Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Helvéczia pikareszk szerepjáték: Kiadványterv és megjelenés

• Válasz írásához lépj be
87 hozzászólás érkezett eddig

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 18:13

Azonnali vétel! :) Doboz mellé Az Elátkozott Pincze is, feledhetetlen élményeim kötődnek hozzá. :D (Orastes: "Menjünk MÉG lejjebb!" XD)

dekszter: Igazából teljesen megragadja annak a vidéknek a hangulatát ez a borító, s mindamellett gyönyörű is. Nekem egyébként kifejezetten a Bärenschützklammban tett felejthetetlen kirándulásom juttatja eszembe, az is ilyesmi látvány. :)
Szerintem inspiráló.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5577 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 17:51

Nekem (dobozos mivolta szerint főleg) a The One Ring borítója jutott eszembe róla. Őszintén bevallom, hogy nekem (ahogy páran jelezték az első cikknél is) a doboz külseje és annak tartalma nem találkozik. Jobban illene (sztem) a fekete-fehér grafika.
De természetesen le a kalappal.

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 396 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 16:44

mint a szintén alkalmazott rendes biblia használata.

Ez most komoly, a bibliát használja a játék? Miféle elfajzás ez? :D

Természetesen a Baklovagok által átírt fekete változatát, de ez még nem publikus. :kavar:

Módosította Abdul: 2013.11.28, 16:45

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1764 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 16:35

mint a szintén alkalmazott rendes biblia használata.

Ez most komoly, a bibliát használja a játék? Miféle elfajzás ez? :D

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 16:30

Nem ismerem a Falkensteint, bár elég jókat hallottam róla. A kártyák használatát nem szerepjáték inspirálta, hanem éppen fordítva: a játékvilág ötlete jött részben egy pakli magyar kártyából. Továbbá volt egy réges-régi mesekönyvem a brémai muzsikusok (csehszlovák?) feldolgozásával, és abban voltak kártyázó rablók. Ők is megragadhattak valahol a fejemben. :)

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 16:27

Ez jogos, felettébb jogos, bár az eredetet nem lehet letagadni. Ne feledjük el, a CF kártyajáték kezelése egyáltalán nem ötlettelen: úgy kezeli, mintha a játékosok is az adott korban játszanának

Ez csak hangulati körítés, nem a használathoz fűződő ötletesség. A kettőnek amúgy semmi köze egymáshoz, a Falkensteinben ez volt a random elem a szimulációban. A Helvéciában ez a kocka, a kártya inkább afféle sorspont/karma jellegű támogatást jelent.

Kérdés, mennyire ad szabad kezet vagy sem, avagy vannak-e ezen szabályok mellett még egyéb szabályok is, vagy nagyon mesélői belátásra vagyon bízva az Ördög Bibliájának forgatása.

Elég korrektül laza hátteret ad a játékhoz, valamivel szigorúbban szabályozott rendszerrel, mint a szintén alkalmazott rendes biblia használata.

Módosította Attila: 2013.11.28, 16:27

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 16:03

"Egyre Castle Falkensteinebb ez a Helvetzia..."

Annál valamivel ötletesebben és elborultabban kezeli a kártyát...

Ez jogos, felettébb jogos, bár az eredetet nem lehet letagadni. Ne feledjük el, a CF kártyajáték kezelése egyáltalán nem ötlettelen: úgy kezeli, mintha a játékosok is az adott korban játszanának, nem csak a karakterek szerepelnek akkor, ezért hát a kocka helyett egy elég egyszerű kártyajáték kap helyet. Itt viszont úgy tűnik, hogy a kártya a kocka mellé kerül...
Kérdés, mennyire ad szabad kezet vagy sem, avagy vannak-e ezen szabályok mellett még egyéb szabályok is, vagy nagyon mesélői belátásra vagyon bízva az Ördög Bibliájának forgatása.

Módosította Blob: 2013.11.28, 16:03

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 15:47

"Egyre Castle Falkensteinebb ez a Helvetzia..."

Annál valamivel ötletesebben és elborultabban kezeli a kártyát...

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 15:39

Az még felmerült bennem, hogy a magyarkárytának van valmi rendszerbeli szerepe is, vagy csak hangulati elem?

Természetesen van, méghozzá elég jelentős: a lényeg röviden az első bemutatóban olvasható (3. oldal).

Egyre Castle Falkensteinebb ez a Helvetzia...

harlequin10

harlequin10

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 180 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 15:24

Szép és becsülendő munka amit belefektettetek a játékba. Le a kalappal a minőség előtt...amint elérhető lesz az ingyenes dolog teszek vele egy próbát és ha bejön tuti, hogy veszek egy dobozt+modult...már csak a magyar dolgok támogatása miatt is...

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 15:17

Szóval a dobozos változatból még a bibliát is kispórolod? Nahiszen....

:D

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 960 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 15:12

A Káosz szerepjáték dobozos formában is megjelent.

mysterio

mysterio

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 15:06

Lenne egy kérdésem! Magyarul jelent már meg bármilyen dobozos szett?

mysterio

mysterio

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 14:58

Na ez most igazán megdobogtatta a szivem, nem is tudtam, hogy a Helvéczia ilyen nagyszabású projekt! Szerepjátékra nem költöttem a 3.5-es D&D óta (de megbántam!), meg is lepem magam karácsonyra!

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 14:57

Az még felmerült bennem, hogy a magyarkárytának van valmi rendszerbeli szerepe is, vagy csak hangulati elem?

Természetesen van, méghozzá elég jelentős: a lényeg röviden az első bemutatóban olvasható (3. oldal).

Feldkurat

Feldkurat

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 14:46

Na erre a játékra nagyon kívncsi vagyok!
Marha jól néz ki a doboz és az egész koncepció remek! :hedbeng2:

Mondjuk én ha már ilyen nagylelkűen elérhetővé válik, elsőre biztosan az ingyen letöltős megoldást választom, ha sikerül megbarátkozni a rendszerrel is és a csapatot is érdekli, bizonyosan beszerzem az eredetit is, mert legalább egy papír formátumú alapkönyv mindig kell, főleg ha még nem is 1000 oldal.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 14:19

"boszorkányos malom" -> Krabat a fekete malomban? ;)

Nem, de a Krabat érdekes sztori. A könyv régen megvolt szüleimnél a könyvespolcon, de valahogy úgy, hogy soha nem olvastam, és nem is tudom, pontosan ki vette meg és kinek. Csak a borítójára meg a belső rajzaira emlékeztem, de azok azt hiszem mindenkinek megragadtak a fejében, aki a kezében tartotta.

Namost, már régen megvolt a malmos Helvéczia kaland (mind a három - ezen a vidéken valami nagyon nem stimmel a malmokkal), amikor egyszerre beugrott a könyv címe, vagy valaki ajánlotta, én meg levettem a polcról és elvittem a szabadságomra. És kiderült, hogy a Krabat sok tekintetben a Helvéczia regény - a könyv és a játék majdnem tökéletesen passzol egymáshoz. Ha valakinek olvasmány kell, akkor A Kalandos Simplicissimus és a Jókai-féle Egy hirhedett kalandor mellett ezt feltétlenül tudom neki ajánlani. :)

Ragaf

Ragaf

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 14:06

Dobozos verzsön + modul, és kár hogy nem lehet utánvétes házhoz szállítással, az volna a legegyszerűbb! :)

- Utánvétel természetesen lehetséges a vásárlásnál.
- Ezen felül különböző előre utalásos módszerek (bankkártya, banki utalás, PayPal) - ez valamivel olcsóbb
- A legolcsóbb természetesen a Pécsett történő személyes átvétel. :)

Módosította Ragaf: 2013.11.28, 14:13

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 13:53

Dobozos verzsön + modul, és kár hogy nem lehet utánvétes házhoz szállítással, az volna a legegyszerűbb! :)

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.28, 13:53

Érdemes lenne azon is elgondolkozni, hogy az ingyenes .pdf letöltés mellé elférne egy [Donate] gomb, hátha néhány garas abból is jönne a szerzőnek.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]