Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Körkérdés: nálad mi volt az idei év 5 legjobb játéka?

• Válasz írásához lépj be
23 hozzászólás érkezett eddig

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2253 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.21, 16:30

Mivel konzollal nem rendelkezem (elvi és ergonómiai okokból) ezért aztán marad a PC:

A legjobb játék az elmúlt 5 évből egyértelműen a Grimrock, konkrétan fanatic lettem :)

Látom hogy a Rome 2 sokaknak csalódás volt nekem nem volt különösebb bajom vele, aki a bugookra panaszkodik, vagy a béna AI-ra az biztosan nem játszott még egy TW vel sem. :)

Tilleo

MailMan

MailMan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.15, 15:49

Shadow Warrior (hatalmas fun)
Papers, Please
Tomb Raider

A Bioshock: Infinite se volt rossz, a sztorija tetszett, de összességében nem tudott annyira magával ragadni...

kunadam

kunadam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 949 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.12, 20:09

Shadowrun
Battlefield 4

Teliadan

Teliadan

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.12, 15:41

Nálam a nyertes az új Bioshock, utána következik a AC IV, valamint a GTA V. Ezekkel mind boxon játszottam.
Pc-n a Shadowrun, BG 2 Enchanted Edition, Game Dew tycoon.(aki teheti próbálja ki, nagyon kis vicces, játék kiadó,fejlesztő manager játék) :-)
Az év csalódása nálam is az új Rome. Nem is értem, hogy miért kellett így leegyszerűsíteni.
Az év nagy meglepetés a Witcher 2 konzolos portja. Tudom, hogy 2012-ben jelent meg, de idén sikerült játszanom vele és TV-n sokkal jobb élmény volt. :-)

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 913 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.11, 22:30

Mivel már nem igazán játszom új játékokkal, így csak kettőt tudok mondani:

Baldur's Gate EE
Baldur's Gate 2 EE

Persze tudom, hogy modokkal, meg mifenékkel sokkal jobb a régi, de nem modolok, így nekem teljesen jó volt. Kíváncsi vagyok mi lesz a következő ;)

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.11, 16:41

Amikhez volt szerencsém:
Tetris, Amőba, Space Hulk, Leauge of Legends, Assasin's Creed Black Fag.
Mivel mással nem játszottam, ezek voltak a legjobbak.
Magasan a Tetris vezet amit telefonra szedtem le.
Meg van az a szókitalálós játék telefonra, nem tudom mi a neve, azt is játszottam egyszer, az Assasin's Creed-nél valamivel jobb volt talán.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.11, 13:52

Bioshock: Infinite,

Brütal Legend (PC-re idén jött, egyébként meg metálrajongóként nekem nem csak az év, de az elmúlt öt év egyik legjobbja lett hirtelen).

X-Com: Enemy Within

... meg még az idei évből ott a Company of Heroes 2, ami nem sok újat hozott az első részhez képest, de egynek elment, főleg, ha már lassan nagyítóval kell keresni az RTS-eket manapság.

Ami hatalmas csalódás volt: Rome II: Total War.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 22:17

Antichamber
Deadpool
Dust: An Elysian Tail
Gone Home
The Stanley Parable

bkemeny

bkemeny

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 21:56

Hmm... Ha a Trine 2-t nem soroljuk az idei játékok közé a Complete Story miatt, akkor igazából semmi sem fogott meg idén. A Shadowrun Returnsnek még van erre esélye, most landolt GOG.com-on, így lehet, hogy megveszem. Amúgy pedig a Witcher 3-ig nem hiszem, hogy akármi is leköt majd alaposabban, esetleg az Elder Scrolls Online, ha nem baltázzák el, de ez még a jövő muzsikája

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 865 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 17:30

XCOM,Skyrim(igen nekem bejött,bár én "RP" módban toltam,szal effektíve nem voltam Ordibátor) és talán a Dragon Age:Origins.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 17:27

Idei termésből összesen háromhoz volt szerencsém. A Shadowrun Returns teljesen jó volt, a DMC szó-szó, de azért jól el lehetett vele baromkodni, és volt pár álleejtős pálya, a Cave-ben viszont nagyot csalódtam, felejtsük is el.

demate

demate

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 14:46

Hm. Strato a szívemből szólt.
Idén több játékot vettem, mint amivel játszottam.
Jó pár maradt telepítetlenül a Steam/Origin fiókban.

Idei játékok:
Shadowrun Returns - az összes magyar Shadowrun alapkönyv és kieg. megvolt és pár angol is, először kicsit csalódtam, de aztán elkapott. 3 végigjátszás.

Régebbi játékok:
X-Com: Enemy Unknown - tavalyi, de nagyon bejött. 3 végigjátszás.
Deus Ex: Human Revolution - A director's cut-ra egyelőre sajnáltam a pénzt. Az X-com-mal együtt bekerült a klasszikusok közé. 4 végigjátszás.
Mirror's Edge - utálom az ügyességi ugrálósokat, de ez nagyon jó lett. 1 végigjátszás.
Mount and Blade: Warband - 1 végigjátszás.

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 12:40

Átpörgettem a listát és meglepődtem, hogy egyáltalán találtam rajta olyat amivel játszottam

Diablo III felejthető volt, gyorsan váltotta is a Path of Exile ami szerintem kategóriájában nagyságrendekkel jobb. (Mondjuk én PC-n játszok oda meg még tavaly megjelent, de a listán szerepelt gondoltam befér)

Hearthstone, (ami ugyan nem jelent még meg de már egy ideje a béta elérhető) egészen kellemes kis játék bár sokat dobna rajta ha nagyobb lenne a lapválaszték.

BG2EE. Zseniális még mindig. Szerintem ez az idei legjobb nálam.

Tomb Raider, Fez. Feltettem, beletoltam 6 órát egy huzamban, letöröltem. Egyik sem rossz de nem én vagyok a célközönség.

Neverwinter nálam elvitte a "legvacakabb mmo amit valaha láttam" díjat.

beornmaci

beornmaci

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 12:31

Egyértelmű a válasz: LEGO Marvel Super Hero. (http://cdgalaxis.hu/PC/21087/lego-marvel-super-heroes.html)

Rákattant az egész család... :D

Thaur

Thaur

Csúf zöld szörny

• Fórumita
  • 1816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 10:43

Nehéz ügy, mert átnéztem a listát, amit strato belinkelt, és kb. hét idei játékot sikerült összekaparnom; ebből válasszak ki, úgymond, öt legjobbat? Vagy akár csak egyet?

Időtöltésnek eljátszogattam a Dust: An Elysian Taillel meg az Agarest: Generations of Warral, tisztességes iparosmunkák a saját niche-ükben, de ennyi.

A sorozattal sosem játszottam, de most végigtoltam a Saints Row IV-et. Nem volt rossz, de a fajta ügyességi/FSP nem az én világom.

Eddig kedveltem a németek Dark Eyes-es játékait, az (A)D&D-nél egy kicsit realisztikusabb/sötétebb világával, de ez a Demonicon csak módjával volt már RPG, a sztori meg egyrészt alagút, másrészt zagyvalék, harmadrészt meg... meh.

Szintén alagút (szó szerint is) a Metro: Last Light, de lopakodós/horror/FPS-ként nem is igen várható tőle más. Amit ígért, azt mondjuk hozta tisztességesen.

* * *

Akkor mi az, amit betennék a legjobbak közé?

Shadowrun Returns: Bohó ifjúságomban csak két-három SR-kalandban vettem részt, de a Beholder legtöbb ilyetén könyvét azért olvastam, úgyhogy ez kellemes nosztalgia volt. Nem egy AAA játék, de elég jól összekalapálták, egész élvezetes volt végigjátszani a fő sztorit, meg néhány közösségi modot.

Anno a Baldur's Gate sorozat nekem kimaradt, most az Enhanced Edition-ökkel pótolom. Tavaly az elsőnél nem értettem, mire fel e játék körül a hype; a másodiknál, amit jelenleg is próbálgatok, kezdem érteni.

Ennyi. Úgyhogy az év nagy részében a csillagokig moddolt Skyrim volt és maradt a hétközbeni kikapcsolódás.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4519 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 10:37

Ha már húszéves az alapjáték, akkor: Brutal DooM! Nem idei, de én idén találkoztam vele, és minden benne van, ami szívmelengető.

Nagyon jó és a maga nemében nagyon autentikus volt a Papers, Please! is, bár sokkal kisebb az újrajátszási értéke, mint reméltem.

The Dark Mod 2.0 még jelentős.

Olyan sok játékkal nem játszottam idén, hogy öt jót fel tudjak sorolni. :)

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 10:22

Az újak közül:

Bioshock Infinite
Saints Row 4
The Stanley parable

Legtöbbet a Borderlands 2-vel játszottam.

Ötödiknek meg legyen a Thomas was alone, azt is csak idén találtam meg és jópofa volt.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6582 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 09:57

Nem volt, mert kb 10 éve nem játszom se számítógépes, sem konzolos játékkal :ezvan:

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4490 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 09:40

Ha csak a 2013-ban megjelenteket nézzük, akkor a listát átböngészve a Van Helsing, a Shadowrun Returns, meg esetleg a Shadow Warrior. A Skyrim korábbi, de ide tartozna az is a LE miatt. Meg ha még idén kijönne a Wasteland 2. Mondjuk én eleve talán egy féltucatnyit, ha kipróbáltam a listából.

Brain

Brain

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.10, 09:25

Sziasztok!

Nálam egyértelműen a Chivalry vezet. A játék ugyan 2012 év végi, de én csak idén vettem meg.

Idei játékok közül nagyon szerettem a Lara Croft-ot, bár szerintem a terminátor 6 jobb cím lett volna ;-)

Dishonored is nagyon jó nagyon jól eltalált hangulattal. Talán kicsit könnyű.

Casual játékok közt nagy kedvencem a spacechem. Minden programozónak ajánlom, hogy próbálja ki.

Végül a skyrim-et írnám be. Kicsit csalódás volt, mert többet vártam, de azért nem egy rossz játék.

Brain

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]