Ugrás tartalomhoz

The Cyberpunk Feeling

• Válasz írásához lépj be
405 hozzászólás érkezett eddig

Morak

Morak

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.02, 14:37

Üdv!

Akad itt olyan, aki szokott fórumos szerepjátékot játszani?
Van egy Cp2044 kalandom [Cp2020 Main Rules+minden kieg alapján], amiben most épp csak kettő aktív játékosom van [öttel kezdtük, három szó nélkül lelépett, ez mondjuk fórumos játékokon nem ritka].
A sztori alapvetően egy low-end kaland, nem annyira nyomozós, inkább intrikázós, kiberpunk életérzést visszaadni kívánó, sok-sok lövöldözést mellőző kaland. Stílusát tekintve a krimihez áll közelebb, ha ügyes leszek majd noir elemek is belekerülnek.

Szóval olyan jelentkezőket keresek, akiket nem zavar a fórumos játékok velejárója:
1.: Lassú [ez néha előny].
2.: Le kell gépelni mindent [MINDENT...így aki nem szereti koptatni a billentyűzetet, annak ez nem túl fain, aki viszont imád írni, annak ez Mennyország].
3.: Személytelen [nem látjuk, nem halljuk egymást, csak az íráson múlik mennyi személyiséget tudunk egy karakternek adni, viszont aki nem a saját nemével szeret játszani annak nagyon jó, hogy a feszengés esélyét is elkerülheti ezáltal].
4.: Időigényes [a fentiek után következő logikus következtetés, hisz egy olyan kaland lejátszása, ami asztali játék során 1-3 alkalom, itt hónapokig, évekig tart, viszont emiatt simán jó az is, ha valaki heti 1-2 órát tud csak rászánni, ebbe belefér a posztok elolvasása és írásban lereagálása, ergo az időigényesség megint inkább előny].

Itt játszunk [az oldal amerikai, viszont a mi játékunk magyar nyelvű, illetőleg a fórumba épített kockadobás generátor miatt a szabályosság garantált].

freelancer

freelancer

keyser söze

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.03, 19:46

Egyeseket érdekelhet

Üdv!

Jelenleg négy stabil és egy alkalmi tagot számláló csapatunkat szeretnénk még egy játékossal kibővíteni. Az ülések Budapesten zajlanak, a következő a tervek szerint január 8-án lesz. Érdeklődni privát üzenetben, vagy a fredlancergm kukac gmail pont com emailcímen lehet.

A modul pár, visszavonult, ám kényszerből újra sorompóba álló bűnöző kalandjai köré épül, és határozottan nem "darkulós" hangvételű, de nem megy át paródiába.

Andersen

Andersen

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 26 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.24, 10:25

Érdekelne a véleményetek magyarítással kapcsolatban. Nemrég belefutottam a space-farming (https://en.wikipedia.org/wiki/Space_farming) kifejezésbe és egyből beugrott a DeepSpace kieg. Van esetleg javaslatotok, hogy hogy hívják az űr farmert? Űrgazdász/Kozmo paraszt vagy egyéb. A "Spaceganger"-re is várok tippeket. Köszönöm!

KaptiDavy

KaptiDavy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.01, 11:36

Végre egy gyanús megacég:)

bakosh

bakosh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 483 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.03, 21:33

Van valaki itt, akinek ismerős valamennyire a Cyberpunk v3.0 rendszer? Én pl. csak nemrég hallottam róla először, most végre kezdhetem átolvasni, de azért érdekes kérdés lehet, hogy mennyiben előre-, esetleg visszalépés a régi CP2020-hoz képest? 

freelancer

freelancer

keyser söze

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.18, 21:59

Egyeseket érdekelhet.

http://lfg.hu/forum/index.php/topic/23290-warhammer-fantasy-vagy-cp2020-jatekosokat-keresek/

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.30, 13:20

CP kampányunkban előjöttek (újra) a harcrendszer problémái.

Összedobtam egy rövid alternatív harci szabályt. Nem titkoltan a WH40K rendszerekről lett mintázva, egy ideje használjuk, elég jól bevált. Ötletek, vélemények jöhetnek.

https://docs.google.com/document/d/1-LhLjzRt-YtHYIbAlW7gQ-OPoy78TFIA7eSh6sBd1GQ/edit?usp=sharing

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.09, 08:17

Ok, akkor szerintem nekiállok, pontosabban beidőzítem az RPG to do listámba :-)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.09, 08:01

Hali!

A közeljövőben tervezek mesélni egy CP2020 kalandot. A rendszer sarkalatos pontja szerintem a netrunning szabály, mert rendkívül szerteágazó mini játékként nehéz beilleszteni a rendes játékmenetbe, ráadásul a szabályok is elég kuszák. Szóval utánanéztem és az tapasztalata a külföldi fórumokon, hogy elég kevesen használják az eredeti szabályokat pont a nehézségek miatt. Megnéztem egy alternatív rendszert, és meg kell, hogy mondjam nagyon tetszik. Van valakinek tapasztalata a run.net rendszerrel kapcsolatban? Valamint érdekelne valakit a rendszer magyar változata, némi átalakítással?

Doc

Nem ismertem de megnézem ha bejön benne vagyok a fordításban én is hasonló cipőben járok.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7345 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.08, 23:11

Valamint érdekelne valakit a rendszer magyar változata, némi átalakítással?

Ha lefordítod/átalakítod, mindenképp küldd be az LFG-nek egy kis ismertető cikkel együtt, és akkor a címlapon is megjelenhet. :sor:

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.08, 20:30

Hali!

A közeljövőben tervezek mesélni egy CP2020 kalandot. A rendszer sarkalatos pontja szerintem a netrunning szabály, mert rendkívül szerteágazó mini játékként nehéz beilleszteni a rendes játékmenetbe, ráadásul a szabályok is elég kuszák. Szóval utánanéztem és az tapasztalata a külföldi fórumokon, hogy elég kevesen használják az eredeti szabályokat pont a nehézségek miatt. Megnéztem egy alternatív rendszert, és meg kell, hogy mondjam nagyon tetszik. Van valakinek tapasztalata a run.net rendszerrel kapcsolatban? Valamint érdekelne valakit a rendszer magyar változata, némi átalakítással?

Doc

KaptiDavy

KaptiDavy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.31, 20:31

Miből lesz a szemétkaja?

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1698 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.31, 13:27

Segítenél kinyitni?

daily_gifdump_676_09.gif

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.13, 18:06

Benn vagyok az lfx csoportban, de ott kifejezetten alkalmi játékokra van szerveződés, én meg inkább hosszabb távon játszanék. Nem végeláthatatlanul, de azért 8-10 játékalkalmat felölelő kampányokban gondolkodnék.

Apróhirdetéseket is megnézem. :ok:

Még aktuális a keresés, vagy már összejött a csapat? A másik kérdés: helyileg hol vagytok? Budapest, vagy vidék?

Veled együtt van meg a negyedik játékos, feltéve, ha neked is jó a budapesti helyszín. Kérlek írj nekem egy e-mailt, a címemet elvileg a profilomban látod? (zs pont a nicknevem kukac gmail pont com)

bakosh

bakosh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 483 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.12, 12:12

Benn vagyok az lfx csoportban, de ott kifejezetten alkalmi játékokra van szerveződés, én meg inkább hosszabb távon játszanék. Nem végeláthatatlanul, de azért 8-10 játékalkalmat felölelő kampányokban gondolkodnék.

Még aktuális a keresés, vagy már összejött a csapat? A másik kérdés: helyileg hol vagytok? Budapest, vagy vidék?

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.07, 11:42

Futnak mellette kampányok csak ha összeállt a létszám akkor nem keresnek új embert ezért nem mindig látni kintről. nyugodtan érdeklődj körbe.

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.07, 11:25

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.07, 11:18

Ha nem idegenkedsz az online játéktól akkor javaslom az lfx-es google+ csoportot. Év elején volt itt az lfg-n is róluk egy cikk.

Én spec pont múlt héten érdeklődtem körbe cp2020+nights edge (vámpírölős cp2020) témában és volt rá érdeklődés, szóval szerintem az alapjátékhoz is találhatsz embert. (lehet h én is beszállnék)

Ha online nem, akkor viszont inkább az apróhirdetésben keress játékosokat ott nagyobb eséllyel találsz.

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.07, 11:07

Szevasztok,

Láttam volt itt korábban is hasonló, ezért merészelem előhozni, hogy játszanék, mesélnék Cyberpunk szerepjátékot. A minap majdnem összejött a meglévő haveri körben, de ahogy lenni szokott, utolsó pillanatban jött kifogások és megbízhatatlanság okán mégsem sikerült játszani. Annyira belelkesedtem viszont, hogy gondoltam, megér egy próbát. Mivel dolgozó ember vagyok, a cél, hogy havonta egy-két alkalommal összeüljünk játszani, de akkor legalább hat órát szánjunk a játékra (azaz, ha péntek, akkor tényleg késő éjjelig, ha szombat, akkor akár hosszú délután után kora estig). Szívesen ismerkednék meg új játékosokkal, mert már kicsit unom az stílusát és kliséit, akikkel az elmúlt 5+ évben játszom.

Magamról: 15+ éve szerepjátékozom, elsősorban (nWoD,) The One Ring és Trail of Cthulhu, másodsorban Kard és Mágia, korábban DnD, de persze volt sok egyéb apróság is. Cyberpunk viszonylag régen, de ezzel együtt szívesen használnám a meglévő Cyberpunk 2020 szabálykönyvet, erősen módosítva a Netrunning részt (erre vannak ötleteim, ha van érdeklődés, leírom). Mesélőként (és játékosként is) szeretem, ha a csapat kreatív, szán időt a karakterek kidolgozására, a hangulat megteremtésére, a problémamegoldás és a jellemjáték egyenlő súlyt kap, a játékosok és a mesélő partnerként tekinenek egymásra, nem ellenségként vagy versenytársként. Hogyha összejönne 3-4 játékos, akkor szívesen mesélek, ha lenne vállalkozó kedvű mesélő, szívesen játszanék is. Először nyilván játszunk 2-3 próba-alkalmat, aztán ha tetszik mindenkinek, belevágunk valami komolyabb kampányba. Talán a bevezetőből is egyértelmű, alapelvárás, hogy a három héttel előre lefixált játék-alkalmat tessék szabadon tartani (vis maior nyilván közbejöhet), mert a legnagyobb problémám az elmúlt években a megbízhatatlan, könnyen ígérkező, majd nem megjelenő játékosokból volt.

Proximo

Proximo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.27, 16:13

DEUS EX film!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]