Ugrás tartalomhoz

The Cyberpunk Feeling

• Válasz írásához lépj be
417 hozzászólás érkezett eddig

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1010 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.17, 16:02

Üdv!

Azt olvastátok, hogy a PC játék mellé tervezik/kiadják az új Cyberpunk asztali szerepjátékot is? :)

Maradok tisztelettel:
Morak

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1010 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.14, 13:20

Üdv!

Elismerem, nincs olyan patinás csillogása és olyan fülbemászóan édes csengése, mint az asztali szerepjátéknak.
De kérdezd Grungit, ő is hamar belejött (1-2 reag kb.)

Ettől függetlenül, tiszteletben tartom a hozzáállásod, nem mindenki számára alkalmas terep a játékra.

Maradok tisztelettel:
Morak

Shadowhawk

Shadowhawk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.14, 12:38

Kösz a meghívást, de a fórumos játék valahogy nem az én világom.
Biztos túl maradi vagyok. :)

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1010 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.13, 11:13

Nem tudok betelni vele, annyira jó a hangulata. Ráébresztett, mennyire hiányzik a Cyberpunk.

Üdv!

Még van helyem itt:
http://rpol.net/game.cgi?gi=53680&date=1358067505

Feltéve, ha nem gáz, hogy fórumon kellene játszani. ^^'

A trailer pedig egyszerűen zseniális. Már többször is meg kellett néznem.

Maradok tisztelettel:
Morak

Shadowhawk

Shadowhawk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.12, 16:53

Nem tudok betelni vele, annyira jó a hangulata. Ráébresztett, mennyire hiányzik a Cyberpunk.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.11, 21:26

Nagyon ütős lett, jól elkapták a hangulatot és figyeltek a részletekre. Pl kommandóson a Max-Tac felirat, a fegyverén a Militech logó/felirat, a cybershop ablakában pózoló nő 1:1ben a szabálykönyvből van.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.11, 20:49

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1010 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.07, 10:05

Üdv!

Csatlakozott egy harmadik játékos is.
Még két játékost tudok fogadni, az még kellemesen kezelhető játékos mennyiség. :)

Tisztelettel:
Morak

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1010 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.04, 07:22

Üdv!

Grungi már el is kezdte a játékot, köszönöm Neki a jelentkezést.

Más érdeklődő nincs? :)

Tisztelettel: Morak

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.01, 22:09

Üdv!

Aki nem fél/tart a fórumos játéktól, azok számára van egy lehetőségem.

Egy kevés játékosi létszámmal bíró (1-6) Cyberpunk 2020 történetet tervezek indítani itt:

http://rpol.net/game.cgi?gi=53680&date=1354275247

Már nagyon rég meséltem ilyet, szóval kicsit berozsdásodtak a kiberverek, de úgy vélem hamar belejönnék.

Annyit szeretnék közölni, hogy konzolkowboy karaktereket nem igazán szeretnék, mert a rendszer annyira belemélyül ebbe a dologba, hogy az külön kalandmodul egy-egy hekkelés. Illetőleg, azzal a kitétellel lehet valaki ilyen karakter, ha beletörődik, hogy nem igazán lesz kedvem/időm VR-t alkotni számára, hanem egy-két skill dobással le lesz rendezve a dolog (emiatt ajánlott, hogy 1-2 pont azért legyen valami tűzfegyver képzettségen, mert elsősorban ő is a valós világban fog mozogni).

Tisztelettel:
Morak

U.i.: Az rpol közösségből érkező jelentkezések NEM élveznek előnyt, vagyis, ha valaki lfg-ről jelentkezik, és utána jön rpolos megkeresés, akkor értelem szerűen a későn jelentkező fog lemaradni.

Engem érdekel. Jelentkezem! :)

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1010 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.01, 11:28

"Üdv!

Egy kevés játékosi létszámmal bíró (1-6) Cyberpunk 2020 történetet tervezek indítani itt:"

Milyen az a "fórumos" játék?

Üdvözletem!

A lényeg az, hogy a linket, ha megnézed, akkor ez egy fórumszerű játékfelület. De van beépített kockadobó generátor, amivel a skill, támadás és egyéb dobásokat végre lehet hajtani.

Úgy istenigazából annyi a fontos különbség, hogy nem tudod eljátszani a karaktered, hanem le kell írni az érzéseit, a gondolatait, a cselekvéseit (általában feltételes módban, mint amilyen egy támadás).

Ha valaki lassan gépel, akkor kicsit időigényes egy reag megírása, de előnye, hogy minden lépést van ideje az embernek megfontolni, ami asztali játék keretein belül csak korlátozottan igaz.

Sokszor megesett már, hogy egyetlen harci kör lemesélése 2-4 nap volt, mert az érintettek egyszerűen nem értek rá a gép elé ülni, és megtenni a cselekvéseiket (bár én két napnál tovább mostanában már nem várok, hanem zárom a kört, aztán aki nem írt, az kimaradt).

Tisztelettel:
Morak

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1010 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.01, 08:27

Üdv!

Egy kevés játékosi létszámmal bíró (1-6) Cyberpunk 2020 történetet tervezek indítani itt:

http://rpol.net/game.cgi?gi=53680&date=1354275247

Már nagyon rég meséltem ilyet, szóval kicsit berozsdásodtak a kiberverek, de úgy vélem hamar belejönnék.

Annyit szeretnék közölni, hogy konzolkowboy karaktereket nem igazán szeretnék, mert a rendszer annyira belemélyül ebbe a dologba, hogy az külön kalandmodul egy-egy hekkelés. Illetőleg, azzal a kitétellel lehet valaki ilyen karakter, ha beletörődik, hogy nem igazán lesz kedvem/időm VR-t alkotni számára, hanem egy-két skill dobással le lesz rendezve a dolog (emiatt ajánlott, hogy 1-2 pont azért legyen valami tűzfegyver képzettségen, mert elsősorban ő is a valós világban fog mozogni).

Tisztelettel:
Morak

U.i.: Az rpol közösségből érkező jelentkezések NEM élveznek előnyt, vagyis, ha valaki lfg-ről jelentkezik, és utána jön rpolos megkeresés, akkor értelem szerűen a későn jelentkező fog lemaradni.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1010 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.22, 10:57

Üdv!

Igazából csak arra akartam felhívni a figyelmeteket, hogy már elég biztosnak tűnik, hogy kijön PC-re az első igazi Cyberpunk szerepjáték, ráadásul ugyanaz készíti, aki az eredeti papír alapú szabálykönyvet.

Ehhez képest huszadrangú kérdés, hogy melyik évben játszódik a sztori.

Tisztelettel:
Morak

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1761 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.20, 09:05

Szerintem jóval izgalmasabb, ha egy alternatív történelem alapjai valósak. 1990-ben tökéletes volt a cp, de azóta eltelt 20 év, most már mást gondolunk hihetőnek a jövőben. Ez vonatkozik a politikára és a tehnológiára egyaránt. Sokkal ütősebb erre építkezni, hiszen most nem 1990-et írunk, és lehet, hogy ti nem szeretitek, de remélem a crpg-ben így tesz Pondsmith is.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.20, 06:50

Hali!

Ezek szerint más is későbbre helyezi a cp történeteit, nem csak az én heppem ez. Én 2040-be helyeztem a cp jelenét, de minél későbbi, annál könnyebb elhinni, hogy lehet ilyen is a jövő.

Nézőpont kérdése, de én most olvasom épp újra Tom Clancy: "Vörös Vihar"-át és teljesen hihető, pedig 1985 körül játszódik és az akkortájt szupertitkos dolgokról még csak tippelt benne.
(pld. az azóta már el is avult F-117-es lopakodó nála F-19 volt).

Más szavakkal: alternatív történelem.

Mai szemmel nézve már a legtöbb SF (SW, ST) ugyanolyan elavult (itt: teljesen másképp valósítanának meg dolgokat IRL), mint Verne.

Adios
KLM

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.20, 06:35

'92ben 2020 is hihető volt :)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1761 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.20, 00:05

Ezek szerint más is későbbre helyezi a cp történeteit, nem csak az én heppem ez. Én 2040-be helyeztem a cp jelenét, de minél későbbi, annál könnyebb elhinni, hogy lehet ilyen is a jövő.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1010 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.19, 16:52

Üdv!

Kép

http://hardwired.hu/forum/forum.phtml?area=comment&id=31422

Tisztelettel:
Morak

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.06, 19:28

Most, hogy láttam az új Total Recall előzetesét, újra megjött a hangulatom Cyberpunkot játszani. :) Mi mindig is ilyen Szárnyas Fejvadászos, Emlékmásos, Ötödik Elemes környezetben szoktuk játszani (repülő autók meg minden). :)

Módosította anarion: 2012.08.06, 19:28

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1761 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.06, 11:23

ez tiszta, én is olvastam a könyvet, de miképpen viselkedik a csapatban, hogy veszik a hasznát, ilyesmi...

Szerintem ne így állj hozzá a dologhoz, mert ez csak gondot fog okozni, ez hatványozottan igaz, ha te vagy a mesélő.
Inkább azt a megközelítést javaslom, hogy a csapatnak legyen saját koncepciója. 188. oldal
Lényegesen könnyebb így mesélni, mint amikor a mesélő erőfeszítéseinek jó része pusztán arra irányul, hogy a csapatot igyekszik egyben tartani. Pláne összemesélni, ami nem szokott szórakoztató lenni, így a legfölöslegesebb időtöltések egyike. Játékosi oldalról is könnyebb, nem kell valami délibábos izét kitalálni a karakternek, csupán illeszkedni a csapat stílusához, ami egyértelműen le van fektetve. Továbbá a mesélőnek több ideje marad az izgalmasabb dolgokra és nem kell unatkozni a rengeteg különutas rész alatt.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]