Ugrás tartalomhoz

Fontos! Olvasd el és add tovább! Ha regisztráltál valaha felhasználót az LFG.HU-n (vagy régebben az RPG.HU-n), akkor kérünk, hogy jelentkezz be vele, mert 2018. május 25-től a GDPR miatt változik az adatkezelés módja. Ha nem adsz külön engedélyt az adatait tárolására, a felhasználói fiókodat törölnünk kell.
Köszönjük.

Fotó

Helvéczia - általános

• Válasz írásához lépj be
546 hozzászólás érkezett eddig

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4329 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 11:24

Kálvinisták:

"ha a természetét követi, gyorsabban eléri czélját, mintha küzdene ellene. A kálomista karakterek a játék elején véletlenül határozzák meg, az alacsony vagy a magas Virtus felé húznak. Ebben az irányban minden cselekedetük egy ponttal jelentősebbnek számít; az ellenkező tartományba
azonban csak egy legalább 2 pontos cselekedettel juthatnak be."

Mit szólnátok ahhoz, hogy ha kezdetben semleges virtust dob ki egy kálvinista, akkor minden bűne és jótette egy ponttal kevesebbnek számítana, azaz "semleges virtus felé húzna".

Szerintem a kálvinista, semleges virtusú karakter tökéletes választás lenne azoknak a játékosoknak, akik nem akarják a virtust könyvelni, vagy nem érdekli őket a téma.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.10, 11:49

Premier, az Bulldy volt szerintem. :bezzeg:

Próbáltam hozzá kitalálni ezt-azt, de végül valami béna, piálós verzió nyert. :mufurc:

Nekem a szaracénokhoz lett volna ötletem, de nem ment át :durci:

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 554 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.10, 11:44

És mit ad Isten, a muszka kivételével MINDEGYIK játszható nép a Helvécziában! (Illetve a muszka opcionálisan játszható, azt hiszem, Orastes írt hozzá szabályokat.)

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 601 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.09, 15:31

Igen, úgy tűnik, hogy ez az.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2112 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.09, 14:57

(Ennél már csak a mákos pacal lehet jobb, a szárazföldi úszótanfolyam meg a szabadelvű apácák.)

• Orastes kedvelte ezt

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.09, 13:41

Kínában játszódó Helvéczia? Menő! :hedbeng2:

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 536 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2018.03.08, 20:56

Szerintem ez lesz az:

https://en.wikipedia.org/wiki/Huang_Qing_Zhigong_Tu

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 601 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.08, 20:49

Első látásra én Matteo Ricci-re és a jezsuitákra tippelek, mint forrás, akik Kínában próbáltak téríteni és egyes fejlettebb csillagászati ismeretek mellett (naptárreform) egyes földrajzi tudást (Amerika létezése) is bevittek oda. A birodalom pedig így szerzett tudomást az európai népekről (és ez megmagyarázza a svájciak feltűnését is).

Hosszabb kutatás alapján talán még a képet tartalmazó művet is meg lehetne találni, de sajnos nem tudok kínaiul. :)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.08, 16:48

Interneten találtam bővebb kontextus nélkül.

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 554 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.08, 16:39

Helvéczia!

Nagyon jó! Mi a forrás? Más népeket is leír?

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.08, 15:37

Helvéczia!

tumblr_p3ypwb8FRV1txdeaio1_1280.jpg

18th-century Chinese drawing of a Swiss mercenary and his wife. The accompanying description goes:

"Barbarian man of the province of Helvetia [Heleiweijiya sheng], of the Great Western Ocean [Europe], and his barbarian wife

This country is a vassal of the Kingdom of Germany [Reermaniya guo]. The people are loyal and righteous; they always pay their debts. Their schools are built by their government, or by their public institutions. Their land, which is frigid due to the mountainous climate, produces gold and jewels. Their people are said to be masters of constructing buildings. Their women are chaste, simple, and honest; being very dexterous, they weave with their bare hands, scorning to use a loom. They make very fine cloths. The earth there produces gold, if you dig a well, you’ll find small pieces of gold. There are gold pieces the size of beans under the river. The mountains produce musk deer, deer and mountain lions. People raise cows for food."

• Orastes és Premier kedveli ezt.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 536 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2018.03.07, 18:52

Deákoknak egy kis okkult, a magas Virtussal rendelkezők most nézzenek félre:
http://www.openculture.com/2018/02/1600-occult-books-now-digitized-put-online.html
  • Ratface kedvelte ezt

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4329 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.05, 18:18

Arra gondoltam, hogy először leírom, hogy mi az ünnepek lényege, majd utána külön a játékbeli hatást is.

Esetleg pár világi ünnep, babona és szokás is beleférhet.

Ha már van naptár, akkor be lehetne jelölni rajta a holdfázisokat (deákoknak, boszorkányoknak, farkasembereknek hasznos lehet :D)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.05, 10:30

Arra gondoltam, hogy először leírom, hogy mi az ünnepek lényege, majd utána külön a játékbeli hatást is.

Esetleg pár világi ünnep, babona és szokás is beleférhet.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 536 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2018.03.05, 09:56

Ha nem akarsz túl bonyolult meogldást, akkor az a legegyszerűb, ha minden ilyen nagyobb ünnepet egységesen kezelsz játéktechnikailag. Pl. e jeles napokkor Komámuram ereje lecsökken a világban, ezért minden dobására levonásokat kap, vagy valami ilyesmi.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.05, 09:24

Lehet hogy összerakok egy bőségesebb kiegészítőt, bár a helyi szentekhez köthető ünnepek közül akadna pár zavarbaejtő, mint pl. hogy ünnepelnek Mákonyos Szent Iserac ünnepén? :rohog:

Módosította Orastes: 2018.03.05, 09:25

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.05, 08:59

Ezen egy időben gondolkodtam, de túlzott bonyolultsága miatt a kihagyása mellett döntöttem. Ugyanakkor ha valaki belevág, akkor javasolom, hogy nézze meg a Kalendáriumot, mert egyrészt jól bele lehetne illeszteni, másrészt ez eleve megjelöli a főbb ünnepeket (alap némettudás előny).

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.05, 08:39

Igen, de a valóságban volt lutheri reformáció, azért ünnep, itt nem volt.

Épp ezért kérdőjeles a dolog, viszont a katolikus ünnepeknél nem volt változás, azt hiszem.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 536 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2018.03.05, 08:24

Okt. 31. a kálvinisták számára is ünnep - legalább is a valóságban. De ha a pápisták esetében a valós katolikus ünnepekből indulunk ki, a reformátusok kapcsán miért ne tennénk hasonlóan?

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.05, 08:09

Helvécziában egy kálvini -vagy épp ahhoz nagyon hasonló- reformáció zajlott le, így az október 31. ünneplése kétséges, mivel Luther tanai itt zátonyra futottak. :nos:

Simán el tudom képzelni, hogy a húsvéti és karácsonyi (esetleg a pünkösdi) ünnepkörön kívül lenne más is. :hogymi:

Egyébként ezekkel a Kalendárum is nagyobb haszonnal bírna.

Gondolkodtam a breviárium használatán is, de az már tényleg sokat bonyolítana.

Módosította Orastes: 2018.03.05, 08:10

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]