Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kérdezz-felelek

• Válasz írásához lépj be
319 hozzászólás érkezett eddig

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 926 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.22, 13:27

Akkor már az angol változatban is savköpőek lesznek? 

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.22, 10:58

Nagyon menő ötlet! :hc: :hedbeng2: :cool:

(Remélem, egyszer lesz olyan kaland, ahol Premier kolléga és ezek az ízeltlábúak egyszerre vesznek részt közös encounterben. :muhaha: :gonosz: )

Ha nem a kampány zárócsatája, akkor a karakterem rendben lesz.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.22, 10:17

Nagyon menő ötlet! :hc: :hedbeng2: :cool:

(Remélem, egyszer lesz olyan kaland, ahol Premier kolléga és ezek az ízeltlábúak egyszerre vesznek részt közös encounterben. :muhaha: :gonosz: )

Módosította Orastes: 2019.07.22, 10:17

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.21, 22:57

Huhhh. Asszem a tőle jobbra található Sárkánygyík statjait át,ásolva lehetett a kánon részévé. De, nyilvánvalóan, a Helvéczia óriásrákjai mostantól savat köpnek, naponta háromszor! A sebzés annyi mint a sárkánygyíknál (ha már onnan jött), vagyis 3d4 Hp. :kungfu:

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.21, 21:11

Felfedeztem egy apróbb hiányosságot az egyik bestiánál: a Mesélői Almanach adós marad azzal, hogy az óriás rák savköpése mennyit is sebez? :titok: Le van írva, hogy napjában háromszor képes rá, a sebzés nincsen megadva.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.24, 12:37

:csingcsung: Hála érte. :csingcsung:

Egyébként nagyon ügyesen, sok és ügyes nyomozással és jelentős anyagi javakkal gazdagabban oldották meg a "Három tündér almafa" című remek opuszt, három alkalom alatt, igaz, némileg bővítettem a modulon. A parti hangsúlyozottan nem harcias (angol deák, lengyel vagabund, czigányzenész vagabund, hatalmas karizmával, s egy svékus fegyvermester. A pacifistább hozzáállásban szerepe lehet annak, hogy van két női játékosom, nagyon remek parti.)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.23, 22:24

Varázslatismeret próbával (de a porokhoz, varázsitalokhoz jó az Alkímia is), esetleg próbálgatással.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.23, 19:00

Tudományos kérdést tett fel a játék közben nekem valaki, mire nem tudtam válaszolni neki: hogyan lehet megállapítani, ha egy tárgy el van bűvölve, ennek képességeit mi módon lehet megtudni? :titok:

Talbot

Talbot

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.28, 23:11

Csak eszembe jutott egy kálvinista boszorkány vadász karakter, amolyan Solomon Kane féle. Nagy karimás kalapban pokolra juttatni ördöngösöket. De nem feltétlenül kell, hogy pap kasztú legyen.

Ahoj!

Ha már boszorkányvadász, akkor ajánlom figyelmetekbe egyik régi kedvenc filmemet, a Warlockot, abból is Redferne karakterét.  A fickónak nem voltak "különleges" vagy varázslatos képességei, de a prédáját és annak szokásait és gyengéit tökéletesen ismerte, így tudta legyőzni. 

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.17, 18:36

Az iniciálék nem fontok, hanem képfájlok, amelyeket a Word iniciálé funkciójával ágyaztam be a szövegbe. A képek forrása Holbein haláltánc-sorozata - nem a nagyalakos képek, hanem a belőlük metszett betűk.

Agasvary

Agasvary

Biológusgeek

• Fórumita
  • 678 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.17, 15:16

Üdv!

Lehet, hogy szerepelt már ez a kérdés korábban, de nem találtam.

A Helvéczia kiadványok szövegében az iniciálék milyen betűtípussal készültek?

thx!

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.22, 20:31

Ha valaki paladint akar játszani, a Teuton Lovagrend nagymestere 1525-ben felvette az evangélikus vallást, és a rendi államból Poroz Hercegséget csinált. Attól függ mikor játszódik a történet, de a karakter vagy a mestere lehet akár egy ilyen vallási fanatikus egykori teuton boszorkányvadász is.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4660 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.22, 20:19

Lehet tévedek, de nekem az a benyomásom, hogy Van Helsing popkultúrális megjelenésére hatott némileg Solomon Kane karaktere. Leginkább ahogy ábrázolják őket, ez a tipikus boszorkányvadász sztereotip küllem. Bram Stockernél nekem nem teljesen tűnt ilyennek Van Helsing, de igazából már régen olvastam.

Ez igaz, a VAn Helsing film az szinte egy-az-egyben Solomon Kane megjelenését veszi alapul.

Viszont Helvécziában szerintem a Dracula c. regény Van Helsing figurája, az orvos-tudós-akadémikus vámpírvadász jól összerakható pap vagy deák osztályú karakterként. (harcosként vagy vagabundként már nem annyira, annyira nem jó harcban)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 926 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.22, 19:41

Lehet tévedek, de nekem az a benyomásom, hogy Van Helsing popkultúrális megjelenésére hatott némileg Solomon Kane karaktere. Leginkább ahogy ábrázolják őket, ez a tipikus boszorkányvadász sztereotip küllem. Bram Stockernél nekem nem teljesen tűnt ilyennek Van Helsing, de igazából már régen olvastam.

Ez tökéletesen így van. Főleg, ha a legutóbbi filmeket nézzük: https://i.chzbgr.com/full/3914244608/h79810C0B/

Agasvary

Agasvary

Biológusgeek

• Fórumita
  • 678 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.22, 18:50

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 926 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.22, 12:33

Helvécziában szerintem nem pap osztályú lenne, hanem harcos. Lehetőleg az a specializáció, ami jól bírja a gyűrődést (bajnok: több HP, jobb mentők), túlélő képzettségeket válogatva. 

Esetleg még megfejelve midezt azzal, hogy lemond a nehéz pánczélok és a nagy fémpajzs használatának jártasságáról, és cserébe kap +1 támadást vagy +2 sebzést élőholtak és pokolbéli teremtmények ellen (hatodik szinten mindkettőt megkapja).

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4660 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.22, 10:27

Solomon Kane azért érdekes, mert mikor olvastam a novellákat végig az járt a fejemben, hogy nem túl élelmes karakter :)

Közepesen ravasz emberi ellenfelek rendszeresen csőbe húzzák, kelepcébe csalják, és csak azért menekül meg, mert lehetetlen megtörni, és mesteri kardvívó. A gyarmatokon játszódó kalandjai során ehhez még hozzájárul, hogy igazi túlélő, se a sivatag, se a felderítetlen dzsungel nem tudja feltartóztatni.

Helvécziában szerintem nem pap osztályú lenne, hanem harcos. Lehetőleg az a specializáció, ami jól bírja a gyűrődést (bajnok: több HP, jobb mentők), túlélő képzettségeket válogatva. 

Ennek ellenére SK-szerű, vámpírvadász, pap osztályú karaktert is lehet csinálni, az Ördögűző c. film vagy Van Helsing alapján.

Agasvary

Agasvary

Biológusgeek

• Fórumita
  • 678 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.21, 20:00

Valóban, a történelem során elég sok nemes halmozott a világi rangjai mellé egyházi címeket is. Nekem egyébként nincs bajom azzal, hogy a Helvécziában ilyen megkötései vannak a papnak, és szét vannak választva a játékon belüli "szerepek". Csak eszembe jutott egy kálvinista boszorkány vadász karakter, amolyan Solomon Kane féle. Nagy karimás kalapban pokolra juttatni ördöngösöket. De nem feltétlenül kell, hogy pap kasztú legyen.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4660 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.21, 19:07

Köszi a választ! Igen tudom, hogy nem illendő papnak hívni őket.

És érvényes rájuk is az, hogy nem forgathatnak rendes fegyvert mint a katolikus papok?

Az alapszabályok szerint ebben nincsen különbség. Ettől függetlenül lehet hangulatos különbségtételeket tenni, ha úgy gondolod. Például egy Kálvincsillag-fejű buzogány stílusos fegyver lehetne egy református kezében – persze, szigorúan csak önvédelemből használva!

(A valódi történelemben azért a harcos papok egyáltalán nem voltak ritkák, még a katolikusok körében sem. Nem véletlen például, hogy Mohácsnál odaveszett az egyházi elit javarésze is.)

A valóságban azért sok esetben inkább a gyorsabb karrierlehetőség terelte az embereket a papi hivatás felé. Richelieu ostromolt erődöket (és asszonyokat :)), Julien Sorel panaszkodott, hogy a hadsereg lekorlátozásával a szegények egyetlen lehetősége a kiemelkedésre az egyház, de pl Newton is pap volt (anglican priest, szégyenszemre nem tudom, hogy náluk mi a pozíció magyar neve),

De például Tomori Pál is úgy volt pap, hogy leélte az életét katonanemesként, feltételezhetően családi tragédia miatt belépett egy szerzetesrendben, majd két év szerzetesi élet után a pápa kényszerítette, hogy fogadja el a kalocsai érsekséget, és vezesse a magyar határvédelmet. (azaz ~50 éve alatt két és fél, három évig volt "pap")

edit: ja igen, az egészből azt akartam kihozni, hogy a helvéczia pap osztálya az nem kifejezetten az, amit történelmi ismeretek birtokában papként elképzelünk.

Módosította galu22: 2018.10.21, 19:08

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 926 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.21, 13:27

Köszi a választ! Igen tudom, hogy nem illendő papnak hívni őket.

És érvényes rájuk is az, hogy nem forgathatnak rendes fegyvert mint a katolikus papok?

Az alapszabályok szerint ebben nincsen különbség. Ettől függetlenül lehet hangulatos különbségtételeket tenni, ha úgy gondolod. Például egy Kálvincsillag-fejű buzogány stílusos fegyver lehetne egy református kezében – persze, szigorúan csak önvédelemből használva!

(A valódi történelemben azért a harcos papok egyáltalán nem voltak ritkák, még a katolikusok körében sem. Nem véletlen például, hogy Mohácsnál odaveszett az egyházi elit javarésze is.)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]