Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 2 Szavazat

Megjelent: Helvéczia pikareszk szerepjáték

• Válasz írásához lépj be
98 hozzászólás érkezett eddig

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.26, 08:42

Ez tényleg nagyon jó eredmény, még ha karácsony is van.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1546 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.26, 02:56

Egyetlen leküzdendő akadály van, a "korai adoptálok" elérése és megnyerése, amelyen mi, "újítók" is sokat segíthetünk!

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.25, 19:04

Doc: Érzékeny piaci információk ezek, de hát karácsony van, meg hát nem mintha lenne versenytársunk, akitől el kéne titkolnunk az infókat. :)

Az első két héten - vagyis múlt csütörtökig, a karácsony előtti utolsó megrendelési időpontig - elkelt 80 Helvéczia doboz; szóló szabálykönyvből és a Megátkozott Pincze modulból kedvesebb. A Helvéczia szabálykönyvet 533-an, a Mesélői Almanachot 411-en töltötték le PDF formátumban. Újabb megrendelésekről nem tudok hírt adni, mivel most mindannyian a bejglivel és az ajándékokkal vagyunk elfoglalva. :)

Gratulálok! Ez nagyon szép szám szerintem! :) Erős indítás, plusz az 500 feletti PDF letöltés is biztató. :)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4069 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.25, 18:10

Doc: Érzékeny piaci információk ezek, de hát karácsony van, meg hát nem mintha lenne versenytársunk, akitől el kéne titkolnunk az infókat. :)

Az első két héten - vagyis múlt csütörtökig, a karácsony előtti utolsó megrendelési időpontig - elkelt 80 Helvéczia doboz; szóló szabálykönyvből és a Megátkozott Pincze modulból kedvesebb. A Helvéczia szabálykönyvet 533-an, a Mesélői Almanachot 411-en töltötték le PDF formátumban. Újabb megrendelésekről nem tudok hírt adni, mivel most mindannyian a bejglivel és az ajándékokkal vagyunk elfoglalva. :)

Ezek a számok persze egy speciális helyzetet tükröznek. Egy játékot eleinte azok vesznek meg, akik már előre tudtak róla és az átlagnál elkötelezettebbek, és ez különösen áll egy egyenlőre viszonylag szűk terjesztésű amatőr játékrendszerre. Talán annak is van némi szerepe, hogy karácsony van - mi mindenesetre igyekeztünk, hogy a karácsonyfa alá is kerülhessen Helvéczia. :)

A közeljövő most szerintem két dolgon múlik. Egyrészt azon, hogy hogyan terjed el a játék a szerepjátékosok között. Remélem, hogy sokan kezdenek el játszani a rendszerrel, és akik megteszik, azok egy részt maguk is megveszik a szabályokat, másrészt ajánlják őket a barátaiknak és ismerőseiknek. Másrészt azon, hogy eljut-e a játék a szerepjátékos buborékon kívülre. Ez nagyon fontos! Ha úgy érezzük, hogy barátnőnk, unokaöcsénk, munkatársunk vagy a Szódás Sanyi érdeklődne a szerepjátékok iránt, akkor ajándékozzunk neki egy alapdobozt, vagy mutassuk meg neki a weboldalt.

Mindenesetre januárban folytatjuk! :hc:

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.25, 17:20

Sziasztok!

Átemelve a facebookról:

Ma megkaptam a dobozos kiszerelést. Elismerésem, ez egy remekmű! Tartós könyvek, jók összeállított tartalmas csomag. A könyveket csak átfutottam, de nem kellett csalódnom remek a nyelvezete és a hangulata is. Az illusztrációk lebilincselőek és hatásosak. Azt gondolom, hogy ilyen csomagokra lenne szüksége a mai Magyar szerepjáték társadalomnak. Ha lenne dobozos kiszerelése a Kard és Mágiának én még arra is beneveznék. :-)
Gratulálok Gábor, csak így tovább! Kellemes karácsonyt mindenkinek!

A szerepjátékos találkozóról (mint szervező) annyit mondanék, hogy egyenlőre leállt az ügyintézés. Túl vagyunk egy megbeszélésen, de lényegében a hely és annak bérleti díja nem tisztázódott a rengeteg év végi meló határidő miatt. Eredeti elképzeléseink szerint szerettük volna márciusban megtartani, de ez biztos csúszni fog.

Akinek van esetleg kapcsolata, lehetősége Budapesten terembérlésre elfogadható áron az jelezze és talán fel tudjuk gyorsítani a dolgokat.

Esetleg majd tudhatunk statisztikákat a termék fogyásáról? Természetesen azzal a céllal, hogy mennyi embernek keltette fel az érdeklődését.

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.20, 08:47

GothPunk, kéne egy jó kritika, olyantól, aki nem volt tesztelő/lektor/egyéb, de már írt hasonló témában. Nem baj, ha elfogult lesz az írás, volt már ilyemire példa, de a Helvéczia egy előremutató pont a hazai szerepjátékos palettán :hc:

Hm, oké, végülis az ünnepek alatt talán meg tudom írni. Persze írhat más is. :P

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5936 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.20, 00:38

GothPunk, kéne egy jó kritika, olyantól, aki nem volt tesztelő/lektor/egyéb, de már írt hasonló témában. Nem baj, ha elfogult lesz az írás, volt már ilyemire példa, de a Helvéczia egy előremutató pont a hazai szerepjátékos palettán :hc:

Módosította Orastes: 2013.12.20, 00:39

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.20, 00:27

Nekem is meglett a doboz (nem akarok felvágni, de dedikált), én is teljesen odáig vagyok tőle, ahogy illik, a közép-európai helyszínek után máris felderengtek a kalózos kiegészítők, messzi gyarmatok, felfedezések, szerecsenek, Kelet- és Nyugat-Indiák.

Bizony-bizony, olyannyira, hogy az elmúlt két-három órában bőszen pötyögök egy dokumentumot, benne a hajózásra, hajós csatákra vonatkozó szabályokkal, igyekezvén megtartva a játék egyszerűségét. Véletlen találkozások, szörnyetegek és csudálatos teremtmények, legendás hajók és hajósok, a felfedezés lehetősége...

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.19, 14:43

Azt hiszem, pont alakul egy szerepjátékos minitalálkozó, ahol a Helvéczia is hangsúlyosan elő fog kerülni - de erről beszéljenek majd a szervezők!

Erről már lehet valamit tudni? Vagy majd időben a főoldalon?

Sajna én is csak fél füllel hallottam ezt-azt, szóval szomjazom az infókra. Lehet mesélőnek jelentkezni? :)

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1036 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.19, 13:48

Azt hiszem, pont alakul egy szerepjátékos minitalálkozó, ahol a Helvéczia is hangsúlyosan elő fog kerülni - de erről beszéljenek majd a szervezők!

Erről már lehet valamit tudni? Vagy majd időben a főoldalon?

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4069 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.19, 08:56

Morian: Köszönöm! Mindig örülök, ha sikerül aktív játékra bírni az embereket. :) A dedikáció elég nehéz ügy, mert Pécsen élek, és nagyjából három hetente - havonta fordulok meg a fővárosban, de talán lesz rá alkalom. Azt hiszem, pont alakul egy szerepjátékos minitalálkozó, ahol a Helvéczia is hangsúlyosan elő fog kerülni - de erről beszéljenek majd a szervezők!

Morian

Morian

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.18, 20:28

Kedves elGabor,köszönöm ezt a nagyszerű játékot! Baráti társaságommal a középiskolai éveinket végig szerepjátszottuk, azóta eltelt közel 20 év és különváltak útjaink. Talán 2-3 évente ültünk össze egy estét partikra. No de most, Ünnepek között összejövünk és Helvécziázunk. Leveleink most ilyenek: gyerekek hogy vannak, jól ... ok ééés milyen karakterrel készülsz! ;-] Az imént megrendeltem és jeleztem, hogy örülnék ha dedikálnád - látsz erre lehetőséget? Köszi mindent, a kalandokat , izgalmat és felfedezést! :-] Üdv: Dani

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1946 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.17, 20:49

Nekem is meglett a doboz (nem akarok felvágni, de dedikált), én is teljesen odáig vagyok tőle, ahogy illik, a közép-európai helyszínek után máris felderengtek a kalózos kiegészítők, messzi gyarmatok, felfedezések, szerecsenek, Kelet- és Nyugat-Indiák.

De ne tévesszük szem elől, hogy szinte az összes lelkendezés még szigorúan a kerítésről belül érkezett (ha van kivétel, mondjátok), pedig a Helvéczia egyik célja bevallottan az, hogy áttörje a geek/nerd gettó falait, és eljusson a laikus közönséghez. Vonzó külseje és kompakt tartalma erre kiválóan alkalmassá teszi, ezért döntő fontosságú sztem, hogy eljusson a bolti forgalmazásig. Ekkora ziccere (de hülye szó ez) a honi szerepjáték ügyének időtlen idők óta nem volt, és valószínűleg nem is lesz, hacsak nem írogat mindenki a fiókban hasonló alapvetéseket.

Bendoin

Bendoin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 346 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.17, 17:23

megrendeltem :)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4069 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.17, 00:12

Hivatalos közlemény a karácsonyi megrendelésekről, a Kultúrmérnöki Hivatal megbízásából! Aki hallja, adja át!

Kép
A kilencz óra reggeli idő szerint értendő. Ébredéshez vegyen Ön is HIVATALOS HELVÉCZIA BÖGRÉT!

''Tejet, teát és reggeli kávét már csakis a hivatalos
HELVÉCZIA BÖGRÉBŐL
iszom! A bögre megvásárlásával egészségem megjavult,
tartásom egyenesebb, lépteim czéltudatosabbak,
tekintetem áthatóbb, életem ismét értelmet nyert.
HIVATALOS HELVÉCZIA BÖGRE.
Kerülje az utánzatokat és hamisítványokat!''

bard76

bard76

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.16, 19:41

Itt is megjött a Télapó! :)

A Helvéczia zseniális! Sorba szedni se tudom mi minden tetszik benne... Szerencsére még egy mesélőt is találtam, szóval először játékosként tudom kipróbálni, de tuti. hogy ezt mesélni is fogom!

Mégegyszer gratula és köszönet a készítőknek!

xsipix

xsipix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 778 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.16, 10:32

Magyar szinten kiemelkedőnek találom a Helvéczia minőségét,egy pontot kivéve az pedig a színes térkép az valami förtelem szerintem,szerintem nem is nagyon illik az egész kiadvány látványvilágába hiszen a borítók és a doboz színesek és azon kívül minden fekete fehér.Jobb lett volna simán egy fekete fehér metszet szerű térkép hangulatilag és látványra is vagy ha színes,akkor Codex alapkönyv hátoldala mint színvonal mérce,hiszen a doboz többi tartalma hozza ezt a szintet!

Brutalis

Brutalis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 372 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.16, 09:06

Teljesen férfiatlan hangok törtek elő belőlem, amikor végre kinyitottam a dobozt. Már trombitálom is össze a régi partimat. Ideje megint kockát vetni...

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2795 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.15, 21:03

PDF-ben is nyilván olvashatóak a cuccok, de azért vastag papíron, kézben tartva mégis más az olvasási élmény, mint villódzó képernyőn.

Így sokkal jobba bele tudtam merülni. És: rájöttem, sajnálom letenni. Nyilván a rendszer is érdekes és jópofák az újdonságok benne, nyilván ez a fő munka... de a stílus, a hangulat, annyira durván árad belőle, magával ragad, az valami egészen kivételes. + a Misztótfalusi betűk zseniálisak.

Szóval... szép volt, na.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.15, 20:29

Már nekem is itt csücsül az ágyamon a doboz (amit nem mellesleg egy remek kaland előtt kaptam meg. :D). Azt kell mondanom, hogy ez a doboz a világ élmezőnyébe tartozik (Magyarországon pedig kifejezetten egyedülálló). Van már pár dobozos szettem, de ez tényleg lenyűgöző. Külsőségekben (komoly, kemény falú doboz, a borítókép gyönyörű, vastagok a könyvlapok), s benső értékekben is példaértékű. A színes térképről már nem is beszélve. :) Mivel imádom a térképeket, külön öröm számomra, ahogy a mellékelt hextérképek is. Plusz A Megátkozott Pinczét is megvettem, ami előtt szintén le a kalappal. :) Játszani és olvasni is élvezet.

Egyébiránt én a barátnőmnek is vettem egyet karácsonyi ajándéknak, csak buzdítani tudom a közösség tagjait hasonló tettekre. ;)

Az a baj nincs jó fényképezőm, de majd igyekszem egy dobozbemutató cikket csinálni fényképekkel a blogomra.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]