Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 2 Szavazat

Megjelent: Helvéczia pikareszk szerepjáték

• Válasz írásához lépj be
98 hozzászólás érkezett eddig

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.15, 20:13

Ma megkaptam elGábortól a dobozt, és a következő extrák voltak benne:
-a doboz számozott példány a 007-es számot viseli :amccoy: :cool:
-a szabálykönyvek is dedikáltak :cool:
-a játékosi alapkönyvben egy megjegyzés: "~béka általi halál" -utalva az első karakterembe, akit Jocklingen romjai között veszett oda :rip: :cool: :rabbi:

A doboz egyebekben tényleg várakozásokon felüli és a tartalom tökéletes.

Módosította Orastes: 2013.12.15, 20:14

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.15, 16:19

Itt is dobozfelbontás volt, örömmel, kb. mint annak idején a TSR-dobozok bontása idején.

A dobozbeli kiadványok papírminősége masszívan várakozásomon felüli. A tartalomról már írtatok, meg azt mindenki megvizsgálhatja maga is, frankóság. Karácsony környékén elolvasandó.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.14, 16:21

Szeretném jelezni, hogy csinos a doboz, tartalma nem különben, és most boldog vagyok tőle.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.14, 15:34

Olvasgatom, es nagyon aranyos. A Gebrüder Lehmann-nal tisztelettel elaleltam. ;)

Á, ez fel sem tűnt! Az ízes megfogalmazásokért & az ilyen apróságokért érdemes olvasgatni a könyvet - sokadszorra is. Különösen a példakönyveken derültem nagyokat :)

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1907 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.14, 13:29

Szerintem mindenki olyan hangulatban játszik egy szerepjátékot, amilyenben akar, nem hiszem, hogy a rendőrség lecsapna rád, ha
- túl realisztikus történelmi európát játszol Helvécziával,
- túlságosan elrugaszkodsz a történelmi előképektől a robotos-TRexes irányba,
- de még akkor se, ha az Ammertal és az Oberammsbundban leírt valamelyik helyszínt pontatlanul használod.

Az persze igaz, hogy egy adott rendszer alkalmasabb lehet adott stílusú játékra, de ha valaki "nem optimálisan" használja vagy szeretné használni a rendszer motorját adott játékstílushoz, az a magánügye.

Jóhát, ez evidencia, de szerintem a nemesi előtagokon rugózásra ott az Ars Magica, meg a Warhammer, robot-TRexezésre meg a vanilla D&D. Ha ezeket valaki a saját Helvéczia játékába beleerőlteti, az nem lesz badwrongfun, de egyrészt teljesen fölösleges, másrészt minek egy új rendszer betanulására pazarolni az időt és energiát, ha aztán echte ugyanabban a stílusban játszunk vele, mint az összes többivel?

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.14, 13:27

Megrendeltem. És most vissza a jegyzetekhez.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.14, 13:04

... - túlságosan elrugaszkodsz a történelmi előképektől a robotos-TRexes irányba, ...

Isten őrizz, véletlenül sem! :gugye:

Egyébként ha van valami, amit a K&M, ill. a Helvéczia le akar rázni magáról, akkor az a Rúnákban leadott "Hogyan jáczunk yól, és heljesen? (Pfujdíendí!)"-cikkek szellemisége.

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.14, 02:55

Olvasgatom, es nagyon aranyos. A Gebrüder Lehmann-nal tisztelettel elaleltam.;)

Avangion

Avangion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 507 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.13, 23:58

Üdv!

Hosszú évek kihagyása után néztem fel ismét az oldalra (elsőre még az rpg.hu-t kerestem :) ), pont hétfőn, amikor a Helvéczia megjelenésének híre fogadott. Ha másért nem, már csak azért is megérte visszanézni. :)

Egyelőre még csak nagyon felületesen olvastam bele a pdf-ekbe, de a dobozos változatot már megrendeltem. Nem tudom, hogy valaha lesz-e lehetőségem játszani Helvécziát, de ennyivel mindenképpen szeretném támogatni a projektet.

Gratulálok egyelőre ahhoz, hogy sikerült összehozni és kiadni a játékot, ha pedig átolvastam (sajnos várhatóan csak két ünnep között), remélem a tartalomhoz is fogok tudni. Az biztos, hogy amit eddig láttam belőle, az nagyon bíztató. :)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3391 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.13, 23:26

Az almanach 4. oldalon szereplo grafikaja "Peter Stubbe, a bedburgi verfarkas" tortenetet eleveniti fel?

Nagyon jot mosolyogtam rajta, mert a grafikat en is felhasznaltam egy "kodexhez", amit meg vagy 6-8 eve szerkesztettem egy versenymodulhoz. :)

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.13, 23:19

Viszont ha valaki indít valami on-line formátumban Helvécziát és beférnék, megköszönném ha dobna egy üzenetet.

Akit erdekek a netes jatek, irjon privatban nyugodtan, jovo heten szeretnek vegre osszehozni egy jatekot neten keresztul. A Gasthaus Brunwald szeretettel varja vendegeit. ;)

Narmor, egy újabb potenciális játékos! Akár meg is hirdethetnéd a dolgot, nem? :)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3391 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.13, 23:14

De ezek után hanyagoni fogok mindennemű hozzászólást...

No, ezt szerintem jol teszed. Nem ertem en ezt a gyufahuzogatast, a cucc meg jo, igy fogadatlan prokatorra sincs szuksege.

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.13, 22:48

Gratula a játékhoz, élmény volt olvasni a könyvet. A kiszólások sokat adtak a hangulathoz.

(OFF)Sajna csapat itt is szolt, hogy nekik ez nemgyerebe és amúgy is túl ritkán sikerül összeülni ahhoz, hogy új játékot próbálgassunk. Viszont ha valaki indít valami on-line formátumban Helvécziát és beférnék, megköszönném ha dobna egy üzenetet.(/OFF)

Módosította Xever: 2013.12.13, 22:49

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.13, 22:31

elGabor,
elnézést, csak éppenséggel úgy érzem, hogy a Helvéczia nagyon jó darab, és nem szeretném, ha az "X" éve nem játszó trollfiókák marcangalnák darabokra fórumon.
Ellenben nagyon szeretnék játékbeszámolókat olvasni, meg kapány-anyagokat, szörny-ötleteket, és olyanokat, amik előreviszik a játék ügyét -ezért horkantam föl Morak bejegyzésén.
De ezek után hanyagoni fogok mindennemű hozzászólást...

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2013.12.13, 21:13

Üdv!

Szeretnék gratulálni a játékhoz. Bár nekem nem stílusom (nem elég bullák és bányajogok :D) de nagyszerű alkotás. Olvasom és bánom ha vége van mert olyan hangulat árad belőle ami lehenegrlő. Kérünk még sok ilyet. :)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.13, 20:19

Olvastam, hogy már most van előkészületben néhány dolog hozzá. Esetleg lesz majd "törzsvásárlói" akció rá? pl: aki megvette a dobozos verziót az postaköltség nélkül megrendelheti? :D

Annyira azért nem szép a világ (a postázás nekünk is pénzbe kerül), de
  • jövő év elején megoldjuk, hogy kisebb tételeket lehessen borítékban, olcsóbban is rendelni;
  • ha több kiegészítőből és kalandmodulból lehet válogatni, akkor mondjuk három-négy kalandra lehet valami tisztességes kedvezmény.
Nem ígérhetem, hogy a Helvécziához is lesz annyi anyag, mint a Kard és Mágiához, és különösen nem azt, hogy azonnal (a K&M megjelenésekor, 2008-ban már hat év aktív játékának anyagaira támaszkodhattam), de azért igyekszem. Meg ha a játék jobban elterjed, akkor remélhetően mások is írnak majd hozzá kiegészítőket.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.13, 19:12

Itt van a csomagom! Itt van a csomagom!

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1907 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.13, 19:08

Amúgy köszönöm az ötleteket, igy próbálok majd csapatot "szerezni", szeretek mesélni és ha a hétvégén átbogarásztam a rendszert és meg is értettem akkor majd valahogy szerencsét próbálok. mivel még nem mártottam magam bele, vajh' skypeon át játszható valahogyan vagy tényleg kell a közvetlen csapat együttlét?

Terepasztal nem kell hozzá, szóval nem látok rá okot, miért kellene közvetlen csapatos együttlét. Amúgy ha valaki (skype) text chates játékot akar mesélni, én így látatlanban is jelentkeznék.

monguz

monguz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 164 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.13, 18:40

Olvastam, hogy már most van előkészületben néhány dolog hozzá. Esetleg lesz majd "törzsvásárlói" akció rá? pl: aki megvette a dobozos verziót az postaköltség nélkül megrendelheti? :D Amúgy köszönöm az ötleteket, igy próbálok majd csapatot "szerezni", szeretek mesélni és ha a hétvégén átbogarásztam a rendszert és meg is értettem akkor majd valahogy szerencsét próbálok. mivel még nem mártottam magam bele, vajh' skypeon át játszható valahogyan vagy tényleg kell a közvetlen csapat együttlét?

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1536 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.13, 17:58

Drasworth: Szerintem erdemes lenne a ket baszamolot osszefesulni, s a Helveczia megfelelo topikjaban elhelyezni. Amugy kiraly, csak igy tovabb!

Akit erdekek a netes jatek, irjon privatban nyugodtan, jovo heten szeretnek vegre osszehozni egy jatekot neten keresztul. A Gasthaus Brunwald szeretettel varja vendegeit. ;)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]