedig árnyvadászok.

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.04.27, 19:08

a kérdés az összes regényre vonatkozott, de látom a válasz éppen ezért egyszerre igen és nem, köszönöm...

Zozo

Zozo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 579 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.27, 18:27

köszönöm a felvilágosítást, tehát a kérdés kicsit pontosabban, hogy ha játszom hasonló hangulatot élek e majd át, mint amilyen a regények hangulata

Mármint azt akartad kérdezni, hogy a játékhoz hasonló hangulatot melyik regény tudja visszaadni? Mert akkor a válasz az alább felsorolt szerzők művei.
Ha viszont a kérdésed fenntartod, akkor arra nincs válasz, mert kissé értelmetlen ebben a formában. Ugyanis csak a mesélőn és rajtatok áll, milyen hangulatot éltek át, ezeknek semmi köze nincs regényekhez :fejsimi:

Üdv.:

Zozo

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.04.27, 15:33

köszönöm a felvilágosítást, tehát a kérdés kicsit pontosabban, hogy ha játszom hasonló hangulatot élek e majd át, mint amilyen a regények hangulata

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.27, 15:24

Üdv

Attól függ, mit értesz pontosan a játék hangulata alatt? Vannak könyvek, amelyek árnyvadászatokat mesélnek el (Mel Odom és Stephen Kenson könyvei pl.), de ezek sztem baromi rosszak, mint regények. Ha viszont a világ hangulatára vagy kíváncsi, akkor jobb a helyzet, mert azt Robert Charrette, Nigel Findley, Tom Dowd és Lisa Smedman egész jól visszaadja - de ők egy kicsivel kreatívabbak annál, mint amit a szabálykönyv megenged. (szerencsére)

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.04.26, 10:58

Sziasztok, szerintetek mennyire hozzák a regények a játék hangulatát?

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4462 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.04, 19:42

A "Mr. Johnson's Little Black Book" céges oldalról írja le, mennyi talpalással és egyéb nehézséggel jár árnyvadászokat felhajtani úgy, hogy a költségkeret ne kerüljön be a céges könyvelésbe (vagy máshová), és hogy az árnyvadászok ne is szaglásszanak utánuk. Plusz a kapcsolati háló, a politikusok, gazdasági és alvilági figurák, rendőrség, biztonsági szolgálatok, ilyesmi. Emellett egy vagon egy-két oldalas "run", meg persze contact van még a könyvben. :)
Erősen mesélői könyv, de játékosoknak is érdekes lehet, ugyanis tartalmaz szabályokat és iránymutatásokat céges oldali csapat megalkotására is (ahol mindenki Mr. Johnson).

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.04, 12:43

ha sr fordítás akkor Skull mester az aktív.
szerintem Ő előbb fogja nyomatni a 6th world alamach-ot, viszont.
komplett történelmi, földrajzi világleírás napjainktól a jövőig!

Greywood

Greywood

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 487 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.07.04, 11:35

Engem speciel nagyo érdekelne ez a könyv magyarul: Mr. Johnson's Little Black Book... :P

Erről tud valaki valamit? :)

Akár házi fordításként is szóba jöhet a dolog... :nono:

Köszönöm.

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.03, 12:14

Olvasta már valaki az új kötetet? Érdemes beszerezni?

Köszi:
D.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1186 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.18, 20:26

Hosszú kihagyás után új Shadowrun novellagyűjtemény jelent meg, Spells & Chrome címen. Angolul.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1186 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.04, 10:55

Nem. A Beholder a válság miatt befejezte könyvkiadói tevékenységét, "Előkészületben" rovatukban tátongó az üresség. Amennyire láttam, angolul a Catalyst is csak 4e-s szerepjáték-kiegészítőket tervez idénre, regényt nem.

Azért a Beholdert sajnálom, nincs olyan sok SR könyv hátra, ami nem jelent még meg magyarul.

Módosította Thirlen: 2010.02.04, 10:56

Donatus

Donatus

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.04, 10:39

Üdvözletem!

Új év, újra a kérdés. Lesz idén valami srun regény? Ki tud valamit?

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.12, 17:22

én is azzal kezdtem, aztán még egy két könyv, és jött Findley Mester... ja, meg Kubasik az Átváltozással

Areios

Areios

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.01.12, 17:15

Anno én elsőként a shadowrun világából azt a sorozatot olvastam el amiben a kutya sámán életét követhettük. (sajnálom de nagyon régen volt már és nem emlékszem a címére) A mai napig azt tartom a legjobbnak. Volt benne karakter fejlődés leírások stb.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]