Ugrás tartalomhoz

Fotó

Helvéczia - általános

• Válasz írásához lépj be
559 hozzászólás érkezett eddig

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6246 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 21:59

Sajnos új verzió nem lesz. Egyszerűen nincs lelkierőm arra, hogy megint belepiszkáljak az anyagba és elkezdjem újraírni. Korábbi be nem tartott ígéreteimből tudom, hogy nem vezetne sehová, csak megint a nyakamba vennék egy lerakhatatlan terhet a többi mellé. Sok volt, és amíg készült, nem éreztem, de most már nem tudnám újra felvenni és elkezdeni. Őszintén szólva elfogyott az energiám, és mostanra a lelkesedésem is. Egy halott hobbinak írni?

Két kiadott szerepjáték (és a hozzájuk tartozó kiegészítők) után nem csodálkozom, hogy elfogyott a kreatív energiád! Galuhoz hasonlóan javaslok egy laza körutazást és a legkülönfélébb italmérési egységek módszeres, de mértékkel történő felkeresését. Vagy bármit, ami teljesen más, mint a szerepjáték tervezés-írás-kiadás. :)

A szerepjátékot én nem tartom halott hobbinak, egyszerűen csak nem hangos a rajongói tábor. Már közel sem újdonság, nemhogy itthon, külföldön sincs mögötte erős lobbi és marketing, viszont akármerre megyek, én mindenhol szerepjátékosokba botlok. Csak nem fórumoznak, nem posztolnak a facebook -on. Egyszerűen csak játszanak valahol, idegen szemektől távol. :)

(OFF)A Kata nagy tapasztalata számomra az volt, hogy nem vonz be új játékosokat - mert mire a híre kiérne a szokásos játékoskörön kívülre, már nincs hely az asztaloknál. :)

Azonban senki sem tehető felelőssé azért, hogy nonprofit alapon nem szervez a hobbit népszerűsítő "szakkiállításokat". Véleményem szerint ilyet csak úgy érdemes, hogy hasonló profilú rendezvényeken nagyobb számban jelennek meg mesélők, akik mellé le lehet ülni játszani. De az érdeklődést fenntartó sajtóvisszhang biztosítása (aka "marketing") irgalmatlan pénz - pont neked magyarázzam? :)

Így marad az, hogy szép csendesen terjeszti mindenki a hobbit rokonok, ismerősök, barátok között.(/OFF)

Bulldy

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 21:49

Egy javaslat, ami tán nem vinne el sok időt sem: példákkal és karakterekkel illusztrálva azokat a dolgokat, amiket felvetett a nép a fórumon (kártya, memorizáció és egyebek) és ezt egy plusz lapon az új dobozokba berakni, illetve nyomtatóbarát formában pdfbe betenni. Gábor, ha nincs rá időd, össze lehetne ezt hozni, ennyit megérne a Helvécziának ez, szerintem. Egy plusz lap, nem olyan nagy ügy, talán (bocs, ha úgy tűnik, hogy más farkával a csalánt, nem annak szántam).

Ezeket fórumon összszednénk, akiknek van rá ideje/enrgiája, én is, többek közt.

Dor

Dor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 19:32

Noc: Amin esetleg érdemes elgondolkodnod az az, hogy fogod az Ammertal kiegészítőt átrágod magad rajta, hogy minél több összefüggés váljon világossá belőle, és ezekbe elhelyezed (azokat amik még nincsenek eleve elhelyezve) a példakalandokat. Így egy elég összetett sztori kerekedhet ki belőle és a sandbox apróbb ötleteit te magad formálhatod kalanddá. Szvsz a Megátkozott Pincze nem egyszerű már, de nyilván hozzávéve az Ammertál cuccait még többet és még kacskaringósabb történetet adhat. 

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 19:03

A kartyas dolog nekem is homalyos volt a szovegbol (pedig az egyig legszorakoztatobb vonasa a rendszernek!), de a KaTa-n Premier es Orastes felvilagositott a mukodesi elverol. Ettol fuggetlenul tenyleg jo lenne egy szimpla, letoltheto pdf, ennek a magyarazataval, meg par kisebb dologeval. A Papok varazslatokhoz valo hozzaferese is nagyon jol illeszkedik a hangulatba, de en is tobbszor nekifutottam, mire nagyjabol osszeallt a dolog - talan azt is lehetne egy csoppet vilagosabba tenni.

Itthon aprankent elolvasgattam mostanra a tombolan nyert, dedikalt, diszdobozos peldanyom :P  :cool: , az elejetol-vegeig, es egyaltalan nem ereztem azt, hogy "betas" szaga lenne, sot. Kalandmodulok (pl. a KaTa-n meselt tortenetek) megjelenesere varok, hogy tehessunk vele egy probat itt -- a veszpremi csapatomnak tartottam egy elmenybeszamolot es vilag/szabalybemutatast szuk feloraban, es nagyon pozitivan fogadtak a Helvecziat. Viszont sajat kutfobol tortenetet irni hozza egyelore még kevesnek erzem magam, azaz nincs eleg idom ihletforrast keresni, olvasni, stb. A kiadott peldakalandok meg annyira nem hozzak a jatek velejet, kicsit egyszeruek az en izlesemnek.

Dor

Dor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 17:26

Dor:

Olvasd el a régi hozzászólásokat. Bármi, amit valaki megkérdezett, az homályos téma.

Nem azt mondtam, hogy nem tudom hol kell keresni, hanem a munka könnyítésére kerestem segítséget. :)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1129 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 17:18

Szerintem értelmesen le vannak írva a kártyás szabályok. De ha valakinek valami homályos, s a fórumos válasz nem elégítette ki, akkor legyen tökös mesélő és döntsön maga. Nem bűn értelmezni a szöveget.

Szvsz nem is kell új verzió. Még csak most jelent meg a játék. Azért nem volt annyi értetlenkedés, ami indokolna egy átírást. Akinek meg kérdése van, felteheti, akár többször is, nem hiszem, hogy ne adna senki rá választ.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4354 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 16:46

Őszintén szólva elfogyott az energiám, és mostanra a lelkesedésem is. Egy halott hobbinak írni?

Ilyet leírni...
Gábor, iszol te rendesen? :)

Módosította galu22: 2014.04.10, 16:47

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1752 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 16:07

elGabor:

Értem. Mindannyian mások vagyunk, engem szórakoztat a papír alapú szabálykönyvek készítése is.

Dor:

Olvasd el a régi hozzászólásokat. Bármi, amit valaki megkérdezett, az homályos téma.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4244 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 15:22

Sajnos új verzió nem lesz. Egyszerűen nincs lelkierőm arra, hogy megint belepiszkáljak az anyagba és elkezdjem újraírni. Korábbi be nem tartott ígéreteimből tudom, hogy nem vezetne sehová, csak megint a nyakamba vennék egy lerakhatatlan terhet a többi mellé. Sok volt, és amíg készült, nem éreztem, de most már nem tudnám újra felvenni és elkezdeni. Őszintén szólva elfogyott az energiám, és mostanra a lelkesedésem is. Egy halott hobbinak írni?

Ennyi tellett, hibákkal és furcsaságokkal. Ez a Helvéczia, pestieknek most 1400 forinttal olcsóbban. Ha valamiért nem kell, akkor sajnálom, de elfogadom. Amíg van tartalék kockánk és magyar kártyánk, addig biztosan kapható. Utána még nem tudom.

Dor

Dor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 13:34

Ha néhányan összeírnák a "ködös" dolgokat, akkor szívesen csinálok egy gyakori kérdések dolgot, amit Gábor lektorálás után ki rakhat a játék oldalára, ha úgy gondolja. 

Szóval, bárki aki van annyira segítőkész, hogy összeír ilyeneket az küldje el! 

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4354 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 11:22

Nem, a kiadványok változatlanok. Tényleg annyi hiba volt bennük?

A kártyás rész változatlanul teljes homály nekem is.
(Mondjuk KaTá-n megkérdezhettem volna, de el voltam foglalva ogregyakással)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1752 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 11:00

A kártyázós dolog játékbeli kezelése nem volt egészen tiszta. Nem csak a szabály betűje, hanem az egész megjelenése a játékalkalom során. Akkor félre is raktam az egész játékot, azzal, hogy megvárom a javított kiadást, mert elég sok kérdés volt másoktól is a fórumban. Jut eszembe a papi varázslatok memorizálásának kezelése is teljes homály, nem látni a szabály működési elvét. Ha jól emlékszem volt ilyen, hogy ha memorizál a pap valahol, akkor nem fér hozzá minden varázslathoz vagy nem illik (?) memorizálni amiről letiltják. Nincs leírva, hogy ez az egész miként történik a gyakorlatban, azaz ha valaki rámenős és ki akarja használni a rendszert, hogy teheti ezt.

Biztos volt más is, de már rég olvastam. Az egész cuccnak volt egyfajta béta verziós jellege (bocs). Ezért érdekelt, hogy hogy áll az errata, mert nem találtam az lfg megfelelő szekciójában.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4244 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 09:55

Nem, a kiadványok változatlanok. Tényleg annyi hiba volt bennük?

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1752 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 09:24

Errata van már?

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4244 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.09, 22:44

Helveacuteczia_AHely_Felhiacutevaacutes0

Jó hírekkel szolgálhatok (bár feltöltési hibák miatt még nem a honlapon). Aki korábban sokallotta a Helvéczia szállítási költségét, Budapesten most már enélkül is megvásárolhatja a dobozos kiadást A Hely antikváriumban, amely a nemrég megnyílt Asylum Klub (Budapest, Erőd utca 15.) mellett található. Forduljatok hozzájuk bizalommal!

Remélem ezzel sokaknak adtunk lehetőséget, hogy hozzájussanak egy dobozhoz és nekikezdjenek a kalandozásnak. .)

malkaviancure

malkaviancure

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.03.30, 16:10

Köszönöm a tegnapi napot én is! Nagyon élveztem mind a két mesémet. :) Tök jó volt új arcokkal megismerkedni, közösen lootolni, khm, megmenteni a megmentendőt! 

Narmor, már nagyon várom az összegzését a délelőtti játékunknak. :D 

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1129 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.30, 15:00

Nagyon szépen köszönöm a Kalandorok Társasága szervezőinek a tegnapi alkalmat! Mind mesélni, mint pedig játszani igazán nagy élmény volt, az utána való sörözős beszélgetésről már nem is beszélve. :) A játékosaimnak köszönöm az élményt, remek volt nektek mesélni! :) A délutáni mesét pedig köszönöm Zagornak és a csapattársaknak! :)

(A blogomon írtam egy rövid élménybeszámolót, ha érdekel esetleg valakit.)

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 267 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.10, 10:06

Kicsiny csapatom befejezte a "Boszorkány átka". c. kalandot
(nekik 4 óra helyett 15 órát vett igénybe, ez három játékülést jelent).

Egy zanzásított beszámolót talán írok, de nem ígérem száz százalékra. Végig kell gondolnom. Sok minden történt. :)

Morak:

Mi szombaton fogunk neki állni a csapattal, ha nem végeznek négy óra alatt...
akkor végzek velük.

És most már tutira fogok jegyzetelni, hogy ne legyen akkora gond a beszámolóból.

A Te beszámolódat pedig várom, gondolom nem csak én olvasnám a tapasztalatokat szívesen!

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1129 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.09, 19:46

Nohát.

Kicsiny csapatom befejezte a "Boszorkány átka". c. kalandot (nekik 4 óra helyett 15 órát vett igénybe, ez három játékülést jelent).

Egy zanzásított beszámolót talán írok, de nem ígérem száz százalékra. Végig kell gondolnom. Sok minden történt. :)

Aktív játékosok megfelelő mesélővel csodákra képesek. :D

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1010 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.09, 19:20

Nohát.

Kicsiny csapatom befejezte a "Boszorkány átka". c. kalandot (nekik 4 óra helyett 15 órát vett igénybe, ez három játékülést jelent).

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]