Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kérdezz-felelek

• Válasz írásához lépj be
308 hozzászólás érkezett eddig

Jeff

Jeff

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 15:34

Úgy látom, nem csak nekem ködös ez a kártyahúzogatósdi, elszámolósdi. Kezdem kapisgálni, de nem mondhatnám, hogy teljesen tiszta,

1. Az ördög bibliája táblázatban például miért szerepel az a Szám-os lapoknál, hogy értéktelen, amikor a számításnál figyelembe kell venni?
2. Milyen sűrűn kell a húzott lapokkal elszámolni? Naponta?
3. A különleges lapok eldobása úgy működik, hogy ha olyan helyzetben használta, ami éppen "együtt áll" a cselekedetével. Igen ám, de ha naponta van elszámolva, a cselekedte meg nap elején volt, és azóta húzott még vagy öt lapot, akkor ki emlékszik már rá, hogy mikor melyiket és mennyit húzott?
4. A lapok megváltása során vagy ki kell fizetni aranyban a virtus értéket vagy pedig ugyanannyi értékű bűnt kell elkövetni?
5. A licitnél a játékos nem látja, mire licitál? Tehát egy 1 Virtusú lapra 3 Virtusú bűnnel/ 3 arannyal licitál?
6. Hova lesz az arany, az ördög elviszi?
7. Aki nem tudja leróni a tartozást, az ördög elviszi? Tehát aki nem tud megfelelő mértékű pénzt adni, vagy bűnt elkövetni, az új karakter?
8. Ha több mint 21 a lapok értéke elszámolásnál, akkor az ördögnek tartozik egy szolgálattal? És ha nem csinálja? Elviszi az ördög és új karakter?

Most egyelőre ennyi jutott eszembe. Köszi előre is a választ, és bocs hogy nehéz fejű vagyok, de nem tűnik egyértelműnek ez a "kártyázás".

Módosította Jeff: 2013.12.10, 15:35

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6139 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 15:16

Szerintem a váltás sokkal egyszerűbb: ha egy kártya mondjuk 3 virtust ér, akkor a meglevő virtusból lehűzod, és kész. A baj akkor van, ha tartozol vele az ördögnek, és nincs annyid.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 15:12

• A lapok sorban megválthatók bűnökkel és aranyakkal, amint azt a szabályok írják; valamint Nehéz Kockzkadobás próbával egy lap megnézhető és az vagy egy másik kicserélhető egy véletlen húzott lapra (amelyet már nem is nézhet meg a játékos).

Nekem itt csak az nem tiszta, hogy honnan tudja a játékos, hogy mekkora búnt (1-2-3 virtus) kell elkövetnie, hogy rendezze a számlát?
Mi történik, ha nem elég a nagy a véghezvitt bűne? (lop - 1 virtus, de a kártya 2 virtust ér)

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1071 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 15:07

Bocsánat, kicsúsztam a szerkesztési időből. Szóval, a Bibliát elvileg ők is használhatják, mert konkrétan a Virtushoz van kötve: magas Virtussal kalandonként háromszor, közepessel kétszer, alacsonnyal pedig egyszer.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1071 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 14:57

Összefoglalnám akkor, ahogy én értelmezem a kártyás szabályokat, aztán majd elGábor kijavít, ha nem jól mondok valamit:
  • Ha karakter bajba kerül és úgy dönt, kártyát szeretne húzni, először is eldönti, hány lapot húz, majd kihúzza azokat, anélkül, hogy megnézné őket; a mesélő pedig kitalálja, hogy miféle formában segíti ki az ördög a karaktert.
  • Hogy a mesélő megfelelően kezelhesse a helyzetet, úgy gondolom, neki kell megtartania a lapokat. Amennyiben a kihúzott lap olyan figura, amely - a táblázat alapján - összeffüggésben van a helyzettel, a lap azonnal eldobható (vagyis nem kell megváltani és nem is számít bele a pontokba).
  • A lapok sorban megválthatók bűnökkel és aranyakkal, amint azt a szabályok írják; valamint Nehéz Kockzkadobás próbával egy lap megnézhető és az vagy egy másik kicserélhető egy véletlen húzott lapra (amelyet már nem is nézhet meg a játékos).
  • Ha a lapok pontértéke eléri a 21-et, azonnal el kell dobni mindet. Amint pedig 21 fölé kerül, az ördög szolgálatra kötelezi a karaktert. Amíg ezek egyike sem következik be, addig nem történik semmi; nyilván érdemes is alacsonyan tartani a pontokat, mert sosem lehet tudni, hogy mikor lenne szükség még lapokra.
  • Következmény lehet még, bár a szöveg, azt hiszem, nem tesz róla emltést, hogy aki az ördöggel ily módon cimborál, az hiába esdekel menedékért az egyháznál és hiába csapja föl a Bibliát égi segedelemért.

Módosította Ynas_Midgard: 2013.12.10, 14:59

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 14:43

Nekem a magyar kártyás részhez lenne egy kérdésem, hogy jól értelmezem-e:

Tahát addig húzok a pakliból amíg úgy nem gondolom, hogy eleget kísértettem a sorsot, és akkor megnézem a húzott lapokat és következik az elszámolás? Ha túlmegyek akkor jön az ördög behajtani, az rendben, azt könnyen észlelhetem a lapok megnézése nélkül is. A kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy mi van ha 21 alatt vagyok.

Mellesleg a Helvéczia megjelenése igen káros hatással van a munkám mennyiségére és nívójára is... :titok:

Én úgy értelmeztem, hogy a mesélő tudja, hogy mi a legutóbb húzott lap. Mondjuk egy nyolcas, amit két virtusba kerülő bűnnel lehet kiváltani. (persze ez nem túl egyértelmű, a kinyomtatható segédoldalaknál van egy táblázat, az alapján gondoltam így)

Adamssohn

Adamssohn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 14:37

Nekem a magyar kártyás részhez lenne egy kérdésem, hogy jól értelmezem-e:

Tahát addig húzok a pakliból amíg úgy nem gondolom, hogy eleget kísértettem a sorsot, és akkor megnézem a húzott lapokat és következik az elszámolás? Ha túlmegyek akkor jön az ördög behajtani, az rendben, azt könnyen észlelhetem a lapok megnézése nélkül is. A kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy mi van ha 21 alatt vagyok.

Mellesleg a Helvéczia megjelenése igen káros hatással van a munkám mennyiségére és nívójára is... :titok:

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6139 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 10:20

Galu, szerintem olvassa el mindenki a partiból a játékosi pdf-et és Virtusról szóló részeket, és próbáljátok is ki. Szerintem nagyon jól működik, és nem hiszem, hogy ezzel bárkinek a vallási érzékenysége sérülne (ez mégiscsak egy játék, nem egy szekta, ahová be kell lépni).

Nekem is furcsa volt eleinte, de kb úgy lehet felfogni, mint a régi Vampire ösvényeit.

A Virtussal együtt járó cselekedeteknek meg csak némelyike vallásos körítésű, de messze nem mind, nem hiszem, hogy ez annyira zavaró, meg annyival el lehet intézni, hogy: "Elmegyek gyónni a templomba." -nem kell részletesen lemesélni.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4281 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 09:46

Ezt a topikot a játékkal kapcsolatos kérdések és válaszok számára szeretném fenntartani. Köszönöm! :)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1140 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 09:40

Bocs a kettősért, csak ezt már nem tudtam betoldani az előzőbe:

Egyébiránt nem csak az egyháznál számít, hanem például Istennél, mikor a Bibliát hívnád segítségül. Isten nem segít a bűnösöknek. Minél magasabb a virtusod, annál nagyobb az esélyed arra, hogy megsegít téged. Mindemellett korábban írták, hogy a papi varázslatoknál is fontos szerepe van. Plusz az alacsony virtusú embert előszeretettel környékezi meg az ördög.

Plusz akkor már válaszolok erre is:

A virtus a játék lényegi eleme szvsz. Ez érdekes, engem "kálomista felforgatóként" egyáltalán nem feszélyez se katolikust játszani, se az ördöggel czimborálni, fura, hogy nem vallásosaknál vallásost játszani gond lehet. Ez csak egy játék.
És a vallásos amúgy nem azt jelenti, hogy elvakult szentfazekak a karakterek, akik feszülettel verik egymást... Nem kell imádkoznia a játékosnak, meg ilyenek. Sőt, a karakterek leginkább szorult helyzetben mormognak el egy imát, vagy veszik szájukra az Úr nevét stb... a vallás hangulati elem.

Módosította Narmor: 2013.12.10, 09:43

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 09:35

Minden karakter hívő. Az is, aki az ördöggel czimborál, hiszen hogy lehetne ördög Isten nélkül?
Az újkorban amúgy minden ember vallásos volt, de ha nem is lett volna így, a játékban így van.

Szerintem nem fontos ennyire belevinni a történelmi hátteret egy kalandjátékba, pláne, hogy néhány embernek a csapatomból (köztük nekem is) ez nehezen menne le a torkán.

A "minden karakter vallásos" résztől el fogunk tekinteni, de valószínűleg a virtustól is.

edit: alighanem kár ennyit módosítani a rendszeren, valszeg jobban járok, ha mesélek egy népmesei/kalandregény elemekkel dúsított történelmi játékot valami általános rendszerben, a Helvécziát meg megtartom forrásanyagnak. :nos:

Módosította galu22: 2013.12.10, 09:39

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1140 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 09:27

És ismét, ahol bűn van, ott lehet bűnbocsánat is. Nem örülnék, ha a Helvécziát mindenki rögtön elkönyvelné egy újabb megadark ''Minden hívő karót nyelt fasiszta és minden bűnös vért és gennyet izzadó gyerekáldozó sátánista'' típusú játéknak. Mert ha igen, akkor aztán tényleg kár volt megírnom.

Nem igazán ez jött le, hanem olyasmi, hogy aki nem karót nyelt szentfazék, az valszeg semleges, ha mellé még szabad szellem is (vagy csak simán nem vallásos), akkor pedig már majdnem az ördög barátjának számít.
Másképp megfogalmazva, mivel egy "jó" ember is lehet 0-7 virtus közt (ha nem vallásos), ez a skála csak annyiból számít, hogy hogyan viszonyul hozzá az egyház, ergo nem gáz ha az alapvetően jó emberként élő karakterem 7 alatt van.

Minden karakter hívő. Az is, aki az ördöggel czimborál, hiszen hogy lehetne ördög Isten nélkül?
Az újkorban amúgy minden ember vallásos volt, de ha nem is lett volna így, a játékban így van. Egyébiránt a racionalizmus atyja, Descartes is vallásos volt, csak hogy egy korabeli "szabadelvű" ember példáját felhozzam.

Az én libertinus Heinrich von Ofterdingen nevű német kálomista bombagyarásomnak például egészen magas virtusa van (13-14 ha jól emlékszem), mondjuk ő az ördöggel nem czimborál, mert erős kálvinista hite van. S mindezt össze tudja egyeztetni politikai nézeteivel is.
Leon Calvado, az olasz bajkeverő karakterem egy hithű katolikus, amennyi szent van, valszeg mindegyikhez imádkozik, de ha szükséges az ördög segítségét sem utasítja vissza. Neki 8 körül van a virtusa, s következő játékon csökkenni is fog, mert el kell számolnia két lappal is!

Módosította Narmor: 2013.12.10, 09:29

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 08:50

galu22: Praktikusan a kártya megváltása számít csak - kétszer ugyanazért a bűnért nem jár levonás, az ördöggel cimborálás meg inkább annak a bizonyos szerződésnek az aláírását jelenti. A kártyás szerencse-mechanikának valóban megvan az ára, de le lehet licitálni aranyakkal is (1 pontos bűn helyett egy arany, 2 pontos bűn helyett két arany, sat.).

A játékos tudja előre, hogy hány aranyat fog elfogadni az ördög? Vagy megbeszélik, hogy itt van egy, erre jön a válasz, hogy legyen három és rendben?

A másik, hogy a bajban húzott "megfelelő kártyát" a mesélő dobja el a játékos helyett? (ugye a játékos nem látja mit húz, ergo azt sem tudja, hogy "nagy kétségbeesésben" pont a makk filkót húzta)

És ismét, ahol bűn van, ott lehet bűnbocsánat is. Nem örülnék, ha a Helvécziát mindenki rögtön elkönyvelné egy újabb megadark ''Minden hívő karót nyelt fasiszta és minden bűnös vért és gennyet izzadó gyerekáldozó sátánista'' típusú játéknak. Mert ha igen, akkor aztán tényleg kár volt megírnom.

Nem igazán ez jött le, hanem olyasmi, hogy aki nem karót nyelt szentfazék, az valszeg semleges, ha mellé még szabad szellem is (vagy csak simán nem vallásos), akkor pedig már majdnem az ördög barátjának számít.
Másképp megfogalmazva, mivel egy "jó" ember is lehet 0-7 virtus közt (ha nem vallásos), ez a skála csak annyiból számít, hogy hogyan viszonyul hozzá az egyház, ergo nem gáz ha az alapvetően jó emberként élő karakterem 7 alatt van.

A deákokat talán az a légkör lengi körül, ami a neves történelmi okkultistákat Keplertől John Dee-n keresztül mondjuk Isaac Newtonig: kevés borzongással vegyes tisztelet.

Nekem elsőre Mika Waltari: Mikael című regényéből Paracelsus karaktere ugrott be a deák osztályról.
- hatékony gyógyító, de mikor a diplomáját firtatják azt mondja hogy egy uzsorásnál van
- orvosi ismereteit gyakran egészíti ki más tudományokkal (asztrológia, botanika, alkímia)
- mindenféle gyanús alakokkal (vajákosokkal, boszorkányokkal) cimborál népi gyógymódokért cserébe
- követi a hadsereget, a katonáknak árul nemi betegségeket gyógyító kenőcsöket
- egy kisebb vagyont fizetett egy hóhérnak a bárdjáért
- alapvetően tudós fő, gyakran kérik fel nemesek és nagyobb városok hogy telepedjen le náluk, de vállalhatatlan viselkedése miatt gyorsan elkergetik
- sokszor került bajba, mert az átadott recepteket a kollégái rossz dózisban adagolták, és ezzel bajt okoztak a betegnek
- kirúgták a bázeli egyetemről, mert németül oktatott, nem latinul
- ő volt az első, aki ópiumot használt fájdalomcsillapításra

Módosította galu22: 2013.12.10, 08:51

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4281 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.09, 23:54

A kártya használatáról,és a visszafizetésről én is szívesen vennék némi bővebb magyarázatot :)

A segédlapokon (letölthető itt) megtalálod a röviden összefoglalt szabályokat; remélem ezek segítenek. Ha nem, írok majd példákat.

Csak szerintem lehetetlen egy csapatba verbuválni a papot és a deákot? Annyira gyökeresen ellentétesek, hogy a deák legkisebb hullamágiája is máglyán elégetést vonna maga után. Hogy vélekednek a közemberek a deák mágiájáról? És mire jó a mellékelt kalendárium?

Nem: egyrészt a deák varázslatok tárában sok másféle varázslat is található (amely inkább vándor tréfamesterekhez vagy éppen tudós emberekhez passzol), másrészt a Helvéczia nem a sötétségben dagonyázó szerepjáték. :)

A deákokat talán az a légkör lengi körül, ami a neves történelmi okkultistákat Keplertől John Dee-n keresztül mondjuk Isaac Newtonig: kevés borzongással vegyes tisztelet. A valós történelmi kor emberére egyáltalán nem volt jellemző, hogy olyan következetesen megvetette volna a népi vagy úribb varázsszerek használatát - zsoldosok gyűjtötték a koponyamohát, orvosok vegyítették szereiket ráolvasásokkal, és nagyhercegek, püspökök, császárok keresték az aranyat. A deákok - de bármiféle tudós ember - ennek a világnak a lakói, és nem mondjuk a modern sátánmetálnak.

A kalendáriom a kalandok során és között múló idő rögzítésére való. Ennek nagyon sok haszna lehet a játékban: utazások hosszának kiszámítása, az úti élelem és más készletek fogyása, gonosz tervek előrehaladta, a karakterek gyógyulása, valamilyen eszköz elkészülte és persze a varázslatok visszanyerése kapcsolódhat hozzájuk. Mivel német kalendáriomról van szó, találunk benne egy csomó nevet is, ami alkalmas különféle szereplők elnevezésére. De a mesélő az ünnepeknek is adhat valami különös jelentőséget (pl. erősebb bűnbocsánat, esetleg a Walpurgis-éjszaka...) Meg gondolom még sok másra is jó - mi ezekre használtuk eddig. :)

Még nem volt időm átolvasni a játékot, de nekem kb ez az ördögkép jön le. :)

Ez jó! Mellé még a Koplaló Mátyást is javasolom, mert nagyon jó az is. :)

Módosította elGabor: 2013.12.09, 23:56

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6139 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.09, 23:09

Csak szerintem lehetetlen egy csapatba verbuválni a papot és a deákot? Annyira gyökeresen ellentétesek, hogy a deák legkisebb hullamágiája is máglyán elégetést vonna maga után. Hogy vélekednek a közemberek a deák mágiájáról? És mire jó a mellékelt kalendárium?

A karakterek összehangolódásával nincs gond, ugyanis a deákokat alapesetben "tudós embereknek" könyvelik el, nem pedig könyékig vérben gázoló, mészáros kultistáknak -alapesetben az sem feltétlenül derül ki, hogy az ördöggel trafikálnak, csak a játékosok tudják ezt. Másrészt, a "hullamágia" igen ritka dolog, és a deák (ha van egy cseppnyi esze) az ilyesmiket nem nyilvánosan fogja elvégezni. A pap meg igenis meg fogja tanulni, hogy egy jókor ellőtt "Tűzgolyó" igencsak hatékonyan menti meg az ő bőrét is, tehát félrenéz.

Példa: az igen magas Virtusú karakterem (Stanislaw Bohuwiczky, lengyel kisnemes, katona osztályú, magasabb (4.) szintű, jó harcértékekkel, sok életerővel, jó páncéllal, magas erővel) néha megrója dr.Mandrake Dee-t, az angol deákot, de szemet huny a dolgai fölött, mivel amúgy vannak hasznos ötletei, jó meglátásai (hatékony varázslatai már nem annyira mindig, akad az is). Arra nem vetemedne, hogy megölje, mert nem ilyenek a szándékai, pedig néhány csapásból meglenne a dolog. Mondjuk egy vagy kettő vágás lenne, de benne is ott van, hogy Dee is jó útra térhet.

Dor: megelőztél, de nagyjából egy véleményen vagyunk :five:

Módosította Orastes: 2013.12.09, 23:11

Dor

Dor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.09, 23:07

Galu: Annak idején én is azt hittem, hogy a virtus alsó részén fogok főleg mozogni. Ez mondjuk így is lett, de egész sok "munkámba" került. :) És mikorra megnyerte a karakterem a +1 támadó értéket, addigra szerintem kellően rossz szándékúnak, pénzéhesnek, megbízhatatlannak tartott a csapat. Ez így van rendjén.

Hmm...hogy kerestem az alkalmat egy szadomazochista orgiára. :)

farnass: Ugyan voltak karakterek akik elég sokáig együtt kalandoztak, de a játékra sokkal inkább jellemző az alkalmilag összekeveredtünk és együtt megoldjuk az aznapi dolgot. Aztán vagy együtt folytatják vagy nem.
Mindenesetre működött együtt nálunk deák és pap is annak idején. Ez már a játék része. A pap célja lehet, hogy jó útra terelje, már amennyire lehet; de a deák sem azt fogja mondani a papnak, hogy "én az ördög szolgája vagyok", csupán azt hogy tanult, s művelt ember. Persze később jöhet kiakadás, de ez megint csak a játék része.

Ja, és megint Galu: "Nem adja át, hogy a hit jó." Azt hogy mi a jó, azt eldönti a játékos. Némelyik karakterem kifejezetten úgy volt vele, hogy a hit nem jó; és megtehette, mert a rendszer nem bástyázta úgy körbe ezt a dolgot, hogy ne lehessen kikezdeni egy ilyen esetben.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.09, 22:32

Még nem volt időm átolvasni a játékot, de nekem kb ez az ördögkép jön le. :)

Bulldy

farnass

farnass

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.09, 22:08

A kártya használatáról,és a visszafizetésről én is szívesen vennék némi bővebb magyarázatot :)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4281 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.09, 22:06

galu22: Praktikusan a kártya megváltása számít csak - kétszer ugyanazért a bűnért nem jár levonás, az ördöggel cimborálás meg inkább annak a bizonyos szerződésnek az aláírását jelenti. A kártyás szerencse-mechanikának valóban megvan az ára, de le lehet licitálni aranyakkal is (1 pontos bűn helyett egy arany, 2 pontos bűn helyett két arany, sat.).

Praktikusan a Virtus erre is megy, arra is megy - erények is vannak a világon, meg bűnbocsánat (ezt nem győzöm hangsúlyozni). A tesztelés alatt inkább az volt hosszabb ideig a gondom, hogy az érték nem nagyon mozgott semerre, és ez abból fakadt, hogy ötletszerűen és nem szisztematikusan használtam. Ezért került a szabályok közé a javasolt esténkénti számvetés, hogy ne sikkadjon el.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.09, 20:29

Szerintetek jól értem a magyar kártyás részt?

Macko bajba kerül, és az ördög segítségét kéri. A mesélő húz két lapot (hetes, nyolcas), az ördög segít.

Macko törleszteni akarja a számlát az ördög felé, tehát elkövet egy bűnt: lop.

A mesélő megengedi neki, de utána megmondja, hogy nem elég (a lopás 1 pontos bűn, de a nyolcas .visszakeveréséhez két pontos kell)

A következő próbálkozás nyilván nagyobb bűn, párbajt provokál és megöli az ellenfelét: a mesélő bejelenti, hogy részben rendezte a számlát, és visszakever a pakliba egy lapot.

Az arannyal licitálást nem értem, a kinyomtatható összefoglalóban ez van:

1, 2, 3 at-vel liczitálva megválthatók.
A liczit laponként, sorban történik; a
lapok értékét csak a mesélő látja

a szabályokban ez van:

Meg lehet ezt váltani aranyakkal is, csak híni
kell az ördögöt (mert az mindég a bűnös ember
körül őgyeleg), s véle hasonlóan lapról lapra elszámolni.

Ha jól értelmezem ez nem túl kifizetődő módja a kalandozásnak :)
Az ördög (két lapos) segítsége ezek szerint:
- 3 virtus, mert "az ördöggel cimborál"
- 1/2/3 virtus kártyánként, feltéve, hogy rögtön a jó bűnt követi el, és nem fut felesleges köröket

A tesztek alapján lehet külön odafigyelés nélkül pozitív virtust megtartani?
Mondjuk az is igaz, hogy játékosként a szokásos ösztöneimnek engedve biztos a 0-7 tartományban lennék állandóan, és mivel olyan dolgok vannak a bűnök közt, mint "libertinus nézeteket terjeszteni, böjt idején húst enni avagy bort inni", ez nem is biztos, hogy baj. A játék szerint a jókedvű, szabadságszerető alakok az ördög oldalán vannak :)

Módosította galu22: 2013.12.09, 20:30

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]