Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Death at Koten - L5R képregény ismertető

• Válasz írásához lépj be
3 hozzászólás érkezett eddig

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.28, 12:30

Eberen_Orkodo (+mintegy kiegészítés Sabrar felsorolásához):

Spoiler

Sabrar

Sabrar

Head Judge

• Fórumita
  • 2637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.28, 08:15

Kicsit szarkasztikus, ám korrekt összefoglaló a történet hátteréről és hogy melyik info honnan származik. Nyilván spoileres annak aki még nem olvasta:

Spoiler

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 972 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.28, 07:56

Tényleg szép a képregény, bár azért az arcok néha elég elnagyoltak lettek.
A történetet tekintve szintén igazad van, magyarázatra szorulna. Én például háromszor olvastam át figyelmesen a végét, de nem értem, mi lett a sárkány bombanővel. Egyszerűen eltűnt. Vagy ő volt a főgonosz, csak álcázva?? És mit akart a főgoni? Elkapni a démont? Vagy hogy legyen egy saját bejáratú fekete tekercse?
Azért érdemes elolvasni, mert nagyon szépen bemutatja Rokugant és a klánokat, szerintem ez volt a fő cél: egy kis intrika, egy párbaj, egy kis mágia, egy kis démon. Ebből a szempontból az Első Téli Udvar meséjére emlékeztetett... :-)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.28, 07:56

2009-ben jelent meg a Death at Koten, az első és máig egyetlen, hivatalos Legend of the Five Rings képregény. A 162 oldalon kibontakozó történetet az a Shawn Carman jegyzi, aki 2001-ben csatlakozott a játék történetéért felelős Story Teamhez, ahol végül 2005-ben, a 3. kiadás megjelenésekor, vezető író is lett. Magát a történetet, mintegy tanmeseként ismerjük meg a Mester és a Tanítvány beszélgetéséből. A hűség és a becsület tanait elemezve, a tanítvány arra a következtetésre jut, hogy ez a két dolog együtt jár: a becstelen, nem lehet hűséges. Így hangzik el két név, mint a Tanítvány példái a becsületesség és becstelenség mintáiként: Seppun Tashime és Yogo Kazunori.

Death at Koten - L5R képregény ismertető

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]