Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Andy Weir - A marslakó (The Martian)

• Válasz írásához lépj be
4 hozzászólás érkezett eddig

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 649 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.26, 12:45

Hónapokig küzdöttem az olvasásával.
Kb. a felénél végleg feladtam.

Az nem vitatható, hogy vicces.
DE
A cselekmény kiszámítható, a történetvezetés fárasztó.
Egy rossz kalandregény, amiben csak azért történik valami l'art pour l'art kalamajka, hogy abból még nagyobb kalamajka kerekedjen.

Szeretem a ponyvát (is), szeretem a humort, rajongok a "hard" SF-ért (is), de ez, szerintem, valahogy a sok szék között a pad alá esik.

dryka

dryka

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 7 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.02.26, 12:34

Készítettünk egy interjút az íróval.
http://objektivafiokbol.blogspot.hu/2016/02/kerdeztunk-andy-weri-interju.html

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.22, 14:10

kabal: szakszoveg nem nagyon volt benne (hacsak az alkatreszek elnevezeset, stb. nem tekinted szakszovegnek, de akkor ilyen erovel a "csavarhuzo" szo is az). Bar engem amugy is erdekel az urtechnologia/csillagaszat, lehet hogy ezert nem tunt fel, de az biztos hogy nem volt benne "rengeteg"

maga a konyv szerintem zsenialis, vegre valaki gondolkodva nyult a temahoz, ez mar kellett

a "remesen laza" nyelvezet oka nagyon egyszeru: a konyv nagy resze naplo - nyilvan nem fog a bevallottan "humorzsak" eletfelfogasu karakter szaraz szakszoveget vagy irodalmi muveket alkotni.

"sikerült később kereskedelmi forgalomba kerülő ebookként, aztán keménykötésű papírkönyvként is értékesítenie"
konkretan az ingyenes konyv utan tomegevel erkezo rajongok koveteltek :D

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.22, 07:58

Számomra a rengeteg szakszöveg épphogy olvashatatlanná tette, de biztos van, akinek pont ez tetszik.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6371 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.22, 07:58

A 31 szolosra (24 óra 40 perces marsi nap) tervezett Ares 3 mars expedíció a küldetés hatodik szolján, egy váratlanul kitörő heves homokvihar miatt kénytelen elhagyni a bolygót. Mark Watney asztronautát a menekülés során baleset éri, elsodorja a vihar és az életét veszti. Legalábbis a társai ezt hiszik... A fő cselekményszál Mark sorsát követi napló formátumban, balesetének saját szemszögből történő bemutatásával nyitva.

Andy Weir - A marslakó (The Martian)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]