Ugrás tartalomhoz

The Cyberpunk Feeling

• Válasz írásához lépj be
417 hozzászólás érkezett eddig

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.09, 08:01

Hali!

A közeljövőben tervezek mesélni egy CP2020 kalandot. A rendszer sarkalatos pontja szerintem a netrunning szabály, mert rendkívül szerteágazó mini játékként nehéz beilleszteni a rendes játékmenetbe, ráadásul a szabályok is elég kuszák. Szóval utánanéztem és az tapasztalata a külföldi fórumokon, hogy elég kevesen használják az eredeti szabályokat pont a nehézségek miatt. Megnéztem egy alternatív rendszert, és meg kell, hogy mondjam nagyon tetszik. Van valakinek tapasztalata a run.net rendszerrel kapcsolatban? Valamint érdekelne valakit a rendszer magyar változata, némi átalakítással?

Doc

Nem ismertem de megnézem ha bejön benne vagyok a fordításban én is hasonló cipőben járok.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7742 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.08, 23:11

Valamint érdekelne valakit a rendszer magyar változata, némi átalakítással?

Ha lefordítod/átalakítod, mindenképp küldd be az LFG-nek egy kis ismertető cikkel együtt, és akkor a címlapon is megjelenhet. :sor:

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.08, 20:30

Hali!

A közeljövőben tervezek mesélni egy CP2020 kalandot. A rendszer sarkalatos pontja szerintem a netrunning szabály, mert rendkívül szerteágazó mini játékként nehéz beilleszteni a rendes játékmenetbe, ráadásul a szabályok is elég kuszák. Szóval utánanéztem és az tapasztalata a külföldi fórumokon, hogy elég kevesen használják az eredeti szabályokat pont a nehézségek miatt. Megnéztem egy alternatív rendszert, és meg kell, hogy mondjam nagyon tetszik. Van valakinek tapasztalata a run.net rendszerrel kapcsolatban? Valamint érdekelne valakit a rendszer magyar változata, némi átalakítással?

Doc

KaptiDavy

KaptiDavy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 176 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.31, 20:31

Miből lesz a szemétkaja?

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1761 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.31, 13:27

Segítenél kinyitni?

daily_gifdump_676_09.gif

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.13, 18:06

Benn vagyok az lfx csoportban, de ott kifejezetten alkalmi játékokra van szerveződés, én meg inkább hosszabb távon játszanék. Nem végeláthatatlanul, de azért 8-10 játékalkalmat felölelő kampányokban gondolkodnék.

Apróhirdetéseket is megnézem. :ok:

Még aktuális a keresés, vagy már összejött a csapat? A másik kérdés: helyileg hol vagytok? Budapest, vagy vidék?

Veled együtt van meg a negyedik játékos, feltéve, ha neked is jó a budapesti helyszín. Kérlek írj nekem egy e-mailt, a címemet elvileg a profilomban látod? (zs pont a nicknevem kukac gmail pont com)

bakosh

bakosh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 493 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.12, 12:12

Benn vagyok az lfx csoportban, de ott kifejezetten alkalmi játékokra van szerveződés, én meg inkább hosszabb távon játszanék. Nem végeláthatatlanul, de azért 8-10 játékalkalmat felölelő kampányokban gondolkodnék.

Még aktuális a keresés, vagy már összejött a csapat? A másik kérdés: helyileg hol vagytok? Budapest, vagy vidék?

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.07, 11:42

Futnak mellette kampányok csak ha összeállt a létszám akkor nem keresnek új embert ezért nem mindig látni kintről. nyugodtan érdeklődj körbe.

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.07, 11:25

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.07, 11:18

Ha nem idegenkedsz az online játéktól akkor javaslom az lfx-es google+ csoportot. Év elején volt itt az lfg-n is róluk egy cikk.

Én spec pont múlt héten érdeklődtem körbe cp2020+nights edge (vámpírölős cp2020) témában és volt rá érdeklődés, szóval szerintem az alapjátékhoz is találhatsz embert. (lehet h én is beszállnék)

Ha online nem, akkor viszont inkább az apróhirdetésben keress játékosokat ott nagyobb eséllyel találsz.

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.07, 11:07

Szevasztok,

Láttam volt itt korábban is hasonló, ezért merészelem előhozni, hogy játszanék, mesélnék Cyberpunk szerepjátékot. A minap majdnem összejött a meglévő haveri körben, de ahogy lenni szokott, utolsó pillanatban jött kifogások és megbízhatatlanság okán mégsem sikerült játszani. Annyira belelkesedtem viszont, hogy gondoltam, megér egy próbát. Mivel dolgozó ember vagyok, a cél, hogy havonta egy-két alkalommal összeüljünk játszani, de akkor legalább hat órát szánjunk a játékra (azaz, ha péntek, akkor tényleg késő éjjelig, ha szombat, akkor akár hosszú délután után kora estig). Szívesen ismerkednék meg új játékosokkal, mert már kicsit unom az stílusát és kliséit, akikkel az elmúlt 5+ évben játszom.

Magamról: 15+ éve szerepjátékozom, elsősorban (nWoD,) The One Ring és Trail of Cthulhu, másodsorban Kard és Mágia, korábban DnD, de persze volt sok egyéb apróság is. Cyberpunk viszonylag régen, de ezzel együtt szívesen használnám a meglévő Cyberpunk 2020 szabálykönyvet, erősen módosítva a Netrunning részt (erre vannak ötleteim, ha van érdeklődés, leírom). Mesélőként (és játékosként is) szeretem, ha a csapat kreatív, szán időt a karakterek kidolgozására, a hangulat megteremtésére, a problémamegoldás és a jellemjáték egyenlő súlyt kap, a játékosok és a mesélő partnerként tekinenek egymásra, nem ellenségként vagy versenytársként. Hogyha összejönne 3-4 játékos, akkor szívesen mesélek, ha lenne vállalkozó kedvű mesélő, szívesen játszanék is. Először nyilván játszunk 2-3 próba-alkalmat, aztán ha tetszik mindenkinek, belevágunk valami komolyabb kampányba. Talán a bevezetőből is egyértelmű, alapelvárás, hogy a három héttel előre lefixált játék-alkalmat tessék szabadon tartani (vis maior nyilván közbejöhet), mert a legnagyobb problémám az elmúlt években a megbízhatatlan, könnyen ígérkező, majd nem megjelenő játékosokból volt.

Proximo

Proximo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.27, 16:13

DEUS EX film!

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1010 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.25, 11:25

Üdv!

Gront: Egyelőre nekem elég a kiberpunkosodásból a tény, hogy mesélhetek kiberpunkot. :) Könyvekkel meg annyira el vagyok látva, hogy most esélytelen, hogy belekezdjek egy újba. :P

Birbin: Szívesen.
Mondjuk anno a Mass Effect kapcsán láttam ilyen szintű igényességet az alkotók részéről. Ők mondjuk elszabták a saját játékukat, de ez már elcsépelt téma.
Viszont ahogy nézem a neveket, pontosan olyan arcok dolgoznak a projekten akik oda valók. Kicsit félek a csalódástól, de mégis évek óta először érzem azt őszintén, nem önámítás szintjén, hogy ezek a srácok ezt a játékot NEM FOGJÁK elrontani. :D

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1761 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.23, 22:35

Morak, kösz a linket, de a cyberpunk.net-en a részletes concept artok még frankóbbak. Továbbá nem gondoltam volna, hogy fölöltöztetnek embereket a megfelelő ruhába és azt veszik föl, és alakítják tovább. Vajon hány hónap munka lehet benne?

gront

gront

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1180 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.23, 22:00

Pedig jo moka. Raadasul most,hogy igy felbolydult a CP korul a levego rakaptam par konyvre is,
Hardwired Antologia, Ian McDonald nemsoka kezdem is:)

Üdv!

Elismerem, nincs olyan patinás csillogása és olyan fülbemászóan édes csengése, mint az asztali szerepjátéknak.
De kérdezd Grungit, ő is hamar belejött (1-2 reag kb.)

Ettől függetlenül, tiszteletben tartom a hozzáállásod, nem mindenki számára alkalmas terep a játékra.

Maradok tisztelettel:
Morak

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1010 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.23, 16:41

Üdv!

Ezt a cikket érdemes elolvasni. Jót lehet rajta mosolyogni. :)

http://geekspodcast.com/2013/01/16/10-fun-things-to-do-while-you-wait-for-cyberpunk-2077/

Remélem nektek is okoz pár kellemes percet, mint nekem.

Maradok tisztelettel:
Morak

bubmac

bubmac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.21, 21:06

Ezzel én is kb. így vagyok! :)

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1010 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.18, 10:57

Nem csak te, de az a helyzet, hogy nincs téma. A játék 2015-re várható.

Üdv!

Most linkeltem a témát. :)
Ami engem illet, én mióta megláttam az első wallpapert a készülő játékból, azóta nem bírok magammal. Minden csepp információ érdekel, minden spekuláció érdekel, minden kép, videó, pdf, cikk, link, stb. érdekel ami a játékkal kapcsolatos.

Maradok tisztelettel:
Morak

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1761 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.18, 10:34

Nem csak te, de az a helyzet, hogy nincs téma. A játék 2015-re várható.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1010 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.18, 09:31

Üdv!

Úgy látszik ezt a topikot már csak én látogatom. :P

No mindegy, ha mégse így lenne, ajánlom elolvasásra ezt a kis hét oldalacskát:

http://gallery.mailchimp.com/e44aa774fbc4ca04a704d673a/files/Hidden_Details_Cyberpunk_2077_Teaser_Trailer.pdf

Atom! :)

Maradok tisztelettel:
Morak

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]