Ugrás tartalomhoz

The Cyberpunk Feeling

• Válasz írásához lépj be
430 hozzászólás érkezett eddig

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5614 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.22, 13:20

Cyberpunk Red megjelenési dátum: 2019. 08. 01.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2423 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.16, 22:17

A Madqueen nevű youtuber nőnek van külön CP-nek mondott csatornája, általában régi CP2020 anyagokat mond fel, vagy a 2077 elemeit analizálja, mint itt:

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.16, 21:20

Sorozatajánló: Love, Death + Robots. Egyelőre csak az első részt láttam, bőven vannak benne cyberpunk elemek és hangulat. Nem minden rész lesz ilyen, de azt hiszem megér egy próbát.

Trailer:

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4213 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.06, 22:29

Cyberpunk Red (aka 4.0) rövid áttekintés a világ és Night City elkövetkező változásairól a CP2077 játékhoz igazított készülő, új szerepjátékból

fino

fino

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.14, 11:44

Köszönöm a válaszokat. Azthiszem maradok az egy körben egy tevékenységnél, a többire meg a fokozatos negatív módosítóknál. Próbáltam a -3-as levonást és -5 el is, de akadt néhány probléma. Pl. A fegyverek tűzgyorsaságával. Ha pl Jancsi kezdeményezett 21-et és full automatájából kiüríti a tárat,akkor ez felemészti az egész körét.(ugye a tűzgyorsaság 1 körre adott)Mondjuk emellett még mozoghat. Viszont rövid sorozatoknál használható a kezdeményező érték porciózása, de akkor nem logikus a cselekvésenként-i emelkedő negatív módosító, ha mondjuk egy ellenfélre lövünk.
Na mindegy. Nemfigom magamnak bonyolítani. Még 1x köszi a válaszokat.
Fíno

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5187 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.14, 10:19

Érdekes, ezt mi sosem használtuk, pedig mindenki tápolt rendesen, mindenkinek 1 akciója volt körönként és kész, általában az bőven elégnek bizonyult, ha sikerült valakit lekezdeményezni. Tényleg nincs leírva...

A további akciókat én -3-as lépésenként számolnám, az elsőt kivéve (pl. 16-os kezdeménynél a 3 akció 16, 13, és 10-nél jön 0, -3 és -6 skillmódosítóval). Vagy ha ezt szólóknál valaki nagyon durvának találná (egyébként az is, combat sense + kötelező 10-es reflex + mindenféle turbók + esetleg drogok alapján simán kihozhatnak átlag 20-as kezdeményeket és lazán leölnek mindenkit, mielőtt akárki bármit csinálhatna), akkor már az elsőre is veheti, tehát 16-os kezdeménynél az akciók 13, 10 és 7 ütemeknél jönnek. De vegyük figyelembe, hogy csak most találtam ki.

Kb egyetértek Marvinnal. Nem emlékszem pontosan hogy játszottuk de kb így használnám én is.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2423 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.13, 18:27

Érdekes, ezt mi sosem használtuk, pedig mindenki tápolt rendesen, mindenkinek 1 akciója volt körönként és kész, általában az bőven elégnek bizonyult, ha sikerült valakit lekezdeményezni. Tényleg nincs leírva...

A további akciókat én -3-as lépésenként számolnám, az elsőt kivéve (pl. 16-os kezdeménynél a 3 akció 16, 13, és 10-nél jön 0, -3 és -6 skillmódosítóval). Vagy ha ezt szólóknál valaki nagyon durvának találná (egyébként az is, combat sense + kötelező 10-es reflex + mindenféle turbók + esetleg drogok alapján simán kihozhatnak átlag 20-as kezdeményeket és lazán leölnek mindenkit, mielőtt akárki bármit csinálhatna), akkor már az elsőre is veheti, tehát 16-os kezdeménynél az akciók 13, 10 és 7 ütemeknél jönnek. De vegyük figyelembe, hogy csak most találtam ki.

fino

fino

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.13, 15:29

Auer köszi a gyors választ, bár a problémámra nemkaptam meg a választ.
A srunos példa abból jött, hogy azt a rendszert ismerem, a kérdés meg úgy született meg, hogy áttolvastam a cp fórumot, ahol KLM leírt egy példát ami szerint Ő mínusz 3-at számol le a cselekvés után, aztán megint jöhet az adott karakter.
Sokat segítene, ha leírnád ti hogyan játszottátok, esetleg egy felvázolt pèldával.
Az a félisteni megoldás, ahogy írtad, nem tetszik.
Fíno

Módosította fino: 2019.02.13, 15:31

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5187 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.13, 14:06

Kezdemény:

Nincs egyértelműen leírva. Vagy mindenki a saját körében megteszi amit akar (ezzel kvázi félistenek, lelőnek 3 ellenfelet mielőtt azok léphetnek) vagy körbe megy, de ilyenkor jó eséllyel rájuk is lőnek.

Az a SR példa azért nem jó mert itt a jártasságból jön le -3 inkább az szab gátat a cselekvésnek nem a kezdeményezés nagysága.

Visszarúgás: az alapkönyv nem részletezi, a Blackhands Street Weapons 2020 végén van egy opcionális szabály rá. Alapvetően nem használnám mivel a harc amúgy is számolgatós ez pedig még jobban lelassítja.

A CP nagyon hangulatos de a rendszer nagyon rosszul öregedett. Számtalan apróbb nagyobb ellentmondás, nem tiszta helyzet van.

fino

fino

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.13, 10:56

Üdv Cyberpunkok

A fórum már nem nagyon aktiv, de halvány reményeket fűzök következő kérdéseim megválaszolására, hátha valaki még idetéved.

A CP2020 nálunk kimaradt ezidáig, de hála az égnek még most is Shadowrunozunk.

Mivel a CP-t most szereztem be és szeretnék partyt inditani, szeretnék tisztázni néhány kérdést.

1.- a cp-ben a kezdeményezés ki van dobva, ref.+1k10+módositó. Az alapkönyv azt irja, hogy minden + cselekvésre a körben, minusz 3 megy. Ez érthető. Amit viszont nem értek, az a + cselekvések sorrendje.

Arra gondolok, hogy pl: a shadowrunban a körök fordulókra vannak felosztva. Minden cselekedet után levonódik 10, a következő cselekedetig, mig el nem érjük a 0-át. Pl. SRunban A karakter dob 24-et, B karakter 19-et, akkor ez igy néz ki.

A: cselekszik 24-nél,14-nél és 4-nél

B:cselekszik 19-nél és 9-nél

Az érdekelne, hogy ez a cp rendszerében hogyan működne, van-e egyáltalán kivonás a kezdeményező értékből a kör alatt, hogy meghatározzuk a cselekvések számát/sorrendjét?

2.- Átböngésztem az alapkönyvet és itt a fórumot is, de nem találtam utalást arra, hogyan kezeli a cp2020 a fegyverek visszarúgását és annak negativ módositóit.

Remélem tudtok segiteni.

Szép napot kivánok.

Üdvözlettel Fino

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.30, 12:32

Újabb jóféle cikk Thirlentől:
http://lfg.hu/87332/rpg/cyberpunk-2020-mi-van-a-zsebemben/

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.21, 14:04

Életvitelek à la Shadowrun:

http://lfg.hu/87228/rpg/cyberpunk-2020-eletvitelek/

Iffotzer

Iffotzer

Chaos Lord

• Fórumita
  • 276 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.24, 20:22

Sziasztok,

Nemrég felmerült pár olyan kérdés ami játéktechnikailag nem világos. Mivel ritkán játszunk gondoltam felteszem ezeket a tapasztaltabb közösségnek.

Röviden:

- A kábító, hallucinogén, altató, és könnygáz szerek meddig fejtik negatív hatásukat? 

- Szemből érkező fejlövésnél ha a karakter sisakot hord, akkor mennyire számít az SFÉ? Azt tudom hogy az arcmaszk a sisak SFÉ-jének a fele, de mi van ha csak vizor van? (még az ősidőkben olvastam valahol hogy ilyen esetekben még egy dobás jöhet, ahol eldől hogy védett vagy védtelen részre kapod az áldást, de ez lehet hogy háziszabály) 

- Milyen eszközt takar a 'Burst' caster? Elvileg minden rendőrjárőrnek van a P&S kieg. szerint, de rákerestem CP kiegekben, angol szleng szótárban stb., de semmi eredmény. Megafonra tippelnék... :D

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 659 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.08, 16:18

OFF

18%.

Hmmm...

Ennek tükrében még gyanúsabb vagyok... :nos:

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1762 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.08, 09:17

18%.

Hmmm...

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2423 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.08, 06:52

Nekem 32% lett.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 659 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.07, 18:48

OFF

Replikáns-e vagy?

...

36%-os valószínűséggel az vagyok.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2423 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.06, 18:23

Replikáns-e vagy?

http://bfi.org.uk/are-you-a-replicant/

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.28, 09:35

FYI:
http://lfg.hu/85252/hirek/48-percnyi-cyberpunk-2077-jatekmenet/

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5614 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.13, 14:40

(Kivéve, hogy az E3 többnapos. :) )

Igen :D . Kicsit siettem :D .

A CP2020-ból sosem gyári volt hardcover?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]