Ugrás tartalomhoz

Fotó

Helvéczia - általános

• Válasz írásához lépj be
561 hozzászólás érkezett eddig

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 775 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.07, 20:18

Esetleg ha érdekel valakit, akkor érdekes adalékra bukkantam minap a Kistermelők lapjának augusztusi számában. A cikk a skandináv jávorszarvas tenyésztésről szólt, illetve az egyéb háziasítási kísérletekről (Askania Nova stb.). 

No említve volt, hogy XI. Károly svéd király (17. század) létre akart hozni egy nagy jávorlovas egységet, mellyel az ellenséges lovasságot tudta volna sikeres megbontani, mivel a lovak nem szívlelik a jávorszarvasokat. Az ötletből végül nem lett semmi, mivel a jávorok egymást se nagyon szeretik :D Viszont valóban idomíthatóak, mert volt pl. egy híres svéd bandita, aki jávorszarvas háton lófrált, és a lovas fogdmegek nem boldogultak ellene, hiszen ha szorult a cérna, akkor hátasával bevette magát a mocsaras, zsombékos területekre, ahová nem tudták követni se gyalog, se lóháton.

Nálam már meg is született egy remek njk.

Ez jutott róla eszembe.

Csendbiztos88

Csendbiztos88

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.07, 20:09

Esetleg ha érdekel valakit, akkor érdekes adalékra bukkantam minap a Kistermelők lapjának augusztusi számában. A cikk a skandináv jávorszarvas tenyésztésről szólt, illetve az egyéb háziasítási kísérletekről (Askania Nova stb.). 

No említve volt, hogy XI. Károly svéd király (17. század) létre akart hozni egy nagy jávorlovas egységet, mellyel az ellenséges lovasságot tudta volna sikeres megbontani, mivel a lovak nem szívlelik a jávorszarvasokat. Az ötletből végül nem lett semmi, mivel a jávorok egymást se nagyon szeretik :D Viszont valóban idomíthatóak, mert volt pl. egy híres svéd bandita, aki jávorszarvas háton lófrált, és a lovas fogdmegek nem boldogultak ellene, hiszen ha szorult a cérna, akkor hátasával bevette magát a mocsaras, zsombékos területekre, ahová nem tudták követni se gyalog, se lóháton.

Nálam már meg is született egy remek njk.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 775 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.29, 16:18

El kell tenni a Helvéczia 2.0-hoz. ;)

Ez a mondat tökéletesen elegendő lesz ahhoz, hogy elterjedjen a pletyka a Helvéczia második kiadásáról. :D

Agasvary

Agasvary

Biológusgeek

• Fórumita
  • 678 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.29, 15:17

Köszi a választ! Igazából a játékosaim szegezték nekem a kérdést, és nem nagyon tudtam mit mondani rá. De pl. a VO nekem teljesen oké. Nem játszottam korábban semmilyen Dnd meg ADnD cuccokkal szóval nem fűz viszony az AC-hez és társaihoz.

Az én verzióm mondjuk legyen akkor: Hp= "Hát még élek!"-pont

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.29, 13:30

El kell tenni a Helvéczia 2.0-hoz. ;)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.29, 11:32

Miért nem voltál ott az íróasztalom mellett 2013-ban?!  :lecsap:

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 775 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.28, 23:06

"Hentelhetőségi potencziál", hogy bugrisabbul fogalmazzunk? ;)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.28, 20:23

Agasvary: Meglepőnek tűnhet, de komolyan gondolkodtam a témán (még a Kard és Mágia szabályainál, valamikor 2006-ban)! Soha nem voltam oda az "Kasztolok egy fireballt és attakkolom az astral dragont" típusú nyelvi torzszülöttekért, de a Hp-ről valahogy mégis úgy éreztem, hogy meghonosodott annyira, hogy megmaradjon úgy, ahogy van. Ez az a szakkifejezés, ahol egyszerűen nem áll rá a nyelvem az Ép-re. A másik szégyenszemre a VO-amit a magyar kiadványokban VO-nak írok, de Íszínek ejtek, de a Hápé nem is hangzik rosszul. És ott van az is, hogy a számítógépes játékokból jól ismert, univerzálissá vált szó. Ez a sztori.

Lehet felőlem Harcképesség Pont, ami még pontosabb is... de a nyelvem azért nem állna rá a teljes formájára.

Agasvary

Agasvary

Biológusgeek

• Fórumita
  • 678 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.27, 20:56

Hellohello!

Már hosszú idő óta kínoz egy kérdés, de már nem tudok tovább együtt élni ezzel a teherrel, így megkérdem:

A Helvéczia szabályrendszerében lényegében minden magyarítva lett, az életerő pont viszont miért maradt Hp?

(Nyilván elGabornak szól, hiszen ő az alkotó)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 775 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.25, 13:27

Akár egy Helvéczia-kaland kiindulóötlete is lehetne:

https://hirtv.hu/ahirtvhirei/kutyafejet-talaltak-helvecia-egyik-utcajan-2463381

(Egyébként ez a Bács-Kiskun megyei Helvécia vidám hely lehet, kicsit visszakeresve még ilyen anyagokat is találtam:

https://hirtv.hu/ahirtvhirei/kaszaval-szurta-le-ismeroset-egy-ferfi-1161830

https://hirtv.hu/ahirtvhirei/eletfogytiglan-lett-a-tokeletes-gyilkossagbol-1138327)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.19, 08:03

Nekem is feltűnt a párhuzam - már a Facebook-posztnál.  :pipe:

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 673 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.19, 06:36

Uj Bestiarium

Illés Áron, a Magyar Képzőművészeti Egyetem deákjának tollából

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 225 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.18, 20:39

Tetszenek a ligatúrák.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.18, 20:28

Kiváló betűtípus, mely a Helvéczia szerepjátékban is felhasználtatott! :)

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.18, 19:16

Íme egy nyílt forrású, a GPL feltételei között szabadon terjeszthető és használható antik/barokk betűtípus, mely eredeti metszője után Kis Miklósnak vagyon elneveztetve, s mely kellemetes küllemet ád Helvéczia (s más egyéb) publicatioknak:

http://grafit.netpositive.hu/kismiklos/

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.13, 21:03

Könyvajánlás az Stefan Heym úrnak Ahasvérus czímű munkájáról:

Wittenbergába tartván Paulus von Eitzen deák lerázhatatlan utitársra lel a púpos, fenemód szőrös testű Leuchtentrager úr személyében. A városba érkezvén meghívatik a jó Martinus doktor előadására, ki korábban kiszegezte téziseit a helyi templom kapujára. De fel-felbukkan egy jelenidőben éppen Ahab néven ismeretes zsidó is, ki véget nem érő bolyongásai során sok nevet s életet elkoptatott. A könyvnek olvasói pedig számos kalandok s misztériumok által nyernek mélyebb betekintést komámuram viselt dolgaiba s természetébe.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4417 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.20, 20:57

Szívesen. A biztonság kedvéért azért hadd említsem meg, mert mások is olvassák, ezeket a dolgokat ne vedd nagyon komolyan, különösen a flashing blades statisztikáit mert a valóság sokkal összetettebb volt és gyakran másmilyen logika szerint működött. Pl a cutlass nem volt igazán nehéz, előnye nem a "nagy sebzés" volt hanem rövidsége miatt szűk helyen, pl fedélközben is használható és a vívó kezét is védi.

(OFF)

Hehe, erről azért nincs szó :)

A FB rendszere abból a szempontból érdekes szerintem, hogy a fegyverek sebzése nagyon hasonló (0-5 közt, átlagban 2), leginkább "egyéb" tulajdonságaik miatt érdemes, vagy nem érdemes őket választani.

Az, hogy a cutlass nagyobb eséllyel töri el a rapírt, mint fordítva, egy ilyen jellemző.

A sebzése inkább hátrány: mivel mindenki számára nyilvánvaló, hogy a vágó sebzése brutál, a szúró meg elhanyagolható, ezért mindenki vágás ellen fog készülni. (ha jól tippelsz, akkor bónuszt kapsz a hárításra). A rapír kiegyensúlyozottabb (vágás 2, szúrás 2) sebzése pont, hogy előny, mert nehezebb jól megtippelni, hogy mire készül a vívó.

(/OFF)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1761 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.20, 20:41

Szívesen. A biztonság kedvéért azért hadd említsem meg, mert mások is olvassák, ezeket a dolgokat ne vedd nagyon komolyan, különösen a flashing blades statisztikáit mert a valóság sokkal összetettebb volt és gyakran másmilyen logika szerint működött. Pl a cutlass nem volt igazán nehéz, előnye nem a "nagy sebzés" volt hanem rövidsége miatt szűk helyen, pl fedélközben is használható és a vívó kezét is védi.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4417 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.19, 20:55

A cutlassnak és a szablyának egyáltalán más értékei lesznek? Mert ha nem, akkor futhat szablya néven mindkettő.

Egyébként szerepjátékhoz jó ez, pláne mivel Helvécziában kevés adat tartozik egy fegyverhez.

(OFF)

Ez itt már off, Flashing Blades bemutatójátékhoz kell a fordítás, csak gondoltam, hogy a helvéczia fórumban horogra akadhat egy profi :)

Egyébként Más értékei lesznek :)

Sabre sebzése: szúrás 1, vágás 3, közepes súly

Cutlass sebzése: szúrás 0, vágás 4, nehéz súly

Igazából a szablya jobb fegyver (mivel szúrással is sebez valamennyit, így nehezebb kitalálni a megfelelő védekezést) egy szempontot kivéve: cutlass kategóriájú fegyverrel könnyebb eltörni más fegyvereket (mert nehéz, nem közepes).

Ja, és köszi szépen!

(/OFF)

Módosította galu22: 2018.03.19, 20:55

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1761 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.19, 20:28

A cutlassnak és a szablyának egyáltalán más értékei lesznek? Mert ha nem, akkor futhat szablya néven mindkettő.

Egyébként szerepjátékhoz jó ez, pláne mivel Helvécziában kevés adat tartozik egy fegyverhez.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]