Ugrás tartalomhoz

Fotó

Helvéczia - általános

• Válasz írásához lépj be
561 hozzászólás érkezett eddig

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.29, 22:58

Ez nem inkább Honor + Intrigue? A Helvéczia erőszintje lejjebb van valamivel: erőszint és bonyolultság mindig jegyben járnak szerintem. Legalábbis nem láttam még pofonegyszerű muskétásos játékot, pofonegyszerű zsiványjáték meg van, ez az itt a címsorban.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.29, 22:00

Elég modern feldolgozás, de ideillik.

Bulldy

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.28, 23:25

Amúgy tényleg nem a tápolás kedvéért, de csak szerintem kúl két pisztollyal lőni az első körben, majd ezeket eldobva a második körben kardot rántani? private.gif

Nem, szerintem is kúl! :)

A "feketelőporos" (vagy mi a hivatalos fordítása) fegyvereknek van egy diszkrét bája, amit szerintem semmilyen más lőfegyver nem tud visszaadni. :)

Nálam Savage Worlds -ben volt egy lőfegyveres-kardos harcos-zsivány-szerűség, ott a játékos véleménye olyasmi volt, hogy lehet, hogy csak minden harc elején lő egyszer (SaWo -ban 3 kör újratölteni!), na de az a fíling, hogy hogy elsütöd, kattan, nagy bumm és füstfelhő. :)

Az, hogy egy karakternek van 2-3 pár pisztolya, mutatja azt is hogy "komoly" arc, de legalábbis pénze van, főleg ha mind egyedi gyártás! Egy tisztességes ficsúr pedig nem átall 3-4 szolgát magával vinni, akiknek semmi más dolga, mint töltögetni a pisztoly és uruk kezébe adni. A sok pór had kaszaboltassa csak halomra magát a koszlott banditákkal, míg ő úri módra puttyogtat a bokor mögül/fa oldalából! :)

Bulldy 

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1010 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.28, 22:28

Bejött a számításom.

A cimborám magyar huszárral fog jönni. :P

Feleségem megmarad a vagabundnál [így legalább kiváló kalandötlettel támogatja a játékot].

A másik két játékosról még fogalmam sincs. Szombaton játszanánk. Rossz előjel? :(

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 576 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.18, 18:45

Kis szabadidőmben összeírkáltam pár varázs(?)tárgyat, amit most megosztok alant. Akinek tetszik, az használja!

Szabadgolyók, vagyis Freikugeln – Ezüstből öntött muskétagolyók, amelyekből általában hetet, de néha ötöt, kilenczet vagy nagy ritkán tizenkettőt is lehet találni.A golyók a lövész akaratának engedelmeskedve mindig eltalálják célpontjukat, ám a könnyelmű puffogtatásnak szomorú vége lesz: minden adagban van egyetlen golyó – és hogy melyik az, csakis akkor derül ki, mikor már késő –, mely az ördögöt szolgálja, és úgy választ célpontot, hogy azzal a lövész kárhozatára legyen, hiszen a következményeket az ő Virtusa bánja.

Ördöngös pisztoly – Igen kiváló fegyver ez a fekete pisztoly, mivel golyó, fojtás és lőpor nélkül lő! Elég csak gondosan eljátszani a töltés mozdulatait, és úgy lehet vele lőni, mint bármelyik másikkal. Egyetlen hátránya, hogy igen pontosan kell mívelni a folyamatot, így az a rendes töltésnél kétszer tovább tart. Aki kapkod, az lerövidítheti az időt, de Zsebmetszés próbát kell dobnia, különben elrontja a mozdulatokat és lövéskor a pisztoly az arcába robban (1d10+ Hp).

Hordozható ágyú – Leonardo da Vinci tervei alapján lehet megépíteni ezt az ágyút, melyet két fertályóra (30 percz) alatt egyetlen ember könnyen szét- vagy összeszerelhet. Igen kis súlyú, így szétszerelt állapotban egy kisebb kordén egyetlen ló vagy pár ember könnyen szállíthatja, de akár kanyargós folyosókon is át lehet czipelni.

Sárkánymordály – Rút, kormos fegyver ez, mely lövéskor a sörétet sárgára izzítja, sőt, még egy jókora lángnyelvet is köp vele. +2 Hp-t sebez, és a hatóterületen meggyújtja a száraz füvet, rőzsét, gyúlékony ruhát és a többit. Akit nem véd bőrpánczél vagy ruhája nem nedves, Reflex mentődobással még kiolthatja a lángokat.

Hercule-Savininen de Bergerac gallérja – Kényelmetlen, de annál hasznosabb ruhadarab ez a hófehér spanyol gallér, mert szorítással figyelmezteti viselőjét, ha bárki rossz szándékkal közeledne felé – akkor is, ha hátulról, vagy sötétben teszi ezt. Ilyen figyelmességért csekély ár, hogy viselése közben -2 jár minden akrobatikus próbára.

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.17, 08:39

Hát, inkább Villon...
"
RABLÓBALLADA A VÖRÖS COQUILLARD-RÓL
A vén kalappal ferdén homlokában,
amíg övében sandán ült a tőr,
és két jó lábán kissé ingadozva
(a rum tette ezt s az átkozott likőr)
ez volt Pierre, a vörös Coquillard,
ki orránál vezetett minden zsarut,
s mert mindenütt ott volt és nem volt sehol:
a törvény miatta már rég nem aludt.

"

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.17, 05:48

Kicsit OFF, de hadd osszak meg veletek egy verset, ami ugyan más tér és más idő szülötte, ám az az érzésem, valahol mégis megragadja és megidézi Helvéczia kalandorainak szellemét...

Villon, Rabelais esetleg... (bár reneszánsz)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.16, 23:14

OFF (?)

Johann, nekem erről mindig egy velejéig elcseszett, esélytelen proli jellemzően 20. századi sivársága jutott eszembe, a Helvéczia szabad szelleme és hetykesége hál'istennek fényévekre van tőle.

ON (?)

Most nincs, majd talán kiizzadok egy beszámolót egy topikkal arrébb.

Johann

Johann

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.16, 22:19

Ahojte!

Kicsit OFF, de hadd osszak meg veletek egy verset, ami ugyan más tér és más idő szülötte, ám az az érzésem, valahol mégis megragadja és megidézi Helvéczia kalandorainak szellemét...

[color=#000000]Nincsen apám, se anyám,
se istenem, se hazám,
se bölcsőm, se szemfedőm,
se csókom, se szeretőm.[/color]

[color=#000000]Harmadnapja nem eszek,
se sokat, se keveset.
Húsz esztendőm hatalom,
húsz esztendőm eladom.[/color]

[color=#000000]Hogyha nem kell senkinek,
hát az ördög veszi meg.
Tiszta szívvel betörök,
ha kell, embert is ölök.[/color]

[color=#000000]Elfognak és felkötnek,
áldott földdel elfödnek
s halált hozó fű terem
gyönyörűszép szívemen.[/color]

(OFF)József Attila: Tiszta szívvel (1925)(/OFF)

Aves,
Johann

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.12, 10:24

Szerintem nincs azzal gond, ha a két pisztollyal lövöldözés csak az igazán nagymenő zsiványokra jellemző.

Szerintem a játék itt elég egyértelműen fogalmaz:
  • vagy azért van két támadásod pisztollyal, mert magas szintű harczos vagy és van egy extra támadásod,
  • vagy azért van két támadásod pisztollyal, mert a lövész osztály megadja a gyorstüzelés lehetőségét (ezzel persze elveszíted az éleslövészet előnyét, és kapsz -2-t a támadásodra).
Hozzátennék egy lehetőséget:
  • ha valaki egy rakat lőfegyverrel lövöldözik, mint ebben az örökbecsűben, megteheti, de az már nem célzott lövés, hanem mondjuk területre ható támadás, amire a Kitérés lövedékek elől szabály lehet érvényes.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.12, 10:12

Dor hozzáállását általánosítva: ha engedélyezed első szinten és nem adsz rá levonást, akkor készülj fel, hogy átmehet a játék Mátrix üzemmódba. Akarod ezt vagy sem? Ezt kell eldönteni.

Dor

Dor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.11, 21:39

Érdemes ebből szemszögből is megnézni:
Harcos vagyok és általában lőfegyverekkel szeretek harcolni, Végre valahára elérem a játék maximum szintjét és ennek köszönhetően kétszer támadhatok egy körben (szándékosan éreztetem, hogy ez mekkora kiváltság), igen ám, de mégis hogyan kivitelezhető, hiszen újra kell töltenem a fegyvert és így már nem marad rá időm a körben. Na, de ha két fegyverem van, akkor már kitudom használni a két támadásom.
Szerintem nincs azzal gond, ha a két pisztollyal lövöldözés csak az igazán nagymenő zsiványokra jellemző.

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.11, 16:26

A porblémára sajnos nincs egyértelmű válasz.
...
Ugyanakkor az Ammertal és Oberammsbund 26. oldalán van egy NPC, egy 3. szintű Lövész, aki két pisztollyal harcol; a támadási profilja vagy (a) két támadás és Lövészként gyorsabb újratöltés, vagy (b) egy támadás, normál újratöltés, de +2 bónusz Lövészként.

Azért az utóbbi bekezdés eléggé elgondolkodtató. És szerintem a "társasjáték" feelingbe beleillik.
Amúgy tényleg nem a tápolás kedvéért, de csak szerintem kúl két pisztollyal lőni az első körben, majd ezeket eldobva a második körben kardot rántani? :titok:

rmordon

rmordon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.11, 16:00

Azért nem jó az "egy támadó dobás mind a két pisztollyal" verzió mert:
-mi van ha egyes? (besül, akkor mind a kettő?)
-ha húszas? (mind a kettő kritikus?)

Hm... fogós kérdés. A húszassal nem lenne talán gond, hiszen egy célzás, de az nagyon jó, fejlövés, akkor fejlövés mindkettővel. (bár nincsenek lövész tapasztalataim, hogy egy ilyen esetben mennyire lenne közel egymáshoz a találati hely). A beragadás? Hát, azt nem vágom. Az egy mechanikai "event", kicsi a valószínűsége, hogy egyszerre következik be. Azt mondanám, hogy az egyik beragad, a másik meg mellé megy, de dobjon d20-szal, ha 1-es akkor pech, mert ő a legnagyobb balfácán, ne legyen techpriest 40kban, és ne cseréljen izzót mentős biztosítás nélkül a közeljövőben.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1072 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.11, 14:59

A porblémára sajnos nincs egyértelmű válasz.

Én biztos nem engedném, hogy két támadása legyen. A rendszer igen fukar módon bánik az extra támadásokkal: csak harcos osztályúak képesek rá, alapesetben ők is csak 6. szinten, kivéve a Katonát, aki 5. szinten, valamint a Huszárt, aki lóról leadhat még egyet. Ez a szabálykönyv 29. oldalán szerepel, a 3.2. pont "Több támadás" speciális esetnél.

Ugyanakkor az Ammertal és Oberammsbund 26. oldalán van egy NPC, egy 3. szintű Lövész, aki két pisztollyal harcol; a támadási profilja vagy (a) két támadás és Lövészként gyorsabb újratöltés, vagy (b) egy támadás, normál újratöltés, de +2 bónusz Lövészként.

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.11, 14:36

Ymdar: tudom, hogy mivel két pisztolya van a karakterednek, holnap a játék előtt tisztázzuk, hogyan adhatsz le két lövést egy körben velük.

Elsődlegesen nem erről van szó.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6145 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.11, 14:31

Azért nem jó az "egy támadó dobás mind a két pisztollyal" verzió mert:
-mi van ha egyes? (besül, akkor mind a kettő?)
-ha húszas? (mind a kettő kritikus?)

rmordon

rmordon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.11, 14:25

Ha a kalandor mindkét kezében egy-egy pisztolyt tart, tudja-e mindkét flintát elsütni egy körben anélkül, hogy két támadása lenne amúgy?

Én nem engedném, ha egy támadása van akkor egy támadása van, ennyi erővel fogok két kardot azzal is kétszer támadhatnék? Nyilván nem ugyanaz a helyzet, de a pisztollyal is célozni kell, mint ahogy közelharczi fegyverrel rést találni a védelmen. Egy kivételt engednék, ha fel van porozva és elsütésre kész mindkét pisztoly, csak a ravaszt kell meghúzni (pl. így lép be egy szobába hősünk, felkészülten) akkor egyszerre elsütheti mindkettőt ugyanarra a célpontra, az egy célzás (egy célzó dobás, azaz egy támadás) csak mindkét sebzést ki kell dobni, ha mellé megy akkor viszont uzsgyi :D

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6145 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.11, 13:53

a közelharci fegyverek jobbak, mint a pisztoly. D10 sebzés, úgy, hogy újra kell tölteni. Hosszúkarddal legalább minden körben támadhatsz, és hozzáadódik az erőbonusz is. Ráadásul stílusosabb is a kardozás.

A pisztoly sebzése d10+ =10-nél rádobsz, a tesztpartiban a legnagyobb okozott sebzés 37 volt, amivel a legerősebb ellenfeleket is meg lehet gyengíteni, de inkább kinyírni.
Hosszú karddal a maximum sebzés d8+5 lehet (akkor ebben minden táp és specializáció benne van) esetleg kritikussal a kétszerese, ami 26, és nem biztos, hogy bejön. A pisztollyal azért lehet egyet lőni, mert halmozódhat a sebzése, célozni kell, nem egy könnyed fegyver.
--

Ymdar: tudom, hogy mivel két pisztolya van a karakterednek, holnap a játék előtt tisztázzuk, hogyan adhatsz le két lövést egy körben velük.

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.11, 13:33

galu22: Igen valóban nincs rá szabály, én azért gondoltam hogy lehet mert
-Ez társasjáték és nem vesztegeti ilyesmire az idejét (ld. egyéb kártyás-társasok ahol több fegyver lehet nálad)
-Vítőr/egyéb fegyver kombinációja sem ad levonást hanem inkább bónuszt éppen azért mert
-Ahogy Bulldy is mutatta, a hangulatba, a szcénába simán belefér.

Persze pont mint egy nem túlszabályzott rendszerhez méltóan az adott KM-ek háziszabályai simán bejátszhatnak.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]