Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mesélői Akadémia

• Válasz írásához lépj be
3057 hozzászólás érkezett eddig

pyre

pyre

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 57 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 08:29

Üdvözlet

Végre egy értelmes ötlet!Nagyon szeretnék segíteni azoknak a szerepjátékosoknak, akik nem eléggé biztosak abban, hogy jól mesélnek. Szóval ez a levéllista engem is nagyon érdekelne. Én 8 éve játszom szerepjátékot... pontosabban 8 éve mesélek, játszani nem játszok. Szóval akinek bármilyen kérdése lenne bármivel kapcsolatban, nyugodt szívvel írjon. Aztán nem biztos, hogy értek a problémájához, mert kizárólag magus-t és ars magicát ismerek.

Egy messzemenően üdvözölt és megköszönt felajánlás részedről, tisztelt Angel_of_Mercy, ha összeáll ez a lista, úgy leszünk mint a vadnyugaton, körözünk téged, rendben?
Mert ha jól emlékszem GothPunk mester kissé lejjeb írt egy csoportosítást, ebbe a témakötcsoportba kellene írni egyelőre, kedves mindenki, aki szándékozik, és mintha egy bájos höly azt vetette volna monitorra, hogy vállal egy bizonyos szerepet ezzel kapcsolatban, azaz a gépezet beindult...Jah és Angel, sok kérdés rendszerfüggetlen, mesélő probléma, tehát tudsz segíteni...

:)

GothPunk mester merre vagy? Meg kellene ezt beszélnünk akár itt, akár a titkos U2U frekvencián... :)

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 01:58

üödv.
Mike: huh, akkor nem te vagy, akire először gondoltam. (hála a jóégnek :)) A Pajkos Póni az LH (local heroes, sőnherc zóltán bme kolesz klubja) szervezeseben letrejott párévi rendszerességgel zajló változó minőségű szerepjatekos talalkozó/verseny.
(Ja, meg egy fogadó Bríben :)

üdv
sade

_Angel_of_Mercy (NPC/NJK)

_Angel_of_Mercy (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.27, 17:34

Üdvözlet

Végre egy értelmes ötlet!Nagyon szeretnék segíteni azoknak a szerepjátékosoknak, akik nem eléggé biztosak abban, hogy jól mesélnek. Szóval ez a levéllista engem is nagyon érdekelne. Én 8 éve játszom szerepjátékot... pontosabban 8 éve mesélek, játszani nem játszok. Szóval akinek bármilyen kérdése lenne bármivel kapcsolatban, nyugodt szívvel írjon. Aztán nem biztos, hogy értek a problémájához, mert kizárólag magus-t és ars magicát ismerek.

Mike_

Mike_

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 361 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.27, 15:57

Hoi!

Sade: Én még életemben nem játszottam Earthdawnt!
"pajkos póni"??????????????????????????

Na mindegy!

Üdv Mindenkinek... :)

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.27, 01:47

Üdv. Gondoltam belesek. Akit érdekel volt egy elég érdekes fórum a "Csapat és a Kaland" cimszó alatt, még botor ifjukorom csírája, mikor mesélni próbáltam olyan embereknek, akik nem érdemelték meg. De elég érdekes fórum volt, amíg nem jött Sics, és nem mondta meg az űberfrankót :gonoszlol: http://www.rpg.hu/forum/viewthread.php?tid=1939
a címe ;)

Mike: Nem te játszottál vmelyik Pajkos Pónin Earthdawnt elf íjásszal? :?:

üdv
SaDE

Fritz

Fritz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.24, 18:27

Ochak, legközelebb ha OFF-olsz, akkor azt pls jelezd. Kösz.

Ochak

Ochak

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 43 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.24, 17:48

Majd mi eldöntjük!........... :Ordog:

Azt is hogy haza hozunk-e :Ordog: :flame:

_Su2Fe4 (NPC/NJK)

_Su2Fe4 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.24, 15:19

angoltudás...hehhh.... abban van valami, na mind1, egy bizonyos szintig nem okozhat problémát.
Na mind1, most egy hétig nem leszünk Ochakkal, mert sítáborban leszünk, és ott várnak csak esténként az igazán jó MAGUS partik! :lol: Írtam jó kis kalandot....vagyis nem biztos hogy jót, de azt majd őt eldöntik. :Ordog:
Szóval mire visszajövünk, remélem meglesz már a levlista sorrendje.
Addig is sok-sok jókívánság. :)

Ochak

Ochak

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 43 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.24, 14:42

Ok Mike_! :)
GothPunk :lol: :lol:

Mike_

Mike_

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 361 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.24, 12:56

Hoi!

Nos, az ötlet nagyon csodálatos! Engem is értesítsetek, ha van valami. Szivsen venném.
Idestova 5 éve mesélek és szeretném más emberekkel is megosztani a tapasztalataimat vagy fordítva!

Üdv Mindenkinek... :lol:

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.24, 11:56

Akkor egyenes út vezet a zen mesélés szent céljáig... :)

GP

Ui: Elfelejtettem írni, hogy humorérzék! :lol:

Ochak

Ochak

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 43 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.23, 19:10

+sokat kell olvasni (mindent), mozizni (szintén), zenét hallgatni (szintúgy), és persze kell jó sok önismeret, meg emberismeret :halott:

Ja, angolul tudók előnyben!

Ezell akkor meg is volnánk... :)
...úgy ahogy eheh

[Javítva: 2003.01.23 írta: Ochak]

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.23, 16:30

Akkor kérjük meg BePe-t egy levlista felállítására. Mindenkinek van gondolom e-mailje! :)

Megkeresem majd BePét, aztán hátha rábólint (mármint az ötletre, nem a billentyűzetre :cool: ).

Kicsit egyszerűbb, mint a U2U.

Gondoltam összeírom forrásaimat, ahol az elmúlt évek során összeszedtem - a mindennapi tapasztalatokon kívüli - "ismereteimet" a témában:

1. Bíborhold/Holdtölte
2. Rúna
3. Dragon (magyarul)
4. Dragon (angolul) - ezen belül is Dungeoncraft, ami a lap honlapján archívumban fent van, és fantasy mesékhez - is - elsőrangú!
5. www.roleplayingtips.com
6. wizards honlap, DM aloldal mindenféle hasznossággal
7. idestova öt és fél szemeszter pszichológia szakon :felvon:

+sokat kell olvasni (mindent), mozizni (szintén), zenét hallgatni (szintúgy), és persze kell jó sok önismeret, meg emberismeret.

Ja, angolul tudók előnyben!

GP
:KV:

Ochak

Ochak

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 43 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.23, 15:40

Úgy is közvetlen kapcsolatban vagyunk Su2vel... :)

Ochak

Ochak

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 43 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.23, 15:38

Segítek! :felvon: :)

_Su2Fe4 (NPC/NJK)

_Su2Fe4 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.23, 15:12

Pyre, ezt a levlistát remek ötletnek tartom. Ha gondoljátok, én elvállalom a végső közlő szerepét. :)

pyre

pyre

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 57 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.23, 08:18

Üdvözletem mindenkinek!

GothPunk wrote:

Fúha, köszönöm a megtiszteltetést, de könyvet egyelőre nem akarok írni ebben a témában, az egy kicsit túlzott önbizalomra vallana...  :)

No? Akkor CD-FŰ jó mindenkinek? Mondjuk egyezzünk meg abban, hogy február második hetében... Az még soká van, és lehet addig gyülekezni...

Addig is jó játékot!

GP  :KV:

1st:GothPunk mester és kedves mindenki, nem kell könyvet írni belőle, de egy ötletbörze jelleggel ami U2U is körbejárhat mondjuk egy-egy megszervezett találkozótól egy-egy megszervezett talákozóig, nos az szerintem életképes..akinél lecsapódik a heti termés - ezt az egyet el kell vállalni valakinek - nos az beteszi ide és megvitatjuk, vagy továbbfejlesztjük egy találkozóra, hm? És az ötleteket, témákat már egyszer renszereztük, de lehetne "problémaötlet" is...kezdhetnénk szegény lovakkal...
2nd:GothPunk mester jómagam a Kies Keleti Végekről, mely negyedezer kilóméterre leledzik Budapesttől nem tudom mit jelent a CD-FŰ, bár biztosan nem ördöngösség...ha időm engedi elmegyek, mert érdekel és fontosnak tartom...de nem nekem kell kijelölni az időpontot hiszen egy embernek könnyebb igazodni a sokhoz mint vice versa... :felvon:

[Javítva: 2003.01.23 írta: pyre]

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.22, 16:54

Fúha, köszönöm a megtiszteltetést, de könyvet egyelőre nem akarok írni ebben a témában, az egy kicsit túlzott önbizalomra vallana... :)

No? Akkor CD-FŰ jó mindenkinek? Mondjuk egyezzünk meg abban, hogy február második hetében... Az még soká van, és lehet addig gyülekezni...

Addig is jó játékot!

GP :KV:

Arpad

Arpad

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.22, 16:12

Otlet: mi lenne ha osszegyujtenenk az otleteket valahol amikot itt leirtunk, kitalaltunk, valamilyen irott formaban?
Szerintem a meseles - ha az illetonek van megfelelo adag fantaziaja - akkor tanulhato.
A gond az hogy igazan sehol sincsenek ezek a dolgok leirva.
Mondjuk mit csinaljon az ember ha a Jatekos Karakter csak annyibol elf hogy ELF feliratu fejpantja van.
Pedig ez egy tipus problema.
Aztan a tobbi dolog: mit csinaljon a meselo hogy a jatekosok elvezzek a jatekot, hogy ne szaladjon el veluk a lo, hogyan kell a kalandot osszerakni, hogyan kell helyszint lemeselni, stb.

Mondjuk GothPunk kiad egy konyvet, aminek az indexet mar kozolte is...
(megjegyzes: persze amit irtam zold ruhas elf az elegge sablonos, de ha a jatekosok idaig sem jutottak el, akkor...)

_Su2Fe4 (NPC/NJK)

_Su2Fe4 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.22, 15:17

Elírtam. Szóval a helyszínes dolog tényleg elég durván hangzott.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]