Ugrás tartalomhoz

Fotó

Offtopic #3

• Válasz írásához lépj be
1021 hozzászólás érkezett eddig

cramnai

cramnai

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.24, 17:38

Engem is érdekelne!

Hello

Tudna segiteni valaki hogy hol talalok olyan habszivacs tablat, amit felhasznalhatok tarsasjatek doboz insert legyartasahoz?

A lenyeg hogy max fel centi vastag legyen, csak vastagabbakat talaltam eddig, foleg agybetetekhez...

Megkoszonnem ha privatba jonne, mert ritkan jarok erre.

Udv,

Flekk

Flekk

Flekk

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1554 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.24, 16:27

Hello

Tudna segiteni valaki hogy hol talalok olyan habszivacs tablat, amit felhasznalhatok tarsasjatek doboz insert legyartasahoz?

A lenyeg hogy max fel centi vastag legyen, csak vastagabbakat talaltam eddig, foleg agybetetekhez...

Megkoszonnem ha privatba jonne, mert ritkan jarok erre.

Udv,

Flekk

nekrofil

nekrofil

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.11.28, 21:28

Sziasztok!

Van köztetek olyan emberke, akinek a hobbyja a miniatűrök festése esetlegesen?

bonehead

bonehead

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.04, 16:03

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2016/9/9/a-new-path-forward/

Hallottam valakitől, hogy megszűnik a Talismant gyártó cég, vagy beleolvad egy nagyobba, ezért megszűnhet a Talisman játékok és kiegészítők gyártása. Ez igaz lehet?

X-Scorp

X-Scorp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.11.04, 12:54

Hallottam valakitől, hogy megszűnik a Talismant gyártó cég, vagy beleolvad egy nagyobba, ezért megszűnhet a Talisman játékok és kiegészítők gyártása. Ez igaz lehet?

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.01, 15:35

Sziasztok!

Lenne valakinek kedve egy hosszabb-rövidebb időre Ticket to Ride táblákat cserélni?

Nekem Amerika és Ázsia tábla van meg.

Privátban írjatok.

Üdv,

Greg

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 566 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.23, 07:38

Itt a Keres-kínál témában meghirdettem egy Dominion játékot, amivel kapcsolatban érdekes tapasztalatokra tettem szert.

1.) A játékkal kapcsolatban: kb. 5 éve vettem, a doboz felbontása után (a paklikat ki se bontottuk!) bekerült a szekrénybe és a mostani eladásig soha senki ki nem vette onnan (tematikája teljesen érdektelen számomra, csak igen jó "ennyiért a hülyének is megéri" karácsonyi akciós áron volt a Tescoban). 

Annak ellenére, hogy ezt a játékot nem mozgattuk, nem vettük elő, a legnagyobb megdöbbenésemre és, sajnos, a hirdetés feladása után vettem észre, hogy a doboz sarkai polckopottak lettek.

Képek itt: https://1drv.ms/i/s!Ai2FA_lU0UNailDd6wj9O8DPK3Wu

Ez, nyilván, az én hibám, a hirdetés előtt tüzetesen szemügyre kellett volna venni.

Természetesen, az utólag észlelt kopásról a legelső komoly érdeklődőt tájékoztattam és a meghirdetettnél alacsonyabb árban alkudtunk meg.

Persze, azért a gyártók is elmehetnek a pics@ba, pusztán attól, hogy max félévente (alig játszunk, a játékok csak porfogók) 1-2 dobozt előveszünk a szekrényből, ez a minimális mozgatás koptatja a többit.

A szocializmusban vett, gyermekkorban sokat mozgatott/játszott Police07 van sacc/kb olyan állapotban mint egy soha elő nem vett/mozgatott/játszott doboz.

Ez azért nem kicsit "vicces".

2.) A hirdetéssel kapcsolatban: ha valaha még hirdetek játékot, bele kell írnom, hogy a jelentkezőkkel milyen sorrendben/szempontok alapján "tárgyalok".

Mivel konkrét árat hirdettem meg, én természetesnek/korrektnek a jelentkezési sorrendben való egyeztetést gondoltam.

Ugyanakkor, sokadik jelentkezőktől (nyilván, részben, ezt is kompenzálandó) a meghirdetett ár 1,5x-e vagy még magasabb ajánlatot kaptam.

3.) Az szintén kimaradt a hirdetésemből, hogy nem "lógok 7/24" sem a fórumon, sem a levelezésemen, az emailjaimat úgy 2-3 naponta nézem, tehát, ha valaki nem kap rögtön választ, annak nem kell naponta levelekkel bombáznia.

zsolln08

zsolln08

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.17, 18:05

Sziasztok!

A következő témában szeretném a véleményeteket, segítségeteket kérni:

A Cosmic encounter https://boardgamegeek.com/boardgame/39463/cosmic-encounter (FFG verzió) szeretnék magyar fajkártyákat készíteni. 

A fordítást megtaláltam a KETA Klub oldalán, köszönet érte a készítőnek. 

Milyen programot javasoltok (ha tudtok) a szöveg kártyákra történő ráhelyezéséhez?

Wordben szövegdobozzal kombózva eljutottam valameddig de nem az igazi :/ 

Köszönöm az ötleteket, tanácsokat.

Üdv.:

Zsolln

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 861 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.05, 09:03

Ha már nyár és olimpia... kinek mi a véleménye az ármegjelölés nélküli kereskínálokról? Én ki nem állhatom őket (vö. https://www.google.com/search?q=banhammer&tbm=isch), de vannak olyanok, akik veszik a fáradtságot és ezért  bepriviznek valakinek?

apa27

apa27

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 32 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.07.27, 16:44

Sziasztok! A Cry Havok játéknál hogyan történik a csata/harc menete? Van róla videó, de nem értem (angol) se magyar írást/bemutatót nem találtam a játékról. https://m.youtube.com/watch?v=zu8x9Hhrbbo

SgtStalker

SgtStalker

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 359 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.24, 20:55

Halihó! Újabban gondolkodom, hogy megveszem a Study in Emerald gamet, ami érdekesnek tűnik. Ugyanakkor, volt olyan hogy teszt nem fedte a valóságot. Van itt olyan, akinek megvan a második kiadás, es tudna róla pár szót mondani....

obi

obi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.24, 15:45

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy akadnak-e itt olyanok, akik szeretik a szójátékokat, partijátékokat, urambocsá, kvízjátékokat?  Akik nem 90 százalékban  a logikai-stratégiai játékok szerelmesei, csak mondjuk 30–60-ban. Partijáték alatt nem a nyomozós-gyilkolós vonalra gondolok elsősorban, inkább a dixit-concept-fedőnevek vonalra.

Szívesen csatlakoznék ilyen társasághoz, illetve szerveznék ilyet, Budapesten. Akit érdekel, jelentkezhet.

gubirobi

gubirobi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.05.25, 19:22

60 x 42 cm. :)

Sziasztok!

Megtudná mondani valaki, hogy a Stone Age játéktáblája milyen méretű?

Kösz.

Brrrr... meg tudná mondani

obi

obi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.05.25, 08:33

Sziasztok!

Megtudná mondani valaki, hogy a Stone Age játéktáblája milyen méretű?

Kösz.

Brrrr... meg tudná mondani

paulovicsmilan

paulovicsmilan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 46 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.25, 15:42

Halihó!

Ha valaki egy Arctic Scavengers tulajdonosa (netán HQ, Recon kieggel együtt), kérem jelezze. Magyarítanék, esetleg MadMax retheme is születhet belőle (Tudom-tudom, sivatag kontra jég), így szükségesek lennének a lapok. Vadásztam  neten, de ha jól vettem ki,  tribemembers értékek egyediek, így nem tudom, miből mennyi kell.

Előre is köszi

Milán

cramnai

cramnai

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.14, 13:57

Bocs, mindig elfelejtettem, de tegnap este 10-kor beugrott, hogy ígértem valamit.

TTRE_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A TTR Europe verzióban a vagonok 25x8 mm, a mezők pedig kb.26mm hosszúak.

Remélem segített :-)

Köszi, estére megnézem.

guszty

guszty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.14, 09:52

Amennyire tudom, nem jók hozzá a kiegészítők. A fan kiegészítőket magadnak kell legyártanod/legyártatnod. A kártyákat vagy a kártyagyárban vagy a printerstudio.com-on lehet legyártatni, a táblát a kártyagyárban vagy leginkább magad.

A sima térképcsomagok se? Gondolom azokhoz vannak kártyák, csak át kell bele rakni a csak Marklines lapokat - vagy rosszul gondolom, mások a hátlapok?

Ennyire nem ismerem a Märklin verziót, de valahol azt olvastam, nem kompatibilis a többivel. Annyi a leírásokból látszik, hogy minden vagonkártyából eggyel kevesebb van (színenként csak 11), ettől még lehetne játszani. Meg kéne nézni, hogy a vagonok méretben nem térnek-e el. Ha nem felejtem el, este lemérem, mekkora az Europa verzióban egy kocsi.

Mille grazie!

Bocs, mindig elfelejtettem, de tegnap este 10-kor beugrott, hogy ígértem valamit.

TTRE_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A TTR Europe verzióban a vagonok 25x8 mm, a mezők pedig kb.26mm hosszúak.

Remélem segített :-)

Módosította guszty: 2016.01.14, 09:54

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1276 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.13, 10:39

16. Fontosnak tartod e, hogy a játékelemeket jelölő kiegészítők a doboz része legyen? *

Ezen mit értesz, nem jöttem rá mit takarhat ez?

16. Ahogy a válasz is ad egy kis támpontot talán, a kérdés arra vonatkozna, hogy a különböző gyöngyök, fa jelölő kockák vagy bármi egyéb kiegészítő ami csak valaminek az ideiglenes  jelölésére szolgál és nem olyan mint pl a játékos bábuja (ami kihagyhatatlan és mindig a táblán kell lennie), azokról hogyan vélekedsz ár/értékarányban. Ha a doboz részét képezik akkor annak nyilván van egy gyártási költsége, viszont magadnak tudod jelölni bármivel, mert oda rakhatsz egy gyuf***álat vagy felírhatod papírra is és olcsóbban hozzájutsz végeredményképp ugyan ahhoz a játékhoz vagy szívesebben ülsz neki úgy játszani, hogy minden a dobozva van, semmit nem kell oda készítened, viszont cserébe tettél egy egyszeri +anyagi ráfordítást

Szerintem egy társasjátéknál (pláne 15.000 Ft+ kategóriában) igencsak nem sugallna profizmust, ha nekem kéne kockás papírt/gyuf***álat/akármit hozzátennem ahhoz hogy játszható legyen. Ha egy játék nem használható úgy ahogy kiveszem a dobozból akkor nagyon dühös durcás leszek.

Egyébként nem is emlékszem hogy láttam volna valaha így kiadott játékot.

cramnai

cramnai

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.11, 13:39

Amennyire tudom, nem jók hozzá a kiegészítők. A fan kiegészítőket magadnak kell legyártanod/legyártatnod. A kártyákat vagy a kártyagyárban vagy a printerstudio.com-on lehet legyártatni, a táblát a kártyagyárban vagy leginkább magad.

A sima térképcsomagok se? Gondolom azokhoz vannak kártyák, csak át kell bele rakni a csak Marklines lapokat - vagy rosszul gondolom, mások a hátlapok?

Ennyire nem ismerem a Märklin verziót, de valahol azt olvastam, nem kompatibilis a többivel. Annyi a leírásokból látszik, hogy minden vagonkártyából eggyel kevesebb van (színenként csak 11), ettől még lehetne játszani. Meg kéne nézni, hogy a vagonok méretben nem térnek-e el. Ha nem felejtem el, este lemérem, mekkora az Europa verzióban egy kocsi.

Mille grazie!

guszty

guszty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.11, 13:36

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]