Ugrás tartalomhoz

Fotó

Robert Jordan

• Válasz írásához lépj be
95 hozzászólás érkezett eddig

Sertorius_Messalla

Sertorius_Messalla

Álmodozó

• Fórumita
  • 1826 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.17, 18:33

R.I.P.

"I’ll keep on writing until they nail down my coffin." - Robert Jordan

UI:

Scheduled for publication by Tor Books in early 2009 , it was intended to conclude the series, which began in 1990 with The Eye of the World. On September 16, 2007, Robert Jordan died from amyloidosis. Before his death, Jordan stated "I'm getting out notes, so if the worst actually happens, someone could finish A Memory of Light and have it end the way I want it to end." The decision to posthumously complete the book has been left to his wife Harriet and Tor Books president Tom Doherty.

Módosította Sertorius Messalla: 2007.09.17, 18:36

Zeesu

Zeesu

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 58 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.17, 14:52

rossz hírek hozója:

Elhunyt Robert Jordan

:)

Nyugodjék békében...

R.I.P. :lol::(;)

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.17, 08:43

rossz hírek hozója:

Elhunyt Robert Jordan

:)

Nyugodjék békében...

lnpeters

lnpeters

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.05.29, 13:28

Tud írni a pali, nagyon is jól, de fojtogatja az igényes univerzumteremtők örök dilemmája; mi a különbség a valódi és a szerkesztett valóság között. Nem volt szíve befejezni; amikor ezt még elegánsan meg lehetett volna tenni. A történetet már régen nem Jordan írja: a történet írja önmagát.

_Gatts Taichou (NPC/NJK)

_Gatts Taichou (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.05.25, 11:46

Nekiveselkedtem a tetemes mennyiségű betűhalmaznak angolul (WoT). Az első kötet vagy 800 oldala hamar lement. A második kötet hasonló súlya kicsit továbbtartott és a harmadik kötet felénél elfgyott a lelkesedésem, és meguntam a végtelenre nyújtott rétestésztát... azóta még 3x ugrottam neki, de nem megy. Sajnos nálam meghalt ez a szál. Olyan ráérősen hosszú a történetszövése, hogy az nálam már olvashatatlan...

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.13, 21:33

Feladtam. Kábé 5 hónapja untam meg a Kardok koronája kötetet, és nem tudom rávenni magam, hogy újra belekezdjek. A világ nagyon hangulatos, de az, ami az elején tetszett - mindent alaposan elmesél - mostanára idegesítővé vált számomra. Ennyi, nem megy :ugri:

Tindalos

Tindalos

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.15, 20:50

Megvan az összes csak ez a kötet hiányzik! :felvon:

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.14, 19:04

nekem megvan, sőt el is adom. ha kell az egész sorozatot is, egyben.
dobj u2u-t.

Tindalos

Tindalos

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.14, 17:05

Elméletileg magyarul megjelent,de nem lehet kapni (2.kötet) :felvon:
Az ALexandrában is listán van de nem rendelhető (boltban sincs)...:sor:

Módosította Tindalos: 2007.03.14, 17:05

bodzatea

bodzatea

Abyss mystic

• Fórumita
  • 2474 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.14, 07:31

Az Álmok tőrét miért nem lehet kapni/rendelni???????? :sor:

Ha angolul is megfelel, probald innen.

Tindalos

Tindalos

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.13, 21:14

Az Álmok tőrét miért nem lehet kapni/rendelni???????? :sor:

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1302 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.09, 12:44

(OFF)Aki esetleg még nem tudta volna:
http://www.tor.com/jordan/

D.(/OFF)

Willys

Willys

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 852 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.28, 18:35

Az utolsó kötet állítólag 1200+ oldalas lesz, hogy lezérhassa az összes fontos eseményfonalat. Egy kötetként szertné kiadatni.

Amin mindig is mosolyogtam, hogy a szereplők érezhetően egy-egy valódi személy aspektusai - például bevallottan a felesége adja a mintát jónéhány női szereplőnek.

A mindenki a saját pecsenyéjével elfoglalt helyzet szerintem teljesen reális. Ezek a szereplők leginkább politikusokról mintázhatta meg az író. Fogadni mernék, hogy Rand végső harca/ áldozata után kiderül, hogy az egész világ mögötte állt egész idő alatt. Lehetőleg miután már jó mélyre temették. És aki mást mer mondani/ gondolni, az megnézheti magát. És mindegyik tudni vélta, hogy az összefogott emberiség kivezetését a világtörés utáni időszakból [és az azzal járó dicsőséget] a Sárkány nagyúr neki szánta kezdetektől :)

shadowguard

shadowguard

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 641 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.27, 15:39

shadowguard:
A Wheel of Time-ciklus jelenleg 11+1 kotetbol all, az utolso, 12. jelenleg irodik. Magyarul a legtobb resz asszem kettebontva jelent meg. Szvsz akar reszletekben is megeri elolvasni - bar ovatos legy, helyenkent orditoan kliseszeru, es rendszerint elegge nyilvanvalo, honnan kolcsonzott otleteket...

Azért kíváncsi vagyok rá. Az emberek többsége(már aki ismeri) ezzel is úgy van, mint a Sims játékokkal(bocs a hülye hasonlatért :leborul: ): vagy szereti és meg van győződve róla, hogy ez a legjobb, vagy messziről elkerüli. A lényeg meg az, hogy lekössön. Manapság különben is egyre kevesebb az eredeti történet.

bodzatea

bodzatea

Abyss mystic

• Fórumita
  • 2474 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.27, 05:59

TimeRobber:
Jordan szvsz egyetlen erdeme, hogy az innen-onnan kolcsonvett otleteibol sikerult egy hangulatos vilagot megteremtenie. A tortenetfuzes eleg lassu, kulonosen a 7. kotet (A Crown of Swords) kornyeken ulepszik le egy kicsit a sztori, es valik helyenkent kinszenvedesse.

shadowguard:
A Wheel of Time-ciklus jelenleg 11+1 kotetbol all, az utolso, 12. jelenleg irodik. Magyarul a legtobb resz asszem kettebontva jelent meg. Szvsz akar reszletekben is megeri elolvasni - bar ovatos legy, helyenkent orditoan kliseszeru, es rendszerint elegge nyilvanvalo, honnan kolcsonzott otleteket...

shadowguard

shadowguard

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 641 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.26, 21:29

Hány részes voltakáppen ez az idő kereke sorozat? Mert én már egyszer csaknem rászántam magam egy rendelésre(huszonegynehány könyv potom 27ezerért? :leborul: ), de nem szeretem, mikor egy történetnek nincs vége. Vagy szerintetek részletekben is megéri elolvasni?

TimeRobber

TimeRobber

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 191 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.26, 19:26

Öt ismerősöm unszolására kezdtem bele magyarul, de valahogy a magyar fordítás még az eredeti bukkanókat is odáig nagyította, hogy az első könyv után megköszöntem szépen, és nem kértem többet belőle. Aztán később (naná, nő miatt :dilis:) mégis újrakezdtem, de ezúttal angolul. Most épp a második kötet vége felé tartok.
A "legjobb rossz író" frázis nagyon találó. Kevés írástechnikát tanultam, de annyira feltűnő hibákat vét, hogy öröm nézni. És közben annyira élvezhető... Valahogy a magyar fordításban elveszett egyrészt az eredeti írás humora ("Men usually think with the hair on their chests." illetve "I'll make her curse the day her mother laid eyes on her father."), és a szókincse is. Az első könyvet végig kellett szótáraznom, pedig Terry Pratchett már meg sem kottyan angolul.
Persze, lop is. Nem túl eredeti. Igazából sci-fitől népmeséig mindenhonnan lop. De szvsz nem öncélúan csinálja. Szerintem van mondanivalója, amit el is mond szép lassan.
Még nem tudom, mennyire lassú a történetfűzése, az elején tartok ahhoz. De szórakoztat, és sokat lehet tanulni tőle. A hibáiból is :leborul:

Tindalos

Tindalos

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.04, 21:40

A szolnoki Alexandrában nem lelem a legújabb részt!!!!!!!
Ez hogy lehet?

bodzatea

bodzatea

Abyss mystic

• Fórumita
  • 2474 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.19, 17:06

pdani:
Steven Eriksont is erdemes olvasni, a lentebb ajanlottak mellett.
Esetleg Neil Gaiman muveibe is beleolvashatsz: nem kimondottan fantasy, de nagyon jok.

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1302 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.19, 16:39

pdani: én javasolnám Feist-et, stílusban talán egész jó átvezető lehet Robert Jordantól G.R.R.Martin felé

Diocletianus

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]