Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Breda ostroma

• Válasz írásához lépj be
16 hozzászólás érkezett eddig

rmordon

rmordon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.12, 11:19

Hoild: Pápista kár, hogy nem jutott eszembe, autentikusabb lett volna :(

De így is jár érte egy piros pont. \:]
:-P

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 231 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.12, 10:38

De így is jár érte egy piros pont.  \:]

rmordon

rmordon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 20:29

Üdv!
Maximális tiszteletem a bele fektetett munkáért Uraim.
Nagyon jó volt újra olvasni, bár már a fórumon is olvastam.
Nekem, és a játékosaimnak nagyon betalált ez a fajta narráció, biztosan állíthatom.
Inspiráló volt mind nekem, mind nekik.
Köszönet érte!

:sor:

Ezt is nagyon jó olvasni :-P Köszi

Attól tartok ezúttal inkább Strato izzadt helyettem (szégyenteljes a helyesírásom, hogy a többiről ne is beszéljünk), úgyhogy ezt a részét továbbutalom az illetékesnek :D

Módosította rmordon: 2014.02.11, 20:32

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 231 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 19:59

s/lator katolikus fattyak/lator pápista fattyak/

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 275 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 19:48

Üdv!
Maximális tiszteletem a bele fektetett munkáért Uraim.
Nagyon jó volt újra olvasni, bár már a fórumon is olvastam.
Nekem, és a játékosaimnak nagyon betalált ez a fajta narráció, biztosan állíthatom.
Inspiráló volt mind nekem, mind nekik.
Köszönet érte!

:sor:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 12:55

Strato: Azért irodalmi műnek kicsit túlzás egy játékbeszámolót beállítani (akármennyire is legyen szórakoztatóan megírva.) Isten mentsen, hogy hamarosan modoroskodó Helvéczia-regényeket próbáljanak írni a feltörekvő titánok. Inkább tessék játszani, s jó modulokat készíteni.

Annyira éreztem, hogy ebbe valaki bele fog kötni :P, de én irodalmi műnek tekintek egy újságcikket vagy akár egy blogbejegyzést is. Az elválasztás nálam ott van, hogy nem a regényekkel és novellákkal kezelem őket egy kategóriában. ;)

@Petrus:

Nem a te világod. Ennyi. Van ilyen. Ne csinálj belőle problémát! ;)

Módosította strato: 2014.02.11, 12:58

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 12:48

@ Narmor

Ehh, megelőztél :P

Dor

Dor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 411 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 12:28

Ha játék közben ilyet kellene hallgatnom, rögtön felállnék és eljönnék. Egyszerűen nem bírom, taszít...

Ez olyan dolog, amit a játékos társaiddal le kell egyeztetned és úgy leülni játszani. Jobb mint ha már közben derül ki és akkor jön a " rögtön felállnék és eljönnék". Ja, és ezt persze rendszertől függetlenül írtam. 

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 11:50

Ha játék közben ilyet kellene hallgatnom, rögtön felállnék és eljönnék. Egyszerűen nem bírom, taszít...

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 10:53

A játék narrálása és a beszélgetések természetesen nem zcvel folynak, ez csak egy szatírikus torzítás, egy élménybeszámoló, nem pontos jegyzőkönyv :) a játékosokra azonban nagyon is átragadt a játékstílus tekintetében ez a hangulat, ami igen szórakoztató volt :)

Plusz a "cz" betű régen is a "c" hangot jelölte, ahogy például a németeknél a "z" jelöli azt. 

Mindenesetre a beszámoló arról tanúskodik, hogy a mesélő kreatívan értelmezte a Helvécziát, jóformán egy új szetting készítésébe fogott. Az ilyesmi mindenképp támogatandó, főleg, ha modul is készül majd. Szóval hajrá! A lényeg, hogy jól szórakozzatok!

Strato: Azért irodalmi műnek kicsit túlzás egy játékbeszámolót beállítani (akármennyire is legyen szórakoztatóan megírva.) Isten mentsen, hogy hamarosan modoroskodó Helvéczia-regényeket próbáljanak írni a feltörekvő titánok. Inkább tessék játszani, s jó modulokat készíteni.

rmordon

rmordon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 10:17

A játék narrálása és a beszélgetések természetesen nem zcvel folynak, ez csak egy szatírikus torzítás, egy élménybeszámoló, nem pontos jegyzőkönyv :) a játékosokra azonban nagyon is átragadt a játékstílus tekintetében ez a hangulat, ami igen szórakoztató volt :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 10:14

Nem hiszem, hogy ez ne férne bele a Helvécziába, teljesen jó, modorosság ide vagy oda. :cool:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 10:12

A Helvéczia világa/jellege nekem sem talált épp a szívem közepébe, de én többed magammal jókat röhögtem, amikor a fórumon olvastam ezt a történetet, és ezért rábeszéltem rmordont, hogy legyen belőle cikk itt a főoldalon.

Nem hiszem, hogy maga a játék ezzel a nyelvezettel zajlott, szerintem a szerző csak önmaga és mások szórakoztatására írta le a beszámolót ilyen formában. Én nem tudom, hogy ez mennyire számít "helvécziásnak", de igazából nem is érdekel, amíg a végeredmény szórakoztat.

És persze az örökérvényű disclaimer itt is igaz: mint minden irodalmi mű, ez sem fog feltétlenül mindenkinek tetszeni. C'est la vie, mondja a művelt angol.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2528 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 09:30

Ha tényleg ilyen modorban zajlana a játék, attól én is falra másznék, de nem ilyen vészes, a teremtő (elGabor) partijában legalábbis teljesen normálisan beszélnek a résztvevők.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 08:22

Már elnézést, de szerintem ez rettenetesen modoros és erőltetett, és amennyiben ez az általános "alaphangulata", akkor a sokat - és sokak által teli pofával - szidott M* mintájára javasolnám a H* rövidítés bevezetését is, mint a lónak - és a "W.C.-s urambátyám"-ozásnak - az a bizonyos túlsó oldala...

rmordon

rmordon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 07:19

Hálas köszönet Stratonak a lektorálásért :)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6552 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 07:19

Ezen iromány egy kalandbeszámoló egy olyan játékülésről, mellyel a közelmúltban megjelent Helvéczia pikareszk szerepjáték dobozának megérkezését ünnepeltük. A történet két derék prágai gavallér, egy deák és egy katona kalandjairól szól, mely Breda ostrom alá vett városában kezdődik...

Breda ostroma

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]