Ugrás tartalomhoz

Fotó

Aliens versus Predator 2

• Válasz írásához lépj be
355 hozzászólás érkezett eddig

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.16, 00:41

Attól, mert valamelyik kártya nem tudja az anti aliasing-ot, még fog rajta futni rajta egy adott játék. Az FSAA egy élsimítási technológia, ami mindössze szebbé (és lassabbá) teszi a gámát. Sokkal valószínűbb, hogy a kártya nem támogatta valamelyik pixel shader fícsört.
Egyébként továbbra is azt mondom, hogy a geforce-okat tessék elfelejteni. A tesztekben a radeon veri őket, és sokkal szebb 2D-s képet is ad...persze nem holmi butított szériákban kell gondolkozni. Épp most játszok a Battlefield 2-vel. Azt is az nVidia motorizálta, mégis az én kis Radeonomon pörög legjobban. Lehet kapni használt 9600-os nonpro-t 20 alatt. Ez modolva hozza a 9700 XT teljesítményét.

Ebony_Benetnash

Ebony_Benetnash

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.15, 11:46

Viszont van most egy butított Radeon 9200-esem, és már a NFS-U2 sem fut rajta... és volt vagy 30e... erről ennyit. A Páromén meg anti-aliasing (asszem jól írtam), meg minden ment a GF3-mason... szóval azt hiszem, amit látok :)

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.14, 19:20

Ebony:

Hogy melyiket ajánlanám, az attól függ, kb mekkora összegben gondolkodik az ember.
A Geforce 3 és 4 a maguk idejében nagyon jók voltak, de elmúlt felettük az idö.

Ha viszonylag oolcsó kártyát akarsz, akkor talán Ati Radeon 9800 pro. Már elég olcsó (mihez képest persze), de elmennek rajta az újabb játékok is.
60 ezer körül már ott vannak az nVidia 6800 chipes kártyák. Persze ez már nem az igazán olcsó kategória.
De szerintem tök felesleges 20-30 ezerért egy olyan kártyát venni, amit fél év múlva cserélni kell, mert mondjuk a NFS Most Wanted nem fut rajta...

Ebony_Benetnash

Ebony_Benetnash

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.14, 10:58

Hát de az is szempont (nálam legalábbis), hogy viszonylag olcsó is legyen.

Miért, Te melyiket ajánlanád?

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.13, 20:14

Azért a 3-as és a 4-es GeForce igencsak messze van a bikucitól, de még muzsikálnak. Még...Kérdés hogy meddig bírják még az új játékokat. Szerintem nem sokáig már.

Ebony_Benetnash

Ebony_Benetnash

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.13, 11:19

Sziasztok!... Jaj, most röstelkedek. Nem szerettem volna itt mindenféle vitákat kirobbantani, csak azt hittem, hogy jó tanács. :D Mert tényleg az az igazság, hogy újan egy Athlon (nem az XP barton-magos meg extra-drága - bár azok is olcsóbbak a Pentiumnál), valamivel drágábbak a Celeronnál, de sokkal olcsóbbak a Pentiumnál. Használtan meg, ahogy én is szeretnék, még annál is olcsóbb. Videókártyában egy 3-mas vagy 4-es GeForce, alaplapból egy Epox... 512 memo, és az nincs egész 50e Ft, és elég bikuci... :D

Csak azt szerettem volna javasolni, hogy akinek csak játékra kell egy gép, inkább dobjon össze egy ilyesfélét, vagy hasonlót, és...
Grof: Tudom, hogy a Pentiumok nem maradnak el az AMD-től, csupán részletkérdésekben különböznek,
de az áruk lényegesen olcsóbb, és nem az új Athlon 64bit-esre gondoltam, mert az több, mint 100e... :P :P
Szóval olyanom nem lesz. Meg szerintem rövid időn belül olyan sok embernek sem. Hacsak nem milliomos, vagy pont csak erre gyűjt.
Mindegy ez csak amolyan jótanács volt... :sor: :D

U.i.: Bocs, Avionnak szólt a copper mine!!! :sor:

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.11, 13:18

De még mindig sokan esküsznek a Celeronokra, mert csak a látszólag jól hangzó megahertzeket nézik...Közben meg egy azonos AMD jóval erösebb a Celeronnál, árban meg nincs annyira nagy különbség köztük....

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.10, 14:46

Hát, ha az ár/teljesítmény arányt nézem, akkor az AMD a nyerő az tuti. Anno az intel próbálkozott a cache kispórolásával a celeronokból, de így azok nem álltak meg az azonos árban lévő amdkkel szemben. Igaz akkor még nagyon jól tunningolhatóak voltak a cerkák, így ez valamelyest kompenzálta a gyengébb teljesítményüket, de ez a nagyobb fogyasztás, melegedés, majd stabilitás rovására ment. Én már kipróbáltam ezt is azt is. Ha sok lóvém lenne, akkor Pentiumot vennék, de mivel nincs maradok az AMDnél. Hozzátenném a 64 bites amdk már nem maradnak el az azonos kategóriájú intel üdvöskék mögött ... mindössze árban. A Cel szvsz már nem zavar vizet.

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.10, 09:02

Nem tudom, nekem igen jól megy a 3d studio max amikor renderelek. Szóval a Pentiumok nem sokban gyengébbek ám az AMD-nél szerintem. Nekem legelábbis ez a tapasztalatom.

Ebony_Benetnash

Ebony_Benetnash

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.09, 23:19

Calengil: Én úgy tudom, hogy azok copper mine-ok voltak... és nem voltak jobbak a pentiumnál... fura lenne...

Grof Dilisnya: Köszi, hogy megértettél, végre egy ember, aki nem értett félre. Egyébiránt én nem azt mondtam, hogy az Intelek nem jók, magam ellen beszélnék, mivel nekem is egy celkám van, csak annyit, hogy ELSŐSORBAN az intelek nem játékra készültek - a pentiumok sem. Bár azon lényegesen jobban futnak. Kivált a cache miatt. Mivel a butított AMD-kben is van cache, a celkában nem, csak a Pentiumban, ez is bizonyítja, hogy az AMD-k viszont KIFEJEZETTEN a grafikai számolásra készültek.

Egy példa: Ismerősünk 3D StudioMax-ozott és csinált egy kb. 3 perces videot. Neki egy 2.4-es Celeronos gépe van, és a renderelésnél kiírta neki, hogy sorry, kb. másfél nap kell a rendereléshez. Átküldte az anyagot Páromnak, akinek egy délután alatt leküldte a gépe. Ennyi. Az AMD erre való.

Ja és még valami. Még 2 hétig leszünk itt, a kollégiumban, otthon nem lesz net, így játszani sem tudunk, ezért fölösleges beruházni egy zsír új videókártyára. Így is lehet, hogy eladja a gépet és egy Macintosh-t vesz, de ez nem biztos. Mindegy, most tönkrement és kellett gyorsan egy olcsó, jó videokártya. És mennek vele a dolgok, csak 16bit-en... ennyi.

Visszatérve az AvP-re. Letöltöttük a Primal Hunt-ot, és szerintünk elég jó. Csak az a baj, hogy kevesen vagyunk, és így nem igazán élvezetes a játék. :gonosz:

_Calengil (NPC/NJK)

_Calengil (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.06.09, 22:29

De az AvP 1 nálad sem indul el, hehh!
Még mindig itt maradva, van valakinek javaslata, hogyan lehet újabb videókártyával XP alatt AvP 1-zni?

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.09, 16:55

Nem tudom, én sem szeretem a celeront. Olcsó meg mindend, de nem az igazi., Olyan, mint a gazdaságos tesco vackok...Én szereten az Intel Pentiumokat, most is az van a gépemben, de az AMD is nagyon jó.

Ebony_Benetnash:

Mert abba lehet szuper Asus alaplap nyócvanezer MB memóval, akkor sem fog rajta úgy futni egy játék, mint a legbutább AMD-n. Mert az arra való. Az intel meg nem.

Azért nem ártana külön választanod a Celeronokat és a Pentiumokat. Mindkettö Intel, de igen komoly teljesítmény különbségek vannak...

Ha már itt tartunk, egy erös procihoz nem árt megfelelö videokártya sem. Hiába van a párodnak jó procija, ha szar Voodoo kártya van benne. De fordítva is igaz. Hiába van egy csúcskategóriás videókártya a gépben, ha csak egy gyenge Celeron hajtja...

Nálam most 3000-es Pentium van és egy Ati X800XT kártya. Ezzel nem nagyon van gondom.

Avion

Avion

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 79 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.09, 16:13

Amúgy igen szerintem is mindenféleképpen INTEL de az új AMD-k meg brutálisan erősek viszont sokat esznek.

Avion

Avion

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 79 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.09, 16:12

Nekem is cerkám van de hibátlanul meg még a doom3 NFSU 1-2 ... fura mód a revenge of the rednecks nevű gagyi játék szaggat. Attól is függ mielyen cerkád van... olyan 800-1200(asszem) mhz-ig vannak tualatin cerkák amik talán jobbak voltak az ugyanolyan órajelő pentiumoknál :felvon:

Ebony_Benetnash

Ebony_Benetnash

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.09, 11:06

Csak annyi, hogy melegszik. Ha jó hűtés van rajta, játékokban verhetetlen. Itt a koliban is mindenkinek celkája van, és ha ők indítanak, mindig sz*rrá akadja magát a game, ha viszont párom indít, akkor simán fut. Kivéve a szobatársáék gépén, mert ott mindig félpercenként beszaggat, mert a proci szétmelegedte magát... celeron és alapból 50-55 fokon megy... :felvon:

Módosította Ebony_Benetnash: 2005.06.09, 11:07

_Calengil (NPC/NJK)

_Calengil (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.06.09, 07:57

Lehet, hogy igazatok van, de én pont a fordítottját tapasztaltam. AMD szívott, de nagyot, nem zárom ki, hogy valahol máshol volt a probléma, de láttam amit láttam. Emellett akkora a fogyasztása az AMD-nek mint egy Bugatti-nak, és könnyebben is omlik össze. Ezt mind a szomszédom gépén látom ma is. Szóval: halálomig Intel.

Ebony_Benetnash

Ebony_Benetnash

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.09, 00:26

Áhhhá. Akkor lehet, hogy az XP volt a ludas... hümm... de akkor most a Voodooval hogy-hogy ilyen jól fut? Na mind1.

Kérdés: Nem akarok olyan mindenbe-beleütöm-az-orrom lenni, de azt áruljátok már el, hogy akinek (főleg) játékra kell egy gép, az miért vesz celeront??? Mert abba lehet szuper Asus alaplap nyócvanezer MB memóval, akkor sem fog rajta úgy futni egy játék, mint a legbutább AMD-n. Mert az arra való. Az intel meg nem. És ráadásul abból is a butább, az végképp nem bír semmit. Tudom, mert nekem is olyan van otthon, a Páromnak meg itt a koliban egy Athlon Shuttle alaplappal 512 MB memory, meg ilyenek. Régebben egy szupi GeForce3-asa volt, de tönkrement, és most a Voodoo van benne. Szóval az én celkám elég új, meg jó, mert nekem nem arra kell... szóval Word, Excel, meg ilyenek. De pl. már a Need For Speed Underground is akad, ha nagyobb felbontásra teszem, pedig az a játék nem a szépség csúcsa... szóval izé... intel irodába meg tanulni, AMD játszani meg renderelni... meg ilyesmi. Én most gyűjtök épp ezért egy külön "játszós" gépre... :felvon:

Ja és az 512 MB ramot nem használja ki a Celka. Csak nyomjatok egy Ctrl+Alt+Del-t, és nézzétek meg a CPU meg a memory-leterheltséget és meglátjátok. A CPU az egekben lesz, míg a memory nem megy föl egy hangyaf*sznál feljebb...

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.08, 21:46

Avion:
Ilyet nekem is csinált. Mint amikor a tű egyvégtében visszaugrik a lemezjátszón. Vannak más furcsaságok is az AVP1ben, de csak XP alatt. A korábbi oprendszerekkel tökéletesen müxik.

Avion

Avion

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 79 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.08, 19:35

Nekem olyanokat csinált az AVP1 hogy a játék ment de az elején az intró hangok olyanok voltak mintha lefagyott volna és az maradt a játék végéig. Ez egy 2.0 cerka asus alaplap és nem butított geforce ti 4200 512 memory. negyed (vagy nyolcad)ilyen erős régi gépemen simán fut :felvon: :felvon: :D

Ebony_Benetnash

Ebony_Benetnash

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.07, 21:35

Nekünk az volt a bajunk vele, hogy nem akart elindulni. Egyáltalán semmit sem csinált. Elindítottam a játékot, homokóra, semmi... ctrl+alt+del, kiszedtem a listából, újraindít... semmi. EGYÁLTALÁNsemmit sem csinált. Szóval ennyi... de barátom Geforce3-ja tönkrement, vett 1500-ért egy Voodoo 3-3000-est, és azzal tökéletesen fut. :aaaaa: Furcsa, nem?
Mellesleg nekem otthon egy olyan kis wördözős-diablo II-zős kis celeronos gépem van egy Gigabyte alaplappal és butított 9200-es ATI Radeonnal, 256 Mb memó, stb, és azon sem akart elindulni... Rejtély... :gyagya:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]