Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Ferregnum Inmedioris Xramandmeir, azaz `Kalandok szülik a legendákat`

• Válasz írásához lépj be
115 hozzászólás érkezett eddig

LordKortez

LordKortez

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 91 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.07, 23:50

A képhez csak annyit, hogy az a személyi kultuszépítésem első lépése kívánt lenni. :) No viccet félretéve a szerkesztőség a netről vadászta le valahogy és a tudtom nélkül berakták. Elég ciki, de így utólag nem tudtam leszedetni velük. No sebaj, legalább felfigyeltek a FIX-re...

LordKortez

LordKortez

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 91 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.07, 23:42

A FIX a vasárnapi Fejér Megyei Hírlap hasábjain. Köszönet a megtisztelő érdeklődésért. Remélem, hogy az asztali szerepjátékok ezen új generációja segít, hogy a fiatalok újra ráleljenek a kreatív társasági időtöltés szépségeire.

http://feol.hu/hetvege/igazi-kozossegepito-jatek-1593646

LordKortez

LordKortez

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 91 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.12, 16:46

Kadmon, köszönöm! Működik.

Módosította LordKortez: 2013.12.12, 16:46

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.12, 15:33

LordKortez: Az elkallódott levelekhez úgy tudsz hozzáférni, hogy az LFG.hu-n rákattintasz a Fórum menüpontra, és máris látod a leveleidet.

LordKortez

LordKortez

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 91 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.12, 14:48

Sziasztok!

Rövid keresgélés után sikerült olyan szerepjátékos boltost találni, aki nem kívánja az árat szürreálisan fölverni. Így most Budapesten már üzletben is elérhető a kötet annyiért, amennyi az on-line vásárlással az Önköltsége lenne.

Akiket érdekelt, illetve akik e-mailben érdeklődtek így most már kezükbe is foghatják a munkát.

További minden jót!

LordKortez

LordKortez

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 91 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.11, 15:45

Üdvözletem!

Aluminiumtrioxid, Xever, Ynas_mindgard és Baka köszönöm a tippeket. Feljegyeztem, majd szép fokozatosan átrágom magam azokon, amelyeknek a címe jobban megfogott.

Rorimack, igen egy kicsit a név írásába belebakiztunk. Most nem jövök azzal, hogy az orilyani általános nyelvben nincs "ly", úgy mint a magyarban, mivel attól még ez egy magyar szerepjáték. Így tehát meghajlok a vélemény előtt és a jövőben ha más nem az on-line felületeken a fonetikus írás (is) feltüntetésre kerül. Egyébként fura volt, hogy a nevet is volt aki kritizálta. Nálunk is működött, de akkor már tudom hol volt a hiba.

Egyébként nem hagyjuk elveszni a konceptet. Egyfelől biztos vagyok benne, hogy a setting működőképes, azonban elismerem, hogy ezt nem sikerült megfelelően kommunikálni. A kritikák fényében most készül egy új ismertető a FIX weblapra, hogy azok, akik a jövőben ráakadnak mélyebb és célirányosabb infókhoz jussanak.

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.11, 06:28

A világ nevét oriliánnak ejtik, nem orijánnak.

Elnézést, vesszőparipa: akkor miért nem így írtátok? Az Orilián tökéletesen működne.

A szépirodalmi művekben, a sajtóban, az általános és középiskolai oktatást szolgáló vagy kiegészítő kiadványokban a nem latin betűs írású nyelvek neveit és szavait a magyar ábécé betűivel (vö. 10.), lehetőleg a forrásnyelvből (tehát más nyelv közvetítése nélkül) írjuk át.

MHSz, 218.

Kiváncsi vagyok, mi lesz az e-verzióból.

Illetve ha jól láttam, még csak hivatkoztak rá, az utolsó bekezdésig érdemes végigolvasni:
http://www.indie-rpgs.com/articles/9/

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 19:16

Esetleg Ars Magica, Legend of the Five Rings, Exalted, Mouse Guard(+1) hogy mit is jelent a 21. században egy eredeti ötlet köré felépített szerepjáték.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1074 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 19:10

(OFF)

nyitott vagyok új rendszerek felé is. Nem titok, hogy a Helvéczia pl. felkeltette az érdeklődésemet (elsősorban, mint szintén magyar fejlesztésű szerepjáték rendszer), de a MAGUS és a DnD is érdekel

Vagy mondjuk:(/OFF)

Módosította Ynas_Midgard: 2013.12.10, 19:11

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 18:43

nyitott vagyok új rendszerek felé is. Nem titok, hogy a Helvéczia pl. felkeltette az érdeklődésemet (elsősorban, mint szintén magyar fejlesztésű szerepjáték rendszer), de a MAGUS és a DnD is érdekel.

A helyedben inkább az új Hackmaster, a DCC RPG és a Dragon Age felé kacsintgatnék a MAGUS és a DnD helyett.

Én ajánlanék valami narratívabb megközelítésű rendszert, már csak a kontraszt végett is. Tetszőleges WoD rendszer, Unknown Armies, ne adj Isten Nobilis vagy lényegében akármelyik kvázi egylövetű indie játék.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1760 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 17:31

nyitott vagyok új rendszerek felé is. Nem titok, hogy a Helvéczia pl. felkeltette az érdeklődésemet (elsősorban, mint szintén magyar fejlesztésű szerepjáték rendszer), de a MAGUS és a DnD is érdekel.

A helyedben inkább az új Hackmaster, a DCC RPG és a Dragon Age felé kacsintgatnék a MAGUS és a DnD helyett.

LordKortez

LordKortez

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 91 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 13:47

Sziasztok!

Attila, valahogy nem jött át az üzeneted. Bocsesz, hogy nem válaszoltam, de így érthető az oka. Kérlek, ha időd engedi, a fixediting@gmail.com-ra ismételd meg a dolgot. Mindenképpen válaszolok rá, ha eljut hozzám.

Urban, személy szerint engem elvarázsolt az asztali szerepjátékok világa, amely ez idáig nálam a FIX-ben manifesztálódott, de most, hogy kész, nyitott vagyok új rendszerek felé is. Nem titok, hogy a Helvéczia pl. felkeltette az érdeklődésemet (elsősorban, mint szintén magyar fejlesztésű szerepjáték rendszer), de a MAGUS és a DnD is érdekel. Annak örülök, ha a FIX-nek adnak az itt nyilatkozók egy esélyt, mert jó lenne olyan építőjellegű kritikákat kapni, amelyek a játékrendszernek/ről szólnak. Persze ehhez kitartóan kell ilyen közösségekbe vinnem a könyvet, aztán majd kiderül, hogy egészében mennyit is ér.

Galu22, a felvetésed teljesen jogos és lehet, hogyha nem 14 évesen kezdtem volna el és ma állnék neki, másként csinálnám (már ami a módszertant illeti). Azért remélem így is emészthetővé válik azoknak, akik bizalmat szavaztak a dolognak. Önmagában a kötet is három blokkban értékelhető. A szabályrendszer egy dolog, amely mellett a világlírás és a kalandmestereknek szóló rész önmagában is érdekes lehet azoknak, akik el kívánnak mélyülni a témában.

A világ nevét oriliánnak ejtik, nem orijánnak.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.09, 20:52

Annak pedig, hogy kis hazánkban, amely egyébként nem egy olyan hatalmas piac, hogy a lelkes próbálkozók feltörekvésének többségét élből taccsra ne vágja, a közelmúltban és jövőben több szerepjáték is elkészülhet(ett). Ez nekünk magyaroknak és a szerepjátékos csapatnak dicsőség, akár Helvéciának, akár FIX-nek, akár akárminek nevezik. Főleg sok esetben tőke és támogatás nélkül.

Szerintem mindenki örül egy magyar játéknak, örül a lelkesedéseteknek és a kitartásotoknak. Viccen kívül: szerintem sokan kezdtek bele közönségnek szánt projektbe (házi setting, konverziók, gyűjtemény, esetleg egész játék), és a kevés publikált anyag azért azt mutatja, hogy a többség igenis tisztában van vele, hogy ez mekkora meló, és ezt tisztelik is.

Az értetlenkedés inkább abból fakad, a játékok felépítésének azért vannak trükkjei, hatalmas (részben persze felesleges) angol nyelvű irodalma, amik egyes részeivel többen tisztában vannak itt, és furcsállják, hogy valaki neki mer állni egy játék megírásának ezen ismeretek nélkül.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.09, 20:11

Szerintem az ide írogató (nem túl széles) közönség alapvetően nyitott a játékodra és ezt elsősorban a hozzáállásodnak, itteni viselkedésednek köszönheted. A játékot valóban nem láttuk, de azért jeleket igen, és akinek van ebben tapasztalata, annak lecsapódott valami. Akármi lesz is a FIX sorsa, én örülök, hogy elkészült és remélem, hogy általánosságban is aktív tagja leszel a magyar szerepjátékosok kicsiny közösségének!

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.09, 16:13

Írtam u2u-t, de eddig nem nagyon jeleztél vissza...

LordKortez

LordKortez

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 91 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.08, 15:01

Sziasztok!

Alfdam, köszönöm ezt az ízes, színes papírba csomagolt tanulságos történetet! A tartalmával egyetértek, azonban a FIX-el kapcsolatos hasonlatokhoz egy (két) hozzávetésem lenne. A cikkel semmiképpen sem az volt a cél, hogy most felpörgetem a piacot és hú de túladok azon a pár köteten. Csak meg szerettem volna veletek osztani, hogy született egy új magyar szerepjáték (jogos, nem a piaci viszonyok felmérése után az elvárásokra történő megfelelés kényszerével, de elkészült). Arról, hogy az milyen egyenlőre még senki nem tud mondani semmit (jó, ez az én hibám, hiszen a rendszer működéséről még nem volt időm semmilyen ismertetőt írni, ami meg felkerült, arról nem ítélhető meg maga a setting kellő objektivitással). Azt mondom tehát, ha megteszitek, hogy nem ássátok el élből a kezdeményezést, hanem adtok neki egy esély (NEM LÁTATLANBA VÁSÁRLÁSSAL!), például egy-egy pesti bemutatóparti meglátogatásával, vagy azokon a találkozókon, ahová elvisszük és ha tetszik esetleg be is ruháztok, azt megköszönöm. A FIX-et ugyanis, (ne úgy, ahogy a biciklis példa biciklijét) nem láttátok testközelből, ez olyan, mintha egy karcolt lámpaburából (egyébként a felsorolt hibák nem is olyan súlyosak technikai értelemben, inkább csak szerkesztési, éjféli fogalmazási, tördelési apróságok), akarnád megmondani, hogy az autó, amelynek a darab a része jó vagy rossz. Persze voltak olyan észrevételek is (pl. a karakterlap redukálása, vagy az e-book és sok egyéb, jut eszembe térkép) amelyeket megfontolunk korrigálunk és ebből építkezünk tovább.

Annak pedig, hogy kis hazánkban, amely egyébként nem egy olyan hatalmas piac, hogy a lelkes próbálkozók feltörekvésének többségét élből taccsra ne vágja, a közelmúltban és jövőben több szerepjáték is elkészülhet(ett). Ez nekünk magyaroknak és a szerepjátékos csapatnak dicsőség, akár Helvéciának, akár FIX-nek, akár akárminek nevezik. Főleg sok esetben tőke és támogatás nélkül.

ElfQT

ElfQT

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.08, 01:07

Hát, én már láttam egy pár biciklit, forítottam, építettem magam is (utóbbiak se voltak könnyebben tekerhetőek). Én a magam részéről a D&D2nd-ot (utólag) a kor szükségszerűségének tartom (de pl. a "THACO" az a bonyolított l'art por l'art szabály elfajzás mintapéldája szvsz.), azóta se bírom az új verzióit követni, nem hogy játszani, és - mondjuk hit alapon - nekem alapvetés az nvod szabályrendszere (nem, nem vagyok "igazzy", "goth", "sznob" szerepjátékos), így amaz, vagy hasonló törekvésű rendszer ismerete nélkül biztos nem mernék nekilátni a "következő nagy dobás" rendszer ™-nek.

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 908 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.08, 00:29

Az ismerkedést ha sor kerül rá valószínűleg az alapoknál fogom kezdeni, pl. DnD. Bár most még jó darabig marad a FIX, elvégre az tökéletesen megfelel minden célnak, amit az a 10-15 fő, akivel összeülünk elvár, hangulatában pedig tökéletesen illesztett az általunk mesélt hangulathoz.

Nagyon nehezen tudok hozzászólni. Próbálom elkerülni, hogy lekezelő legyek, kioktató, atyáskodó, "majdénmegmondom". De félek nem fog menni, előre is bocs. :D

Úgy érzem magam, mintha egy kellemes nyári nap ülnék a parkban a padon és az előttem elhaladó bicikliket figyelném. Bicikli rajongó vagyok, imádom őket és ezért nézelődöm, megállapítom hol vették őket, milyen a váltó, a fék, a váz, stb... Egyszer csak feltűnik, egy zörgő, zajos, csalinkázó, néhol szépre festett, néhol megrozsdásodott bicikli. Rugók állnak ki rajta ott, ahol nem kéne, a váz furcsa, a kormány fura, el van állítva, de bicikli, egyértelmű. A tulajdonosa mosolyogva (és csikorogva) lefékez mellettem és elképesztő lelkesedéssel (hiszen ő is látja, hogy rajongok a bicikliért, ebben a parkban csak ilyen emberek vannak), megkérdezi tőlem, hogy tetszik-e a bicaja és nem akarok-e venni. Ugyanis ő bicikliket épít. Ekkor én ránézek a járgányára, ránézek a felesleges vázelemekre, a kiálló rugókra, az akadályoztatott küllőkre még a rejtőzködő, de újszerűségében is működőképesnek tűnő hajtásra is és megkérdem tőle:
- Ültél már valaha más biciklin?
Mire ő, mint ha mi sem lenne természetesebb:
- Éééén? Dehogy! Ez a bicikli nekem tökéletes. Neked is jó lesz.
A háttérben csendesen, halkan surrogó pedálokkal elsuhan egy régi, unalmas, kopott, de működő bmx.

Mit kéne válaszolnom ennek az embernek? Hogy én még sosem építettem biciklit, csak terveztem és látom, hogy mennyivel egyszerűbben lehetne megépíteni? Hogy nevetséges, hogy biciklitervező létére még nem ült más bicajon? Hogy mennyire tisztelem a kitartását és az elhivatottságát, hogy végül ő megépítette? Hogy mennyire sajnálom, hogy mennyivel jobb lehetett volna és hogy ez a bicikli meg fogja ölni az úton?

Inkább azt mondom, hogy a következő bicaj sokkal, de sokkal jobb lesz, ha ugyanilyen elhivatottsággal állsz neki, de jóval nyitottabban a célközönséged felé (ami nem tizenöt ember) és ezerszer ennyi utánajárással. Vagy kérdezősködéssel.

LordKortez

LordKortez

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 91 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.07, 17:49

Az ismerkedést ha sor kerül rá valószínűleg az alapoknál fogom kezdeni, pl. DnD. Bár most még jó darabig marad a FIX, elvégre az tökéletesen megfelel minden célnak, amit az a 10-15 fő, akivel összeülünk elvár, hangulatában pedig tökéletesen illesztett az általunk mesélt hangulathoz.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1074 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.07, 15:03

Egyébként a kockajáték szabályai tetszenek (leírva is jó volt, és aztán is, hogy utánaszámoltam).

Tényleg jól néz ki. Ebbe a számításba benne van a döntési pont is, nevezetesen, hogy a játékos rádob vagy sem az alapértékére? Mert ahogy látom ez azt az esetet szimulálja, amikor rádobott.

Igen, valóban azt; a 2d6 haranggörbéjét amúgy is illik fejből vágni minden játékrendszerekkel mélyebben foglalkozó egyénnek (de egy "output 2d6" a végére, ha jól emlékszem, kiadja azt is, meg az eddig kiírtakat is).

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]