Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Körkérdés: mi szerinted a leginkább alulértékelt pc-s/konzolos játék?

• Válasz írásához lépj be
25 hozzászólás érkezett eddig

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.09, 18:14

Mars:War logs, Titan Quest, Elder Scrolls: Daggerfall, Wizardry 8

Ezeket mindenkinek érdemes kipróbálnia aki szereti a szereptjátékokat.

A Mars: War Logsról tudnál írni néhány mondatot? Milyen téren tartod kiemelkedőnek? Vagy linkelnél egy ismertetőt, amit jónak gondolsz? Köszi!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7959 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.09, 10:46

A Titan Quest sok más Nordic játékkal egyetemben most épp ismét benne van egy Humble Bundle csomagban:

https://www.humblebundle.com/

Szefmester

Szefmester

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 14 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.09, 10:35

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1764 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.08, 23:21

Ajánlásotokra kipróbáltam az amalurt. Szerintem semmi extra nincs benne. A skyrimhez hasonlította valaki, nos a grafikája rajzfilmes, ami nem annyira jön be, viszont jóval több benne az akció, ami jobb.

Nekem a skyrim jobban bejön, még a sok pöcsölős izéjével együtt is.

-ChRiS-

-ChRiS-

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.01, 19:48

Ki emlékszik az : Advent rising című PC-s játékra??

Rettenetesen sajnálom ,hogy nem lett folytatva!! Igaz MASS E. előd. 

Kiváló sztori, még ma is jó grafika. Könnyű kezelhetőség és szép játékmenet. Igényes és sok átvezető videó....és megbukott!!! Még ma sem hiszem el....

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.29, 13:58

A Rogue Trooper az egyik legszórakoztatóbb TPS, amivel valaha játszottam.

A Divinity játékok, főként a Divine Divinity. Közkedvelt jellemzése "Diablo keverve Baldur's Gate-tel".

krazal

krazal

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.28, 23:41

Nem mai darab, de a Dreamfall: The Longest Journey (és elődje a The Longest Journey) is esélyes a listára.

A régebbi darabról írták, hogy túl sok benne a párbeszéd, vontatott, míg a Dreamfallnak a „harcrendszerét” és irányítását szokták felemlegetni. Viszont már eleve az, hogy két világban játszódik a történet, gyönyörűek a helyszínek és mélyenszántó a sztorija megérdemel egy csillagos ötöst. Nekem különösen kedvencem a két játék, mert valahogy sikerült előbb játszanom a Dreamfall-lal. Évek múlva pedig amikor sorra került a TLJ, akkor majd' minden sarkon kapkodtam az állam után, hogy „Aaa, ez azért volt így a Dreamfallban, mert...”. Ez pedig semmihez nem hasonlítható érzés. :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7959 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.28, 09:04

Én olyan körökben mozgok, ahol a Torhclightok, az Alpha Protocol és a Beyond Good and Evil is elég rendszeresen felemlegetődik, ahogyan a címlapon látható Mirror's Edge is.
Én talán a Dark Corners of Earth című játékot tudnám hozzátenni a felsoroláshoz, bár a Cthulhu mítoszt ismerő és elismerő szubkultúrákban ezt is szokták ismerni.

Módosította strato: 2014.03.28, 09:07

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 396 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.28, 08:42

Mostanában jobbára hack-and-slash ARPG-kkel játszom, sikerült is sokat végigdarálni, és furcsa módon ami a legjobban megfogott, az a Dungeon Siege 2. Az első résszel ellentétben bájos grafika, kellemes történet, jó játékmenet, és - ami az ilyen játékok rákfenéje - egyáltalán nem repetitív. Elég negatív visszajelzéseket kapott anno, de nálam a nagy/legendás neveket (Diablo, Divine Divinity, Nox, Titan Quest, Sacred, stb.) simán übereli.

Most a Torchlightot tolom, első pár óra után szerelem, szerintem ez is felkerülhet a listára. :)

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.27, 18:24

Nemtom mennyire illik ide, de én az Arcanumra voksolnék. Végső soron nem volt sikertelen játék, de én úgy érzem méltatlanul a "futottak még" kategóriába került. Pedig amennyire én játszottam, szerintem rengeteg lehetőséget kínált, érdekes világ, imba és underpowered (de játékélményre kiváló) karaktereket...

És amikor azt hittem, hogy karizmára kigyúrt tolvajjal tré lesz átjutni egyes részeken akkor igen megörültem, hogy egyszerűen volt benne opció elkerülni az egész labirintust :) Legalábbis némelyiket.

A törpékre gondolsz, amikor kiderül, hogy a száműzetésbe vonult papát a fia azért naponta meglátogatja? :D

Jaja, arra gondoltam :D De Bateshez is jobb volt régi ismerősként bejelentkezni :)

meouwn

meouwn

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.27, 17:16

Az egyetlen, amivel találkoztam talán a Beyond Good and Evil volt.

Nem volt agyonreklámozva, nem volt kibeszélve, de ha eltekintünk a szokatlan látványvilágától (már persze akinek ez szokatlan volt), akkor kifejezetten jó kis akció-kaland játék, szerethető karakterekkel és izgalmas-vicces történettel.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4311 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.27, 15:05

Pandora's Box: Nem illik bele a "gémer" ízlésvilágba, de egy nyugis, ötletes, pihentető puzzlegyűjtemény a Microsoft és Alexej Pajitnov közreműködésében. Kár, hogy nincs forgalomban, és nem születtek folytatásai.

Mohan

Mohan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 304 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.27, 11:06

Conquest: The frontier war

Nekem ez lett az űrstratégia a Starcraft helyett.

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.27, 06:56

Nemtom mennyire illik ide, de én az Arcanumra voksolnék. Végső soron nem volt sikertelen játék, de én úgy érzem méltatlanul a "futottak még" kategóriába került. Pedig amennyire én játszottam, szerintem rengeteg lehetőséget kínált, érdekes világ, imba és underpowered (de játékélményre kiváló) karaktereket...

És amikor azt hittem, hogy karizmára kigyúrt tolvajjal tré lesz átjutni egyes részeken akkor igen megörültem, hogy egyszerűen volt benne opció elkerülni az egész labirintust :) Legalábbis némelyiket.

A törpékre gondolsz, amikor kiderül, hogy a száműzetésbe vonult papát a fia azért naponta meglátogatja? :D

subaggut

subaggut

Elégedetlen

• Archívum
  • 2320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.27, 01:06

Torchlight és Torchlight 2. Sokkal méltóbb folytatása a Diablo sorozatnak, mint a Diablo 3 és társai. Arról nem is beszélve, hogy van mindkettőből egyfájlos változat és elfut akár egy régi P2-esen is.

Narmi

Narmi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 237 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.26, 19:27

Rogue Trip: Vacation 2012
Sokkal ötletesebb és szórakoztatóbb mint pl a Carmageddon. Lendületes, a változatos kocsiknak és pályáknak köszönhetően hosszútávon is szórakoztató (főleg multiban). Nem gondolom, hogy a játék elhasalt volna, inkább csak nem kapta meg a kellő figyelmet és a sok-sok folytatást, amit megérdemelt.
Rövid Wiki cikk: http://en.wikipedia.org/wiki/Rogue_Trip:_Vacation_2012
Intro és befejezések:
Nagyszerű OST:

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.26, 15:54

A Dragonfallhoz csatlakozom én is, számítógépes játékban ennyire jól a Shadowrun hangulatát és rendszerét még nem fogták meg. Bár érzésem szerint az ideális karakter benne egy jó karizmájú dekás (lazán megcsinálható, én is azzal vittem végig). Az utolsó szögig világhű történet, érdekes szereplők, viszonylagos szabadság... Hiányoltam viszont belőle egy enciklopédia-részt, anélkül a nem-shadowrun-rajongó játékosok leginkább csak értetlenül pislognak valószínűleg az egészre. A Shadowrun-rajongóknak viszont a nyála csorog minden pixel láttán.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1736 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.26, 15:24

Húzzatok még egy strigulát a nevemben az Alpha Protocol alá.

Dragonfall mellett is eléggé elmentek az emberek, ahhoz képest, hogy mekkora királyság.

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.26, 14:43

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.26, 14:38

2. Far Cry 2
Állítólag minden idők legrosszabb folytatása...

Eddig tudok egyetérteni veled :) Kevés játékban csalódtam akkorát mint ebben. De hát ízlések és pofonok.

Az én jelöltem a The Secret World.

Messze a legkidolgozottabb, legkomplexebb játékélményt adó MMORPG amivel valaha játszottam. Modern setting, erős horror vonulat, nyomasztó atmoszféra, lovecrafti förmedvények... Komplex, teljesen szabad karakterfejlődés, ami leginkább a skillek szinergiájára épül és kifejezetten nehéz harcok.

Ráadásul olyan nyomozós questek vannak benne amikhez keményen guglizni kell valós és a fejlesztők által direkt erre a célra létrhozott weboldalakon keresztül. Ehhez beépített böngésző van a játékban, hogy ne kelljen alt+tabolni.  (pl fel kell törni egy halott ügynök laptopját. Megtaláljuk a fazon igazolványát és látjuk, hogy a jelszóemlékeztető "Szerelmem".  A fedő cég honlapjára ha rákeresünk az "About Us" szekcióban szerepel pár sor a halott tagról és abban említi, hogy a felesége neve Sarah.)

Értem én, hogy már a téma miatt eleve rétegjátékként indul és azzal sem lehet vádolni, hogy egyszerű lenne, de valahogy azt vártam, hogy egy ilyen minőségű játéknak sokkal nagyobb visszhangja lesz.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]