Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Catacomb Kids – rougelike platformjáték a Kickstarteren

• Válasz írásához lépj be
4 hozzászólás érkezett eddig

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.03, 09:52

A játék grafikáját látva (aminél pár C64-játék grafikája is jobbnak tűnik, meg a korai PC-s játékoké is) azt mondtam, hogy ez engem egyszerűen nem érdekel, bármennyire tele is van pakolva fantasztikus ötletekkel. Ha már régi (1984-es) játék felújítása:

Ez '94-es :bezzeg:

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.03, 00:56

A nehézséggel semmi baj, csak én vagyok kevés hozzá. A Rogue Legacy-t azért végigtoltam, de ahhoz csak az kellett, hogy rengeteg aranyat gyűjtve felépítsem a kastélyomat, és kifogjak egy kevésbé szívatós random térképet.

Az ál-retrot a századik ilyen stílusú játék után már erőltetettnek tartom. Van, ahol kiválóan sikerült (pl. Hotline Miami, Organ Trail), és van, ahol "csakazértis" 16 szín és chiptune a default, mert az poén. Hogy a játék stílusa, felépítése abszolút nem indokolja ezeket, az nem számít. Meg tudnák csinálni szépen rajzolt grafikával és normális zenével is, de akkor nem lenne trendi. Amikor pedig az irányítást/interfészt is visszabutítják a 80-as évek szintjére, tüzet tudnék okádni.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.02, 13:56

Nem akarok mogorva huszonévesnek (:D) tűnni, de nem az a sztereotípia, hogy a mai érintőképernyős, instant success játékvilágban már igazi reflexek sem kellenek?

& minden kötözködés nélkül, csak érdekel a személyes vélemény: az ál-retroval mi a baj?

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.02, 09:20

Ha olyan reflexeim lennének, mint egy tizenévesnek, és ha nem kapnék kiütést az ál-retro stílustól, dobnék rá egy tízest.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.02, 09:20

A tervek szerint nyolc hónap múlva megjelenő Catacomb Kids érdekes kísérlet lesz: a tervek szerint egy könnyen kezelhető, de nem lebutított, részletgazdag játékmenettel bíró játékot fogunk kapni, amiben egy gonosz démon-varázslónő földalatti erődítményét fedezhetjük majd fel egy kalandra, hírnévre és kincsekre vágyó gyerek-kalandozó bőrébe bújva. Catacomb Kids – rougelike platformjáték a Kickstarteren

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]