Ugrás tartalomhoz

Fotó

Helvéczia - általános

• Válasz írásához lépj be
437 hozzászólás érkezett eddig

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 13:36

Igazából nem egyeznek meg. Nálunk például a pap karakter mindenáron szegény Heinrich-et rá akarta venni a gyónásra (ugyebár a kálvinisták nem gyónnak), s szó sem volt egyezségről, a karakterem mindenféle kifogást talált, hogy ne kelljen gyónnia stb.

Pont az ilyenek miatt lehet érdemes a történet elkezdése előtt megegyezni abban, hogy ezt a téma ne jöjjön elő játék alatt.

:ize: pont ettől jó, hogy ezt is kijátssza a pap is, meg a kálvinista eretnek is, ettől szerepjáték (ezt most komolyan el kell magyarázni? :eeek: )

Módosította Orastes: 2013.12.10, 13:38

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 13:33

Nyilván ha valakinek ez nem jön be, nem kell vele játszania; ahogy ha valakinek nem tetszik a Werewolf vérfarkas-képe, az meg azzal nem játszik.

Nagyon igaz.

Igazából nem egyeznek meg. Nálunk például a pap karakter mindenáron szegény Heinrich-et rá akarta venni a gyónásra (ugyebár a kálvinisták nem gyónnak), s szó sem volt egyezségről, a karakterem mindenféle kifogást talált, hogy ne kelljen gyónnia stb.

Pont az ilyenek miatt lehet érdemes a történet elkezdése előtt megegyezni abban, hogy ezt a téma ne jöjjön elő játék alatt.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1035 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 12:39

Nekem az a fura, hogy a játék kiemeli a katolikus vallást a többi közül, és megteszi az ördöggel szemben álló erőnek.

Ez nyilván egy önkényes döntés; ahogy az is, hogy egy adott szettingben hogyan működik a mágia (ti. a valóságban is rengeteg különféle elképzelés létezik). Ami miatt mégis fontos döntés mind a kettő, az az, hogy mind a kettőnek következményei vannak.

Nyilván ha valakinek ez nem jön be, nem kell vele játszania; ahogy ha valakinek nem tetszik a Werewolf vérfarkas-képe, az meg azzal nem játszik.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 12:36

Alapvetően úgy látom, hogy játék közben megoldható.
Egyszer feljön a téma, és a pap meg a deák megegyezik, hogy: ok, nem röhögök rajtad hogy az egyháznak adod a pénzed, ha te sem fogod állandóan szóvá tenni, ha gyónás helyett sörözni megyek, deal?

Nekem az a fura, hogy a játék kiemeli a katolikus vallást a többi közül, és megteszi az ördöggel szemben álló erőnek.

Igazából nem egyeznek meg. Nálunk például a pap karakter mindenáron szegény Heinrich-et rá akarta venni a gyónásra (ugyebár a kálvinisták nem gyónnak), s szó sem volt egyezségről, a karakterem mindenféle kifogást talált, hogy ne kelljen gyónnia stb. De soha nem mondta ki, hogy ő 1. nem katolikus (de azt se, hogy az), 2. libertinus nézeteket vall. Ez ugyanis könnyen ráirányíthatta volna a csapattal kapcsolatban álló inkvizítorok figyelmét, ami igencsak kellemetlen lett volna.
Egyébként én simán el tudok képzelni egy gyónó deákot, s egy iszákos barátot is...

Persze partija válogatja, nálunk így volt. S szerintem ez érdekes csapaton belüli konfliktusokat hozhat.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 11:46

A Helvécziában ez így van, így alakult :ezvan: A protestánsok pedig Európában eretnekeknek minősülnek. Az Újvilágba meg nem ért el az egyház olyan nagy hatalmat, mint amekkora az Óvilágban van. Az egyháznak a játékban tényleges hatalma van (de legalábbis hatékony eszközei) a bűn rabságban élők, és az ördög praktikái fölött. A játékban bárki bármyelyik oldalhoz csatlakozhat. Ettől viszont senki nem lesz beszűkült, avagy sátánista, a fogalmak mai értelmezése szerint. Többféleképpen is ki lehet jászani a magas, vagy éppen alacsony Virtust.
--
Ha pedig történelmibb játékot szeretnél játszani ebben a korban (1698) akkor sem tér el sokban a helyzet, a dominikánusok által vezetett inkvizíció jelen van, és a protestantizmus sem elfogadott. Csak ez már nem Helvéczia, és nem biztos, hogy az egyháznak tényleg van (mágikus vagy természetfölötti) hatalma is.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 11:21

Nem ez volt a cél, azért is nem válaszoltam már Narmor és Orestes meglátásaira, mert nem akartam kötekedő trollnak tűnni.

Nem is feltételeztem rólad. :)
Ettől függetlenül úgy gondoltam, érdemes azért beszélni a témáról.

Alapvetően úgy látom, hogy játék közben megoldható.
Egyszer feljön a téma, és a pap meg a deák megegyezik, hogy: ok, nem röhögök rajtad hogy az egyháznak adod a pénzed, ha te sem fogod állandóan szóvá tenni, ha gyónás helyett sörözni megyek, deal?

Dor

Dor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 10:57

Nem ez volt a cél, azért is nem válaszoltam már Narmor és Orestes meglátásaira, mert nem akartam kötekedő trollnak tűnni.

Nem is feltételeztem rólad. :)
Ettől függetlenül úgy gondoltam, érdemes azért beszélni a témáról.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 10:49

Galu, a másik topikban vetetted fel a dolgot, hogy a "mindenki vallásos" dolog nehezen menne le a csapatod és a te torkodon. Ezzel kapcsolatos gondolataim (mielőtt rossz kép alakulna ki a dologról).

Dor

Dor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 10:31

Galu, a másik topikban vetetted fel a dolgot, hogy a "mindenki vallásos" dolog nehezen menne le a csapatod és a te torkodon. Ezzel kapcsolatos gondolataim (mielőtt rossz kép alakulna ki a dologról).

- A Helvéczia alapjában véve fantasy, így nem is kell olyan kötötten elképzelni ezeket a dolgokat. Nem kell komoly valósághűségre, realizmusra (akár történelmire) törekedni benne, hanem a játék saját szürreális valósága a cél - ami nyilván csapatonként eltér.
- Az én felfogásomban nem mindenki vallásos Helvécziában, mert elválasztom azt hogy valaki hisz és azt, hogy valaki vallásos. Megmondom őszintén anno Marianoval gondolkoztam rajta, hogy valami olyan karakter lesz, aki nem hisz Isten létezésében; na, de aztán találkozott egy ördöggel (ha a társak nem annyira figyelmesek még cimboráltam is volna vele :)), és innentől fogva már nem kérdés, hogy léteznek vagy sem. Szóval: mivel a játék elégé szerves részei ezek a lények/varázslatok/kalandok/stb. a karakternek és játékosnak nem le kell, hogy menjen a torkán, hanem egyszerűen bebizonyosodik neki, hogy így van és kész.
- Az itteni hit szvsz. még az általános fantasy rpg-nél is sokkal kevésbé erőszakos. Itt nincs rubrika, ahova be kéne írnod és amire a mesélő vagy társak hivatkoznának és hasonlók. Ha olyan a karakter (mint például nekem minden karakterem), akkor ez jól el van a háttérben és nem zavar semmiben.
- A felfogás sokkal inkább kalandokat és érdekességeket generál + hangulatot ad, minthogy a karaktereket befolyásolná.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.09, 21:02

Átolvasva az anyagot (hát igen, melóban odavertem a GDP-nek...), azt kell mondjam, hogy az összkép sokkal kellemesebb, mint amit a részek olvasása közben éreztem.

Vannak mellékes dolgok*, amiket meg fogok változtatni ha mesélek Helvécziát, de az összkép és a megcélzott hangulat szokatlanul egyedi. Átgondolva nem is értem, hogy olyan jelenetek, mint "a kocsmában egy ördög hegedül, a vendégek meg táncolnak" hogy maradtak ki a szerepjátékokból eddig. Így, az egészet egyben látva teljesen egyértelmű hogy játszható, de az anyag minőségét jól mutatja, hogy eddig - tudtommal - senki sem csinált ilyet.

Gratula, le a kalappal, kipróbáljuk!

*nekem Svájc túl Warhammeres a nevek miatt, azt hiszem ebből Magyarország lesz. Az "egyetlen katolikus egyház" koncepció engem ez a még játék közben is túlságosan zavarna, ide ki kell találnom valami frappánsat.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.09, 16:28

Jó lett nagyon, bár az is tuti, hogy az életben nem mesélném. (Van egy adott grimdarksági tartomány, amin belül képes vagyok dolgokat mesélni, ezeken a határokon kívül esik az egyik irányban a vérkomolyan vett W40K, a másikon meg a Forgotten Realms/Star Wars/etcetera, de ezek szerint a Helvéczia is.)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4055 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.09, 10:05

Thirlen: Budapesten egyenlőre nem.

Az illusztrációk közül a színes borítóképek licenszét két festőtől (Andreas Rocha és Isabella Morawetz) vásároltam meg. A belső illusztrációk évszázadok óta elhunyt művészek munkái, és részben saját könyvekből (családi német Schiller összes :)), részben online forrásokból származnak. Egy részük a XIX. századból, egy részük pedig a XVI-XVIII. század metszeteiből, nyomtatványaiból válogat.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1072 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.09, 09:53

Gratulálok hozzá!

Pár gyors kérdés:
Budapesten meg lehet majd valahol venni személyesen?
Az illusztrációkat ki csinálta? Vagy internetes gyűjtés mind?

hyperman25

hyperman25

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 301 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.09, 09:36

Egyelőre csak átfutottam a pdf-eket, de jó anyagnak tűnnek! :ok:

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4055 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.09, 09:13

A hextérképek AutoRealmmel készültek (feliratozás a GIMP-ben), a színes áttekintő térképet Barta Ákos készítette Photoshopban az én - sokkal sutább, és szintén AutoRealmes - eredetim alapján.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.09, 07:52

S milyen előkelő helyet kapott a fórumon a játék! :) Szintén szeretnék gratulálni!

El kell mondanom, hogy a színes térkép csodálatos lett! Teljesen oda vagyok érte, meg vissza is. :D A többi térkép is nagyon jó. Mivel készültek? Autorealmmal?

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 543 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.09, 01:51

Első hozzászólás!!!

(Elnézést a nagys' uraktól; egyszer az életben engedtessék meg ez a hunczutság.)

De a viczczet félretéve, gratuláczió elGábornak!

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4541 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.08, 22:38

Megnyitva.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]