Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kérdezz-felelek

• Válasz írásához lépj be
344 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4524 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.02, 08:59

Ide fogom megírni. Friss információim szerint még készül az anyag. :)

PathFinder

PathFinder

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.01, 21:27

Köszönöm a gyors választ!

Akkor nagyon raéreztem! :)

Hol lehet számítani evvel kapcsolatban bejelentésre? avagy "Medve, hogy kerülhetek fel a halállistádra?"

Köszönöm!

Sziasztok, tudnátok abban segíteni, hogy beszerezhető-e a játék szép dobozos kiadása még valahol?
Köszönöm!

Nagyon hamarosan lesz egy szűk példányszámú újranyomás.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4524 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.01, 20:36

Sziasztok, tudnátok abban segíteni, hogy beszerezhető-e a játék szép dobozos kiadása még valahol?
Köszönöm!

Nagyon hamarosan lesz egy szűk példányszámú újranyomás.

Hű, Premiernek igaza van! :D Mentségemre, pont Pap karaktert még soha nem játszottam Helvécziában (pedig szerettem volna), mesélőként pedig nem érint.

Pedig huszár karakterem emlékezék egy bizonyos pajkos remetére, vagy netán átveretett volna néminemű pernahajder imposztor által?
https://kalandoroktarsasaga.hu/events/haborodas-haferspitzerdorfban/

Erre bevallom, nem emlékszem - de nem egyalkalmas játékokról lenne szó, hanem olyan karakterről, aki hosszan benne volt a csapatban, fejlődött, stb. Most Katalóniában az első próbálkozásomnak véget vetett egy jaguár egy elrontott Orvoslás-próba, de a következő remélem, sikerül! 

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.01, 20:03

Hű, Premiernek igaza van! :D Mentségemre, pont Pap karaktert még soha nem játszottam Helvécziában (pedig szerettem volna), mesélőként pedig nem érint. 

Pedig huszár karakterem emlékezék egy bizonyos pajkos remetére, vagy netán átveretett volna néminemű pernahajder imposztor által?

https://kalandoroktarsasaga.hu/events/haborodas-haferspitzerdorfban/

PathFinder

PathFinder

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.01, 18:39

Köszönöm!

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4524 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.04, 17:26

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.04, 16:42

Danke sehr!

Egy-két kérdés még felmerült bennem. A papok gyógyító képessége amit a betanult varázslataik helyére tölthetnek, az a bónusz varázslatokra vonatkozik, vagy az összes betanulható varázslatra? Először csak arra gondoltam, hogy a bónusz helyekre, de lehet hogy tévedek és bármelyik varázslatra.

Mondjuk egy 2. szintű 17-es Bölcsességű papnak ha nincsenek varázslatai akkor mennyi gyógyítása van? (3db I.szintű és 1db II. szintű?)

Thx

Minden varázslatra igaz. A példádban szereplő papnak van 2 darab első szintű varázslatrekesze a szintje miatt, egy darab első szintű rekesze a magas Bölcsesség miatt, és egy darab második szintű rekesze szintén a magas Bölcsesség miatt. Ha egyáltalán nincs memorizált varázslata, akkor gyógyíthat összesen három alkalommal 1d6-ot és egy alkalommal 2d6-ot, viszont ez az erő az rendes varázslatokkal ellentétben nem naponta, hanem csak vasárnaponként frissül meg.

SZERK.: Közben elGábor is hozzászólt... :)  Viszont óvatos vitába kell szálnom vele: szerintem a szabály szigorú olvasata alapján a gyógyításra használt "normális" varázslatrekeszeket is csak vasárnap lehet újra "megtölteni" gyógyítással, bár rendes varázslatot már azelőtt lehet beléjük memorizálni.

Módosította Premier: 2020.07.04, 16:46

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4524 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.04, 16:37

Minden varázslatra (és nem is teljesen értem, hogyan merülhet fel az ellenkezője). Egy 2. szintű, 17-es Bölcsességű papnak varázslatok nélkül alapban három első és egy második szintű gyógyítása lenne, de ebből egy első és egy második szintűt csak hetente egyszer tudnának használni (ahogy a bónusz varázslatokat is).

Agasvary

Agasvary

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 685 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.04, 14:53

Danke sehr!

Egy-két kérdés még felmerült bennem. A papok gyógyító képessége amit a betanult varázslataik helyére tölthetnek, az a bónusz varázslatokra vonatkozik, vagy az összes betanulható varázslatra? Először csak arra gondoltam, hogy a bónusz helyekre, de lehet hogy tévedek és bármelyik varázslatra.

Mondjuk egy 2. szintű 17-es Bölcsességű papnak ha nincsenek varázslatai akkor mennyi gyógyítása van? (3db I.szintű és 1db II. szintű?)

Thx

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.03, 15:39

Sziasztok!

Előrebocsátom, hogy nem vagyok túl képzett ideológiailag, ezért szeretnék segítséget kérni bizonyos dolgok értelmezéséhez. A Mesélői Almanachban szereplő szörnyek leírásánál az van, hogy különleges képességeik (esetenként) harci manőverként működnek, amikre nem kell külön támadást áldozniuk, hanem azon felül használatosak.

Ha jól értem akkor pl.: egy Denevér, Vámpír (8.oldal) a támadásán (harapás) felül abban a körben még rá is akaszkodhat az áldozatára (+5ös harci manőverként)és megkezdheti a vérszívását (1d4Hp) (vagy azt már csak a következő körben?)
A varázslós NJK is hasonlóan működnek, vagy nekik a felsorolt varázslataik külön cselekvések?

Thx

Grüß Gott!

Ha talál, akkor egyrészt sebez 1d4-et, másrészt még abban a körben dobni kell harci manőverre is, és amennyiben az sikerült, akkor ráakaszkodik az ellenfelére. A következő körtől kezdve automatikusan sebződik az áldozat, mivel már rajta csimpaszkodik és szívja a vérét.

A varázslás alapból külön cselekvés, mintha csak Játékos Karakter csinálná. 

Agasvary

Agasvary

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 685 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.03, 15:17

Sziasztok!

Előrebocsátom, hogy nem vagyok túl képzett ideológiailag, ezért szeretnék segítséget kérni bizonyos dolgok értelmezéséhez. A Mesélői Almanachban szereplő szörnyek leírásánál az van, hogy különleges képességeik (esetenként) harci manőverként működnek, amikre nem kell külön támadást áldozniuk, hanem azon felül használatosak.

Ha jól értem akkor pl.: egy Denevér, Vámpír (8.oldal) a támadásán (harapás) felül abban a körben még rá is akaszkodhat az áldozatára (+5ös harci manőverként)és megkezdheti a vérszívását (1d4Hp) (vagy azt már csak a következő körben?)
A varázslós NJK is hasonlóan működnek, vagy nekik a felsorolt varázslataik külön cselekvések?

Thx

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 913 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.30, 07:34

Köszönöm a válaszokat! :)

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3485 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.29, 18:21

Sziasztok!

Párbajhősnél az alap támadásbónusz átvitele a VO-ra, hogyan működik?

Teszem az a 2. szintű párbajhős karakter közelhaczi támadása: 3 (alap 2, +1 Erő v. Ügy, ugye a magasabb számít ennél az osztálynál).  Csak az alapot (2) a bónuszt (1) vagy az egészet (3) pakolhatja rá a VO-ra? Ha pedig rárakta, akkor ennyivel kevesebb lesz a közelhaczi támadása a harcz folyamán, ha jól gondolom.

Csak az alapot viheti át, nem a teljes támadás bónuszt, és igen, amennyit átpakol, annyival csökken a támadása. Csalafinta játékos esetleg megpróbálkozhat azzal, hogy előbb támad, majd bejelenti, hogy akkor most átviszi a támadását VO-ra, de ilyenkor nyugodtan csökkentsd a következő támadását. :)

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.29, 13:11

Sziasztok!

Teszem az a 2. szintű párbajhős karakter közelhaczi támadása: 3 (alap 2, +1 Erő v. Ügy, ugye a magasabb számít ennél az osztálynál).  Csak az alapot (2) a bónuszt (1) vagy az egészet (3) pakolhatja rá a VO-ra? Ha pedig rárakta, akkor ennyivel kevesebb lesz a közelhaczi támadása a harcz folyamán, ha jól gondolom.

Az alapkönyv ezt írja:

"Az alap támadásbónuszuk tetszőleges részét átvihetik VO-jukra, hogy jobban megvédhessék
önmagukat vagy másokat. Ezt a VO bónuszt páros szintenként egy embernek biztosíthatják.
"

Ez azt jelenti az én értelmezésemben, hogy csak az alap módosítót (jelen példád esetében a 2. szintű Párbajhős azt a +2-t) rakhatja át a saját (vagy a megvédeni kívántak) VO-jára.

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 913 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.29, 11:06

Sziasztok!

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 913 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.20, 18:04

Hail Carun!

Örömmel olvasom a soraidat! 
Kíváncsian várom a játékbeszámolókat!
(Kalandos históriák (Helvéczia játékbeszámolók)) topicban van néhány!
Jó játékot kívánok a továbbiakhoz!

Szia Ratface!

A játék olyan jól sikerült, hogy szerdán már mesélem is a következőt :D Még A kényszerű házasságba is belefogtam, de úgy elszaladt az idő, hogy azt nem sikerült befejezni. Úgy gondolom, hogy a lányszöktetés után - ha sikerül - A Megátkozott Pinczével folytatom, a két város amúgy sincs messze egymástól. Majd írok egy összefoglalót ;)

Tényleg, ki hogyan alkalmazza az ördöggel kötött paktumokat? Nálunk senki nem kötött üzletet Komámurammal, de érdekelne a dolog, a jövőre nézve.

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 281 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.18, 14:14

Hail Carun!

Örömmel olvasom a soraidat! 
Kíváncsian várom a játékbeszámolókat!
(Kalandos históriák (Helvéczia játékbeszámolók)) topicban van néhány!
Jó játékot kívánok a továbbiakhoz!

... ma lemeséltem a páromnak egy kb. 1 órás próbakalandot...

... holnap, A hét lator . . .

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 913 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.16, 18:09

Nálunk volt egy olyan karakter aki indult harmadik szintű varázslattal.

Egyszer lettek élőholtak teremtve, a parti túlélte a kalandot, mert a temetőben ellőtt varázslat eléggé hatásos volt. Csak hát, utána elegánsan elmenekültek a környékről, mert ugye....

Nem is értem miért :D

Amúgy ma lemeséltem a páromnak egy kb. 1 órás próbakalandot. Ezúton is köszönet Narmornak a Ha nem hallgatsz a macskára blogbejegyzésért :) Nagyon tetszik a rendszer, a hangulat. A svéd hóhérleány (Bajnok) jól vette az akadályokat. A Virtusa szépen megnőtt, az Ördög Bibliájához nem kellett nyúlnia, a kaland végén lévő boszorkányt pedig egy elegáns mozdulattal lefejezte :D 

Eddig úgy tűnik minden tiszta, de holnap, A hét lator után már lehet, hogy lesznek még kérdéseim.

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.15, 20:16

Nálunk volt egy olyan karakter aki indult harmadik szintű varázslattal.

Egyszer lettek élőholtak teremtve, a parti túlélte a kalandot, mert a temetőben ellőtt varázslat eléggé hatásos volt. Csak hát, utána elegánsan elmenekültek a környékről, mert ugye....

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 913 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.15, 19:42

Nekem is ez volt a szimpatikus :) Köszönöm a gyors választ és magát Helvécziát is :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]