Ugrás tartalomhoz

Fotó

Helvéczia - általános

• Válasz írásához lépj be
551 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4194 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 15:22

Sajnos új verzió nem lesz. Egyszerűen nincs lelkierőm arra, hogy megint belepiszkáljak az anyagba és elkezdjem újraírni. Korábbi be nem tartott ígéreteimből tudom, hogy nem vezetne sehová, csak megint a nyakamba vennék egy lerakhatatlan terhet a többi mellé. Sok volt, és amíg készült, nem éreztem, de most már nem tudnám újra felvenni és elkezdeni. Őszintén szólva elfogyott az energiám, és mostanra a lelkesedésem is. Egy halott hobbinak írni?

Ennyi tellett, hibákkal és furcsaságokkal. Ez a Helvéczia, pestieknek most 1400 forinttal olcsóbban. Ha valamiért nem kell, akkor sajnálom, de elfogadom. Amíg van tartalék kockánk és magyar kártyánk, addig biztosan kapható. Utána még nem tudom.

Dor

Dor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 13:34

Ha néhányan összeírnák a "ködös" dolgokat, akkor szívesen csinálok egy gyakori kérdések dolgot, amit Gábor lektorálás után ki rakhat a játék oldalára, ha úgy gondolja. 

Szóval, bárki aki van annyira segítőkész, hogy összeír ilyeneket az küldje el! 

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4331 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 11:22

Nem, a kiadványok változatlanok. Tényleg annyi hiba volt bennük?

A kártyás rész változatlanul teljes homály nekem is.
(Mondjuk KaTá-n megkérdezhettem volna, de el voltam foglalva ogregyakással)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1719 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 11:00

A kártyázós dolog játékbeli kezelése nem volt egészen tiszta. Nem csak a szabály betűje, hanem az egész megjelenése a játékalkalom során. Akkor félre is raktam az egész játékot, azzal, hogy megvárom a javított kiadást, mert elég sok kérdés volt másoktól is a fórumban. Jut eszembe a papi varázslatok memorizálásának kezelése is teljes homály, nem látni a szabály működési elvét. Ha jól emlékszem volt ilyen, hogy ha memorizál a pap valahol, akkor nem fér hozzá minden varázslathoz vagy nem illik (?) memorizálni amiről letiltják. Nincs leírva, hogy ez az egész miként történik a gyakorlatban, azaz ha valaki rámenős és ki akarja használni a rendszert, hogy teheti ezt.

Biztos volt más is, de már rég olvastam. Az egész cuccnak volt egyfajta béta verziós jellege (bocs). Ezért érdekelt, hogy hogy áll az errata, mert nem találtam az lfg megfelelő szekciójában.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4194 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 09:55

Nem, a kiadványok változatlanok. Tényleg annyi hiba volt bennük?

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1719 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 09:24

Errata van már?

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4194 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.09, 22:44

Helveacuteczia_AHely_Felhiacutevaacutes0

Jó hírekkel szolgálhatok (bár feltöltési hibák miatt még nem a honlapon). Aki korábban sokallotta a Helvéczia szállítási költségét, Budapesten most már enélkül is megvásárolhatja a dobozos kiadást A Hely antikváriumban, amely a nemrég megnyílt Asylum Klub (Budapest, Erőd utca 15.) mellett található. Forduljatok hozzájuk bizalommal!

Remélem ezzel sokaknak adtunk lehetőséget, hogy hozzájussanak egy dobozhoz és nekikezdjenek a kalandozásnak. .)

malkaviancure

malkaviancure

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.03.30, 16:10

Köszönöm a tegnapi napot én is! Nagyon élveztem mind a két mesémet. :) Tök jó volt új arcokkal megismerkedni, közösen lootolni, khm, megmenteni a megmentendőt! 

Narmor, már nagyon várom az összegzését a délelőtti játékunknak. :D 

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1129 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.30, 15:00

Nagyon szépen köszönöm a Kalandorok Társasága szervezőinek a tegnapi alkalmat! Mind mesélni, mint pedig játszani igazán nagy élmény volt, az utána való sörözős beszélgetésről már nem is beszélve. :) A játékosaimnak köszönöm az élményt, remek volt nektek mesélni! :) A délutáni mesét pedig köszönöm Zagornak és a csapattársaknak! :)

(A blogomon írtam egy rövid élménybeszámolót, ha érdekel esetleg valakit.)

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.10, 10:06

Kicsiny csapatom befejezte a "Boszorkány átka". c. kalandot
(nekik 4 óra helyett 15 órát vett igénybe, ez három játékülést jelent).

Egy zanzásított beszámolót talán írok, de nem ígérem száz százalékra. Végig kell gondolnom. Sok minden történt. :)

Morak:

Mi szombaton fogunk neki állni a csapattal, ha nem végeznek négy óra alatt...
akkor végzek velük.

És most már tutira fogok jegyzetelni, hogy ne legyen akkora gond a beszámolóból.

A Te beszámolódat pedig várom, gondolom nem csak én olvasnám a tapasztalatokat szívesen!

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1129 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.09, 19:46

Nohát.

Kicsiny csapatom befejezte a "Boszorkány átka". c. kalandot (nekik 4 óra helyett 15 órát vett igénybe, ez három játékülést jelent).

Egy zanzásított beszámolót talán írok, de nem ígérem száz százalékra. Végig kell gondolnom. Sok minden történt. :)

Aktív játékosok megfelelő mesélővel csodákra képesek. :D

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1006 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.09, 19:20

Nohát.

Kicsiny csapatom befejezte a "Boszorkány átka". c. kalandot (nekik 4 óra helyett 15 órát vett igénybe, ez három játékülést jelent).

rmordon

rmordon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.14, 14:49

Ma este arra jöttem haza, hogy kiscicánk - más szóval a Sátán és a boszorkányok famulusa - lepisálta a számozott és dedikált Helvéczia-készleteim egyikét.* Egyrészt a belső tartalom száraz maradt - tehát igencsak jó minőségű a dobozpapír! -, másrészt meg vajon mit mond a játékról az, hogy az ördög ilyen veszett módon ágál ellene? Istenes játék ez, bizony, és Isten Majma nem véletlenül szemelte ki a hithű anglikán Dr. Mandrake Dee egyik dobozát, hiszen az ő jámbor hite a legigazabb!

* Bevallom, amikor észrevettem ezt és kinyitottam a számat, akkor a szavak mellett Virtuspont is szaladt ki belőle istenkáromlásért.

Gyermek még az a macska! Eltévelyedett csak a szegény jószág! Belzebub adott erő annak a csodás ládikónak, mert kedves neki az a pakli magyar kártya ami benne rejtezik. Jó iparos az Ördög, tudja, hogy a suszter is tisztán tartja a kaptafáját ;)

S lám, még Te is köpködöd ki a megváltást a szitkokkal a szádon, jól ki fundálta ezt, a helyedben fognám a cicát és meg sem állnék az első gyóntatófülkéig! :D

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.14, 10:26

OFF Elnézéseteket kérem, de nem tudom, hova írhatnám a következőket.
Szombatra kérnék segítséget tőletek. Tudnátok javasolni nekem Budapesten egy klubot, vagy társaságot, akikhez csatlakozhatnék egy Helvéczia parti erejéig? Ugyanis Budapesten leszek aznap 09:00-tól kb. 16:00-ig, viszont nem vagyok ismerős „Nagyfalu”-ban.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Módosította Ratface: 2014.02.14, 10:26

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 560 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.14, 01:37

Ma este arra jöttem haza, hogy kiscicánk - más szóval a Sátán és a boszorkányok famulusa - lepisálta a számozott és dedikált Helvéczia-készleteim egyikét.* Egyrészt a belső tartalom száraz maradt - tehát igencsak jó minőségű a dobozpapír! -, másrészt meg vajon mit mond a játékról az, hogy az ördög ilyen veszett módon ágál ellene? Istenes játék ez, bizony, és Isten Majma nem véletlenül szemelte ki a hithű anglikán Dr. Mandrake Dee egyik dobozát, hiszen az ő jámbor hite a legigazabb!

* Bevallom, amikor észrevettem ezt és kinyitottam a számat, akkor a szavak mellett Virtuspont is szaladt ki belőle istenkáromlásért.

Módosította Premier: 2014.02.14, 01:41

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.13, 10:38

SPAM! SPAM! SPAM!

Beindult a jelentkezés az első KT találkozóra ("Hírhedt kalandorok Helvéczia tartományaiból"), itt ni: http://kalandoroktarsasaga.lfg.hu/jelentkezes/

Dor

Dor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 12:45

Illetőleg lesz most úgy is Helvéczia kalandokat is tartalmazó rendezvény...tehát lesz majd a jövőben is [abszolút optimista]. Oda is talán jó lesz. :)

Nem kell nagy optimizmus hozzá....lesz.

Mesélőket pedig mindig szívesen látunk, majd említsd meg nekem ott, de a rendezvény után úgy is lesz kérdezősködés az ügyben. 

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1006 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.10, 14:57

Elküldtem a modulvázlatom - elvileg - végleges verzióját elGabornak. Ha szerinte ez már használható, felmásolom ide is.

Illetőleg lesz most úgy is Helvéczia kalandokat is tartalmazó rendezvény...tehát lesz majd a jövőben is [abszolút optimista]. Oda is talán jó lesz. :)

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.07, 13:31

A Helvéczia-kaland írásának mellékhatása: már-már automatikusan cz-t gépelek c helyett... XD

Dor

Dor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.07, 09:24

Ugyan mindenkinek ajánlom, de különösképpen a Helvéczia rajongóknak, hogy tekintsék meg a Hírhedt kalandorok Helvéczia tartományaiból c. rendezvény meséit.

Morak: Hajár, természetesen kíváncsian várom . :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]