Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mesélői Akadémia

• Válasz írásához lépj be
3049 hozzászólás érkezett eddig

pyre

pyre

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 57 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.19, 14:36

Jó napot mindenkinek!
A Sirály által írtakat oda fejleszteném tovább, hogy lesz egy rpg.hu II. országos tali 41 nap múlva, ha mást nem is, azt meg lehetne beszélni, hogy mikor és hol, meg egy keveset arról is lehetne, hogy melyik témacsokrot ölelje fel az első ilyenirányú összejövetel. Így a "pofavizit" is megvolna, meg lehetne beszélni a tervekről ezzel kapcsolatban...hozzászólás?(egy már mesélő, de ott lelkesen hallgatóközönség emberke)
:lol:

[Javítva: 2003.01.19 írta: pyre]

_Sirály (NPC/NJK)

_Sirály (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.17, 08:58

Sziasztok!

Nem rossz az ötlet. Azonban most én megfordítanám a dolgot, mert hasznos lehetne visszafelé is. Itt-ott szerepjátékos talákozókon hallgathatunk előadásokat nem szerepjátékos egyénektől a szerepjátékot érintő témákban (fegyverbemutató, lovagrendek története, barlangok geológiája, mesekutatás, boszorkányok, stb.)

Jó lenne összeszedni, az ilyen előadókat egy adatbázisba, hogy aki talákozószervezésre adja a fejét, az segítséget kaphasson. Ez is a mesélő/játékos képzés egy lehetősége.

Így a szinvonalas előadások nem feltétlenül korlátozódnának Pestre.

Sziasztok!

Fritz

Fritz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.12, 09:34

sziasztok,

nos, most hogy már van egy csomó téma, én javasolnám, hogy lassan inkább a helyszínt és időpontot vitassuk meg :-)))) A többin már ráérünk beszélgetni egy első alkalom, pofavizit, beszélgetés után. :-)))

Én javasolnék egy hétvégi, lehetőleg szombati délelőttöt kezdésnek (így szinte bármeddig eltarthat a dolog), és helyszínnek Bp-t, de azon belül hol, azt mondják meg a pestiek, én vidéki vagyok, jobban ismeritek :-)))))

Fritz

Shadowhawk

Shadowhawk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.06, 20:00

GothPunk:
Meggyőztél. :sor:
Akkor válasszuk külön a "kezdőknek" és a "haladóknak" szóló részeket.

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.06, 16:47

Shadowhawk: Engedelmeddel én ezeket a témákat csak később, "haladó" társaságban vetném fel, bár az improvizáció kétségtelenül fontos téma, ami szerintem meg is kapja a neki járó figyelmet az általam alant ismertetett 1. és 2. témacsokorban. Az alapokról szerintem mindenképpen az elején kell szót ejteni, és amiket Te is megemlítesz (én folytatnám a listát a következővel: kocka/szabály/mesélő nélküli játék, az álom és szimbólumok használata a játékban (bár ez utóbbi lehet, hogy az elején már említésre kerülhet), a párhuzamos mesélés és hasonlók...

GP :KV:

Shadowhawk

Shadowhawk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.06, 15:33

Új témák:
nem-szabálykövető mesélés
dinamikus mesélés
rögtönzés

Lehetne nyitni nekik egy új témacsoportot mesélési technikák címmel.

• Látogató

Kelt 2003.01.06, 15:10

Haloo!
Zseniális ötlet,én is benne lennék egy ilyenben!
Van-e már olyanról már szó, hogy mikor lenne és hol?
HocusPoth,Maooi híve

Fritz

Fritz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.03, 11:15

igen, beilleszthető a 2. pontba.

Daerillel egyet értek, ez is kellhet.

Daeril

Daeril

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 35 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.02, 19:26

Szeretném megjegyezni, hogy a téma felvetésével maximálisan egyetértek. Nagy szükség volna ilyen -a szerepjátékosok közösségét felpezsdítő- eseményekre.
Fritzel részben egyetértek, de egy kicsit máshogy fogalmaznák: rendszerekről valóban nem érdemes részletesen beszélni, de stílusokról annál inkább. Én önmagam mint fantasy mesélőt definiálom, de már sokszor előfordult hogy szerettem volna valamilyen más stílust belekeverni a meséimbe (pl.: horror), nos nem sikerült... Talán nem vagyok egyedül ezzel a problémával.
Tehát az a felvetésem, hogy legyen egy kategória a rendszerek helyett a stílusok számára ahol az adott hangulatról, felmerülő problémákról esik szó.

Tisztelettel

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.02, 17:23

Fritz: Felvetésedet az új játékosok felbecsüléséről és bevezetéséről beilleszthetjük a 2. témába?

GP :KV:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]