Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mesélői Akadémia

• Válasz írásához lépj be
3010 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7347 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.23, 12:57

gyébként érdekes, hogy a kalandfilmek mellett kihaltak a moziból a klasszikus (?) akciófilmek is

Szerintem a Rendes Fickók (nem biztos, hogy ez a címe) ilyen. Szerintem nem rossz. Ha még nem láttad nézd meg szvsz. Semmi extra de jó.

A Nice Guys tényleg jó, de akciófilmnek azért nem nevezném. Szerintem inkább a Beverly Hills-is zsaru mellé lehetne tenni, mint a korai Die Hardok mellé.

Kilhalm

Kilhalm

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 20:08

Üdv!

Nem nagyon látom, hogy merész, újszerű ötleteket engednének kipróbálni.

Hát azt mondják, hogy alkotói válság van H. Wood környékén. Mondjuk SZVSZ tényleg inkább ez van amit írsz, hogy próbálkozó lenne, csak a stúdiók inkább a biztosra mennek. 

Egyébként érdekes, hogy a kalandfilmek mellett kihaltak a moziból a klasszikus (?) akciófilmek is

Szerintem a Rendes Fickók (nem biztos, hogy ez a címe) ilyen. Szerintem nem rossz. Ha még nem láttad nézd meg szvsz. Semmi extra de jó.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 19:50

Valószínűleg azért nincsenek mostanában tömegesen kalandfilmek, mert a zsáner a westernekhez hasonlóan kifulladt, maga a "közepes költségvetésű film" is eltűnőben van a valóban költséges blockbusterek és a művészfilmek között, és talán az is közrejátszik, hogy a modern ember a korábbinál is messzebb került saját történelmétől - a klasszikus műveltségre nevelés visszaszorulása általános. A valamikor a történelmi kalandfilmek által játszott közönségszórakoztató szerepet most a Trónok Harca és a szuperhősös filmek töltik be.

Kalandfilm: szerintem ez már harminc éve is így volt. Történelmi kalandfilm a rendszerváltás körül (már ami kiállta az idő próbáját) sem volt túl sok, talán az Utolsó mohikán ami most is jónak számít. Még a Rettenthetetlen rémlik, ami nem rossz, de nem az igazi.

Egyébként érdekes, hogy a kalandfilmek mellett kihaltak a moziból a klasszikus (?) akciófilmek is. Olyasmikre gondolok, mint a Beverly Hills-i zsaru, a Die Hard, a 48 óra vagy az Utolsó cserkész. Tudom, hogy van a Die HArdnak ötödik része, de ez már egy más stílus. Az utolsó ilyen stílusú (keménykedős, "halandóbb" főszereplővel és humorral operáló) akciófilm a Get the gringo volt, azt is van öt éve láttam...

Közel sem járok annyit moziba, mint régen, de mikor böngészem a moziműsorokat, azt látom, hogy a stúdiók abszolút a tutira mennek:

- vagy franchise-ok vannak, amiket nehéz egy filmmel bedönteni (star wars, x-men, stb.)

- vagy olyan dolgok, amik köré már épült egy rajongói kör, a moziba kerülés előtt (Szürke ötven árnyalata, Tetolvált lány)

Nem nagyon látom, hogy merész, újszerű ötleteket engednének kipróbálni. Kíváncsi vagyok meddig jutna manapság a Boogie Nights vagy az első Szellemirtók forgatókönyve... Az olyan, már régebben is extrémnek számító filmekről, mint a TAnk girl, már ne is beszéljünk :)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 18:16

Én is hallottam már mástól, hogy sokkal nehezebb számára Helvéczia kalandot kitalálni, mint valami általános DnD-s dolgot. Másként szocializálódtunk, más az érdeklődési körünk, szóval előfordul az ilyesmi.
Nekem például sci-fit lenne nehéz mesélnem. Noha szoktam filmeket nézni és szeretem is a zsánert, de játékhoz 1-2 alkalmat leszámítva nem tudnám használni a közeget. Ahogy általában a  napjainkban játszódó rpg-k is teljesen hidegen hagynak.

Ellenben a Helvécziára jól rá tudok hangolódni. Beleillik az érdeklődési körömbe, ahogy a mezei fantasy is. Így amellett, hogy már eleve van hozzá egy "hátterem", élvezettel gyűjtök hozzá újabb anyagokat (azaz szívesen olvasok pikareszket és kalandregényeket, olykor meséket, nézek hangulatba és korszakba illő filmeket stb.) Egy ideje annyira rákoncentráltam a Katalóniára, hogy mostanság inkább Helvécziához jutnak eszembe ötletek, nem sima dnd-hez.

Amúgy kívülről talán nem jön át, de elGabor kampánya az egységes Helvéczia életérzés mellett azért elég sokféle kalandot tartalmazott a bohókástól a kísértetiesig. Szóval tényleg nem csak egyféle "ideális" Helvéczia kaland van.

• Orastes kedvelte ezt

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1925 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 18:07

Mi lenne? Semmi, nem kötelező senkinek se szeretni (a Helvécziát, ha jól értem). Bár lent mondjuk nem erről volt szó, hanem arról, hogy némely mesélő nem elégedett a saját teljesítményével. 

• Orastes kedvelte ezt

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10672 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 15:21

Marvin, mi van, ha felnőtt emberek, ép elméjük birtokában úgy döntenek, hogy nem tetszik nekik?

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1925 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 15:12

(Hát ez borzasztó, vannak itt mindenféle fórumok, oszt csak gépelgetnek rájuk össze-vissza mindent a FELNŐTT emberek, ami csak eszükbe jut, hova jut a világ, Lenke néni kérem.)

De hogy konstruktív is legyek, a Helvéczia azért nem egy Wraith, ami kimondottan igazzy-művésszy ambíciókkal futott neki a világnak (akkorákkal, amilyeneket se a felhasználók, se a későbbi szerzők nemigen tudtak megugrani). Aki hozza egy tetszőleges magyar (német/helvét) népmesék-epizód vagy az átlag kardozós kalandfilm szintjét, szerintem már bőven rendben van, én legalábbis nem hallottam róla, hogy játékosok bárhol azért borították fel az asztalt, mert valamit nem éreztek elég helvécziásnak. Olybá tűnik, a lent aggályoskodó mesélők talán csak a fejükben létező túlzott elvárásnak kívánnak megfelelni, vagy hőbörögtek emiatt játékosok is?

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4055 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 13:50

Uhhh...

Így már talán érthető. De persze egyszerűbb fantáziátlan, begyepesedett embernek tartani a másikat. (Azt már az M* témában is láttam, hogy az Orastes&Marvin szakasznak ez nagyon megy. Ennél jobbak már csak az egymásra mutogatásban vagytok - lásd a KéM téma "ki miatt halt meg kinek a karaktere" kérdéskörét.)

Levélben már megkértem őket, hogy ne égessék magukat (illetve közvetetten engem meg a játékaimat), és még a "Felnőtt ember vagy, baszki" mondat is előkerült (a "Soha ne keveredj szárazföldi háborúba Ázsiában" mellett), de attól félek, nálam idősebb embereket nem tudok és igazából nem is akarok megnevelni.  :szent:  :hamster3:

Módosította elGabor: 2017.09.22, 13:51

• KLM és Sentinel kedveli ezt.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 12:49

De persze egyszerűbb fantáziátlan, begyepesedett embernek tartani a másikat.

Mutass már rá, hogy hol írtam ilyet ebben a szálban rád, vagy Galura és játékostársaira? :fejsimi:

Azt írtam le, hogy van egy csomó megírt modul. Egyébként a Mesélői Almanach is felkínál sok  más kalandtípust.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10672 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 12:40

A játékosokat nem értem akkor, minek ülnek le játszani olyan játékkal, aminek több fő vonása nem érdekli őket?

A játékosok Bulldynál PONT nem ülnek le Helvécziázni emiatt, ha hasonló meseötlete van, azt más rendszerben-világon meséli.

Ezt írta:

Pedig ez a Helvéczia egyik erőssége, ami nekem amúgy pont tetszik (a játékosaimnak meg nem). E nélkül, ha van npmesés ötletem néhány játékalkalomra, akkor átdobom akár a jelenlegi D&D5E csapatot is Tündérvadonra, ott aztán végképp minden ilyen elfér.

De ilyen tündérmesés ötletem ritkán van (a játék egyik erőssége kilőve), a vallási oldal a játékosoknak nem fekszik (a játék másik erőssége kilőve).

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1925 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 12:36

A játékosokat nem értem akkor, minek ülnek le játszani olyan játékkal, aminek több fő vonása nem érdekli őket? Ha tényleg nem rendülnek meg a sírrabláson, gátlástalan gyilkolászáson és a többi "bevett" kalandozótevékenységen, akkor lehet nevelő célzattal ördögöket kitenni egyre több keresztútra éjfélkor, akik vigyorogva célozgatnak, elfogynak vagy nem jönnek a papi varázslatok stb. Megjegyzem engem se nagyon izgatott az istenes vonal még a klasszikus kampányunkban (legfeljebb annyira, hogy el tudjam kerülni, hogy elvigyen az ördög a legújabb paktum szerint, bár egy idő után már neki se kellettem), de ez cseppet sem akadályozott a játékban.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10672 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 12:33

Így már talán érthető. De persze egyszerűbb fantáziátlan, begyepesedett embernek tartani a másikat. (Azt már az M* témában is láttam, hogy az Orastes&Marvin szakasznak ez nagyon megy.

De jó, hogy nem nekem kellett ezt leírnom :D

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6062 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 12:18

Látom Orastes még mindig nem érted. :)

A játékosok nem akarnak ezzel a résszel foglalkozni. Nem sokkolja őket, nem botránkoztatja meg, egyszerűen csak nem akar azzal foglalkozni, hogy sírrablóként az "szokásos" veszélyeken kívül még ezzel is foglalkozzon. Az meg főleg nem motiválja őket, hogy mindenféle vallások és felekezetek crédójában keressék a kiskaput. Nem ezért ültek le játszani.

Pedig ez a Helvéczia egyik erőssége, ami nekem amúgy pont tetszik (a játékosaimnak meg nem). E nélkül, ha van npmesés ötletem néhány játékalkalomra, akkor átdobom akár a jelenlegi D&D5E csapatot is Tündérvadonra, ott aztán végképp minden ilyen elfér.

De ilyen tündérmesés ötletem ritkán van (a játék egyik erőssége kilőve), a vallási oldal a játékosoknak nem fekszik (a játék másik erőssége kilőve).

Így már talán érthető. De persze egyszerűbb fantáziátlan, begyepesedett embernek tartani a másikat. (Azt már az M* témában is láttam, hogy az Orastes&Marvin szakasznak ez nagyon megy. Ennél jobbak már csak az egymásra mutogatásban vagytok - lásd a KéM téma "ki miatt halt meg kinek a karaktere" kérdéskörét.)

Bulldy
  • KLM kedvelte ezt

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1925 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 11:02

Távolról sem, ha ugyanis protestáns vagy zsidó vagy, akkor pl. nem működik a búcsúcédula, bár ki tudja, kellően sok pénzért vagy nagy szolgálatért az ördög talán náluk is hajlandó félrenézni. Mondom, ezért kéne kimozdulni a kockafejű keretek közül, pláne ha pont a mesés hangulat a cél...

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 11:00

Orastes: csak, hogy te is értsd:
A játék világában valóban létezik Isten és ördög, Isten valóban a Tízparancsolat szerint ítél, az ördög pedig elvihet, ha cimborálsz vele.

Akinek ez is sok, az szerintem keressen magának valami másik játékot, mert a Helvécziának ez a "realitása" (amúgy Ars Magickában is van ördög, angyal, démon, tündér, stb és azok is a világ és a világkép valódi résztvevői) amit kettő darab táblázat testesít meg játékmechanikailag:

-mik a bűnök és az erények

-azoknak mi a büntetése és a jutalma

Plusz van hozzá kb 3 oldal magyarázat.

Sokkoló. Döbbenetes.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6062 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 10:53

Orastes: csak, hogy te is értsd:
A játék világában valóban létezik Isten és ördög, Isten valóban a Tízparancsolat szerint ítél, az ördög pedig elvihet, ha cimborálsz vele.

Hogy milyen egyház(i felekezet) mit hogy magyaráz, az ebből a szempontból tökmindegy.

Bulldy

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 10:14

Bulldy, nem a katolikusoknak van igaza mindenhol, vannak Helvécziának kimondottan protestáns tartományai, illetve vadonban sincs jelen az Egyház, pár kolostortól, néhány remetétől eltekintve. Sőt, sok helyen inkább az ördög és szövetségesei dominálnak.

A "nem tudok sztorit kitalálni"-részhez annyit, hogy nagyon sok a kész, megírt kaland, bőséges a választék és nem csak elGábor írt kalandokat, hanem sokan mások is. :nos:

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1925 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 10:00

Hínnye, tényleg mekkora kár, hogy nincs újabb 300, szerencsére Sucker Punch van, meg ha jól tudom Michael Bay is él és alkot.

Helvécziában a kicsit komorabb vonalhoz sztem még passzolnak a klasszikus Hammer-horrorok Peter Cushinggel, főleg mert ma már nehéz komolyan ijedezni tőlük (bár 50 éve se lehetett könnyű).

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10672 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 09:45

Valószínűleg azért nincsenek mostanában tömegesen kalandfilmek, mert a zsáner a westernekhez hasonlóan kifulladt, maga a "közepes költségvetésű film" is eltűnőben van a valóban költséges blockbusterek és a művészfilmek között, és talán az is közrejátszik, hogy a modern ember a korábbinál is messzebb került saját történelmétől - a klasszikus műveltségre nevelés visszaszorulása általános. A valamikor a történelmi kalandfilmek által játszott közönségszórakoztató szerepet most a Trónok Harca és a szuperhősös filmek töltik be.

Meg a török szappanoperák :(

Pedig (az egyébként reciklált) Gladiátor meg a 300 egész "jól fogyott", nem kristálytiszta, miért nem tudnak hasonlókat összehozni "nyugaton".

Ezt, mint üdítő kivételt ajánlottam már?

(Jön állítólag februárban a második rész, pár név a stáblistáról:

- JAckie Chan

- Rutger Hauer

- A svájci néger kormányzó...

Módosította KLM: 2017.09.22, 09:48

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6062 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 09:09

Nekem a Helvéczia egyik egyediségét pont a mesés-komikus környezet adja, amit szerintem NAGYON nehéz jól csinálni. Ráadásul ezt össze kellene hozni a "a katolikusoknak igazuk van" világképpel.

Hozzáteszem, ez baromi hangulatos, nagyon szívesen játszok benne és szeretem olvasgatni a Helvécziát, mert élményt. A mesélése azonban más tészta.

A felsorolt cuccok, különösen a Solomon Kane, nekem köszönőviszonyban sincs a Helvécziával, teljesen más a hangulatuk. Ha pedig kiveszed a hangulati elemeket, akkor kapsz egy egyszerűsített E6-ot.

Bulldy

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]