Ugrás tartalomhoz

Fotó

Aliens versus Predator 2

• Válasz írásához lépj be
355 hozzászólás érkezett eddig

_katze (NPC/NJK)

_katze (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.13, 01:02

Bocs a duplázásért, nem volt szándékos...

_katze (NPC/NJK)

_katze (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.13, 01:00

Szevasztok!

Ma délután nekiugrottam az AvP-I.-nek.
Alig 20 perc alatt rá is jöttem, hogy lehet aliennel szó szerint falra mászni... :para:

Ha valaki emlékszik még rá: hol fenébe lehet predivel EpIII-ban lejutni a hangárba?

Marine-nál a lángszóró vhogy nem jött be; lefújom max távról, a nyavajás dög meg nekem ugrik --> égek mint a Reistag...

"-Van hangsebességű elektronágyúnk, van findzsánk, bocsánat, lándzsánk, késünk és hegyes botunk is...
-Nyughass.
-Jól van, Hicks.
.
.
.
-Hudson híradós, de éppoly képzett a közelharcban, mint a többiek.
-Maga is?
-Én sehol sem vagyok; én cukrász akartam lenni."

_katze (NPC/NJK)

_katze (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.13, 00:59

Szevasztok!

Ma délután nekiugrottam az AvP-I.-nek.
Alig 20 perc alatt rá is jöttem, hogy lehet aliennel szó szerint falra mászni... :para:

Ha valaki emlékszik még rá: hol fenébe lehet predivel EpIII-ban lejutni a hangárba?

Marine-nál a lángszóró vhogy nem jött be; lefújom max távról, a nyavajás dög meg nekem ugrik --> égek mint a Reistag...

"-Van hangsebességű elektronágyúnk, van findzsánk, bocsánat, lándzsánk, késünk és hegyes botunk is...
-Nyughass.
-Jól van, Hicks.
.
.
.
-Hudson híradós, de éppoly képzett a közelharcban, mint a többiek.
-Maga is?
-Én sehol sem vagyok; én cukrász akartam lenni."

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.10, 19:44

Nem teljesen úgy van a sav sebzése, ahogy írod. eleve függ attól, milyen fegyverrel lősz. Ha mondjuk Machine Gunnal kaszálod le közelről az Alient, nem sok esélyed van, míg ha ugyan ezt teszed pisztollyal, akkor valószínűleg megúszod.
Ugyan is a fegyver típusa határozza meg, milyen távolságra spriccel szét a sav.
Azon kívűl minden páncélnűál le van írva, mennyi idő, amíg a sav átmarja. Pl a Hardcore suit-ot 4-5 kör, ha jól emlékszem. Szóval le lehet venni ha szerencséd van, mielőtt átmarja.

Én általában alienes sztorival indítok, bár azért nem mindig. Kezdő karaktereknek is van ellene esélye, ha óvatosak...

Darkmore

Darkmore

Marine

• Fórumita
  • 1838 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.10, 19:37

Már nagyon kipróbálnám az Alien-t.Bár szerintem alieneket már csak tapasztalt(idáig eljutni meg tényleg eszméletlen nehéz) jk-nak lehet mesélni(mint kb magus aquirok).

Lőfegyver sebzésnél is kell dobni acid sebzést és ha 0 dobok akkor rögtön annyi a jk-nak,én így értelmeztem vagy nem így van?

Nem tudsz véletlenül valami fordítás félét a neten?
Azangol-t soha nem komáltam,jobb lenne a magyar,német.

Ja a filmben(gondolom aliens,mert az alien4 az szar és marine nincs is benne) hozzá kell venni,hogy a Gorman nem volt az az ideális vezető és a csapat is elég béna volt,ezért nem volt esélyük.

:para: Hudson istencsászár!! :)

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.10, 19:23

Az Alien szabályai szerint játszunk. Nekem tetszik, mert ha megnézed a filmeket, hogy mennyi esélyük volt a katonáknak fullos fegyverekkel, akkor nagyon is jól visszaadja ezt az esélyt. Pl közelharcban semmi esélyed egy Alien ellen, arra sem sok, hogy kiszúrd őket, ha rejtőzködnek.
Ellenben a lőfegyverekre érzékenyek, a lángszórót sem bírják.

Nekem azért tetszik a rendszere, mert gondolkodást és kreativitást és nagyfokú ovatosságot kényszerít a játékosokra, mert különben esélyük sincs.

A Lőfegyverek meg végre egy lövéssel ölnek, nem kell egy karakterbe egy tár, mint sok "reális" játékban.

Darkmore

Darkmore

Marine

• Fórumita
  • 1838 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.10, 18:39

Hát igen az alien4-ből szerencsére nekem csak az maradt meg amikor a kalózkapitány maszírozza az egyik nő lábát és lejjebb megy a kamera a csaj szép farára.Uram bocsá,de ezt kb 20* megnéztem :para:

Hát akkora különbség tényleg nem volt,mint egy alien és egy predalien között.

GrofDilisnya!

Milyen szabály szerint játszotok?
Végre meg van az eredeti könyv,de nekem nem tetszik.Van egy két dolog,amit nem is értek,meg űgy tünik,hogy itt a karakterek nem valami hosszú életűek(ebből se lesz életút:))
Talán csináltatok házi szabályrendszert?

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.10, 18:17

Tegyük hozzá, hogy azért annyira nagy különbség nem volt az Alien3 lénye és a 2 lényei közt. Persze volt egy kicsi, de nem sok.

Én úgy képzelem (és amikor mesélek Alient úgy is mesélem), hogy a gazdatest azt határozza meg, mennyire fejletten mászik elő szerencsételenből...

Az Alien4-es szülést meg úgy ahogy van kidobom a kukába, mert az a film a sorozat gyalázata.

Darkmore

Darkmore

Marine

• Fórumita
  • 1838 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.10, 16:50

Nem volt szükség keresztezésre,ha egy alien predatorból kel ki akkor lesz predalien.Pl: az alien3ban egy kutyából mászott ki egy alien és teljesen máshogy nézett k i(kezdve azzal,hogy nem mellkasrobbantó,hanem egy fejlettlen harcos rágta ki magát a kutyusból).

Tehát az életcikklusuk nagyban függ a gazdatesttől.

Ja a primal huntban is úgy keletkezik a predalien,hogy elötte egy arcmászó rátapad egy predatorra(a miénkre :para: )

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.10, 16:26

Mondjuk arra kiváncsi lennék, hogy hogyan keresztezték anno az alienet és a predatort - a'lá predalien. :para:

_Sonor (NPC/NJK)

_Sonor (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.27, 15:16

GrofDilisnya, Katze: kössz az infókat! :aboci: :) :P

Šonor

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.26, 15:20

Eredetileg semmi köze nem volt egymáshoz a két fajnak, ezt utólag találta ki a Fox, amikor tervbe volt egy Alien vs Predator film (ami helyett a szar alien 4-et csinálták meg).
De aki jó megfigyelő, az a Predator 2 űrhajós jelenetében láthat egy alien fejet a trófeák között... :aboci:

_katze (NPC/NJK)

_katze (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.26, 05:38

Üdv Sonor!

Tudtommal a Vadászok elitje terjeszti a kemény húsúakat, aztán le is vadásszák őket. Az Alien1-ben lévő faj bármilyen valaha értelmes, már halott faj képviselője kehetett...

A Ragadozók számára a Föld-LV426 távolság egy ugrás csak ; Több helyen jártak a galaxisban, mint amennyi létezéséről sejtésünk lehet. Az Alieneket mint "A Legjobb Prédát" választották ki célanyagnak a számtalan "jelentkező" :) közül. Volt lehetőségük válogatni. Azt hiszem a P3-ban írták, hogy egy megölt Ragadozó trófeái között egy kardfogú tigris koponyájára bukkantak. (Vagy a P2-ben lehet a hajón látni? :aboci: ) Az meg pár éve már kihalt. 20ezer...?

Egyébként az Alienek kiválósága miatt indult meg az emberi hajsza is ellenük.

Katze

_Sonor (NPC/NJK)

_Sonor (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.24, 15:36

Lirion: Én sajna nem, mert modemes vagyok, de de botokat nem ismersz véletlenül a gémhez?
Katze: én a predivel kezdtem, mint kedven faj, és csak 1X akadtam el nagyon [amikor egy kerítéssel, emberekkel, és gépágyúkkal védett bázisra kellett bejutnom, úgy, hogy mindenhol lőttek, nem volt "rés a pajzson"]. Az eleje nagyon könnyű, tekintve, hogy felteheted az álcázót, annyi energiát töltesz magadnak, amennyit akarsz, és így annyi életerőt is. Már a kezdeteketől.
Az aliennel ki kell mászni a létrán. Fel! Az elején irtó idegesítő lehet a kezelése, én bevallom, az elején elszédültem. :(
A Marine-nel nagyon feelinges alienek ellen nyomni!!! Egyedül... itthon... a sötétben... A nyálkás csöpögő folyosókon, halvány vörös világítás mellett [vagy anélkül, és a lemerülős lámpával], kétes eredetű hangokat hallva, a mosgásérzékelő összevissza-jeleit figyelve [mert nem biztos, hogy 1 szinten vagy a dögökkel], araszolva... Nagyon jó!

És 1 kérdés a végére a szakértőktől: ki mit tud róla? Az alieneket a predatorok tenyésztették ki? Mert mikor az Alien1 elején megtalálják az űrhajóban a tojásokat, melyik másik faj űrhajója lehetett a helyszín? Meg mintha vhol írták volna? Ti hogy tudjátok?

Šonor

Lirion

Lirion

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 720 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.03, 18:15

Üdv!

Ti szoktatok AvP2-t neten játszani? Ha igen, mikor, hol és hogyan? :ugri:

_katze (NPC/NJK)

_katze (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.02, 11:37

Üdv Mki!

Suliban röviden, (15-20 perc?) kipróbáltam az AvP-t (nem tudom, melyiket, szerintem 1).
Izé...
Aliennnel kezdve vhogy nem találtam a kezdő kijáratot. Marine-nál olyan sötét volt, hogy csak pár piros lámpa látszott, predit meg csak skirmish-ben próbáltam. :) Azt hiszem itthon, ráérősen, jó beállításokkal élvezhetőbb, élvezhető lenne. :) :)

:(

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.24, 16:28

Üdvözlöm az Urakat!

Gondoltam visszatérek egy régi kedvencem forumára, s mint látom azért időközben lettünk páran.

Kiadó2:
Ha továbbra is érdekel az AVP1 és küldesz egy cd-t kiírom Neked, bár szerintem ezzel inkább keresd meg m_a_n_o-t, mert neki eredetiben van meg.

Por és hamu:
Tudtommal még nem létezik bot patch a 2-höz. Igaz nagyon régen voltam fent a hivatalos honlapon, de csak elért volna hozzám a híre. S, hogy miért nincsenek botok? Ha megnézed a mai FPS-ek nagy részénél egyáltalán nincsenek botok (Battlefield 1942, Medal of Honour, Unreal Tournament 2003 asszem). Ez azért van, mert a jóléti társadalmakban egyszerűen minden háztartásban szériafelszerelés a kóser internet. Ezáltal mindeféle gémszerver elérhetővé válik. Azt pedig remélem nem kell ecsetelnem, hogy mennyivel élvezetesebb, nagyobb kihívást okozó, kreatívabb egy hús-vér ellenfél elleni küzdelem :). Sajna Magyarország még mindig a munkahelyről, suliból nettezők hazája, de hát hol nem szarják le a multik egy 10 millió fős ország elvárásait.

katze:
Ha az AVP Gold-ra gondolsz az sajna már nincs meg (szép dolog a quantum halál :P ), de mindenkinek ajánlom a KazAa, SoulSeek és az egyéb fájlszerver alapú progikat. Ezzel letölthető bármi: mp3, film vagy szoftver ... csak győzd kivárni míg lejön :) .

Darkmore

Darkmore

Marine

• Fórumita
  • 1838 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.19, 12:58

Lehet,hogy csak a Grófot és engem érdekel a téma,de az aliensonline.hu-n megvan a szabálykönyv és hozzá a kiegészítő is.(az oldalon letöltés és egyebek úton lehet elérni).

_katze (NPC/NJK)

_katze (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.17, 20:01

Üdv Mki!

Aleister említette (még tavaly), hogy letöltött verziójú APV-je van. Nem tudnátok címet mondani? Itt, U2U, emil, estleg maga valamelyik játék írva/írhatóan, mindegy... Érdekelne a játék. Egyszer láttam GameBoy variánst :) , meg olvastam néhány könyvet (P1-3, A1-3, AvP-ból négyet), láttam egy-két filmet ( A1-4, P1-2), és mostmár JÁCCANI KÉNE! :P

:D jár érte! :lol:

Katze

Módosította katze: 2003.09.17, 20:02

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.16, 10:28

Ami feltűnt, hogy az AVP1 és hozzá kapcsolódó cuccok igen csak eltűntek a NET-ről.... ;)

Kérdés tud valaki AVP2-höz BOT patch-et? Érdekes, hogy ebből kihagyták a skirmish-t, ami hálóban élvezetes volt az AVP1-ben.... :rohog: Szóval nem értem az AVP2 koncepcióját.
Ja meg egy dolgot hiányoltam, ami az előzőben volt: az aktív lápák kilövésének lehetőségét - na igen, az új motor....

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]