Ugrás tartalomhoz

Fotó

Offtopic #3

• Válasz írásához lépj be
1034 hozzászólás érkezett eddig

aurry

aurry

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 54 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.27, 13:15

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata a Saltlands társasjátékról és annak kiegészítőjéről? A kickstarteren nagy hírverése volt, de azóta kb semmit nem hallani róla, még véleményeket se találok. 

Minden véleményt szívesen fogadok!

Üdvözlettel:

Aurry

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 627 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.26, 15:41

Az csak nézőpont kérdése, hogy azért vannak az offtopic posztok, mert valaki linkelte az árat, azért mert erre elég bunkó stílusban visszaszólt az eladó vagy alapvetően azért, mert az elején nem reális árat adott meg.
...

Kerülhetünk végtelen ciklusba.
Te leírod, hogy - szerinted - az eladó reakciója bunkó volt.
Én leírom, hogy odacseszni egy linket magában, beidézve a hirdetést is, szintén az volt.
Ergo adekvát volt a reakció.
A túlárazást lehet jelezni privátban, ha meg tényleg nagyon gázos a hirdető/hirdetés, a moderátoroknak.

Játszhatjuk a fogadatlan prókátorokat...

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2                                 

Kelt 2018.08.26, 14:56

Alapvetően. Azért tegyük hozzá, hogy ezeket megemlíteni nem tilos, csak offtopic, jelezve hogy ne az aktív topic legyen szétspammelve ilyenekkel. Pont az ilyenek miatt, már van vagy 5 offtopic poszt az aktív témában egy link miatt.

Az csak nézőpont kérdése, hogy azért vannak az offtopic posztok, mert valaki linkelte az árat, azért mert erre elég bunkó stílusban visszaszólt az eladó vagy alapvetően azért, mert az elején nem reális árat adott meg.

Mindenesetre senki nem tiltotta meg, hogy akár tízszeres áron is hirdethessen akárki akármit. Csak ne várja el, hogy az úri közönség ehhez szó (link) nélkül asszisztáljon. (Például ha valaki tisztában van azzal, hogy magas árat kér, és már a hirdetésben leírja, hogy ez miért van, szerintem senki nem szólná meg érte.)

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 698 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.08.26, 12:10

Mindenestre az üzemeltető, a szabályzatban kifejezetten offtopik-nak minősíti a "máshol olcsóbb" tárgyú hozzászólásokat.

Ezzel, nyilván, nem azt akarom mondani, hogy az üzemeltető szabadrablást enged, pusztán azt, hogy szerint is alapvetően mindenki annyiért hirdet, amennyiért akar és ehhez másnak nincs köze.

Alapvetően. Azért tegyük hozzá, hogy ezeket megemlíteni nem tilos, csak offtopic, jelezve hogy ne az aktív topic legyen szétspammelve ilyenekkel. Pont az ilyenek miatt, már van vagy 5 offtopic poszt az aktív témában egy link miatt.

Módosította kukac: 2018.08.26, 12:12

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 627 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.26, 11:05

... 
Mindenesetre ez itt egy társas- és szerepjátékos közösség oldala, szerintem elvárható, hogy ne az eladókat, hanem a vevőket védjük ilyen esetekben. Ha harmincért akarja eladni a huszat érő játékát, keressen máshol balekokat, ne itt.

Ez felfogás (hozzáállás) kérdése, és leginkább a fórum üzemeltetőjének felfogásán múlik.
Mindenestre az üzemeltető, a szabályzatban kifejezetten offtopik-nak minősíti a "máshol olcsóbb" tárgyú hozzászólásokat.

Ezzel, nyilván, nem azt akarom mondani, hogy az üzemeltető szabadrablást enged, pusztán azt, hogy szerint is alapvetően mindenki annyiért hirdet, amennyiért akar és ehhez másnak nincs köze.

A vevők is megérik a pénzüket:

- amikor pl. a vaterán fix áron hirdetek, megy a nyérvákolás, hogy ő ajánlana érte többet vagy épp kevesebbet,

- amikor licitet hirdetek, akkor jön, hogy "fix áron máris vinné",

- itt a fórumon is volt, hogy fix áron meghirdettem valami, jöttek a ráigérések, és volt aki a ráigérők közül megsértődött, hogy nem kell a pénze és miért annak adom el kevesebbért annak, aki először jelentkezett.

Szóval, az én véleményem, hogy ha pénzről van szó, az eladó és a vevő csak ugyanannak az éremnek két oldala, egyiket sem kell a másik javára előnyben részesíteni.

(Csak a teljesség kedvéért: az ausztrál példámban, egyébként, mind az itthoni ajánlatok, mind a neten rendelt film esetében használt példányokról volt szó, mindegyik esetben magánszemélyektől.)

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2                                 

Kelt 2018.08.26, 09:56

Keres-kínál offtopik:

Nem voltál képes egy google keresésre, mielőtt "beokádtad" ide az apróhirdetésedet, de az a bunkó, aki nem akarja, hogy megkárosíts másokat? Senkit nem érdekel, hogy mennyiért vetted, és ráadásul nem is tudjuk ellenőrizni, nem ér ennyit, és kész.

N+1. gittrágás.

Szerintem meg a hirdetőnek van igaza.

(És az inkább kérdőjelezhető magatartás, ha minden komment nélkül odacsesz valaki egy linket.

Sokkal kulturáltabb PRIVÁT-ban felhívni az eladó figyelmét, ha esetleg túlárazta magát, oszt' majd az eladó eldönti, hogy erre lép-e vagy sem.

Az meg már bicskanyitogató, hogy beidéz feleslegesen egy egyébként hosszú hozzászólást.)

1.) Idézném a téma tetején olvasható hirdetési szabályzatot:

A témától eltérő hozzászólások törlésre kerülnek (pl "írtam üzit", "ez másol olcsóbb", stb...)

2.) Egy eladó ANNYIÉRT hirdeti a saját cuccát, amennyiért akarja.
A vevő meg eldönti, hogy annyiért neki megéri-e.
Ennyi erővel szinte az összes magyar bolt KÁROSÍTJA a vevőit, mert a neten, webshopokból sokszor olcsóbban rendelhető meg az adott cucc, mint amennyiért a boltban megvehető.

Pl. vicces volt, hogy postával együtt kb. 6000,-Ft-ért jött meg ugyanaz a bluray korong magyar vonatkozással(!) AusztrÁLiából, amit itthon majdnem 20.000,-Ft-ért kínáltak.

VAGY

Japánból szállítással együtt több ezer forinttal olcsóbb volt a Dark Soils soundtrack mint amennyiért itthon megkaptam volna.

Akkor a magyar boltok engem károsítani akarnak?

VAGY

Amikor a Bookline-on antikvárként megvettem egy HASZNÁLT könyvet 3.000,-Ft-ért, amit, mint utóbb kiderült, a Vaterán 500,-Ft-ért meg tudtam volna venni, akkor sem azt gondoltam, hogy a Bookline becsapott, hanem azt, hogy én voltam a hülye.

Ja, a moderátoroknak ment tőlem jelzés az offolásról, úgyhogy, feltehetőleg, ez sem lesz sokáig olvasható...

(Berakni egy linket minden komment nélkül, még mindig szebb dolog, mint minősíthetetlen stílusban elküldeni a másikat a fenébe. Amire reagáltam.)

1.) Ez jogos, de erre az a válasz, hogy offtopik, nem az, hogy nekiáll a másikat szidni.

2.) Az eladó annyiért hirdeti a cuccát, amennyiért akarja, senki nem gátolta meg ebben. Még csak azt se mondta senki, hogy vegye le, vagy hogy ne szemétkedjen, mindössze egy link került be a hirdetése alá.

Nem összevethető, hogy egy használt társasjátékért több pénzt kérnek, mint egy újért, azzal hogy Ausztráliában olcsóbb egy játék, mint egy hazai boltban. Ezen nincs is mit magyarázni, mert teljesen egyértelmű. Még csak nem is az történt, hogy egy olcsóbb használt példány linkje került be, az már tényleg nem lenne feltétlenül jogos.

Mindenesetre ez itt egy társas- és szerepjátékos közösség oldala, szerintem elvárható, hogy ne az eladókat, hanem a vevőket védjük ilyen esetekben. Ha harmincért akarja eladni a huszat érő játékát, keressen máshol balekokat, ne itt.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 627 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.05, 20:44

...
Lenne egy gyors kérdésem. Lehet én vagyok böte, de nem találom a hozzászólás szerkesztését. régen volt erre lehetőség. csak én nem látom, vagy tényleg megszűnt?
...

A legtöbb fórum estében az elküldött hozzászólás szerkesztésére (jellemzően percekben meghatározott) időkorlát van: ha észreveszel valami hibát, azt még ki tudod javítani, de sokkal később, amikor mondjuk már több hozzászólás/válasz is érkezett hozzá, ne tudd átírni, törölni.

Gringo

Gringo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 226 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.05, 14:51

Köszi! Nem akartam floodolni. akkor várok a szabályzat szerint.

Gringo: a félreértések elkerülése végett szerintem olyankor tanácsos ugyanabban a topicban újraposztolni a változásokat.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5511 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.05, 13:55

Gringo: a félreértések elkerülése végett szerintem olyankor tanácsos ugyanabban a topicban újraposztolni a változásokat.

Gringo

Gringo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 226 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.05, 11:40

Sziasztok!

Lenne egy gyors kérdésem. Lehet én vagyok böte, de nem találom a hozzászólás szerkesztését. régen volt erre lehetőség. csak én nem látom, vagy tényleg megszűnt?

Na látom itt működik, de a hirdetéseknél hogy tudom módosítani a dolgot? 

Módosította Gringo: 2018.05.05, 11:41

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.02, 04:27

Hellboy társas:

https://www.kickstarter.com/projects/1744629938/hellboy-the-board-game

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 627 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.01, 19:26

Nehogy ne nyúzzanak rókabőrt az X-Wing-ről.

X-Wing Second Edition (2. kiadás)

https://www.fantasyflightgames.com/en/products/x-wing-second-edition/

Én itt a fórumon, ha jól emlékszem, még 2016-ban vettem használtan egy (értelemszerűen 1. kiadásos) pakkot, azóta se jutottunk oda, hogy kipróbáljuk.

(Mondjuk a csúcstartó a Battlelore 1. kiadás: most májusban lesz 10 éve, hogy próbajáték nélkül porosodik a polcon...)

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 627 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.03, 06:24

A remek Okko képregényből már készült társasjáték, Okko: Era of the Asagiri címmel.
Ami sajnos, inkább szép mint jó.

Egy újabb próbálkozás, az Okko Chronicles Kickstarter kampánya már lezárult, de lehet utólag csatlakozni (late pledge):
https://www.kickstarter.com/projects/359037226/okko-chronicles

Már, aki meri.
(Az eddigi KS kampányok, amiket támogattam, végül mind csalódást keltőek voltak.)

cramnai

cramnai

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.24, 17:38

Engem is érdekelne!

Hello

Tudna segiteni valaki hogy hol talalok olyan habszivacs tablat, amit felhasznalhatok tarsasjatek doboz insert legyartasahoz?

A lenyeg hogy max fel centi vastag legyen, csak vastagabbakat talaltam eddig, foleg agybetetekhez...

Megkoszonnem ha privatba jonne, mert ritkan jarok erre.

Udv,

Flekk

Flekk

Flekk

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1555 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.24, 16:27

Hello

Tudna segiteni valaki hogy hol talalok olyan habszivacs tablat, amit felhasznalhatok tarsasjatek doboz insert legyartasahoz?

A lenyeg hogy max fel centi vastag legyen, csak vastagabbakat talaltam eddig, foleg agybetetekhez...

Megkoszonnem ha privatba jonne, mert ritkan jarok erre.

Udv,

Flekk

nekrofil

nekrofil

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.28, 21:28

Sziasztok!

Van köztetek olyan emberke, akinek a hobbyja a miniatűrök festése esetlegesen?

bonehead

bonehead

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 271 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.04, 16:03

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2016/9/9/a-new-path-forward/

Hallottam valakitől, hogy megszűnik a Talismant gyártó cég, vagy beleolvad egy nagyobba, ezért megszűnhet a Talisman játékok és kiegészítők gyártása. Ez igaz lehet?

X-Scorp

X-Scorp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 30 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.04, 12:54

Hallottam valakitől, hogy megszűnik a Talismant gyártó cég, vagy beleolvad egy nagyobba, ezért megszűnhet a Talisman játékok és kiegészítők gyártása. Ez igaz lehet?

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 596 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.01, 15:35

Sziasztok!

Lenne valakinek kedve egy hosszabb-rövidebb időre Ticket to Ride táblákat cserélni?

Nekem Amerika és Ázsia tábla van meg.

Privátban írjatok.

Üdv,

Greg

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 627 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.23, 07:38

Itt a Keres-kínál témában meghirdettem egy Dominion játékot, amivel kapcsolatban érdekes tapasztalatokra tettem szert.

1.) A játékkal kapcsolatban: kb. 5 éve vettem, a doboz felbontása után (a paklikat ki se bontottuk!) bekerült a szekrénybe és a mostani eladásig soha senki ki nem vette onnan (tematikája teljesen érdektelen számomra, csak igen jó "ennyiért a hülyének is megéri" karácsonyi akciós áron volt a Tescoban). 

Annak ellenére, hogy ezt a játékot nem mozgattuk, nem vettük elő, a legnagyobb megdöbbenésemre és, sajnos, a hirdetés feladása után vettem észre, hogy a doboz sarkai polckopottak lettek.

Képek itt: https://1drv.ms/i/s!Ai2FA_lU0UNailDd6wj9O8DPK3Wu

Ez, nyilván, az én hibám, a hirdetés előtt tüzetesen szemügyre kellett volna venni.

Természetesen, az utólag észlelt kopásról a legelső komoly érdeklődőt tájékoztattam és a meghirdetettnél alacsonyabb árban alkudtunk meg.

Persze, azért a gyártók is elmehetnek a pics@ba, pusztán attól, hogy max félévente (alig játszunk, a játékok csak porfogók) 1-2 dobozt előveszünk a szekrényből, ez a minimális mozgatás koptatja a többit.

A szocializmusban vett, gyermekkorban sokat mozgatott/játszott Police07 van sacc/kb olyan állapotban mint egy soha elő nem vett/mozgatott/játszott doboz.

Ez azért nem kicsit "vicces".

2.) A hirdetéssel kapcsolatban: ha valaha még hirdetek játékot, bele kell írnom, hogy a jelentkezőkkel milyen sorrendben/szempontok alapján "tárgyalok".

Mivel konkrét árat hirdettem meg, én természetesnek/korrektnek a jelentkezési sorrendben való egyeztetést gondoltam.

Ugyanakkor, sokadik jelentkezőktől (nyilván, részben, ezt is kompenzálandó) a meghirdetett ár 1,5x-e vagy még magasabb ajánlatot kaptam.

3.) Az szintén kimaradt a hirdetésemből, hogy nem "lógok 7/24" sem a fórumon, sem a levelezésemen, az emailjaimat úgy 2-3 naponta nézem, tehát, ha valaki nem kap rögtön választ, annak nem kell naponta levelekkel bombáznia.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]