Ugrás tartalomhoz

Fotó

Robert Jordan

• Válasz írásához lépj be
95 hozzászólás érkezett eddig

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1155 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.25, 16:58

Jordant én magamban csak "a világ legjobb rossz írójának" szoktam nevezni... Én is elég sok könyvét olvastam, és azt az egyet nem lehet elvenni tőle, hogy izgalmas és élvezetes történeteket ír.
Ugyanakkor a könyvei olyan írástechnikai típushibákkal vannak tele, amilyenekért a kis írónövendékeket szokták jól fejbekuffintani a mentoraik. Jordan bácsi ugyanis oldalról oldalra kilép a sorai közül, bekapcsolja a projektort, kihúzza a mutatópálcát, és hosszas előadásba kezd a világa működéséről. Mindent hatszor (meg mégannyiszor) magyaráz el, részről részre megtudjuk, hogy mi az az Egyetlen hatalom és hasonlók... De ez csak egyetlen példa az egész szövegtest alapvető amatőrizmusáról és középszerűségéről.
Mégis arra hajlok, hogy R. Jordan tehetséges, mert ahhoz tehetség kell, hogy egy ilyen gyéren megírt könyv ennyire szórakoztató legyen, és feledtesse az összes stilisztikai hibát. De akármilyen tehetsége is van, az nem irodalmi tehetség.

Ami a lopást illeti, ezért önmagában nem húznám le, de szinte üvölt a könyveiről néhol a Gyűrűk Ura, néhol a Dűne hatása - méghozzá leplezetlenül. Teljes karakterek, környezetükkel és szerepükkel együtt, komplett jelenetek és beállítások...

Sertorius_Messalla

Sertorius_Messalla

Álmodozó

• Fórumita
  • 1826 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.25, 09:59

A második részt is kiolvastam...jó volt, de...kicsit olyan időhúzósnak tűnik...vagy tévedek????

rhynn

rhynn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 393 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.18, 20:55

Januárba ( :D ) jön a következő kötet, a Knife of Dreams, de ahogy olvastam a hátsó oldalról az ismertetőt, nem fog semmi se történni, szal még 2-3 könyv várható. Közbe meg az előzmények, amiből megjelent az első (Új Tavasz bővítve) s 1-1 könyv között jön a következő.

De ha lementek a vendégoldalak fórumaira, ott sokkal több infó van Jordanről!

Sertorius_Messalla

Sertorius_Messalla

Álmodozó

• Fórumita
  • 1826 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.11, 17:07

Az Alkony Kersztútján: :ugri: :titok: :titok:
Már alig várom a folytatást!!!
Bár kíváncsi vagyok mikor lesz vége...(nem mintha várnám)

_Moridin (NPC/NJK)

_Moridin (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.02.21, 20:05

Hi, én elolvastam mindet, angolul az utolsó részeket, de abszoluté nincs befejezve. Azt hiszem, Jordan bácsi azt nyilatkozta, hogy még párat ír, amyg meg nem unja. Szóval már csak ki kell várnunk.... :)

_Pyfty (NPC/NJK)

_Pyfty (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.02.21, 13:02

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy Jordan befejezte e már ezt a regényfolyamot, vagy hogy körülbelül mennyire lehet számítani még?

Meriadoc

Meriadoc

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.08, 15:50

LN még csak a nagy hajtóvadászatig olvastam el, de eddig valami iszinyat jóóóóóó!

Jordan forever! :five:

rhynn

rhynn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 393 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.24, 13:21

www.dragonmount.com :(

Marel

Marel

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.04, 20:32

A vendégoldalak között ott az RJFC fóruma. Felraktam a hétvégén készült 71 perces! interjú első elemét!

Én sehol se találom...

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.30, 16:59

Rhynn: Akkor már egy fránya linket is adhattál volna. :D
http://rpg.hu/forum/forumdisplay.php?fid=199

rhynn

rhynn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 393 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.04.29, 20:15

A vendégoldalak között ott az RJFC fóruma. Felraktam a hétvégén készült 71 perces! interjú első elemét!

Drasworth

Drasworth

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.15, 23:18

Jordant sokan piszkálják azért mert lop - ez való igaz, de szerintem ez közel sem olyan feltunő.
Valahogy össze tudja rakni úgy az egészet, hogy jó legyen.

Az is igaz, hogy a cselekmény picit vontatott, de nekem mondjuk ez még szimpatikus is picit - nincs az az akciófilm feeling, ami sok más fantasyre jellemző, ráadásul a cselekmény felpörgetésével jól ki tudja emelni a fontosabb pontokat.

Derhelm

Derhelm

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.15, 18:40

Hát igen, különösen a Dűne hatása ordít a könyvein.
Nem lehet nem észrevenni a párhuzamokat... De más dolog is van amit a különböző szerzőktől, illetve a mitológiából vett. De ennek ellenére úgy érzem, hogy ezeket az elemeket + saját ötleteit jól összeszőtte és izgalmas, élvezhető könyveket írt (legalábbis eddig, mert a most megjelent könyvét eléggé lehúzzák...). És az már a mai irodalomban egy nagy erény, amikor egy szerző képes hosszú távon tartania a színvonalát, és a cselekményben se lépnek fel logikai bukfencek... :)

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.14, 15:03

BecX:

"Kitől lopott Jordan? A fantasy irodalomban mindenki lop mindenkitől. Még az 'akivelmindenelkezdődött' Tolkien is. Gondolj csak a tündékre és a törpékre. Azok már Tolkien előtt is voltak a mesékben. Annyi, hogy a mesék gonosz szörnyeit nevesítette (ork, troll, balrog, stb"
Jelentős különbség van aközt,hogy bizonyos kulturális, mitológiai elemeket felhasználunk, új jelentéssel töltünk meg, és aközött, hogy egyszerűen "eltulajdonítjuk" őket. :D

[Javítva: 2003.01.14 írta: Alyr Arkhon]

Erithiel

Erithiel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.14, 14:08

(OFF)
Mint mondottam volt (#197180, 2002.12.18, http://www.rpg.hu/forum/viewthread.php?tid=953 ):

SZVSZ George R. R. Martin "A Song of Ice And Fire" [szintén epikus fantasy] ciklusa üti az Idők Kerekét (bár igaz, hogy a WoT-ból csak az első két kötetet olvastam végig - A Világ Szeme, A Nagy Hajtóvadászat - , valamint beleolvastam a Káosz Urába) a világ ill. a karakterek kidolgozottságában és a történet fordulatossága tekintetében. Bár igaz, hogy Martin könyvei még nem jelentek meg magyarul... ennek ellenére szerintem az ASoIaF ciklust érdemes figyelemmel kísérni minden (ex-)Jordan rajongónak; ha máshogy nem, akkor külföldről megrendelve ill. neten olvasva ezeket a könyveket.
(/OFF)

... ennek ellenére szerintem Jordan nem tehetségtelen, ahogy azt sokan állítják, és nekem igenis tetszett az első két könyve. (A sztori viszont idővel kétségkívül vontatottabb és kiszámíthatóbb lett :)) A WoT jó, de a ASoIaF (sokkal) jobb! :P

-- E. :D
szigorlat warrior 3.14

BecX

BecX

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 57 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.14, 13:41

Alyr:
Nézd! Aki megunja Jordan-t, az ugysem olvassa tovább. Egyébként nem hinném, hogy a lassúsága öncélú és pénzhajhász lenne (najó, ez így nem igaz, mert ő is pénzből él), de nekem tetszik, hogy folyamatosan építi fel a 'tápot'. Nem úgy kezdi, mint pl. Salvatore. Salvatore mesélt pár oldalon Drizzt gyermekkoráról, aztán őstáp lett belőle hamar. Minden drow közül a legjobb harcos. Mindez miért? Mert neki voltak Zak-on kivül más erkölcsű gondolatai. Ez nem tesz egy lényt legyőzhetetlenné(Jó, neki több idelye volt fejlődni, mint mondjuk egy Mbert, de e drow-k között miért volt a legjobb?). Ugyanakkor A bérgyilkos, Drizzt 'örök' ellenfele mitől lett stáp? Hisz csak egy Mber. Mégis fel tudja venni a versenyt kedvenc sötételfünkkel.

Vmke:
Kár lenne ezt a vitát újra kezdeni. Kitől lopott Jordan? A fantasy irodalomban mindenki lop mindenkitől. Még az 'akivelmindenelkezdődött' Tolkien is. Gondolj csak a tündékre és a törpékre. Azok már Tolkien előtt is voltak a mesékben. Annyi, hogy a mesék gonosz szörnyeit nevesítette (ork, troll, balrog, stb.). Tehát ő is 'lopós' volt ennyi erővel.

Derhelm:
Ide sűrűbben járok, és ide is többen járnak. A másik pedig, hogy ott nem tudom elolvasni az olyan 'ellendrukkerek' véleményét, mint Alyr és Vmke.

Bocsika, hogy ilyen későn válaszoltam, de ritkán járok netezni, akkor is inkább mailokat intézek. Remélem a reagálásomat még elolvassátok...

ByE!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]