Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mesélői Akadémia

• Válasz írásához lépj be
3057 hozzászólás érkezett eddig

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4716 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.21, 11:03

Javaslatként: szerintem simán átvihető egy kampány a Köztes Földekre, de lehet hogy érdemes esetleg mesélni azt megelőzően egy olyat, ahol előjön a Helvéczia alaphangulata (virtus, Isten, ördög) akkor talán könnyebben tudják, hogy miről szól az egész, illetve el tudják dönteni, hogy vissza akarnak-e térni a "valódi világba" vagy egy darabig maradnak a Köztes Földeken. :nos:
(Már abból is pofás konfliktusok jöhetnek elő, hogy van aki vissza akar térni, van aki meg nem. )

Az a baj, hogy ez pont az a része a játéknak, amivel egyáltalán nem tudunk mihez kezdeni. (az első dolog amit kivennék, a virtus és a katolikus szemlélet)

Egyszerűen gátolja a csapatot, nagyon zavarónak bizonyult játék közben.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.21, 09:33

Kösz, hogy felhívtátok erre a figyelmem! Lehet átnézem ilyen szemmel a Helvécziát, mert ilyen köztes földes kampányt szívesen mesélnék. Nekem, mikor próbálkoztunk a rendszerrel, elsősorban a Grimm-mesés vonal dominált a leírások, bestiárium, kalandbeszámolók alapján, amire nehezen áll rá az agyam. Akármilyen kalandot akartam írni a srácoknak, mindig valami sületlenség jött ki belőle.

Javaslatként: szerintem simán átvihető egy kampány a Köztes Földekre, de lehet hogy érdemes esetleg mesélni azt megelőzően egy olyat, ahol előjön a Helvéczia alaphangulata (virtus, Isten, ördög) akkor talán könnyebben tudják, hogy miről szól az egész, illetve el tudják dönteni, hogy vissza akarnak-e térni a "valódi világba" vagy egy darabig maradnak a Köztes Földeken. :nos:

(Már abból is pofás konfliktusok jöhetnek elő, hogy van aki vissza akar térni, van aki meg nem. )

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2437 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.21, 08:28

Ha már versek, az 52. Galaktikában van pár pár verse egy Kemény István nevű szerzőnek, évek óta arról ábrándozok, ezekből milyen f***a planetary romance lehetne. Részletek:

Gyarmat 

A Helytartó palotája

Huszonötezer éve áll

Senki nem jött még ki belőle

S a feketék sohase mertek 

A falak közelébe menni

Ebből a romos épületből

Éjszaka reflektorok bújnak elő

Összekapkodnak egy kis élelmet

És eltűnnek a nyílásokban újra

Azt mondta egykor egy főnök

"Bent egy vidám öreg növény él

Valami régi nép hagyta itt

Egyszer majd a réseken kitüremlik

S a gyarmatokat ellepi egészen"

A Feketék a völgyekben vasekékkel

Lehajtott fejjel művelik a földet

Ebből nekem szinte minden megvan máris, csak térképet kéne rajzolni, pár kalandötletet kijelölni és kész.

Asidotus

Asidotus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.20, 22:26

A P.Mobil együttes Vonat című dala annak idején megihletett, próbáltam is egy kalandot írni belőle, szerintem ide is jó lesz, mint ötlet, kalandelem.

Egy olyan vonat, ami egyszer csak megérkezik a semmiből, pár perccel hamarabb, mint a menetrend szerinti. Az utasok fölszállnak, tovább megy, majd eltűnik a semmiben. Aztán befuthat a rendes szerelvény is ...

A vonaton utazhatnak olyanok, akik már meghaltak, átmehet más helyekre is

Itt a dalszöveg:
Eljönn testedért, eljön lelkedért, 
Jegyed nem kéri senki sem. 
Éji utas leszel, ne félj nem késik el, 
El visz messzire, túl mindenen. 

Pokolba tart, pokolba tart, 
A vonat. 

Síró füttyjelét viszi a szél
mögötte füst száll, előtte éj.
Arcok, arcok az ablaknál,
nézd kik utaznak rajta és fel ne szálj!

A vonat. 

A vonat.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4716 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.19, 17:44

Orastes/Marvin: Kösz, hogy felhívtátok erre a figyelmem! Lehet átnézem ilyen szemmel a Helvécziát, mert ilyen köztes földes kampányt szívesen mesélnék. Nekem, mikor próbálkoztunk a rendszerrel, elsősorban a Grimm-mesés vonal dominált a leírások, bestiárium, kalandbeszámolók alapján, amire nehezen áll rá az agyam. Akármilyen kalandot akartam írni a srácoknak, mindig valami sületlenség jött ki belőle.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.19, 12:02

Marvin, igen vannak és aki először írt róluk, az éppen von Bek kapitány, benne van a Mesélői Almanachban is, bár talán nincs nevesítve. :nos:

Spoiler

Módosította Orastes: 2017.09.19, 12:02

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2437 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.19, 10:38

galu22: De, Helvécziában vannak köztes földek, asszem pont ezen a néven.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.19, 09:52

A Biedermann varázslók (és ősük) egy "fertőzés" miatt tudnak varázsolni, a "fertőzés" forrása egy vámpír intelligenciához hasonló dolog ami egy másik dimenzióban székel és terjeszkedni akar.

Az Idegen Intelligenciák mindig nagy mumusok. A Rifts Atlantiszát uraló Lord Splynnicryth (van mi, a Splynn biztos) az egyik nevesített fajta a rengeteg közül, egy Splugorth.

Fiatalka még (120 ezer éves) vagy neki vagy 75 ezer MDC-je (de lehet, hogy fordítva) és eddig csak vagy 3 fajt igázott le egymaga.

Annyiban "jobbak" a Nagy Huhhunál, hogy ugyan elég nagy léptékben gondolkodnak, de azért elég jól eléggé passzol a gondolkodásmódjuk a Maszlov-piramishoz.

(A Rifts World Book2: Atlantis ír dolgokat a splugorth witchről, ami eléggé passzol a "fertőzés" sémádba)

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2017.09.19, 09:33

Üdv!

Köszi az ötleteket. :)

A Rifts vámpíros ötlet tetszik leginkább mert eszembe juttattatott valamit. 

A Biedermann varázslók (és ősük) egy "fertőzés" miatt tudnak varázsolni, a "fertőzés" forrása egy vámpír intelligenciához hasonló dolog ami egy másik dimenzióban székel és terjeszkedni akar.

A B. fiúk azért akarják megszerezni a Ganz műveket, hogy legyártsanak egy mozdony szériát ami a "fertőzés forrásának" szállít lelkeket. A mozdony vontatta kocsik átlépnek egy másik valóságba, az utasok kicsit kevesebbek lesznek amikor leszállnak a vonatról, elfelejtenek ezt-azt, vagy éppen emlékeznek olyasmire ami nem velük történt. Nem mindenki mert az gyanús lenne. A hatás főleg a nagyon kicsikre és az öregekre hat. A terhes nők furcsa gyerekeket szülnek (potenciális varázslókat), a szállított állatok vérszomjasak lesznek. Ilyenek.

Benne is lesz a mesében egy ilyen utazás.

Sőt némely Ganz malmokban az ellopott lelkeket fogják őrölni (ima malom amúgy gótikusan).

Módosította Kilhalm: 2017.09.19, 09:36

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.19, 08:38

Egy kis gyűjtemény:

http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/TabletopGame/BeyondTheSupernatural

Amúgy is, ha Rifts-et mesélsz érdemes beleolvasni a Beyond the Supernaturalba, mert a Hasadékok Földjét több "Alternatív Földből" gyúrták össze a Hasadékok.

(OFF)

Az egyik ötletem az volt, hogy most a 66-os út nem egészen 4000 km. A Hasadékok Földjén simán lehet 12-16 ezer is - végig leaszfaltozva. Vagy legalábbis még megtalálható az aszfaltút maradéka így pár száz viharos év után, kivéve ahol tökidegen dimenziókból rántott át a mágia egy megyényi területet.

(/OFF)

(OFF)

A másik eset az volt, hogy az egyik RIFTS játékosom - miután balhéztak vámpírokkal és meséltem neki a Vampire Kingdoms nevű világkönyvről.

Aztán egy másik mesélőnél Beyondban egy azték piramisban várta őket a "kveszt" ahol az Őrzőtől megkapják a halhatatlanságot. Hősünk közölte, hogy egy lófüttyöt akar ő vámpír lenni - a mesélő meg pislogott, hogy honnan tudja...

(/OFF)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4716 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.19, 08:17

Gondolkodtam azon, hogy milyen misztikus/horror sztorik vannak ebbe az időszakba (18-19.század) ágyazva, ami nem gótikus horror és nem Cthulhu.

Ezek jutottak eszembe:

- gyakoriak a varázslással kapcsolatos problémák (hipnózissal, elmekontrollal visszaélők)

- a kárhozattal, démoni befolyással foglalkozó történetek

- von Bek! itt a Földön járunk ugyan, de a kárhozottak (a regény összes főszereplője ilyen) be tud lépni a köztes földekre, amik ilyen zsebdimenziók. (Moorcock: Harcikutya)

- Solomon Kane ide illik, de a legtöbbször ő is hagyományos gyilkosokkal, nekromantákkal és kísértetekkel találkozik. (bár a kísértetei mindig egyediek, nem "generic wight" az ellenfél)

- vannak a történelmi korba helyezett, de egzotikus helyszíneken játszódó dolgok (karibi, afrikai, kínai), ide értve a westernt is.

Talán ezek azok a horror-szerű történetek, amik nem hagyományos gótikus horror szörnyeket használnak. Biztos van más is, csak nem jut eszembe. Ezek közül egyébként legszívesebben egy Harcikutya szerepjátékkal játszanék, ami azért érdekes, mert a Helvéczia majdnem ilyen. (annyi kivétellel, hogy Helvécziában nincsenek köztes földek, ami kábé a lényeg lenne)

edit: +1 koncepció a Buffy. Minden részben egy egyedi "gonosz" van, monster of the week jelleggel.

Módosította galu22: 2017.09.19, 08:21

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2017.09.19, 06:35

Üdv!

Bulldy:

Ki lenne itt a JK? Mechwart Ernő? Gróf Szigethy? Vagy tőlük teljesen független személyek?

Független személyek. Mondjuk Gróf Szigethy elég semleges ahhoz, hogy a esetleg JK legyen és a játékosa azt hozzon ki belőle amit akar. Annyit tudunk róla, hogy a seregben volt, testvéreit megölték, örökölt egy nagybirtokot és kicsit elege lett a terhekből ezért rekreációs hétvégére ment.

galu22:

Pontosabban: ha a felvilágosodás utáni, 18-19. századi Európába helyezel egy játékot, akkor átveszik a hatalmat a tipikus gótikus horror szörnyek a kampány felett. Vámpír, vérfarkas, húsgólem.

Mivel én még nem meséltem sok gótikus horrort nekem ez viszonylag új. Régen megtanultam, hogy nem kell félni a kliséktől. 

Amúgy lehet ellenfél más is. Akár még kínai dolgok is. A Monarchiának volt kínai gyarmata, egy városi kerület kb.. De ez azt jelenti, hogy kapcsolatba léptek Kínával. A kínai nagykövet hazajön és ki tudja mit hoz magával. Lehet, hogy egy bőreváltó sárkány vette át az inasa helyét. De felőlem aztán egy halott ember esőkabátja is lehet a "főellenség" aki megöli a koldusokat akik az utcán megtalálják.

galu22: Milyen modern természetfelettire gondolsz?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.19, 06:30

@Marvin: Hódító Robur Terrorja, ami 200 km/h-val ment, ezért láthatatlan volt az emberi szemnek?
Várkastély a Kárpátokban?

Meg Pannónia kapitány is bejátszhat, bár szerintem csak poénnak szánták.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4716 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.19, 06:04

galu22: Milyen az a modernebb természetfeletti? Asztaltáncoltatás az Üllői úton, vagy Csáth Géza behernyózva? Kísértet Lublón, vagy Sándor Mátyás, a hipnotizőr? Más tényleg nem nagyon volt, mi a baj a vámpírokkal meg a vérfarkasokkal?

Oké, rosszul fogalmaztam.

Pontosabban: ha a felvilágosodás utáni, 18-19. századi Európába helyezel egy játékot, akkor átveszik a hatalmat a tipikus gótikus horror szörnyek a kampány felett. Vámpír, vérfarkas, húsgólem.

Ami nem ilyen, az általában Cthulhu mítoszos szokott lenni. (ez már jobb egy fokkal, mint a vámpír)

Ami még eszembe jut kivételként, az újra a Castle Falkenstein: abban ugyan vannak vámpírok is, de sokkal hangsúlyosabbak az egyéb tündérlények. (mint például a szorgalmasan dolgozó brownie, ami megsértődik, ha ellenőrzik a munkáját)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2437 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.18, 20:51

galu22: Milyen az a modernebb természetfeletti? Asztaltáncoltatás az Üllői úton, vagy Csáth Géza behernyózva? Kísértet Lublón, vagy Sándor Mátyás, a hipnotizőr? Más tényleg nem nagyon volt, mi a baj a vámpírokkal meg a vérfarkasokkal?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6555 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.18, 20:06

Ebben is van valami. :)

Kilhalm:

Ki lenne itt a JK? Mechwart Ernő? Gróf Szigethy? Vagy tőlük teljesen független személyek?

Bulldy

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4716 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.18, 19:15

Király! A Rippers nekem is szívem csücske, a Monarchiát pedig méltatlanul elhanyagolt témának tartom.

Szerintem addig örülj, amíg nem készít egy amerikai/angol cég egy Monarchiába helyezett játékot :)

Elég végiggondolni, hogy az ennél sokkal népszerűbb Erdély témához milyen alapossággal szoktak nyúlni. (pl. az egyébként kiváló Keegan Első világháborús könyve is megdöbbentő hibákat tartalmaz a Monarchiával kapcsolatban)

A történelmi hátterű játékok eleve elég ritkák, és jellemzően karibi, angliai vagy párizsi helyszínekre korlátozódnak.

Az angolul is megjelent játékok közül a Castle Falkenstein jut eszembe: a fő fókusz a kontinensen van, méghozzá a bajor-porosz ellentét. Szerintem ez is közrejátszik abban, hogy nem lett népszerű a játék.

További teher: az az időszak, amikor van Monarchia eléggé terhelt mindenkinél vámpírokkal és vérfarkasokkal. Nálam is ez van egyébként, hogy ilyen környezetben egyszerűen ez ugrik be elsőre. (Helvécziával is így jártam) Ettől elég kiszámíthatóak lesznek a kalandok, nem olyan könnyű inspirációt szerezni egy modernebb természetfelettihez, mint egy sword&sorcery meséhez. (legalábbis szerintem)

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2017.09.18, 05:15

Üdv!

Király! A Rippers nekem is szívem csücske, a Monarchiát pedig méltatlanul elhanyagolt témának tartom.

Szeretem az alternatív Földön játszódó settingeket mert kifogyhatatlan hozzájuk a forrásanyag. :D

És igen a Monarchia méltatlanul van parlagon, pedig nagy birodalom tele belső konfliktusokkal, világvárosokkal.

Az nem tiszta számomra, hogy miben vársz ötleteket?

Bármiben. Érdekes NPC-k, helyszínek, bonyodalmak.

A Ripperst annyira nem ismerem, csak a Ressurectedet olvastam, az nem túl bő lére eresztett leírás, inkább mechanika, de annyi lejött, hogy a Dracula, Frankenstein, Mr. Hyde hangulatra pályázik.

Módosította Kilhalm: 2017.09.18, 05:18

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6555 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.17, 22:05

Kilhalm:

Az nem tiszta számomra, hogy miben vársz ötleteket?

Bulldy

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2017.09.17, 19:06

Üdv!

KIlhalm, ez online vagy offline mese?

Hát még egyik sem. Most majd Savage Rifts-et mesélek, majd utána.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]