Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Papok, paplovagok, kegyeltek az ÚTK alapján

• Válasz írásához lépj be
31 hozzászólás érkezett eddig

Lendar

Lendar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.26, 00:54

Köszi mindkét választ :)

Hulla77

Hulla77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 16:31

Köszi a kieget! Az előző is jó volt, és ennek is nagy hasznát látjuk majd szerintem :)
Nyilván nehéz közvetlenül átdolgozni ETk-ból ÚTK-ra a dolgokat, de van pár kérdésem néhány döntésetekkel kapcsolatban amit nem teljesen értek. Miért döntöttetek úgy, hogy

-bár az ÚTK-ban a paplovagok már nincsenek lekorlátozva a Kis Arkánumra, de például a Dervist, Felice papját és a sámánpapokat ti nem oldoztátok fel a hasonló megkötések alól?
-nem adtok részletesebb információt a Felice hívei által idézett Furudról (hiszen az új bestiárium szerint minden bestia is szintlépésre képes)?
-az Adron pap manából használja a mentál/asztrál mágiát? Tudom, hogy az eredeti könyvben kap egy 10 Mp-os mágiahasználatot valamelyikre a kettőből, de ETK-ban nem kellett minden szinten költenie a karakternek a "kegyre", és az átlag ember ME-je 0-2 körül volt, ezért egy 2-3 Mp-os Mentál/Asztrál operáció kb alap erősítésen bement, míg itt pont a mana és a kegy a legdrágább dolog, és használható szintre hozni a manapontjai számát csak nagyon magas szintre sikerülhet (és ha a kegy pontjait is az eredeti ppl-ban leírtakhoz híven kb 9-el növeli szintenként akkor manán és kegyen kívül semmit nem vásárol a kapjaiból).

Ismétlem ez nem fikázás akar lenni, nagyon hálás vagyok amiért elkészítettétek a könyvet. Csak azért írtam meg a kérdéseket, mert nyilván valamilyen rendszer alapján ítéltétek meg, hogy mi hogyan kerüljön be, és ezt a rendszert szeretném én is jobban megérteni.

Egyáltalán nem vesszük "fikázásnak", sőt örömmel válaszolunk minden ilyen kérdésre. Próbálkoztunk mindenhol meglelni az arany középutat, ti majd eldöntitek, hogy ez sikerült-e. 

Arkánum megkötések. Az ÚTK-s elvet mi is követtük. Az általad említettek a kivételek.

- Felice pap és sámánpapok: ezek nem valódi istenek kegyeltjei. (Én kisebb istenek munkanévvel illettem őket.) Ezt ezzel a Kis Arkanumos megkötéssel akartuk érzékeltetni. Esetleg követendő gyakorlatot teremteni.

- Dervis: az iskola tagja gyakorlatilag 3 Istenség kegyeltjei egyszerre. Ez egy merőben sajátos helyzet, és első ilyenként mértékadó lesz a dolog megítélésében. Ezért döntöttünk úgy, hogy ne teljes értékű kegyeltjei legyenek több istenségnek is. Mondjuk úgy, hogy a karakteren többen is osztoznak, így kézenfekvő volt az említett megkötés. (Abban, hogy a dzsad istencsalád valójában hány tagból állhat, most ne menjünk bele.)

Furud: Az Új Betivel több gondunk is van, ám mivel nem tudhatjuk, hogy az egyszeri olvasó miképp áll ehhez a témához, inkább biztosra mentünk és a KM/Csapat hatáskörébe helyeztük a Furud helyzetét.

Adron pap: Az ÚTK gyönyörűen meghatározza azt, ki és milyen feltételekkel képes alkalmazni a Magasmágiát. Szerettem volna ennek megfelelni, de ha még ezt el is vetjük, véleményem szerint túlságosan durva lett volna, ha egy pontértékből alkalmaz ekkora mágikus repertoárt. Való igaz, hogy a KAP-ot erősen meg kell osztania, ha mindkét téren fejlődni kíván. Nem akartam azt, hogy ebből az iskolából egy fulltáp Fénymágiával megtámogatott Asztrál/Mentál mágus legyen, csak mert félő, hogy ez lett volna belőle. A játékos itt saját maga dönti el, mely irányban kötelezi el magát, ha akarja, vagy megmarad polihisztornak.

H.

(Na erre tanul kollegám beelőzött ;) )

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2069 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 16:03

-bár az ÚTK-ban a paplovagok már nincsenek lekorlátozva a Kis Arkánumra, de például a Dervist, Felice papját és a sámánpapokat ti nem oldoztátok fel a hasonló megkötések alól?

Nem, a dervisek elsősorban egy harcos szeretesrend, minimális - még a kis arkánumot sem használják - mágiahasználattal, Felice szektája egy démonurat szolgál, a sámánpapok pedig nagyhatalmú természetszellemeket, amiknek szintén nincs isteni hatalma, bár a követőik istenként tisztelik őket. Az amazon papnők szintén ez a kategória, ha megnézed.

-nem adtok részletesebb információt a Felice hívei által idézett Furudról (hiszen az új bestiárium szerint minden bestia is szintlépésre képes)?

Ezt rábízzuk a mesélőre, milyen hatalmú démont küld az úrnőjük.

-az Adron pap manából használja a mentál/asztrál mágiát? Tudom, hogy az eredeti könyvben kap egy 10 Mp-os mágiahasználatot valamelyikre a kettőből, de ETK-ban nem kellett minden szinten költenie a karakternek a "kegyre", és az átlag ember ME-je 0-2 körül volt, ezért egy 2-3 Mp-os Mentál/Asztrál operáció kb alap erősítésen bement, míg itt pont a mana és a kegy a legdrágább dolog, és használható szintre hozni a manapontjai számát csak nagyon magas szintre sikerülhet (és ha a kegy pontjait is az eredeti ppl-ban leírtakhoz híven kb 9-el növeli szintenként akkor manán és kegyen kívül semmit nem vásárol a kapjaiból).

Adron papjait vedd varázslónak. 0 HM/Fp, 10 Kp, 10 pont Kegy/Mana szintenként. Legalábbis én hasonlóan tenném. Amúgy pedig ők a mágiát tanulmányozzák, a feketemágia és annak használói után nyomoznak. Az egyedi varázslataik között is van ilyen jellegű, nem ők fognak csatázni a boszorkánymesterekkel, hanem az invizíció paplovagjai és harcos papjai.
Igen, tudom, hogy nagyon sok ismeretet felölelő kaszt és ez óhatatlanul azt jelenti, hogy mindkét részhez értve, közel sem lesz akkora hatalmuk, mint ha csak az egyikhez értetnének, ellenben a repertoárjuk az igen figyelemreméltó. De nem akartam hogy csak tisztán kegy pontokból használjanak mindent, mert az egyrészt nagyon erős lett volna, másrészt szembe menne at ÚTK képzettségeivel. Meg ne felejtsd el, ha hamar felveszi a magasmágiát 4. (13 Kp) és a vallásismeretet 5. fokra (18 Kp) , akkor máris +2 mana/+3 kegy jön szintenként, ami KAP-pal kiegészítve már 7-8/szint mindkettőből, ami igen impresszív mágikus hatalom.

Lendar

Lendar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 14:47

Hát igen, ez nem lett túl érthető :/ Második próbálkozás:
ÚTK-ban 1 E-ről indul minden varázslat, kivéve a papi Rituálékat, amik végtelen erősítésűek. Így nincs például 3 Sárkány lehellet (Fiók, sima és Kiráyl) hanem csak egy, amit akkorára erősítesz amekkorára akarsz.

Lendar

Lendar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 14:42

UTK-ban minden varázslat alap erősítésről indul, kivéve a papi Rituálékat, amik végtelen erősítésűek.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 13:10

Mindettől függetlenül én arra biztatnálak, dolgozd ki ezt az egyedi képességet, továbbá egy olyan bajvívó iskolát - a HGB-ben szereplőkön túl - ahol ezt oktatják, ahol ez a fő jellegzetesség. Tesztelgesd kicsit játék közben, majd küld el nekünk az anyagot, hogy beemelhessük a felhívásban említett sorozat harmadik részébe! Hmm?   ;)

Rendben, kitalálok rá valamit. :ok:

---

Még egy, nem bajvívó: jól láttam, hogy a varázslatok erőssége mindenhol lemaradt? :titok: (pontosabban: eddig a szerzetesi és a papok egyedi varázslatait néztem csak meg, ott nincsen ilyen) Vagy valami más módszerrel van számolva a varázslatok E-je? (igazság szerint 10+ év után kezdtem újra magusozni, és nem varázshasználóval, hanem bajvívóval).

Lendar

Lendar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 12:49

Köszi a kieget! Az előző is jó volt, és ennek is nagy hasznát látjuk majd szerintem :)
Nyilván nehéz közvetlenül átdolgozni ETk-ból ÚTK-ra a dolgokat, de van pár kérdésem néhány döntésetekkel kapcsolatban amit nem teljesen értek. Miért döntöttetek úgy, hogy

Ismétlem ez nem fikázás akar lenni, nagyon hálás vagyok amiért elkészítettétek a könyvet. Csak azért írtam meg a kérdéseket, mert nyilván valamilyen rendszer alapján ítéltétek meg, hogy mi hogyan kerüljön be, és ezt a rendszert szeretném én is jobban megérteni.

Hulla77

Hulla77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 12:43

A Bajvívó három évvel ezelőtt került ki, és azóta nem kaptunk olyan visszajelzést, melyben a halálos szúrás visszakerülését szorgalmazná valaki.

Hogy ki, mit, mennyire érez "táp"-nak az más kérdés. Valóban ilyen megfontolásból vettük ki. Úgy éreztem, aki halálosat akar szúrni, az vegyen sok TÉ-t.

Igazság szerint most inkább a Papok, paplovagok, kegyeltek van terítéken, legalábbis annak kapcsán várunk ilyen vagy olyan kritikát.

Mindettől függetlenül én arra biztatnálak, dolgozd ki ezt az egyedi képességet, továbbá egy olyan bajvívó iskolát - a HGB-ben szereplőkön túl - ahol ezt oktatják, ahol ez a fő jellegzetesség. Tesztelgesd kicsit játék közben, majd küld el nekünk az anyagot, hogy beemelhessük a felhívásban említett sorozat harmadik részébe! Hmm?   ;)

H.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 11:28

Még valami: a Bajvívó esetében a "halálos szúrást" túl erősnek találtátok, azért maradt ki? :titok: Mondjuk 2 KAP/1 ponttal nem lenne annyira durva. Az eredetiben ugye lehetett kp-ból csökkenteni, hogy ez 00-ról indult, és csökkent, csak emberszerű lényeken, csak túlütéskor +2k6 ÉP-t tudott sebezni (akár le is lehet szabályozni, hogy mondjuk 70-ig, de nem látom értelmét, ez a kaszt nem nagyon tanul "Pusztítást" vagy ilyesmit). A bajvívó elég nehezen üt meg mágikusan sebezhető lényeket, ez nem is működik ellenük, de emberek ellen nem rossz :nos:

Hulla77

Hulla77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 11:17

Nem értem miért kell minden apróságot észrevenni!? ;)

Komolyra fordítva a szót, valóban lefelejtettük. Pedig ha tudnád hányszor átnéztük. Köszönjük az észrevételt, igyekszünk mielőbb javítani a dolgot! :(

H.

Módosította Hulla77: 2014.02.25, 11:18

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 10:12

Jó anyag, de a kasztok KAP-értékénél a "Bajvívó" ismét kimaradt, ahogy a HGB összefoglaló táblázatából is.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.25, 10:12

Szinte napra pontosan három év telt el azóta, hogy a Harcosok, Gladiátorok, Barbárok című kiegészítő szabálykönyvnek az Új Törvénykönyv szerinti átiratát közreadtuk. A maga közel ezer letöltésével ez az egyik legnépszerűbb szerepjátékos kiegészítő lett az lfg.hu-n.

Papok, paplovagok, kegyeltek az ÚTK alapján

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]