Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kérdezz-felelek

• Válasz írásához lépj be
339 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.04, 17:26

Hű, Premiernek igaza van! :D Mentségemre, pont Pap karaktert még soha nem játszottam Helvécziában (pedig szerettem volna), mesélőként pedig nem érint. 

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.04, 16:42

Danke sehr!

Egy-két kérdés még felmerült bennem. A papok gyógyító képessége amit a betanult varázslataik helyére tölthetnek, az a bónusz varázslatokra vonatkozik, vagy az összes betanulható varázslatra? Először csak arra gondoltam, hogy a bónusz helyekre, de lehet hogy tévedek és bármelyik varázslatra.

Mondjuk egy 2. szintű 17-es Bölcsességű papnak ha nincsenek varázslatai akkor mennyi gyógyítása van? (3db I.szintű és 1db II. szintű?)

Thx

Minden varázslatra igaz. A példádban szereplő papnak van 2 darab első szintű varázslatrekesze a szintje miatt, egy darab első szintű rekesze a magas Bölcsesség miatt, és egy darab második szintű rekesze szintén a magas Bölcsesség miatt. Ha egyáltalán nincs memorizált varázslata, akkor gyógyíthat összesen három alkalommal 1d6-ot és egy alkalommal 2d6-ot, viszont ez az erő az rendes varázslatokkal ellentétben nem naponta, hanem csak vasárnaponként frissül meg.

SZERK.: Közben elGábor is hozzászólt... :)  Viszont óvatos vitába kell szálnom vele: szerintem a szabály szigorú olvasata alapján a gyógyításra használt "normális" varázslatrekeszeket is csak vasárnap lehet újra "megtölteni" gyógyítással, bár rendes varázslatot már azelőtt lehet beléjük memorizálni.

Módosította Premier: 2020.07.04, 16:46

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.04, 16:37

Minden varázslatra (és nem is teljesen értem, hogyan merülhet fel az ellenkezője). Egy 2. szintű, 17-es Bölcsességű papnak varázslatok nélkül alapban három első és egy második szintű gyógyítása lenne, de ebből egy első és egy második szintűt csak hetente egyszer tudnának használni (ahogy a bónusz varázslatokat is).

Agasvary

Agasvary

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.04, 14:53

Danke sehr!

Egy-két kérdés még felmerült bennem. A papok gyógyító képessége amit a betanult varázslataik helyére tölthetnek, az a bónusz varázslatokra vonatkozik, vagy az összes betanulható varázslatra? Először csak arra gondoltam, hogy a bónusz helyekre, de lehet hogy tévedek és bármelyik varázslatra.

Mondjuk egy 2. szintű 17-es Bölcsességű papnak ha nincsenek varázslatai akkor mennyi gyógyítása van? (3db I.szintű és 1db II. szintű?)

Thx

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1393 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.03, 15:39

Sziasztok!

Előrebocsátom, hogy nem vagyok túl képzett ideológiailag, ezért szeretnék segítséget kérni bizonyos dolgok értelmezéséhez. A Mesélői Almanachban szereplő szörnyek leírásánál az van, hogy különleges képességeik (esetenként) harci manőverként működnek, amikre nem kell külön támadást áldozniuk, hanem azon felül használatosak.

Ha jól értem akkor pl.: egy Denevér, Vámpír (8.oldal) a támadásán (harapás) felül abban a körben még rá is akaszkodhat az áldozatára (+5ös harci manőverként)és megkezdheti a vérszívását (1d4Hp) (vagy azt már csak a következő körben?)
A varázslós NJK is hasonlóan működnek, vagy nekik a felsorolt varázslataik külön cselekvések?

Thx

Grüß Gott!

Ha talál, akkor egyrészt sebez 1d4-et, másrészt még abban a körben dobni kell harci manőverre is, és amennyiben az sikerült, akkor ráakaszkodik az ellenfelére. A következő körtől kezdve automatikusan sebződik az áldozat, mivel már rajta csimpaszkodik és szívja a vérét.

A varázslás alapból külön cselekvés, mintha csak Játékos Karakter csinálná. 

Agasvary

Agasvary

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.03, 15:17

Sziasztok!

Előrebocsátom, hogy nem vagyok túl képzett ideológiailag, ezért szeretnék segítséget kérni bizonyos dolgok értelmezéséhez. A Mesélői Almanachban szereplő szörnyek leírásánál az van, hogy különleges képességeik (esetenként) harci manőverként működnek, amikre nem kell külön támadást áldozniuk, hanem azon felül használatosak.

Ha jól értem akkor pl.: egy Denevér, Vámpír (8.oldal) a támadásán (harapás) felül abban a körben még rá is akaszkodhat az áldozatára (+5ös harci manőverként)és megkezdheti a vérszívását (1d4Hp) (vagy azt már csak a következő körben?)
A varázslós NJK is hasonlóan működnek, vagy nekik a felsorolt varázslataik külön cselekvések?

Thx

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 913 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.30, 07:34

Köszönöm a válaszokat! :)

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.29, 18:21

Sziasztok!

Párbajhősnél az alap támadásbónusz átvitele a VO-ra, hogyan működik?

Teszem az a 2. szintű párbajhős karakter közelhaczi támadása: 3 (alap 2, +1 Erő v. Ügy, ugye a magasabb számít ennél az osztálynál).  Csak az alapot (2) a bónuszt (1) vagy az egészet (3) pakolhatja rá a VO-ra? Ha pedig rárakta, akkor ennyivel kevesebb lesz a közelhaczi támadása a harcz folyamán, ha jól gondolom.

Csak az alapot viheti át, nem a teljes támadás bónuszt, és igen, amennyit átpakol, annyival csökken a támadása. Csalafinta játékos esetleg megpróbálkozhat azzal, hogy előbb támad, majd bejelenti, hogy akkor most átviszi a támadását VO-ra, de ilyenkor nyugodtan csökkentsd a következő támadását. :)

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.29, 13:11

Sziasztok!

Teszem az a 2. szintű párbajhős karakter közelhaczi támadása: 3 (alap 2, +1 Erő v. Ügy, ugye a magasabb számít ennél az osztálynál).  Csak az alapot (2) a bónuszt (1) vagy az egészet (3) pakolhatja rá a VO-ra? Ha pedig rárakta, akkor ennyivel kevesebb lesz a közelhaczi támadása a harcz folyamán, ha jól gondolom.

Az alapkönyv ezt írja:

"Az alap támadásbónuszuk tetszőleges részét átvihetik VO-jukra, hogy jobban megvédhessék
önmagukat vagy másokat. Ezt a VO bónuszt páros szintenként egy embernek biztosíthatják.
"

Ez azt jelenti az én értelmezésemben, hogy csak az alap módosítót (jelen példád esetében a 2. szintű Párbajhős azt a +2-t) rakhatja át a saját (vagy a megvédeni kívántak) VO-jára.

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 913 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.29, 11:06

Sziasztok!

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 913 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.20, 18:04

Hail Carun!

Örömmel olvasom a soraidat! 
Kíváncsian várom a játékbeszámolókat!
(Kalandos históriák (Helvéczia játékbeszámolók)) topicban van néhány!
Jó játékot kívánok a továbbiakhoz!

Szia Ratface!

A játék olyan jól sikerült, hogy szerdán már mesélem is a következőt :D Még A kényszerű házasságba is belefogtam, de úgy elszaladt az idő, hogy azt nem sikerült befejezni. Úgy gondolom, hogy a lányszöktetés után - ha sikerül - A Megátkozott Pinczével folytatom, a két város amúgy sincs messze egymástól. Majd írok egy összefoglalót ;)

Tényleg, ki hogyan alkalmazza az ördöggel kötött paktumokat? Nálunk senki nem kötött üzletet Komámurammal, de érdekelne a dolog, a jövőre nézve.

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.18, 14:14

Hail Carun!

Örömmel olvasom a soraidat! 
Kíváncsian várom a játékbeszámolókat!
(Kalandos históriák (Helvéczia játékbeszámolók)) topicban van néhány!
Jó játékot kívánok a továbbiakhoz!

... ma lemeséltem a páromnak egy kb. 1 órás próbakalandot...

... holnap, A hét lator . . .

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 913 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.16, 18:09

Nálunk volt egy olyan karakter aki indult harmadik szintű varázslattal.

Egyszer lettek élőholtak teremtve, a parti túlélte a kalandot, mert a temetőben ellőtt varázslat eléggé hatásos volt. Csak hát, utána elegánsan elmenekültek a környékről, mert ugye....

Nem is értem miért :D

Amúgy ma lemeséltem a páromnak egy kb. 1 órás próbakalandot. Ezúton is köszönet Narmornak a Ha nem hallgatsz a macskára blogbejegyzésért :) Nagyon tetszik a rendszer, a hangulat. A svéd hóhérleány (Bajnok) jól vette az akadályokat. A Virtusa szépen megnőtt, az Ördög Bibliájához nem kellett nyúlnia, a kaland végén lévő boszorkányt pedig egy elegáns mozdulattal lefejezte :D 

Eddig úgy tűnik minden tiszta, de holnap, A hét lator után már lehet, hogy lesznek még kérdéseim.

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 822 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.15, 20:16

Nálunk volt egy olyan karakter aki indult harmadik szintű varázslattal.

Egyszer lettek élőholtak teremtve, a parti túlélte a kalandot, mert a temetőben ellőtt varázslat eléggé hatásos volt. Csak hát, utána elegánsan elmenekültek a környékről, mert ugye....

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 913 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.15, 19:42

Nekem is ez volt a szimpatikus :) Köszönöm a gyors választ és magát Helvécziát is :)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.15, 19:19

Szia!

A bónusz varázslatokat szinttől függetlenül fel lehet használni.

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 913 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.15, 19:01

Sziasztok!

Szerdán mesélek először Helvécziát. Eddig mindenre megtaláltam a választ a könyvben – vagy itt a fórumon –, de egy dolog nem hagy nyugodni. A bónusz varázslatok.

Vegyünk egy második szintű deákot. A játékos szerencsésen dob neki egy 16-os Intelligenciát. Ekkor ugye kap egy 1. és egy 2. szintű varázslatot bónuszként – amit egy héten egyszer használhat fel. A 2. szintű bónusz varázslatát már tudja használni rögtön a második szinten, vagy meg kell várnia vele a harmadikat, mikortól a deák alapból képes ezeknek az igéknek a használatára (már ha van a varázskönyvében ilyen)?

Előre is köszi a segítséget!

Talbot

Talbot

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.31, 18:19

A Helvéczia angol kiadása milyen kártyapaklit használ majd?

És vajon milyen bibliafordítást? Jakab király-ét? :)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.31, 16:21

Tudtommal magyar kártyát, ez benne a pláne (a tudatlan külvilág egyébként svájci v. Tell-kártyaként ismeri).

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.31, 09:42

A Helvéczia angol kiadása milyen kártyapaklit használ majd?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]