Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Golden Sky Stories - Heart-Warming Role Playing

• Válasz írásához lépj be
63 hozzászólás érkezett eddig

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.05, 05:20

Valaki aki olvasta a szabálykönyvet, el tudná magyarázni, hogy a "Thread"-s pontosan hogy működik, lehetőleg valami példával?
Nagyjából elolvastam a szabályokat - nincs sok - de a Threads homályos.

Például story végén, vagy connection 3-3 az egyik játékostárshoz, connection 4-5 a másikhoz, és két NPC-hez mondjuk 2-2 és 4-2.
Ezekből hogy lesz Thread? Mit kell írni a karakterlapra?
Mi törtnéik ezekkel a Thread-ekkel ha újra találkozik a karkater a következő mesében ezekkel az NPC-kel?
Nagyon kevésnek tűnik a hely, ami Thread-ek jegyzetelésére van a karakterlapon. :/

Valahol le vannak írva a példakarakterek statjai? Csak mert hivatkozik rá a könyv, hogy lehet használni a példa meséhez, a példa rókát, és a hátrányait meg lehet tippelni a leírásból, de a statjait nem.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.02, 20:10

Fórumos játék? Senki? :(

Én! De sajna nincs rá idő. :(

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.02, 18:13

Fórumos játék? Senki? :(

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.02, 17:16

Technikailag* a "Chi's Sweet Home" ( http://en.wikipedia.org/wiki/Chi%27s_Sweet_Home ) is Slice of Life Seinen. :3

* Seinen magazinban futott eredetileg.

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.02, 10:09

Pont az ilyesmi az, aminek nagyon örülök, hogy nincs a GSS-ben, mert megölné az egész ártatlan cukiságát.

Egyedül az 58. oldalon van egy, hát legalábbis megkérdőjelezhető kép, illetve a Collar weaknesst akár lehet úgy is értelmezni, hogy... (meglepő módon pont egy kutyaszellem van az 58. oldalon lévő képen is)
De nem értelmezem így, mert az egész leírása, hangulata, nem ezt sugallja.

Mellesleg, attól, hogy te 15 éve olvasol mangát, és minden ilyen szónak tudod a jelentését, könnyen lehet, hogy valaki nem. Én is csak onnan ismerem, mert valamennyire animézek, de még nem vettem észre, hogy a slice of life és a seinen erre utalna. (Bár nem tudom mennyi sol-t nézhettem, elég unalmas kategória.)
Mellesleg lehet, hogy egyedi megélésről van szó, véletlenül, pont ilyenekbe futottál mindig bele. :)
Azt meg végképp nem hiszem, hogy minden ilyen manga loli lenne.

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.02, 08:11

Attól hogy slice of life meg seinen még taggelni kellett volna ecchinek is az oldalnak, mert attól hogy valamire "számítani lehet" még nem biztos, hogy "van". :/

Amúgy konkrétan a ruha lekerülése még nem is zavart volna különösebben (főleg ha átlapozható a fanservice epizód/jelenet). Meglepő módon tudom mit várjak mangáktól (elvégre csak 15 éve olvasok ilyesmit). Ami konkrétan kiborított az a random H és/vagy molesztálós képivilággal tálalt amúgy teljesen szexmentes események a "gyerekekkel". Ha jól sejdítem ezeket viccesnek kéne látnom, de nem megy, sőt totál kizökkentenek ami agyonvágja az olvasásélményemet.

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.02, 01:19

(Addigi pályafutásom során talán az Until The Death Do Us Part volt az egyetlen kivétel ez alól, de ott elég komplikáltak a karakterekkel kapcsolatos licencjogok.)

Oké, késő van. Az UTDDUP nem sol, csak szintén olyan kategóriába tartozik, ahol az ilyen típusú fanservice felbukkanására számítani lehet (bár, a sorozat még fut, szóval...)

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.02, 00:57

Ha már ezernél több mangát olvastál el tudod, hogy ha valami sol seinen és aranyos kisgyerekek (vagy annak látszó karakterek) vannak benne, akkor csak idő kérdése mikor kerül le róluk a ruha. A Neko Musume Michikusa Nikki esetében pl.: a 11. fejezetben.
(Addigi pályafutásom során talán az Until The Death Do Us Part volt az egyetlen kivétel ez alól, de ott elég komplikáltak a karakterekkel kapcsolatos licencjogok.)

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.01, 22:04

Egyik sem jelenti az ecchi-t, a lolicont és semmi "ero" utalást sem.

Csak a wikipédiáig megyek el:

In anime and manga, "slice of life" is a genre that often parallels teen melodrama in addition to using slice-of-life narrative techniques

Seinen manga (青年漫画?) is a subset of manga that is generally targeted at a 18–30 year old male audience, but the audience can be older with some manga aimed at businessmen well into their 40s. In Japanese, the word Seinen means "young man" or "young men" and is not suggestive of sexual matters.

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.01, 21:55

Belelapoztam a "Neko Musume Michikusa Nikki"-be mert a kedvenc helyemen magas olvasói pontszámot kapott és nem jelölték ecchinek. -> Lehet túl érzékeny vagyok, de erősen kiskorúnak tűnő főhősnő mellett kifejezetten zavar a "does-this-remind-you-of-anything?" meg a kötelező molesztálós szereplő. :/

Én szóltam, hogy SoL és seinen...

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.01, 15:38

.
..
...
AGYHIPÓT!

Belelapoztam a "Neko Musume Michikusa Nikki"-be mert a kedvenc helyemen magas olvasói pontszámot kapott és nem jelölték ecchinek. -> Lehet túl érzékeny vagyok, de erősen kiskorúnak tűnő főhősnő mellett kifejezetten zavar a "does-this-remind-you-of-anything?" meg a kötelező molesztálós szereplő. :/

Mondjuk a grafika miatt is van. Konkrétan szerintem az egyetemre készülő (tehát min 18 éves) szereplője is általánosiskolásnak néz ki.

Módosította Malitia: 2013.12.01, 15:45

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 21:17

A seinennel nincs baj, a mangákat nem szeretem. :(

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 20:02

Na csak hogy eldicsekedhessek vele én is tudom használni a googlet:
Ajánlott olvasmányok közé javaslom még a Neko Musume Michikusa Nikki című mangát, aminek külön érdekessége, hogy ugyanaz az az Ike írta és rajzolta, akinek a GSS illusztrációit is köszönhetjük, és (dobpergés!) szintén aranyos kis állatszellemek hétköznapjairól szól.
(Bár előre figyelmeztetek mindenkit, hogy slice of life és seinen kategóriába tartozik.)

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 01:35

Ja és ahogy MASZK-on is írtam, érdemes lenne kivinni egy asztalra való az animeconra és pár gyors kalandot mesélni, cosplayes mangafil lányoknak. :)

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 00:54

Ha nem lett volna kisiskolás gúnynevem a Potter...

Egyébként a Hugrabug kifejezetten Henge szerű jellemet követel. :)

Egyébként ez a rendszer szerintem kiválóan adaptálható lenne, teljes értékén, fórumos szerepjátékra.

Vagy csak én gondolom így, hogy a diceless, teljesen nyílt, rövid történetekre operáló rendszer, ahol ráadásul előny, ha nem látod, hogy egy 120 kilós, szakállas, viking hagyományőrző adja éppen elő a 10 éves madárszellemet (egy bontott serrel a kezében természetesen) alkalmas lenne egy fórumos játékra? :)
Vállalkozó narrátor, na?

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 00:34

Egyébként én is merengtem már rajta, hogy és miként lehetne kiforgatni önmagából ezt a settinget, lettek is hasonló ötleteim, de túl aranyos, hogy így elbánjak vele. :/ Ez olyan mint amikor a Halálos Fegyverben elhangzik, hogy "emberre képes vagyok lőni, de állatra nem". Ez a rendszer kicsi, bolyhos és nem szabad kitenni a hóra.

Ez a leírás úgy vélem tökéletesen összeoglalja a GSS lényegét úgy, ahogy a mega ismertetőnek nem sikerült. 50 pont a Griffendélnek/Mardekárnak/Hugrabugnak/Hollóhátnak (kívánt rész aláhúzandó).

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 00:05

Ameddig eljutottam az alapján 12 éves környéke már akár kompatibilis lehet egy hiper-türelmes, segítőkész felnőtt segítségével és narrálásával. :)

Akár aranyos kis "tanmeséket" lehet írni bele gyerekeknek.

Egyébként én is merengtem már rajta, hogy és miként lehetne kiforgatni önmagából ezt a settinget, lettek is hasonló ötleteim, de túl aranyos, hogy így elbánjak vele. :/ Ez olyan mint amikor a Halálos Fegyverben elhangzik, hogy "emberre képes vagyok lőni, de állatra nem". Ez a rendszer kicsi, bolyhos és nem szabad kitenni a hóra.

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.27, 23:25

Ismerek olyan elvetemült kockát, aki képes lenne ezzel elpepecselni. :)
Aztán majd lehetne kalandot írni középkorú, komoly életkori krízisen keresztülmenő öngyilkosjelöltek, vagy éppen a tagok elhidegülése miatt széthulló családok megsegítéséről. :gonosz:

Amúgy viccet félretéve, azokhoz, akik átrágták magukat a szabálykönyvön:
A rendszer mennyire alkalmas gyerekeknek való mesélésre?

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.27, 22:46

A legtöbb powert nagyon nehéz lenne leképezni, a macska teleportál meg látja a múltat. :)

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.27, 21:22

(Vagy a bevételük nagy részét, a pedobear fanklubbon remélik behajtani.)

(OFF)Japanológia alapok: Ami aranyos azt lehet szexualizálni, ami nem aranyos abból lehet aranyosat csinálni és azután szexualizálni.(/OFF)

Amúgy ezt a játékot én halál komolyan eltudnám képzelni valami kis aranyos, független számítógépes játék projektként képzelni.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]