Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Hamarosan megjelenik: Helvéczia pikareszk szerepjáték

• Válasz írásához lépj be
96 hozzászólás érkezett eddig

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 19:18

A nyelv nekem is bejön, szerintem a példaoldalakon elég jó egyensúly van a modorosság és a közérthetőség között. Szóval csak így tovább, a dobozos verzióban remélem, minél több hasonlót találok. Egyébként a kevert nyelv ellenére nem nagyjóuramos a stílus, amiért piros pont.

Hulla77

Hulla77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 18:30

Ez egy rendkívül izgalmas és hangulatos koncepciónak tűnik, amiben nekem kiváltképp tetszik a sajátos nyelvezet. Számomra ez mindenképp emel a kiadvány értékén. Őszintén örülök neki, hogy egy ilyen nagy volumenű vállalkozás rögvest révbe ér, grat!

Kaphatunk bármiféle információt arról, hogy a két könyv hozzávetőleg milyen terjedelemmel bír majd?
(Esetleg egy előzetes Tartalomjegyzéket, hogy kíváncsiságommal az öreg ördögnek is adózzak?) ;)

Módosította Hulla77: 2013.11.11, 18:31

nonfiction

nonfiction

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 65 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 18:22

Nekem a nyelvezet hatására széles és nehezen múló vigyor jelent meg az arcomon. És nem csak azért, mert egyik kedves barátom is mindig pont ilyen stílusban szokta lökni a baromságait, hanem mert szerintem önmagában is vicces. A középkori, európai környezet és szóhasználat pedig egy kis oktató jelleget is kölcsönöz a műnek, szigorúan pozitív értelemben véve.

Izgatottan várom a folytatást!

A margóra csak annyit jegyeznék meg, hogy szerintem a példában szereplő zöld felsőnek - és általában a felsőknek a magyar kártyában - nem 2, hanem 3 pont az értéke.
De ez semmit sem csökkent a magyar kártyás minijáték érdemein.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 17:45

Szerintem erre en is befizetek, meg ha csak evek multan kerul majd le a polcrol aktiv jatekra, akkor is. :)

Nyelvezet:
ha ez a kackias nyelvezet a szabalyokkal es meseloknek szolo fejezetekben erosen redukalt lesz, akkor reszemrol teljesen okes. A vilagleiro fejezetekhez meg passzol is, ott szerintem nem gond.

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 16:55

Na, ezt akkor is meg fogom venni, ha az elkövetkező egy évben nem is fogok játszani vele. Hajrá Gábor! :)

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 16:18

Ó, ó, ó, pástétom és kaviár! Fantasztikus a játék, én tuti rendelek majd egy dobozzal!

Bendoin

Bendoin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 15:52

Szuper hír, ha kapható lesz megveszem!
A karakterlapon karakterhibák vannak (pl. a kalandozó alapadatai (osztály, etcetera) nálam nem látszanak)
Régi szövegekben némileg jártas olvasóként azt kell mondjam, az előzetes stílusa jó, sőt számomra élvezet volt olvasni :) Majd elválik hogy fogadja a közönség, de szerintem ninc vele hitelességi probléma.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 15:26

Üdv!

Köszönöm a kommenteket.

Nagyon érdekelne, hogy egy átlagos kaland miről szól, miben más mint más játékban, és ezt hogyan támogatja meg a játék, de majd elolvasom a bemutató példajátékát hamarosan, és remélem, hogy abból kiderül.

Nem világújdonság, de a Magyarországon elterjedt játékokhoz képest a Helvéczia kiemelten támogatja az epizodikus, rövid játékülésekre épülő kalandokat, a minikampányokat és a "mindenki akkor jön el játszani, amikor ráér" típusú játékszervezést. Ezért a játék szerintem különösen érdekes lehet elfoglaltaknak, kezdőknek, és remélem, hogy a társasos rétegnek is. A PDF-ben szereplő példát pont egy olyan játékülésről szedtem, amit lazán fel lehetett bontani fél-egyórás minikalandokra.

No, ez váratlan, ámbátor örvendetes hír vala! Amennyiben az nyomtatványos variatio ára nem haladá meg az 10.000 rénusi forintokat, legott birtokomba veszek egy példányt.

Azt lehet már tudni hogyan lesz terjesztve a nyomtatott verzió?

A doboz árát szeretnénk 5500 Ft alatt tartani, az extrák nélküli print verzióét ennél lejjebb. Fix árat most még nem tudok mondani, de pár hét múlva erre is sor kerül. A nyomtatott verzió megrendelhető lesz a kiadó webshopjából, továbbá, ha az ár és a beltartalom véglegessé válik, nekiállunk házalni a szerepjátékos boltoknál. A könyvárusi forgalom kizárható (viszont rendes ISBN-számmal és minden szükséges sallanggal rendelkezik).

Hm, ezt el is felejtettem megkérdezni. A végleges verzió is ilyen nyelvezetű lesz? (kaczagány, ollyan, koczka)

Részben. A szabálymagyarázatok és mesélői tanácsok kevésbé, a világleíráshoz közelebb álló részek inkább. Remélem, hogy könnyű ráérezni, és onnan már gördülékennyé válik. Mindenesetre a szabályok mellé mindkét füzetben részletes tárgymutató és több összefoglaló kerül.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 15:06

A játék remek lett. A rendszer szerintem még a KéMnél is jobban sikerült, hangulatában pedig párját ritkítja a világ. A könyv teljesen érthető, megnyugtatok mindenkit, a régieskedés leginkább a világleírásban jön elő, ráadásul nagyon jól sikerült régieskedésről van szó, egyáltalán nem erőltetett. Szerintem, ha valaki elkezdi olvasni a könyvet, hamar belejön.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 14:34

Örömteli hír, rendkívül örömteli :)

Ami a nyelvezetet illeti, amennyiben a szabálykönyvet csak ritkán kell bogarászni, szvsz egyáltalán nem lesz zavaró ez a stílus. Hogy a felkészülés, a szabályok megismerése során kinek bántja a nyelvérzékét, kinek segít a játékra hangolódásban, az már emberfüggő; jó szerkesztés mellett semmi probéma nem lesz.

Dor

Dor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 14:27

A nyelvezethez: Első olvasáskor nehézkes lehet és megakaszthatja az embert a folyamatosságban, de nem kell sok idő ahhoz, hogy az embernek ráálljon az agya és akkor már csak örül az ember a hangulatát.
Mellette az ember tanulhat néhány korhű kifejezést, amik a játékban is megjelenhetnek és ott is dobnak a hangulathoz. Továbbá a táptalajt adó irodalmak között szintén jellemző a nyelvezet.
Meg amúgy is, a kacagány az kacagány, minek kéne hívni?

Orastes: szerintem nem erre az egyszerű c vs. cz-re gondoltak a többiek. :)

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 14:13

Részemről pártolom a nyelvezetet, jó plussz a kor hangulatához! Sokkal jobb mint a kreált fantasy-világok szakzsargonjai.

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 14:12

Részemről pártolom a nyelvezetet, jó plussz a kor hangulatához! Sokkal jobb mint a kreált fantasy-világok szakzsargonjai.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2423 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 13:53

Király, de a nyelvezet riasztóan hathat a civilekre, a cél pedig többek közt pont a kitörés lenne a nerd gettóból, nem?

Módosította Marvin: 2013.11.11, 13:53

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 13:51

Galu, ilyen a nyelvezet Helvécziában, de a szabályokba ez nem kavar bele, minden ami cével van írva, az "cz" lett. Itt-ott zavaró a mű-régiesség, de a kaczagány pl. jól hangzik, meg nem kell így beszélni játék közben :D

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4660 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 13:39

Amit eddig láttam belőle, az alapján nagyon pofás, bár a nyelvezetétől néha kapartam az asztalt.

De tényleg nagyon pofás.

Hm, ezt el is felejtettem megkérdezni. A végleges verzió is ilyen nyelvezetű lesz? (kaczagány, ollyan, koczka)

(OFF)Remélem nem(/OFF)

SzodasLova

SzodasLova

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 13:34

Amit láttam és hallottam, nagyon tetszik. ElGabor, :ok: !

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 13:26

Amit eddig láttam belőle, az alapján nagyon pofás, bár a nyelvezetétől néha kapartam az asztalt.

De tényleg nagyon pofás.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4660 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 12:42

Azt lehet már tudni hogyan lesz terjesztve a nyomtatott verzió?

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.11, 12:16

Kedvenc íróim egyike, Joseph Sheridan Le Fanu jutott eszembe a példajáték olvasásakor. A sorok számomra egy az egyben idézték A Halott Sekrestyés c. novella és úgy általában az ő műveinek hangulatát - ajánlom szíves figyelmetekbe!
Megvásárolom, támogatom az ilyen színvonalas kezdeményezést! Reménykedem hogy a termékvonal hasonlóan nívós kiegészítőkkel lesz életben tartva a jövőben is!
Minden évben megjelenhetne idehaza egy efféle nívós brand a KéM-hez - vagy más ingyenes rendszerhez! (Álmodozás :) )

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]