Ugrás tartalomhoz

Fontos! Olvasd el és add tovább! Ha regisztráltál valaha felhasználót az LFG.HU-n (vagy régebben az RPG.HU-n), akkor kérünk, hogy jelentkezz be vele, mert 2018. május 25-től a GDPR miatt változik az adatkezelés módja. Ha nem adsz külön engedélyt az adatait tárolására, a felhasználói fiókodat törölnünk kell.
Köszönjük.

Fotó

Offtopic #3

• Válasz írásához lépj be
1022 hozzászólás érkezett eddig

guszty

guszty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.11, 13:36

Amennyire tudom, nem jók hozzá a kiegészítők. A fan kiegészítőket magadnak kell legyártanod/legyártatnod. A kártyákat vagy a kártyagyárban vagy a printerstudio.com-on lehet legyártatni, a táblát a kártyagyárban vagy leginkább magad.

A sima térképcsomagok se? Gondolom azokhoz vannak kártyák, csak át kell bele rakni a csak Marklines lapokat - vagy rosszul gondolom, mások a hátlapok?

Ennyire nem ismerem a Märklin verziót, de valahol azt olvastam, nem kompatibilis a többivel. Annyi a leírásokból látszik, hogy minden vagonkártyából eggyel kevesebb van (színenként csak 11), ettől még lehetne játszani. Meg kéne nézni, hogy a vagonok méretben nem térnek-e el. Ha nem felejtem el, este lemérem, mekkora az Europa verzióban egy kocsi.

cramnai

cramnai

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 859 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.11, 13:18

Amennyire tudom, nem jók hozzá a kiegészítők. A fan kiegészítőket magadnak kell legyártanod/legyártatnod. A kártyákat vagy a kártyagyárban vagy a printerstudio.com-on lehet legyártatni, a táblát a kártyagyárban vagy leginkább magad.

A sima térképcsomagok se? Gondolom azokhoz vannak kártyák, csak át kell bele rakni a csak Marklines lapokat - vagy rosszul gondolom, mások a hátlapok?

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 867 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.10, 20:19

Talán itt kevésbé olvassák a Bell of Lost Souls-t, úgyhogy hátha a "többi" Lovecraft-fan szívét is megdobogtatja ez a dolog ittene. :)

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.10, 14:29

A kérdőív linkjére kattintva Google fiók bejelentkező ablak fogadott.
Fiók hiányában nem tudom kitölteni.
(Emiatt meg nyilván nem fogok regisztrálni.)

Ha fiók nélkül is elérhető, csak én vagyok a béna, szólj(atok).

Prosperia

Prosperia

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 826 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.10, 10:47

Nem szeretnék senkit sem megbántani, de:

- érdemes lenne még pár száz társasjátékot megismernie a szerző(k)nek

- 15000 forint is meglehetőst soknak tűnik egy a leírt paramétereket felvonultató játékért

- kiadás előtt mindenképpen javasolt széleskörű tesztelésnek alávetni a játékot, semmilyen kérdőív nem helyettesíti a tesztelést

Prosperia

Prosperia

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 826 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.10, 10:34

A 12-es kérdés kilóg a sorból. Magázódik. Másfelől pedig egy számomra értelmezhetetlen kupacból kér választást. Hacsak nem a szerző által ismert vagy az inspirációt nyújtó játékokról van szó.

fki

fki

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 295 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.09, 16:28

12. Az "Eclipse"-re gondolsz, ugye?

13. Szerintem azért legalább egy harmadik kategória is kellene, ami nem is kooperatív és nem is az egymással szembeni éles konfrontációra épül, pl. Stone Age, Lords of Waterdeep, Village, Saint Petersburg...

_Nephtar (NPC/NJK)

_Nephtar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2016.01.09, 15:31

13. Melyik típusú stratégiai társasjáték stílus áll közelebb hozzád? *

Itt ha csak az egyiket akartad választhatóvá tenni, akkor a radio gomb a jó megoldás, nem a checkbox.

16. Fontosnak tartod e, hogy a játékelemeket jelölő kiegészítők a doboz része legyen? *

Ezen mit értesz, nem jöttem rá mit takarhat ez?

13. Köszi, javítom
16. Ahogy a válasz is ad egy kis támpontot talán, a kérdés arra vonatkozna, hogy a különböző gyöngyök, fa jelölő kockák vagy bármi egyéb kiegészítő ami csak valaminek az ideiglenes  jelölésére szolgál és nem olyan mint pl a játékos bábuja (ami kihagyhatatlan és mindig a táblán kell lennie), azokról hogyan vélekedsz ár/értékarányban. Ha a doboz részét képezik akkor annak nyilván van egy gyártási költsége, viszont magadnak tudod jelölni bármivel, mert oda rakhatsz egy gyuf***álat vagy felírhatod papírra is és olcsóbban hozzájutsz végeredményképp ugyan ahhoz a játékhoz vagy szívesebben ülsz neki úgy játszani, hogy minden a dobozva van, semmit nem kell oda készítened, viszont cserébe tettél egy egyszeri +anyagi ráfordítást

Simulacrum

Simulacrum

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.09, 14:37

13. Melyik típusú stratégiai társasjáték stílus áll közelebb hozzád? *

Itt ha csak az egyiket akartad választhatóvá tenni, akkor a radio gomb a jó megoldás, nem a checkbox.

16. Fontosnak tartod e, hogy a játékelemeket jelölő kiegészítők a doboz része legyen? *

Ezen mit értesz, nem jöttem rá mit takarhat ez?

_Nephtar (NPC/NJK)

_Nephtar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2016.01.09, 13:27

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni egy készülő stratégiai társasjáték fejlesztéséhez készült kérdőív kitöltésével, hálás lennék, hogyha akit érdekel a téma kitöltené, névtelen, max. 10 percet vesz igénybe.

Erre találjátok: https://docs.google.com/forms/d/18qKfbzsfWqDXX2DxcUeeRG9nE1hCtVbkEy2jIIBDd4M/viewform

Előre is köszi!

guszty

guszty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.08, 16:42

Rendben. akkor ide:

Nálam ragadt egy TTR Marklin - mivel lehetne bővíteni? A térképcsomagok ennél is használhatóak? Illetve a fun kiegekhez hol lehet hozzájutni?

cramnai

cramnai

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 859 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.08, 15:27

Rendben. akkor ide:

Nálam ragadt egy TTR Marklin - mivel lehetne bővíteni? A térképcsomagok ennél is használhatóak? Illetve a fun kiegekhez hol lehet hozzájutni?

guszty

guszty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.07, 15:46

TTR funokat keresek, kérdésem lenne.

Írd csak be a kérdésedet, majd aki tud, válaszol.

cramnai

cramnai

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 859 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.07, 14:08

TTR funokat keresek, kérdésem lenne.

Plenni

Plenni

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 316 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.29, 15:20

Sziasztok!

Szilveszter közeledtével - egy kis kreatívkodással - készítettem egy mókás geeklistet.

Ha valakit érdekel itt találja

Plenni

• zgabor kedvelte ezt

obi

obi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.18, 23:12

Nekem csak annyi, hogy az elejét nyomom...

Ti hogyan szoktatok kinyomkodni a csempeket? Van valami trukkotok, hogy ne szakadjon fel a hatulja?

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3760 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.18, 19:59

Valaki szóljon mese-nek, hogy tele van a postaládája. Köszi :)

zoleeka

zoleeka

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.25, 02:14

Ti hogyan szoktatok kinyomkodni a csempeket? Van valami trukkotok, hogy ne szakadjon fel a hatulja?

Kydaira

Kydaira

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 810 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.18, 08:55

Szervusztok,

egy kis szívességkérés valakitől az online Stone Age bajnokság csoportbeosztásaihoz.

Az alábbi számokat kellene összepárosítani az alábbi betűkkel. Egy szám mellé egy betűt kellene írni. Tehát összesen 8 pár alakul ki, amik egybetűből és egy számból állnak.

Előre is köszönöm az első gyors segítőnek!

számok: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8

betűk: A E H L P S V W

Plenni

1-2-3-4-5-6-7-8

W-A-V-E-S-H-L-P

Plenni

Plenni

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 316 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.18, 08:39

Szervusztok,

egy kis szívességkérés valakitől az online Stone Age bajnokság csoportbeosztásaihoz.

Az alábbi számokat kellene összepárosítani az alábbi betűkkel. Egy szám mellé egy betűt kellene írni. Tehát összesen 8 pár alakul ki, amik egybetűből és egy számból állnak.

Előre is köszönöm az első gyors segítőnek!

számok: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8

betűk: A E H L P S V W

Plenni

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]