Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

A boszorkány átka (Helvéczia minimodul)

• Válasz írásához lépj be
17 hozzászólás érkezett eddig

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.08, 14:39

Jó kis modul. Szerintem rendben van a hossza. Még ilyeneket! ;)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3348 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.04, 17:38

Galu, ezekben kb. egyetertunk, en csak azt mondtam, hogy ez nekem mar a lo masik oldala.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4724 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.04, 16:10

Csak ötlet van benne. Semmi gond. :)

És persze, hogy sovány. Mini.

Azért ilyen - ez nem mentség, tény - mert én azokkal a modulokkal nem tudok mit kezdeni amik minden egyes helyszínt, minden egyes NPC-t, minden egyes eseményt kimerítő részletességgel leírnak. Az ilyet találja ki a mesélő. :)

Ezzel egyetértek. A legidegesítőbb dolgot (NPC statok, nevek) megspórolja mesélőnek, van egy tetszés szerint bonyolítható, de alapból egyszerű cselekmény, ami módosítás nélkül kábé egy négy órás alkalmat kitölt.

Én is szerettem hosszú modulokat, meg sandboxokat olvasgatni, de ha arról van szó, hogy konkrétan a "hétvégi játékra kell valami, gyorsan" sokkal jobban tudok egy ilyet használni, mint egy összetett, 20-40-60 oldalas modult.

Bővíteni könnyebb, mint egy hosszú leírást megemészteni, és kivágni belőle részeket úgy, hogy még értelmes is maradjon.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.04, 15:44

Csak ötlet van benne. Semmi gond. :)

És persze, hogy sovány. Mini.

Azért ilyen - ez nem mentség, tény - mert én azokkal a modulokkal nem tudok mit kezdeni amik minden egyes helyszínt, minden egyes NPC-t, minden egyes eseményt kimerítő részletességgel leírnak. Az ilyet találja ki a mesélő. :)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3348 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.04, 14:57

Hat, ertem, hogy minimodul, de ez nekem nagyon sovany. Egy fokkal jobb, mint az "egylaposok". En nem sokra tudok hasznalni egy ilyet, ahhoz nincs benne eleg otlet.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.04, 13:10

Érdekes gondolat ez a "mindenki másként kezeli a könyvet".
Igen, ez így van. és szerintem Így van jól. Véleményem szerint miden könyvet így kellene kezelni.
Minden közösségnek kialakítani a saját szabályrendszer értelmezését. Ez segítené elő a fantázia szabad fejlődését, a kreativitást.

Magam is így vélem. A jó könyv amúgy is inspirálja a vele játszókat. Akár a mesélőnek, akár a játékosnak adhat alapot új ötletekre, vagy a készítők által kifelejtett, de beleillő elemek beillesztésére.

Ilyen egy jó könyv.

S számomra a Helvéczia pontosan ilyen. :)

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 273 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.04, 10:58

Gratulálok Morak!
(itt is :bravo: )

Érdekes gondolat ez a "mindenki másként kezeli a könyvet".
Igen, ez így van. és szerintem Így van jól. Véleményem szerint miden könyvet így kellene kezelni.
Minden közösségnek kialakítani a saját szabályrendszer értelmezését. Ez segítené elő a fantázia szabad fejlődését, a kreativitást.
Ilyen gondolataim miatt fordulok mostanság az ilyen "egyszerű", mégis a mesélőnek és a játékosoknak több teret engedő rendszerek felé.

Köszönet érte a megalkotóinak!

:sor:

Módosította Ratface: 2014.03.04, 11:02

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.04, 09:24

Galu22:

Bandita megöléséből nem is származik Virtus vesztés. A halott kifosztásából már igen. :)

Na ezért van sok "talán" és "ha" ebben a kicsinyke modulban, mert mindenki másként kezeli a könyvet. ^_^'

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4724 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.04, 08:35

Nálam a link még mindig nem jó...?

ki kell törölni a http előtti részt

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2934 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.04, 08:26

Nálam a link még mindig nem jó...?

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2934 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.04, 08:25

Esetleg egy rutinos inkvizitor, aki ebből keresi a kenyerét, és már sok száz bűnöst szemrevételezett közelről, felfedezi a Hét Fő Bún Titkos Jeleit. ... vagy ha téved, hát az Úr majd kiválogatja őket. :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4724 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.04, 08:16

Galu22: Ahogy én elképzelek egy inkvizítort az tudja. De ezért is írtam, hogy lehet hagyni az egészet. Csak ötlet volt. :)

Ez a Virtus dolog érdekes, én úgy képzelem el és úgy is próbálom kezelni, hogy akinek nagyon alacsony, annak a viselkedésén már kiütközik, hogy nem egészen a Tízparancsolat szerint él. Nem nevezném gonosznak, mindössze számára már sem az isteni, sem a világi törvények nem olyan szentek. Ez volt a közepes Virtus.

Egy alacsony Virtusú embert én úgy képzelek el, hogy ő már azért nem különösebben fog rosszat álmodni, ha hullákat fosztogat, vagy kirabol egy-két kereskedőt az úton, mikor már kevés a betevője. És persze szívesebben fordul az Ördöghöz, mint Istenhez.
Deák esetében pedig számomra az alacsony Virtus egyenlő azzal, hogy gyakorlottan űzi a tiltott praktikákat. Nem feltétlenül gonoszságra, de egy inkvizítort én nem úgy képzelek el, hogy érdekelnék a motivációi. :)

Az ötlet nem rossz, de nekem pl. eszembe sem jutott, hogy az alacsony virtus "látszódik" a karakteren.
Pláne, ha olyanokból szedte össze, hogy megölt egy haramiát, meg nem böjtölt.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.04, 08:04

Galu22: Ahogy én elképzelek egy inkvizítort az tudja. De ezért is írtam, hogy lehet hagyni az egészet. Csak ötlet volt. :)

Ez a Virtus dolog érdekes, én úgy képzelem el és úgy is próbálom kezelni, hogy akinek nagyon alacsony, annak a viselkedésén már kiütközik, hogy nem egészen a Tízparancsolat szerint él. Nem nevezném gonosznak, mindössze számára már sem az isteni, sem a világi törvények nem olyan szentek. Ez volt a közepes Virtus.

Egy alacsony Virtusú embert én úgy képzelek el, hogy ő már azért nem különösebben fog rosszat álmodni, ha hullákat fosztogat, vagy kirabol egy-két kereskedőt az úton, mikor már kevés a betevője. És persze szívesebben fordul az Ördöghöz, mint Istenhez.

Deák esetében pedig számomra az alacsony Virtus egyenlő azzal, hogy gyakorlottan űzi a tiltott praktikákat. Nem feltétlenül gonoszságra, de egy inkvizítort én nem úgy képzelek el, hogy érdekelnék a motivációi. :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4724 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.04, 07:58

2.: [ez maradt le] Ha nagyon alacsony Virtusú karakter vagy karakterek vannak a csapatban. Nem feltétlenül akarom, hogy le legyenek mészárolva a karakterek, de érdekes cliffhangert lehet belőle kihozni. Meg lehet hagyni a fenébe az egészet. :)

Honnan tudja egy inkvizítor, hogy valakinek alacsony a virtusa?

Egyébként tetszik, 3-4 órás játékra ideális, és szerencsére nem túl kötött. Az ilyeneket szeretem, pláne könnyen átlátható formátumban, 3-4 oldalban.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.04, 07:52

Üdv!

A modulhoz lenne egy tippem, ez kimaradt.

Az inkvizítorral kapcsolatosan az volt az elképzelésem, hogy a csapatot két esetben támadja le [ebből az egyik végül is le lett írva]:

1.: Ha a boszorkányt segítik.

2.: [ez maradt le] Ha nagyon alacsony Virtusú karakter vagy karakterek vannak a csapatban. Nem feltétlenül akarom, hogy le legyenek mészárolva a karakterek, de érdekes cliffhangert lehet belőle kihozni. Meg lehet hagyni a fenébe az egészet. :)

Végül is ez inkább ötlethalmazként indult, így lehet maradtak benne hézagok.

elGabornak ismételten köszönöm a szerkesztési munkálatokat.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.04, 06:56

Link javitva. :)

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.04, 05:54

A link nem jó.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6481 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.04, 05:54

Egy rejtelmes átok! Ki fenyegeti a Steinburg városába utazó idegeneket? A helyiek nem szívesen beszélnek a régi históriáról, de a baj megtörtént, s az idő kevés. Vajon sikerül-e megfejteni a homályos esetet, mielőtt az átok mindenestől diadalmaskodik áldozatai felett?

A boszorkány átka (Helvéczia minimodul)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]