Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Szerepjátékos közhelyek

• Válasz írásához lépj be
96 hozzászólás érkezett eddig

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.17, 15:04

Akkor az én két garasom:

Ez a "valaki jó/rossz jtékos/mesélő" éppenséggel lehet igaz is, mégpedig pontosan annyira, amennyire ez a kijelentés társasjátékokra vetítve is igaz lehet (pl. "Rob nem jó társasjátékos"). Namármost rengeteg különböző társasjáték van; én például nem vagyok túl jó a hosszú, sokórás stratégiákban, mert azokhoz nagyob attention span kell, azt meg nekem nagy erőfeszítés fenntartani. Ettől egyből rossz játékos lennék? Ugyanez szerepjátékban: rengeteg nagyon különböző játék van. Attól, hogy valaki nem jó valamelyikben, még nem lesz rossz szerepjátékos.

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.16, 01:16

Szia Marvin!

Jó/rossz mesélők meg játékosok tényleg vannak, ahogy kifulladt partik is, ebben mi a közhely?

Az enyém azért közhely, mert rengetegszer hallottam teljesen jelentés nélkül használni. Amikor egy olyan játék egyik résztvevőjéről állítanak ilyet, ahol személyesen nem voltam ott. Ugyanis a hagyományos szerepjátékozás annyiféle, ahány csapat műveli. Talán még ugyanazon csapat kampányának két alkalma között is lehet minőségi különbség -- mintha nem is ugyanazt a játékot játszanák.
Ezért aztán számomra egészen addig marginális kérdés, hogy jól csinálja-e amit csinál, amíg fogalmam sincs arról, hogy mi az, amit csinál.
Negatív példa amikor valaki cosplayt vagy színházat csinál az adott játék helyett. És akkor ő "nagyon jó játékos" vagy "nagyon jó mesélő" egy megvezetett másik játékostársunk vagy külső szemlélő szemében, miközben valójában csak nem olvasta / fogta fel a játékszabályokat és emiatt kell nekem unatkoznom.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.15, 16:28

Az eredeti Conannak kb. annyi köze van az ágyékkötős testépítőkhöz, mint az eredeti D&D-nek a hozzá tapadt előítéletekhez.

Na, ezzel most igen szépen demonstráltad a topik címét. :)

Jogos! ;)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4490 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.15, 16:25

Az eredeti Conannak kb. annyi köze van az ágyékkötős testépítőkhöz, mint az eredeti D&D-nek a hozzá tapadt előítéletekhez.

Na, ezzel most igen szépen demonstráltad a topik címét. :)

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.15, 16:20

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6582 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.15, 13:18

Talán a "Hard fantasy" topikban anno összeszedtem, hogy Conan hol visel páncélt, és hol félmeztelen, kb. egy picivel többször nem hord páncélt, mint igen.

Módosította Orastes: 2013.11.15, 13:19

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 669 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.15, 12:40

(OFF)Arrgh...előfordul. Akkor ezek szerint ideje újraolvasnom őket.(/OFF)

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1271 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.15, 12:31

(tényleg, tudja valaki, hogy Conan-t mért mindig félmeztelennek ábrázolják? Én a novellákból arra emlékszek, hogy csak az van leírva többször, hogy páncélt és láncinget nem viselt soha.)

Rosszul.
Találomra felütöttem a Conan összest:

"Nagytermetű, rendkívül izmos férfit látott maga előtt barna lábszárvédőben, fején kékesen csillogó, szarvas acélsisakkal. Láncinge fölött az idegen skarlátvörös köpenyt viselt..."
(A Fekete Tengerpart királynője)

"Mikor Yasmela megint elhúzta a függönyt, egy fényes acélba bújtatott Conan állt a közönsége előtt. Tetőtől talpig lemezpáncélban, feltolt sisakrostélya alatt a bólogató fekete tollforgótól beárnyékolt arccal olyan zord benyomást keltett, hogy még Thespides is morogva, de elismerően bólintott."
(A Fekete Kolosszus)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4490 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.15, 12:25

(tényleg, tudja valaki, hogy Conan-t mért mindig félmeztelennek ábrázolják? Én a novellákból arra emlékszek, hogy csak az van leírva többször, hogy páncélt és láncinget nem viselt soha.)

Akkor rosszul emlékszel...

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.15, 11:52

tényleg, tudja valaki, hogy Conan-t mért mindig félmeztelennek ábrázolják?

Eladások növelésének céljából :)
A női szereplők is mindig félmeztelenül ölelik át a lábát, akkor is, ha a novellában nincs ilyen jelenet.

edit: egyébként én ezeket a képeket jobban szeretem, mint pl. a pathfinder-es rajzokat, ahol minden karakterre öt kis láda, három-négy tötényöv, serpenyő, kis bogrács van aggatva.

Én a novellákból arra emlékszek, hogy csak az van leírva többször, hogy páncélt és láncinget nem viselt soha.),

Conan majdnem mindig visel páncélt, ha bunyóba készül, és van lehetősége rá. Az egyik piktes sztoriban külön mondja, hogy a helyi erdőjárók nem használnak láncinget, mert nem tudnak benne úgy lopakodni, mint ő.
Az öltözete jellemzően olyan, amit a környezete megkíván (ami sokszor csak egy normál ruházat), kivéve persze az olyan történeteket, ahol rögtön az elején keresztre feszítik, börtönben ébred, stb.

Módosította galu22: 2013.11.15, 11:55

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 669 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.15, 11:37

Csak a félmeztelen barbár nem totális baromság, a láncbikini meg igen. :)

Attól függ, hogy milyen (természeti és társadalmi) környezetben (vica-versa). Egy félmeztelen barbár elfogadható, ha például éppen most szökött meg a gladiátorképzőből (tényleg, tudja valaki, hogy Conan-t mért mindig félmeztelennek ábrázolják? Én a novellákból arra emlékszek, hogy csak az van leírva többször, hogy páncélt és láncinget nem viselt soha.), vagy mondjuk berzerker (de a történei források általában azt írják, hogy csata előtt vetkőztek mindig így neki, ahogy a kékre festett, meztelen gallok, piktek stb.).
Mondjuk van olyan természeti környezet és életmód (pl.: trópusi esőerdők vagy a tűzföldi selk'manok), ahol a ruha felesleges (pontosabban csak akadály). Ahogy a délvidékre sodródott barbár is inkább leveti a medvebőrt, mint hogy megfőjjön a medvebundában.
http://web.kvif.bgf.hu/upload/menu_content/doc/20100224153015K_12cikk.pdf

Viszont ezekkel a feltételekkel akár még a "láncbikini" is elfogadható (egy bordélyban vagy mint cilicium) viselet lehet...

Módosította pierredelacroix: 2013.11.15, 11:38

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.15, 11:22

...szó szerint SEMMIT nem képes megoldani egyetlen egy NPC sem.

Dehogynem, ha a parti nem fél a következményektől! :)
De a romok eltakarítása úgyis rájuk vár. :D

Ha már a láncbikinis női kalandozó is közhely, akkor a félmeztelen barbár is az nem?

Csak a félmeztelen barbár nem totális baromság, a láncbikini meg igen. :)

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 669 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.15, 11:10

Jó/rossz mesélők meg játékosok tényleg vannak, ahogy kifulladt partik is, ebben mi a közhely?

(OFF)Nem tagadom, hogy ez gyakran szomorú valóság (és én is szoktam hasonlóról panaszkodni), de vagyok annyira optimista, hogy ez nem feltétlenül jelent egyet a szerepjáték fogalmával, mégha gyakran együtt is jár azzal. (/OFF)

http://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6zhely (Sajnos Hernádi könyvét nem találtam meg az Interneten.

Ha már a láncbikinis női kalandozó is közhely, akkor a félmeztelen barbár is az nem?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.15, 11:03

Aki még a bőre alatt is mestermunka tőröket rejtegett, a bőrére hatalomszavak vannak tetoválva, az egyik papilla mammaria-ból sósavat lövel, a másikból pedig mágikus tüzet?...Ismerem. :)

Volt olyan tűzvarázslóm, akinek még a dobótőrei (igen, jellegzetes tűzvarázsló fegyverek! :)) is +4 -esek voltak. Aztán a mesélő kitalált valami csapdát, ami minden rajtad lévő +1 után d6 -ot sebzett -> 40d6 sebzés jött ki. :)

Szerintem annál a partinál vesztettük el az érdeklődésünket a tápolás iránt. :)

Bulldy

Módosította Bulldy: 2013.11.15, 11:03

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5251 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.15, 10:49

Közhely még: Befulladt parti/"nem találok csapatot"/stb. miatt panaszkodni

Ez inkább valós probléma, nem közhely...

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2660 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.15, 10:39

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 669 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.15, 10:32

hozzátartoznak, mint a csöcsös kráni elf fejvadász.

Aki még a bőre alatt is mestermunka tőröket rejtegett, a bőrére hatalomszavak vannak tetoválva, az egyik papilla mammaria-ból sósavat lövel, a másikból pedig mágikus tüzet?...Ismerem. :)

Közhely még: Befulladt parti/"nem találok csapatot"/stb. miatt panaszkodni. (Amihez hasonlót már én is elkövettem).

Módosította pierredelacroix: 2013.11.15, 10:33

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6582 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.15, 09:51

Szerintem pont ezek azok a közhelyek, amin az ember alapesetben röhög egy jót és kész -kb. a többi is ilyen, aki meg megpróbálja komoly problémaként* kezelni, az megérdemli, a játékhoz ezek is hozzátartoznak, mint a csöcsös kráni elf fejvadász. Csak a helyén kell kezelni.

*igen, "A szerepjáték komoly és fontos dolog, nem egy szórakozási forma"-jellegű arcokra gondolok

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.15, 09:28

Szerintem nincs gond a női lovaggal, csak nem a darázsderekú, dinnyemellű, 40 kiló páncélban súlyú verzióból kell kiindulni. A történelem is megemlékezik női harcosokról (Rozgonyi Cecília, Bianca Maria Visconti), de egyik sem a mindennap-csatázok kategória, illetve, ha a forrásoknak hinni lehet, nem ők voltak koruk legszebb asszonyai, távol esnek a "barbie lemezvértben" képtől.

A chainmail bikini -vel nekem semmi gondom, amíg poénszámba vesszül. :)

Bulldy

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4490 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.15, 08:33

Nem vagyok hímsoviniszta disznó, szívesen látom a női varázslókat, tolvajokat, boszorkányokat meg pláne, de a női harcos/lovag egyszerűen röhejes.

A téma mélyebb boncolgatásához szükséges elmélyüléshez ajánlom a Walkure Romanze c., jelenleg is futó animét... :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]