Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Az ártatlanság nem bizonyít semmit - Dark Heresy 2nd Edition

• Válasz írásához lépj be
8 hozzászólás érkezett eddig

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.17, 12:29

Nem tudom eljutott-e hozzád a hír, de a játékosi reakcióra eléggé átgondolták a bétát és nem azt fogják megjelentetni ami abban volt eredetileg. Azt mondjuk nem olvastam hogy mi lett pontosan megváltoztatva.

Persze, hallottam. De gondold végig: kiadtak egy DH-t, amit utána további kiadványokon keresztül javítgattak addig, hogy már senki sem ismerne rá, viszont a végére tényleg használható rendszer lett belőle (ami már majdnem olyan jó, mint a WF2 :P ). Aztán kijön egy olyan béta, amit a fórumokon apró ízekre szednek a rengeteg, nyílvánvalóan teszteletlen lükeségek miatt. Majd visszavonják és kis hallgatás után tadaaa, jön a DH2, külön béta nélkül. "Átgondolták", mi? :)

Valamit változtattak benne (remélem) Oké nem mondom h mindent, de szerintem dolgoztak rajta. Ősszel meglátjuk.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.17, 12:26

Nem tudom eljutott-e hozzád a hír, de a játékosi reakcióra eléggé átgondolták a bétát és nem azt fogják megjelentetni ami abban volt eredetileg. Azt mondjuk nem olvastam hogy mi lett pontosan megváltoztatva.

Persze, hallottam. De gondold végig: kiadtak egy DH-t, amit utána további kiadványokon keresztül javítgattak addig, hogy már senki sem ismerne rá, viszont a végére tényleg használható rendszer lett belőle (ami már majdnem olyan jó, mint a WF2 :P ). Aztán kijön egy olyan béta, amit a fórumokon apró ízekre szednek a rengeteg, nyílvánvalóan teszteletlen lükeségek miatt. Majd visszavonják és kis hallgatás után tadaaa, jön a DH2, külön béta nélkül. "Átgondolták", mi? :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.17, 11:34

A BI-s dolog csak kiegészítés volt, nem kritika. A háttérről és a hirtelen döntésről anno beszéltünk is a fórumon, voltak nagy értetlenkedések (a BI gyak. már egy kész DH-t vitt ki valamelyik *Con-ra és mindet eladták percek alatt, utána kaszálták el őket).

Én sajna a BI verzióról le is késtem - így mondjuk az FFG verziónál nem kellett erratát lapozgatni :) .

Talán a legjobb kifezés, ha egyfajta evolúciónak nevezzük a dolgot a DH-tól az OW-ig, vagyis mostmár a DH II-ig.
Érzésem szerint a WH40K rpg vonala pont olyan rendszer, amit nehéz gyökeresen megváltoztatni. Lásd WHFR 1. és 2. kiadás közötti különbségeket.

Ha úgy jön ki a lépés, mindenképpen a polcra kerül nálam :) .

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.17, 11:04

Belenézek majd, de a béta eléggé elvette a kedvem a sok hülyeségével. Sokkal szívesebben láttam volna egy 1.5-öt a BC/OW rendszerével. Én szinte biztosan nem fogok már befektetni az új vonalba.

Az meg a te preferenciád hol húzod meg a vonalat a 1.5 és 2 közt :) Más rendszerből ígyis-úgyis mókolni kell majd a  legtöbb dologgal.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.17, 10:50

A BI-s dolog csak kiegészítés volt, nem kritika. A háttérről és a hirtelen döntésről anno beszéltünk is a fórumon, voltak nagy értetlenkedések (a BI gyak. már egy kész DH-t vitt ki valamelyik *Con-ra és mindet eladták percek alatt, utána kaszálták el őket).

A skill-talent meg... hát, igen, a DH-ban, meg a BC/OW-ban is így hívják őket, és d100-ra kell dobni, ez valóban egyezik. :) De a mechanika már több ponton eltér, csomót átneveztek, töröltek, egymásba fold-oltak, a sikerszámolás is más, még a módosítók is kicsit máshogy vannak, a harcrendszerről nem is beszélve. Én ezeket nem nevezném "apróbb" eltéréseknek. Ez lesz a gond a DH2 és a régi anyagok kompatibilitásával is, ezért érzem kicsit rókabőrnek a dolgot, amit azzal próbálnak kikerülni, hogy új szektort nyitnak és megpróbálnak üres lappal indulni. De a régi, általános anyagok rehash-elése úgyis szükségszerű lesz.
Belenézek majd, de a béta eléggé elvette a kedvem a sok hülyeségével. Sokkal szívesebben láttam volna egy 1.5-öt a BC/OW rendszerével. Én szinte biztosan nem fogok már befektetni az új vonalba.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.17, 10:24

Petrus: minden amit írtál igaz, de a hír kapcsán nem éreztem életbevágóan fontosnak a GW "alá" betenni a BI-t.

A skill-talent-tulajdonság vonal mindegyik játékban ugyanúgy működik. A karakterek settingfüggő dolgai (fejlődés, képességek) mások.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.17, 10:00

A Dark Heresy 2008-ban mostoha körülmények között jelent meg: a Games Workshop ekkor jelentette be, hogy leáll mindenféle szerepjáték kiadással, ezzel látszólag elkaszálva a legendás Warhammer Fantasy Roleplay-t és az éppen megjelent Dark Heresy-t. A játékok jogai így a Fantasy Flight Games-hez kerültek...

A GW akkor már rég nem adott ki rpg-ket (közvetlenül). A Warhammer Fantasy 2nd Edition-t a Black Industries (a GW-leány Black Library Publishing alcége) fejlesztette és adta ki, majd a GW (pontosabban a Hasbro...) pusztán gazdasági okok miatt levágta ezt az ujját (ne feledjük, 2008 volt, a nagy visszaesés kezdete) és a BLP csak a könyvekre tért át. Az FFG ekkor kapta meg a kiadási jogot. A legelső könyvük még egy WF2 reprint volt, sőt, néhány még ki nem adott BI kiadványt is ők jelentettek meg, utána jött csak a Dark Heresy-vonal és a Warhammer FRP 3rd Ed..

A Warhammer 40.000 sorozat több epizódja (Rogue Trader, Deathwatch, Black Crusade, Only War) mind a Dark Heresy rendszerét, illetve annak mindig apróbb módosításokkal frissített változatát használták.

Szerintem ez már a Black Crusade óta nem igaz. ;)

A Dark Heresy régebbi kiegészítői és moduljai kisebb módosításokkal használhatóak lesznek a második kiadáshoz is.

A tavalyi béta és az új hírek alapján a "kisebb" az valószínűleg csak egy marketing rizsa. :)

Módosította Petrus: 2014.04.17, 10:00

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1010 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.17, 07:16

Nagyon várós!

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.17, 07:16

Idén ősszel érkezik Dark Heresy második kiadása. A Fantasy Flight Games Warhammer 40.000 világán játszódó első szerepjátéka tavaly lépett nyilvános béta státuszba és a visszajelzéseket figyelembe véve készítették el a talán legsikeresebb Warhammer 40.000 szerepjáték új kiadását.A Warhammer 40.000 sorozat több epizódja (Rogue Trader, Deathwatch, Black Crusade, Only War) mind a Dark Heresy rendszerét, illetve annak mindig apróbb módosításokkal frissített változatát használták.

Az ártatlanság nem bizonyít semmit - Dark Heresy 2nd Edition

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]