Ugrás tartalomhoz

Fotó

Helvéczia - általános

• Válasz írásához lépj be
561 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.14, 08:25

Végre egy jó kérdés! Vagy ez egy ötlet? :otlet:

(Szerintem azt, amit életükben - vagyis ha tanult emberek voltak, akkor esélyes a latin. Vagy lehet rá 1d6-ot dobni.)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1761 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.14, 00:15

Helvécziában az élőholtak ugye latinul beszélnek?

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 20:23

Helyesen: a szerepjátékosok intelligensebbek az átlagnál! (Én pl. annyira, hogy tudom egyszerre strigulázni a hp-t meg a virtust, sőt közben még rágózni is!)

Lehet, hogy nem figyeltem, de az okok nemigen voltak feltárva azon kívül, hogy a felhasználókat ez nem izgatja, ami a szememben tényleg kissé furcsa, mintha valaki mondjuk ninnyás-szamurájost akarna játszani, de ez az egész hülyeség a busidóval meg a becsülettel "nem érdekli". Na sebaj, tényleg mindenki úgy játszik, ahogy akar, virágozzék minden virág stb.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 20:00

Tényleg nem értem, mi nem érthető abban, hogy valakinek X szabály Y jól feltárt ok miatt nem tetszik, és ezért Z-re változtatja.

Én úgy hallottam, a szerepjátékosok különösen inteligencs emberek.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4417 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 16:54

Komolyan az olyan megterhelő, hogy néha le kell írni egy (olykor már KÉTJEGYŰ(!!!)) számot? Vagy mi? Télleg nem értem...

Ok, hagyjuk.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 16:05

Komolyan az olyan megterhelő, hogy néha le kell írni egy (olykor már KÉTJEGYŰ(!!!)) számot? Vagy mi? Télleg nem értem...

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4417 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 16:01

"Anglia Hollandia vazallusa." - Biztos szóba került az 1688-as Dicsőséges Forradalom, amelynek során a hollandus Orániai Vilmos stadtholdert tették meg angol királynak. Teljesen érthető, ha egy kínai (akinek amúgy teljes sötétség van a fejében az európai viszonyokról) ebből azt szűri le, hogy akkor Anglia felett most Hollandia uralkodik.

Nekem erről az ugrott be, hogy ha a Kínába tévedők portugál vagy spanyol jezsuiták voltak, akkor magyarázhatták a saját szemszögükből a dolgot.

A spanyol korona alattvalói (németalföld) fellázadt jogos ura (spanyol) ellen - érthetetlen módon ebben segítették őket az angolok - még egy nagyobb spanyol flottát is megsemmisítettek.

Egyébként tényleg jópofa gyűjtemény, és a "tárgyi tévedések" tényleg csak abból fakadnak, hogy egy-két beszélgetés alapján nem nagyon lehet elmagyarázni a korabeli Európa viszonyait, főleg egy kínainak.

A kálvinizmus nem "semleges", hanem hardcore keresztény, ráadásul az egyik leghabzószájúbb, puritán inkvizítor református irányvonalat sikerült megvalósítaniuk, szóval a langyos evezgetéshez már csak ezért sem passzol szerintem.

Valójában igazad van, de a virtus-auditot nem lehet kivenni a játékból úgy, hogy ne kelljen átírni a rendszert. Varázslatok, varázstárgyak részben virtus alapon működnek, ezt nyilván nincs kedvem átírni.

Tehát a virtus maradnia kell, de valami olyan formát kellene neki találni, hogy ne kelljen auditálni vagy számonkérni. Talán az lenne a legegyszerűbb, ha mindenki választana, hogy jó-rossz-semleges és kész....

Nektek, akik Gáborral játszottatok, ez biztos nagyon fura, de nekünk, a játéknak ez az egy része nem bizonyult működőképesnek. Egyszerűen akadályozza a játékot, még úgy is, hogy a játékosok - számomra meglepő módon - képesek azonosulni a vallás játékbeli szerepével.

(OFF)a másik hasonló a Győző fejedelem - Ferenc császár szerzői poén, amit figyelmen kívül szoktunk hagyni. Az egyik első játékunkra mindenki kisemmizett, megalázott, stb. magyar karaktert hozott, aki haza akart utazni Győző fejedelem pribékjei ellen harcolni. Akkor megbeszéltük, hogy ezt a vonalat jobb lesz hanyagolni, és koncentráljunk inkább Helvécziára...(/OFF)

(És még csak nem is Kálvin volt a legradikálisabb! Azt mondják vele kapcsolatban, hogy ha annak idején Kálvin ülhetett volna le Lutherrel Zwingli helyett, akkor ma nem lennének külön evangélikusok és reformátusok. Csak hát nem ő volt a kortárs.)

Ha jól emlékszem a Harcikutyában pont a pokolban van, és Lucifer fel is kínálja von Bek-nek, hogy találkozhat vele, ha szeretne. (nem szeretne)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 775 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 15:45

(És még csak nem is Kálvin volt a legradikálisabb! Azt mondják vele kapcsolatban, hogy ha annak idején Kálvin ülhetett volna le Lutherrel Zwingli helyett, akkor ma nem lennének külön evangélikusok és reformátusok. Csak hát nem ő volt a kortárs.)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 15:02

A kálvinizmus nem "semleges", hanem hardcore keresztény, ráadásul az egyik leghabzószájúbb, puritán inkvizítor református irányvonalat sikerült megvalósítaniuk, szóval a langyos evezgetéshez már csak ezért sem passzol szerintem.

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 574 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 14:56

Semmi köze a szerepjátékhoz, de hadd merengjek el ezen egy pillanatra. A linkelt oldal írja, hogy számos ténybeli tévedés van a kínai szövegben, de a felsorolt példák tulajdonképpen teljesen érthetőek és életszerűek, ha elképzeljük, hogy a kínai szerző valószínűleg európaiakkal, jó eséllyel jezsuita hittérítőkkel folytatott beszélgetéseire hagyatkozott.

"Franciaország a katolikus hit felvétele előtt buddhista volt." - A klasszikus olvasottságú jezsuita valószínűleg megemlítette, amit Julius Caesar írt a pogány gallokról (akik a leírás alapján hittek a lélekvándorlásban) a Commentariiban. A kínai szerző számára meg lélekvándorlás = buddhizmus, tehát a régi franciák buddhisták voltak.

"Anglia Hollandia vazallusa." - Biztos szóba került az 1688-as Dicsőséges Forradalom, amelynek során a hollandus Orániai Vilmos stadtholdert tették meg angol királynak. Teljesen érthető, ha egy kínai (akinek amúgy teljes sötétség van a fejében az európai viszonyokról) ebből azt szűri le, hogy akkor Anglia felett most Hollandia uralkodik.

"A helvét asszonyok rokka nélkül fonnak." - Ez persze nem igaz, de a svájci hímzés nemzetközi hírű volt, és a hímzéshez tényleg nem használnak rokkát.

Elnézést az offért, de szép dolog a történelem és annak tréfái.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 775 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 14:32

Az az igazság, hogy jó és gonosz között egyensúlyban lenni vagy semlegesnek maradni hosszútávon csak olyan világokban működhet, ahol ez a középút metafizikai szinten is meg van erősítve, pl. Semleges jellemű istenségel. A Helvécziában Isten és a Sátán erőteljesen húznak egyik vagy másik irányba, ezért sokáig középen maradni önerőből szinte lehetetlen. A protestánsok ráadásul a jó oldalon állnak, tehát erre a szerepre ettől függetlenül sem alkalmasak.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4417 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 13:45

Gendersemleges Helvéczia? :shootme: :szajbalep:

semleges = közepes virtusú (mondjuk 10 pont). Pongyolán fogalmaztam.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6139 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 13:39

Gendersemleges Helvéczia? :shootme: :szajbalep:

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4417 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 13:28

Galu, szerintem a probléma nem a könyveléssel van, mivel az kb annyi időt vesz el, mint mondjuk a HP könyvelése, nem sokkal többet. Nagyjából 6 oldal a teljes könyvből.

A Helvéczia a Virtus-rendszer nélkül ki lenne herélve, miért is:
-a varázslatok kb fele hatással van bizonyos értékű Virtus esetében, főleg alacsony vagy magas értéknél
-a kártya és a biblia is teljesen értéktelenné és értelmezhetetlenné válik nélküle
-két osztálynak sem lenne értelme nélküle (pap és deák)
-a szörnyek és bizonyos "varázstárgyak" (akár ereklyék is, amik nincsenek nevesítve) léte is teljesen értelmetlen lenne, mivel pl. az ördög és szolgái nem csak arra vannak, hogy ellenfelek legyenek egy-egy csatában, hanem arra is vannak, hogy alacsony virtus felé taszigálják az embereket
-ezen kívül része a jutalmazás/büntetés rendszerének, ami túlmutat az XP+loot kombináción is
-rengeteg motiváció és kaland forrása lehet, mivel kiválóan jelzi a határokat az elvetemült gazfickók, a jóakaratú emberek és mások szándékait is.

Enélkül a Helvéczia nem egyéb, mint földi egy mesevilágban játszódó D&D-klón. :ezvan:

Ezt már megbeszéltük párszor, sok újdonságot nem tudok mondani a témában.

Viszont ha engedélyeznénk a semleges virtusra is a kálvinista vallás bónuszát, akkor maradhat minden a rendszer szerint, és akiket a játék ezen része érdekel, azok semleges kálvinistaként indulhatnának (és nagyon nehezen mozdulnának el innen). Win-win.

Enélkül a Helvéczia nem egyéb, mint földi egy mesevilágban játszódó D&D-klón.

Tulajdonképp ez lenne a cél, ezt jól látod :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6139 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 12:56

Galu, szerintem a probléma nem a könyveléssel van, mivel az kb annyi időt vesz el, mint mondjuk a HP könyvelése, nem sokkal többet. Nagyjából 6 oldal a teljes könyvből.

A Helvéczia a Virtus-rendszer nélkül ki lenne herélve, miért is:

-a varázslatok kb fele hatással van bizonyos értékű Virtus esetében, főleg alacsony vagy magas értéknél

-a kártya és a biblia is teljesen értéktelenné és értelmezhetetlenné válik nélküle

-két osztálynak sem lenne értelme nélküle (pap és deák)

-a szörnyek és bizonyos "varázstárgyak" (akár ereklyék is, amik nincsenek nevesítve) léte is teljesen értelmetlen lenne, mivel pl. az ördög és szolgái nem csak arra vannak, hogy ellenfelek legyenek egy-egy csatában, hanem arra is vannak, hogy alacsony virtus felé taszigálják az embereket

-ezen kívül része a jutalmazás/büntetés rendszerének, ami túlmutat az XP+loot kombináción is

-rengeteg motiváció és kaland forrása lehet, mivel kiválóan jelzi a határokat az elvetemült gazfickók, a jóakaratú emberek és mások szándékait is.

Enélkül a Helvéczia nem egyéb, mint földi egy mesevilágban játszódó D&D-klón. :ezvan:

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4417 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 11:24

Kálvinisták:

"ha a természetét követi, gyorsabban eléri czélját, mintha küzdene ellene. A kálomista karakterek a játék elején véletlenül határozzák meg, az alacsony vagy a magas Virtus felé húznak. Ebben az irányban minden cselekedetük egy ponttal jelentősebbnek számít; az ellenkező tartományba
azonban csak egy legalább 2 pontos cselekedettel juthatnak be."

Mit szólnátok ahhoz, hogy ha kezdetben semleges virtust dob ki egy kálvinista, akkor minden bűne és jótette egy ponttal kevesebbnek számítana, azaz "semleges virtus felé húzna".

Szerintem a kálvinista, semleges virtusú karakter tökéletes választás lenne azoknak a játékosoknak, akik nem akarják a virtust könyvelni, vagy nem érdekli őket a téma.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6139 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.10, 11:49

Premier, az Bulldy volt szerintem. :bezzeg:

Próbáltam hozzá kitalálni ezt-azt, de végül valami béna, piálós verzió nyert. :mufurc:

Nekem a szaracénokhoz lett volna ötletem, de nem ment át :durci:

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 574 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.10, 11:44

És mit ad Isten, a muszka kivételével MINDEGYIK játszható nép a Helvécziában! (Illetve a muszka opcionálisan játszható, azt hiszem, Orastes írt hozzá szabályokat.)

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 605 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.09, 15:31

Igen, úgy tűnik, hogy ez az.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.09, 14:57

(Ennél már csak a mákos pacal lehet jobb, a szárazföldi úszótanfolyam meg a szabadelvű apácák.)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]