Ugrás tartalomhoz

Fotó

Helvéczia - általános

• Válasz írásához lépj be
389 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 3951 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.20, 22:02

(A kánonrendőrség lassan lerakja a hirtelenjében felkapott fegyvereket)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1029 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.20, 21:44

Igazán köszönöm! :) Tényleg elég sok jó kép van.

szerk. Amúgy rájöttem, hogy az occitánok leírása némileg szembemegy a Helvécziában leírtakkal (Occitánia félig még szabad!), szóval majd azt pontosítom.

Módosította Narmor: 2017.06.20, 21:47

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 3951 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.20, 20:30

Hasonló; továbbá még a "Holzschnitt" és a "Kupferstich" kifejezés plusz tetszőleges kulcsszó is hasznos. Van egy csomó glaéria is régi mesterek műveivel - én ezekből is végigtúrtam néhányat (főleg a sokkal illusztrációgazdagabb angol kiadáshoz).

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1752 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.20, 20:22

Én rágugliztam, hogy "17th century woodcuts" meg "18th century engravings", és találtam 5 perc alatt elég jókat. A jogdíjak miatt valószínűleg már nem kell aggódni...

9e296a5c926fdf0a81622a9d9909b54e.jpg

Piranesi szürreális börtönképei talán kicsit túl "modernek", de pokolhoz vagy Köztes Földekhez jók lehetnek:

Giovanni_Battista_Piranesi-Prison.jpg

Módosította Marvin: 2017.06.20, 20:25

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1029 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.20, 19:18

A Helvécziához hogyan érdemes képeket vadászni? Van külön adatbázisa a régi illusztrációknak? - Haladok a háttérben a Katalóniával, csak lassan, a következő változatot már szeretném megcsinálni pdf-ként (legyen mit kinyomtatni a játékosoknak). Bár ahhoz még a játékosi térképnek is el kellene készülnie, a térképpel viszont még sehogy sem állok (mindig gondban vagyok, milyen programmal érdemes csinálni, amit nagyjából tudok kezelni, az a hexographer).

Másodlagos olvasmányként az ebookomon elkezdtem a Captain Alatriste-t olvasni, mivel Gil Blas nem az a kötet, amit szívesen cipelget a metrón az ember. - De most már a fantasy részre is koncentrálni szeretnék, úgyhogy ma a könyvtárban kivettem egy francia, spanyol és olasz meséket tartalmazó könyvet. Remélem, ötletgazdag olvasmány lesz.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1029 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.16, 11:53

Pár éve KaTára megcsináltam, és ha jól tudom, elGábor a Helvéczia majdani angol kiadásába is tervezi beletenni. Itt van alant, hátha tetszik:

Hollandusok

Emelkedőben van ám a Holland Köztársaság csillaga! Kereskedőik egyre távolabbi földekre jutnak el, az amszterdami tőzsde pedig úgy őrli a pénzt, mintha csak szélmalom volna! Igen tehetséges nép az, amely kis mérete ellenére ily sikerekkel büszkélkedhet - bár egyre inkább bánják a hispán megszállást.

- A hollandusok +2-t kapnak a Hajózás és Értékbecslés képzettségre, illetve egy választott szakmára. (Akkor is, ha amúgy nem veszik föl.)

- Kalandozókarrierjüket 1d3+1 hagyma birtokában kezdik. Hogy ez a furcsa vacak mire jó, csak a Jóisten tudja.

Ez nagyon hangulatos! :)  
Úgyis gondban voltam, hogyan lehet a Spanyol Németalföld lakóit megragadni (ez ugye nagyjából a mai Belgium, ahol élnek flamandok és vallonok.) Esetleg a holland és a francia keverékéből lehetne valamit spanyol németalföldi népet kihozni, hangsúlyozva, hogy ezen a vidéken különféle népek élnek, de hűek a koronához és jó katolikusok.

Na, én is jó figyelmetlen vagyok. Átsiklottam első olvasásra azon, hogy a hollandusokon hispán megszállás van, ez megoldja azt a problémát, amely nekem gondot okozott (ugyebár a szabad protestáns Hollandia vs. a megmaradt katolikus Spanyol Németalföld). Remek megoldás a tiéd. Na, így már egy az egyben átemelhetem tőled. :)

Módosította Narmor: 2017.06.16, 11:55

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1029 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.16, 11:32

Pár éve KaTára megcsináltam, és ha jól tudom, elGábor a Helvéczia majdani angol kiadásába is tervezi beletenni. Itt van alant, hátha tetszik:

Hollandusok

Emelkedőben van ám a Holland Köztársaság csillaga! Kereskedőik egyre távolabbi földekre jutnak el, az amszterdami tőzsde pedig úgy őrli a pénzt, mintha csak szélmalom volna! Igen tehetséges nép az, amely kis mérete ellenére ily sikerekkel büszkélkedhet - bár egyre inkább bánják a hispán megszállást.

- A hollandusok +2-t kapnak a Hajózás és Értékbecslés képzettségre, illetve egy választott szakmára. (Akkor is, ha amúgy nem veszik föl.)

- Kalandozókarrierjüket 1d3+1 hagyma birtokában kezdik. Hogy ez a furcsa vacak mire jó, csak a Jóisten tudja.

Ez nagyon hangulatos! :)  
Úgyis gondban voltam, hogyan lehet a Spanyol Németalföld lakóit megragadni (ez ugye nagyjából a mai Belgium, ahol élnek flamandok és vallonok.) Esetleg a holland és a francia keverékéből lehetne valamit spanyol németalföldi népet kihozni, hangsúlyozva, hogy ezen a vidéken különféle népek élnek, de hűek a koronához és jó katolikusok.

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.15, 23:36

Németalföld azért maradt ki eredetileg, mert nem akartam több népet, mint a Helvécziában (rossz lenne a "túl sok választási lehetőség" problémájába esni), de végül így is több lett eggyel, mint a Helvécziában, akkor már még egy nem árt. Szóval akkor megcsinálom a németalföldieket is.

Hollandusok

• elGabor, Orastes, Narmor and 1 other like this

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1029 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.15, 22:27

Ha ebből indulunk ki, a baszkokhoz jobban illene egy katonanemes háttér, mint az ETA, persze nem kell feltétlenül ebből kiindulni :)

Köszönöm az ötletet! Ez jó, igazából hiányérzetem volt a lengyel-magyar vonal kimaradásáért, szóval a baszk a tökéletes megoldás ennek pótlására.

Németalföld azért maradt ki eredetileg, mert nem akartam több népet, mint a Helvécziában (rossz lenne a "túl sok választási lehetőség" problémájába esni), de végül így is több lett eggyel, mint a Helvécziában, akkor már még egy nem árt. Szóval akkor megcsinálom a németalföldieket is.

• Orastes kedvelte ezt

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 229 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.06.15, 22:00

Az olaszok viszont simán átemelhetőek a Helvéczia alapváltozatából, ahogy Narmor is utalt rá már.

Módosította Garaboncias: 2017.06.15, 22:00

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5619 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.15, 21:05

A németalföldieket szerintem is bele kéne venni, ha már az "vademberek" helyet kaptak. :nos: Kirekesztés! :vitatkozik:

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3919 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.15, 18:01

A játék korában szerintem egyáltalán nem volt jellemző rájuk a robbantgatás, a baszk terrorizmus 20. századi dolog.  Sőt, ők tudtommal elég nagy függetlenséget élveztek Kasztílián belül (miután az bekebelezte Navarrát), a 18. századtól fokozatosan vesztették el azonban ezt a szabadságot. Igazi elnyomás viszont csak a Franco-érában volt. - Más kérdés, hogy a háború, amely a bevezető szövegem szerint véget vet a Katalán Köztársaságnak a spanyol polgárháború pusztításaiból merít, noha valós 17. századi alapja is van; emellett az egész kasztíliai elnyomás mögött is van némi 20. századi kikacsintás. (Bár ez szvsz ez nem idegen a Helvécziától, mert a világleírás, főleg Európa többi részére való kitekintésben, merít a mai (és közelmúltbeli) helyzetből: Angéla, porosz királynő; Győző Fejedelem és Ferenc császár harca...)

elGabor: Ez is igaz. :D Orastes tanácsát megszívlelve akkor a czifrább, ötfokozatú pénzrendszerrel kezdünk, s a játék során majd kiderül, ez ad-e annyit a hangulathoz, hogy benn maradjon... - Igazából máris adott ez a pénz dolog egy kalandötletet. :D

Bár nyilván nem a legfontosabb szempont, de a korabeli baszkok leginkább olyanok voltak, mint a brit birodalom skótjai: aki nem akart egy csóró halászfaluban megöregedni, katonának vagy tengerésznek állt, a számarányukhoz képest sokkal nagyobb számban képviseltették magukat a császári terciókban vagy a flottánál.

Érdekesség, hogy Franco spanyol ideálja sem a kasztíliai volt, hanem kifejezetten a "baszk katonanemes", ami tekintve, hogy 20.századi utódaik legnagyobb ellenfelei voltak, elég pikáns dolog. A baszkföldi munkásmozgalom, anarchista és kommunista háttér kifejezetten későbbi, iparosodás korabeli fejlemény.

Ha ebből indulunk ki, a baszkokhoz jobban illene egy katonanemes háttér, mint az ETA, persze nem kell feltétlenül ebből kiindulni :)

Szerintem a gránát hangulatosabb egyébként!

Egyébként a népek közül nekem hiányoznak az olaszok és a németalföldiek kicsit. Sok "spanyol" hadvezér vagy tengerész származott arról. (csak néhány példa: Ambrogio Spinola Genoa, Don Juan de Austria Regensburg, Cristóbal Colón Genoa, Antonio de Noli Genoa, Giovanni Caboto/John Cabot pedig Velence szülötte, ha jól emlékszem)

edit: ja, és a legfontosabb, a legkirályabb mocsok bérgyilkos, Gualterio Malatesta is "olasz" (leginkább szicílaiai, az Alatriste sorozatból)

Módosította galu22: 2017.06.15, 18:03

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1029 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.15, 11:25

Szerintem a robbantgatás teljes mértékben oké.

Csak óvatosan az ilyen mondatokkal... ;)

Az jutott még eszembe, hogy nem túl modernkori berögződés-e ez a robbantgatós sztereotípia, s vajon a játék korában mennyire lehetett ez jelen. Nem néztem utána, de lehet, hogy akkoriban még más sztereotípiák jutottak volna róluk az ember eszébe. A Helvécziában az a jó, hogy a választható népek mind a korabeli skatulyáik szerint működnek (más kérdés, hogy egyeseknél ezek napjainkban is jól működnének), a baszkoknál ezért lenne érdemes ennek utánanézni.

Az jogos, hogy a katalánoknak a +1d6 arany túlzás lehet az ország viszonyait figyelembe véve. Szerintem próbáld ki az eredeti elképzelésedet akkor, és ha a játékosok változtatnának, akkor töprengj alternatíván!

A játék korában szerintem egyáltalán nem volt jellemző rájuk a robbantgatás, a baszk terrorizmus 20. századi dolog.  Sőt, ők tudtommal elég nagy függetlenséget élveztek Kasztílián belül (miután az bekebelezte Navarrát), a 18. századtól fokozatosan vesztették el azonban ezt a szabadságot. Igazi elnyomás viszont csak a Franco-érában volt. - Más kérdés, hogy a háború, amely a bevezető szövegem szerint véget vet a Katalán Köztársaságnak a spanyol polgárháború pusztításaiból merít, noha valós 17. századi alapja is van; emellett az egész kasztíliai elnyomás mögött is van némi 20. századi kikacsintás. (Bár ez szvsz ez nem idegen a Helvécziától, mert a világleírás, főleg Európa többi részére való kitekintésben, merít a mai (és közelmúltbeli) helyzetből: Angéla, porosz királynő; Győző Fejedelem és Ferenc császár harca...)

elGabor: Ez is igaz. :D Orastes tanácsát megszívlelve akkor a czifrább, ötfokozatú pénzrendszerrel kezdünk, s a játék során majd kiderül, ez ad-e annyit a hangulathoz, hogy benn maradjon... - Igazából máris adott ez a pénz dolog egy kalandötletet. :D

• Garaboncias és kedveli ezt.

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 229 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.06.15, 10:54

Csak óvatosan az ilyen mondatokkal... ;)

Az jutott még eszembe, hogy nem túl modernkori berögződés-e ez a robbantgatós sztereotípia, s vajon a játék korában mennyire lehetett ez jelen. Nem néztem utána, de lehet, hogy akkoriban még más sztereotípiák jutottak volna róluk az ember eszébe. A Helvécziában az a jó, hogy a választható népek mind a korabeli skatulyáik szerint működnek (más kérdés, hogy egyeseknél ezek napjainkban is jól működnének), a baszkoknál ezért lenne érdemes ennek utánanézni.

Az jogos, hogy a katalánoknak a +1d6 arany túlzás lehet az ország viszonyait figyelembe véve. Szerintem próbáld ki az eredeti elképzelésedet akkor, és ha a játékosok változtatnának, akkor töprengj alternatíván!

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 3951 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.15, 10:34

Valójában a játékosokat semelyik fantasy játékban nem érdeklik (és nem is túlságosan érintik) a rézpénzek, szóval nagyjából mindegy, mi a nevük. :D

Módosította elGabor: 2017.06.15, 10:34

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5619 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.15, 09:28

Ebben mondjuk van valami. :D Ha nagyon czifrázni akarnánk, akkor lehetne a pénzrendszer bonyolultabb: az arany az Escudo, amelyből kettő ér egy Dublónt (dupla arany). A Reál az 5 réz értékű lenne, azaz fél Peso, a Maravédi meg lehetne a sima réz. De nem tudom, hogy játékban ez nem lenne-e némileg zavaró.  :hogymi:

Szerintem ez tökéletes lenne és abszolút hispánosan czifra! :hc:

Módosította Orastes: 2017.06.15, 09:28

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1029 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.15, 09:21

elGabor: Igyekszem valami kompromisszumos megoldást találni, amelyben benne van a robbantgató terrorista és Alister által említett baszk sztereotípia is. Csak nehogy a végén mindenki baszk akarjon lenni. :D

Narmor, de ezek hispánok, tehát a cirkalmasság nem hátrány, sőt! :bezzeg:

Ebben mondjuk van valami. :D Ha nagyon czifrázni akarnánk, akkor lehetne a pénzrendszer bonyolultabb: az arany az Escudo, amelyből kettő ér egy Dublónt (dupla arany). A Reál az 5 réz értékű lenne, azaz fél Peso, a Maravédi meg lehetne a sima réz. De nem tudom, hogy játékban ez nem lenne-e némileg zavaró.  :hogymi:

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5619 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.15, 08:51

Narmor, de ezek hispánok, tehát a cirkalmasság nem hátrány, sőt! :bezzeg:

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 3951 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.15, 08:48

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1029 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.15, 08:29

Köszönöm! Ezek igazán remek észrevételek.

Alister, a baszkoknál én is éreztem, hogy a gránát kicsit "izé", de számomra az első, ami eszembe jutott róluk, a robbantgatás. (Nyilván hiányos ismereteim miatt van ez.) Ez a "ki, ha én nem" mentalitás be fog kerülni a szövegbe. :D Itt kapcsolódván Garabonciáshoz: ez az ötlet a dobó és hajító fegyverekkel nagyon tetszetős. :)

Katalónia: 1d6 aranyat kezdéshez nem szeretnék adni, mert az ország jelenleg nem gazdag, azt szeretném valahogy érzékeltetni, hogy a katalánok mindig jó érzékkel nyúlnak a pénzhez s a semmiből is könnyen csinálnak vagyont. Esetleg megkaphatnák pluszba  az Értékbecslés képzettséget, s emellé minden alkudozásos helyzetben +1-gyel dobnák a Karizma próbát.

A portugáloknak is kitalálok még valamit. 

Orastes: A maravédi már egy fokkal jobban hangzik, de még mindig 4 szótag, ami nem a legtökéletesebb. A jól hangzó pénznevek általában rövidek: font, dollár, forint, pengő stb.

Módosította Narmor: 2017.06.15, 08:34

• elGabor kedvelte ezt

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]