Ugrás tartalomhoz

Fontos! Olvasd el és add tovább! Ha regisztráltál valaha felhasználót az LFG.HU-n (vagy régebben az RPG.HU-n), akkor kérünk, hogy jelentkezz be vele, mert 2018. május 25-től a GDPR miatt változik az adatkezelés módja. Ha nem adsz külön engedélyt az adatait tárolására, a felhasználói fiókodat törölnünk kell.
Köszönjük.

Fotó

Helvéczia - általános

• Válasz írásához lépj be
549 hozzászólás érkezett eddig

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 542 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.03.14, 11:31

Rendes katolikus szerintem nem tér vissza.

Nemtom a Wikipedia mennyi megbízható forrás, de ott éppen ez van: https://en.wikipedia.org/wiki/Resurrection_of_the_dead

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.14, 11:27

Akinek a lelke a Purgatóriumban van, az még talán, bár azok valami lajtorján a Mennybe jutnak utóbb.

Ezek alapján lehet, hogy minden élőhalott vagy egykori protestáns, ördögimádó, esetleg pogány lehetett a földi siralomvölgyben. :nos:

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2147 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.14, 11:22

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 542 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.03.14, 11:21

Hmm, nem a katolikus hitben térnek vissza a holtak?

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.14, 11:17

Ezek az istentelen bestiák csak egy nyelvet értenek: az erőszak nyelvét! Vissza a pokolba velük!  :kungfu:

• elGabor kedvelte ezt

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2147 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.14, 11:09

Klasszik Helvéczia kampányunkban ez nem merült fel, úgyhogy gondolom mind tudott németül, a régebbiek meg latinul (volt egy ókorból ott ragadt szatír, bár az nem élőhalott, de csak latinul beszélt). Érdekesség a fej nélküli hóhér, aki így is simán meg tudott szólalni, nem jutott eszébe kötözködni senkinek, hogy mégis hogyan.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.14, 11:01

Birbin, a legtöbb karakterem a játékban kigyakta az élőholtakat, kit érdekelt, milyen nyelven beszélnek?

Bár a legutóbbiak, akikkel az egyik harcos karakterem beszélhetett volna, tuti hogy latinul beszéltek (esetleg ladinul) mivel a dögök egykori római légiósok voltak. E helyett elvétette a mentőjét és elmenekült a hegyekbe és elkeveredett, azóta hívják a többiek Polák Yetinek a lengyel katonámat. :rohog:

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.14, 09:36

Csak azért gondoltam, mert a latin az holt nyelv.  :lol:

• elGabor kedvelte ezt

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.14, 08:25

Végre egy jó kérdés! Vagy ez egy ötlet? :otlet:

(Szerintem azt, amit életükben - vagyis ha tanult emberek voltak, akkor esélyes a latin. Vagy lehet rá 1d6-ot dobni.)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.14, 00:15

Helvécziában az élőholtak ugye latinul beszélnek?

• elGabor kedvelte ezt

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2147 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 20:23

Helyesen: a szerepjátékosok intelligensebbek az átlagnál! (Én pl. annyira, hogy tudom egyszerre strigulázni a hp-t meg a virtust, sőt közben még rágózni is!)

Lehet, hogy nem figyeltem, de az okok nemigen voltak feltárva azon kívül, hogy a felhasználókat ez nem izgatja, ami a szememben tényleg kissé furcsa, mintha valaki mondjuk ninnyás-szamurájost akarna játszani, de ez az egész hülyeség a busidóval meg a becsülettel "nem érdekli". Na sebaj, tényleg mindenki úgy játszik, ahogy akar, virágozzék minden virág stb.

• Orastes kedvelte ezt

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 20:00

Tényleg nem értem, mi nem érthető abban, hogy valakinek X szabály Y jól feltárt ok miatt nem tetszik, és ezért Z-re változtatja.

Én úgy hallottam, a szerepjátékosok különösen inteligencs emberek.

• Ratface és gergelykoma kedveli ezt.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4330 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 16:54

Komolyan az olyan megterhelő, hogy néha le kell írni egy (olykor már KÉTJEGYŰ(!!!)) számot? Vagy mi? Télleg nem értem...

Ok, hagyjuk.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2147 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 16:05

Komolyan az olyan megterhelő, hogy néha le kell írni egy (olykor már KÉTJEGYŰ(!!!)) számot? Vagy mi? Télleg nem értem...

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4330 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 16:01

"Anglia Hollandia vazallusa." - Biztos szóba került az 1688-as Dicsőséges Forradalom, amelynek során a hollandus Orániai Vilmos stadtholdert tették meg angol királynak. Teljesen érthető, ha egy kínai (akinek amúgy teljes sötétség van a fejében az európai viszonyokról) ebből azt szűri le, hogy akkor Anglia felett most Hollandia uralkodik.

Nekem erről az ugrott be, hogy ha a Kínába tévedők portugál vagy spanyol jezsuiták voltak, akkor magyarázhatták a saját szemszögükből a dolgot.

A spanyol korona alattvalói (németalföld) fellázadt jogos ura (spanyol) ellen - érthetetlen módon ebben segítették őket az angolok - még egy nagyobb spanyol flottát is megsemmisítettek.

Egyébként tényleg jópofa gyűjtemény, és a "tárgyi tévedések" tényleg csak abból fakadnak, hogy egy-két beszélgetés alapján nem nagyon lehet elmagyarázni a korabeli Európa viszonyait, főleg egy kínainak.

A kálvinizmus nem "semleges", hanem hardcore keresztény, ráadásul az egyik leghabzószájúbb, puritán inkvizítor református irányvonalat sikerült megvalósítaniuk, szóval a langyos evezgetéshez már csak ezért sem passzol szerintem.

Valójában igazad van, de a virtus-auditot nem lehet kivenni a játékból úgy, hogy ne kelljen átírni a rendszert. Varázslatok, varázstárgyak részben virtus alapon működnek, ezt nyilván nincs kedvem átírni.

Tehát a virtus maradnia kell, de valami olyan formát kellene neki találni, hogy ne kelljen auditálni vagy számonkérni. Talán az lenne a legegyszerűbb, ha mindenki választana, hogy jó-rossz-semleges és kész....

Nektek, akik Gáborral játszottatok, ez biztos nagyon fura, de nekünk, a játéknak ez az egy része nem bizonyult működőképesnek. Egyszerűen akadályozza a játékot, még úgy is, hogy a játékosok - számomra meglepő módon - képesek azonosulni a vallás játékbeli szerepével.

(OFF)a másik hasonló a Győző fejedelem - Ferenc császár szerzői poén, amit figyelmen kívül szoktunk hagyni. Az egyik első játékunkra mindenki kisemmizett, megalázott, stb. magyar karaktert hozott, aki haza akart utazni Győző fejedelem pribékjei ellen harcolni. Akkor megbeszéltük, hogy ezt a vonalat jobb lesz hanyagolni, és koncentráljunk inkább Helvécziára...(/OFF)

(És még csak nem is Kálvin volt a legradikálisabb! Azt mondják vele kapcsolatban, hogy ha annak idején Kálvin ülhetett volna le Lutherrel Zwingli helyett, akkor ma nem lennének külön evangélikusok és reformátusok. Csak hát nem ő volt a kortárs.)

Ha jól emlékszem a Harcikutyában pont a pokolban van, és Lucifer fel is kínálja von Bek-nek, hogy találkozhat vele, ha szeretne. (nem szeretne)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 15:45

(És még csak nem is Kálvin volt a legradikálisabb! Azt mondják vele kapcsolatban, hogy ha annak idején Kálvin ülhetett volna le Lutherrel Zwingli helyett, akkor ma nem lennének külön evangélikusok és reformátusok. Csak hát nem ő volt a kortárs.)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2147 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 15:02

A kálvinizmus nem "semleges", hanem hardcore keresztény, ráadásul az egyik leghabzószájúbb, puritán inkvizítor református irányvonalat sikerült megvalósítaniuk, szóval a langyos evezgetéshez már csak ezért sem passzol szerintem.

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 554 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 14:56

Semmi köze a szerepjátékhoz, de hadd merengjek el ezen egy pillanatra. A linkelt oldal írja, hogy számos ténybeli tévedés van a kínai szövegben, de a felsorolt példák tulajdonképpen teljesen érthetőek és életszerűek, ha elképzeljük, hogy a kínai szerző valószínűleg európaiakkal, jó eséllyel jezsuita hittérítőkkel folytatott beszélgetéseire hagyatkozott.

"Franciaország a katolikus hit felvétele előtt buddhista volt." - A klasszikus olvasottságú jezsuita valószínűleg megemlítette, amit Julius Caesar írt a pogány gallokról (akik a leírás alapján hittek a lélekvándorlásban) a Commentariiban. A kínai szerző számára meg lélekvándorlás = buddhizmus, tehát a régi franciák buddhisták voltak.

"Anglia Hollandia vazallusa." - Biztos szóba került az 1688-as Dicsőséges Forradalom, amelynek során a hollandus Orániai Vilmos stadtholdert tették meg angol királynak. Teljesen érthető, ha egy kínai (akinek amúgy teljes sötétség van a fejében az európai viszonyokról) ebből azt szűri le, hogy akkor Anglia felett most Hollandia uralkodik.

"A helvét asszonyok rokka nélkül fonnak." - Ez persze nem igaz, de a svájci hímzés nemzetközi hírű volt, és a hímzéshez tényleg nem használnak rokkát.

Elnézést az offért, de szép dolog a történelem és annak tréfái.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 14:32

Az az igazság, hogy jó és gonosz között egyensúlyban lenni vagy semlegesnek maradni hosszútávon csak olyan világokban működhet, ahol ez a középút metafizikai szinten is meg van erősítve, pl. Semleges jellemű istenségel. A Helvécziában Isten és a Sátán erőteljesen húznak egyik vagy másik irányba, ezért sokáig középen maradni önerőből szinte lehetetlen. A protestánsok ráadásul a jó oldalon állnak, tehát erre a szerepre ettől függetlenül sem alkalmasak.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4330 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 13:45

Gendersemleges Helvéczia? :shootme: :szajbalep:

semleges = közepes virtusú (mondjuk 10 pont). Pongyolán fogalmaztam.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]