Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Ismertető a netes szerepjáték lehetőségeiről

• Válasz írásához lépj be
35 hozzászólás érkezett eddig

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5225 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.07, 12:24

Mondjuk épp ez az, én saját kútfőből mesélek és a térképek kb legutolsó eszközök nálam (plusz wh40k lenne ami tartalomban se olyan egyszerű) szóval valszeg nem szívatnám magam azzal h térképpel pepecseljek

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 423 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.07, 12:22

MapTollal nekünk is volt router gondunk, meg Java-val is lehetnek problémák, előfordulhat.
Mi amikor d&d 3-at játszottunk életút játékot hosszútávon, úgy csináltuk, hogy előre kiválasztottam a gyári modulokat, amik tele vannak térképekkel. Külön is letölthetők a képek, vagy egy jó ocr-es verzióból átemelhetőek. Van hogy kell szerkesztgetni, hogy passzoljon, de megéri a macera szerintem. Meg nem kell rajzolgatni, magadnak összerakni. Most star wars d6-ot akarunk valamelyik programmal. Az már nehézkesebb lesz, pláne olyan KM-mel, akinek ez az egész új. Ilyenkor tiles-okat érdemes gyűjtögetni, térkép részleteket, amiket be lehet építeni bármikor a térképeidbe. Meg vannak képek, térképek, amik elérhetők direkt erre a célra. Még van ami be van grid-elve is.
Mi kamerát sosem használtunk, feleslegesen vonná el a figyelmet és lassítaná is a játékot azt gondolom így elsőre. A mikrofon pont elég. Azt, hogy ne beszéljenek az emberek egyszerre, meg össze lehet hangolni, legalábbis normális emberek között úgy kéne lennie. Eleve kezdeménysorrend van általában. Azon kívül ritkán beszéljen valaki. Meg skype-ba némán be is tudja írni a KM-nek.
Szokni, gyakorolni kell ezt az egészet, és egészen jó élményt ad. A semminél sokkal többet. Ha nincs más alternatíva, számos előnye van a normális játékstílussal szemben. Persze hátrányai is, de ez van.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5225 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.07, 12:10

Kicsit elmélyedtem a roll20ban. Tapasztalt alapján mennyire szokás pepecselni vele? Mi pl asztalnál is ritkán használunk térképet v négyzetrácsos mezőt, max lefirkantok vmit aztán az alapján látják h kb mi helyzet. De figurákat v jelelőket nagyon ritkán használunk.
Itt viszont lehet csinálni egy csomó tokent értékkel, láthatósággal mozgathatósággal stb... Szóval a kérdés az h megéri-e előre lepepecselni egy encountert (legyen térkép, tokenek, azoknak értékek) vagy élményben kb ugyanaz mintha az ember gyorsan beránt egy térképre pár tokent aztán rajta.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2947 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.06, 23:44

Én is rptoolst (maptoolt) használtam egy hosszabb kampányhoz egyszer. Jó volt, az roll20hoz nagyon hasonló funkciókkal. Mostanában is rendszeresen használom nyomtatható térképek rajzolásához is.

Maptool vs roll20:
- a roll20 online felület, nem kell letölteni, feltenni.
- nekem amikor maptoollal szervert csináltam, többször volt problémám modem/router-beállításokkal
- a maptoolnak több, jobban kidolgozott funkciója van, pláne ha valaki leszedi hozzá a gondolom mérsékelten legális ingyenes textúra- és objektum-gyűjteményeket.
- a maptool programozói vénájúaknak álom: gyöngyörűen makrózható, hogy teljes szerepjáték-szabályrendszereket építs vele, s gombnyomásra működjenek. Mások megosztják a hozzá készült komplett felületeiket, ezeket valamennyire lehet használni.
- a roll20 szerintem egy picit egyszerűbben kezeli a dolgokat, mint a maptool. ettől függetlenül a maptool sem bonyolult, ha nem akarod az ezerféle funkcióit mind kihasználni.

Úgy általában az onlineos játékról: nem rossz, de azért a legtöbb szempontból még ideális esetben is csak közelít a valós játékhoz. Valahogy a kommunikáció hajlamos elveszni, ha bélyegméretű fejekhez beszélek... meg zavaró, ha többen beszélnek egyszerre. (asztalnál is, de valahogy kevésbé).

Illetve: én dnd4-et meséltem, ahhoz sok szempontból nehézkes volt az online játék. A térképeket elő kellett készíteni, tokeneket csinálni, előgyártani dolgokat... élőben gyorsabb.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8391 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.06, 22:06

Meg is lepődtem kicsit a RollD20-on, hogy azt használják a legtöbben. Pont fordítva tudtam. A RollD20 emlékeim szerint később jött. Na mindegy.
http://www.rptools.net/?page=maptool
Ingyenes progi, természetesen net kell hozzá. A fényviszonyok és hasonlók természetesen ingyenesek. Minden ingyenes benne legutóbbi tudomásom szerint.

Én ezt most letöltöttem és belenéztem, de sokkal összetettebbnek tűnik, minthogy pár óra manual és guide olvasgatás nélkül létre tudjak hozni egy LoS-ot kezelő pár szobás terepet, objektumokkal és lényekkel. Nem vitatom, hogy több dolgot lehet vele kezelni (ingyen), mint a Roll20-vel, de az valahogy azonnal érthető volt, amikor először belenéztem, ez meg inkább emlékeztet egy CAx szoftverre, a maga klasszikus menüjével, eszköztárával és Property ablakaival..

Játékosként el tudom képzelni, hogy ugyanolyan, vagy jobb élmény MapToolt használni (nézni?), de KM-ként szerintem sokkal több meló ebben összerakni akár csak egy jelenetet, mint Roll20-ben.
Persze minden gyakorlás kérdése, meg én sem tudok egyelőre többet megosztani, mint az első benyomásaimat, szóval lehet, hogy egy ügyes guide-dal és pár óra tanulással/gyakorlással jobban jár ezzel az ember, de nekem ez elsőre még elindulni sem akart a Launcherrel (a jar-t kellett végül indítanom).

Ha a KM-ed keni-vágja, rávehetnéd, hogy írjon róla egy ismertető cikket. Szerintem több embert érdekelne itt.

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 423 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.06, 21:41

Igazából én kevesebbet értek hozzá, mint a KM. Mert mindig a KM-nek van sok dolga a programmal. A játékosok szinte csak egyszerű felhasználói. Nem nagyon van sok dolguk vele, nem is kell érteniük hozzá. Pár beállítás és funkció elég nekik. De a KM tervez térképet, vagy a beimportált térképpel dolgozik órákat, stb. Vannak yoiutube-on is, meg a program oldalán is videók.

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 423 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.06, 21:38

Meg is lepődtem kicsit a RollD20-on, hogy azt használják a legtöbben. Pont fordítva tudtam. A RollD20 emlékeim szerint később jött. Na mindegy.
http://www.rptools.net/?page=maptool
Ingyenes progi, természetesen net kell hozzá. A fényviszonyok és hasonlók természetesen ingyenesek. Minden ingyenes benne legutóbbi tudomásom szerint.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8391 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.06, 21:38

Ott van még a MapTool Rolld20 helyett. Mi mindig azt használtuk.

Az jól hangzik, amit itt olvasok:
http://www.rptools.net/index.php
Viszont ahogyan a Roll20 esetében, itt is jó lenne, ha valaki leírná a saját tapasztalatait (hogyan működik, mire lehet jól használni, miért jó/mi a rossz benne, mennyire nehéz/könnyű használni, stb.). Nem vállalkozol rá, ha már így felhoztad (akár ide kommentként, akár egy ismertető cikkben)? :aboci:

Urban!
:sor:

Módosította strato: 2014.01.06, 21:38

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.06, 19:34

Köszönöm stratonak a noszogatást!

Írnál röviden a MapToolról? Van benne ingyenes line of sight? :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5772 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.06, 16:53

Zseniális. Még több ilyen formátumú cikket! :sor:

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 423 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.06, 12:24

Most nézem, hogy a RollD20-ban a "line of sight" nem jár alapból? De gagyi.

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 423 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.06, 11:59

Samurai

Samurai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.06, 08:43

Párszor kipróbáltuk a roll20-at. Kicsit nehézkesnek éreztem, de biztosan bele lehet jönni. A karakterlapok macerásak voltak, térképeket meg nem használtunk.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5225 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.06, 08:14

Hasznos cikk. Eddig kb 2-3x próbáltam játszani főleg skype alapon de legtöbbször a szokásos szervezési gondok voltak, nem jelent meg vki (pl km :))

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8391 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.06, 01:33

Régóta úgy éreztem, hogy kellene már egy ilyesmi cikk az LFG-re. Mivel nekem ilyen irányú játéktapasztalataim nincsenek, többször több helyen is nógattam a fórumon embereket, hogy ha van érkezésük, írjanak egy cikket róla. Nem tudom, hogy ennek a cikknek a megszületéséhez szükség volt-e rá, de nem is ez a lényeg, hanem, hogy itt van, olvasható, és talán bekapcsol még pár embert.
Köszönet érte Urbannak és Adamssohnnak!

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6552 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.06, 01:33

Akik olvasták anno a Dragon fantasy és szerepjátékos magazint, emlékezhetnek a Kincseskamra rovatra, melyben a két író, Labrys és Apokrif együtt ismertetett különféle műveket. Ebben az írásunkban ennek a kevésbé elterjedt cikkformátumnak állítottunk emléket, hogy minél több nézőpontból megvilágíthassuk a témánkat: az online történő szerepjátékot. Ismertető a netes szerepjáték lehetőségeiről

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]